Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1841
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta QV Line, 1,4 Multiair, 170km, LPG
    Postów
    10

    Domyślnie

    Wg mnie Alf sprzedaje się mało przez:

    #1 brak ciągłości modelowej. Nietstety Giulietta weszła na rynek 9 lat po zakończeniu produkcji poprzednika (147), a Giulia/Stelvio 4 lata po zakończeniu produkcji poprzednika (159).
    #2 totalne olanie sprzedaży flotowej.Np. w VW sprzedają Skody dla pracowników niskiego/średniego szczebla , a VW/Audi dla kadry zarządzającej. Do tego Leasing w VW bank. Dziwi trochę brak ruchów w tym kierunku Fiata/Alfy.
    #3 Zacofanie. Auta jak po Liftingu który teraz ma wjeść w Giulii/Stelvio w mojej opinii powinny wyjeżdżać z fabryki już na starcie, w 2016 roku.
    Następca Giulietty powinien być od 2-3 lat do kupienia w salonach. Konkurencja nie śpi, wprowadza nowe rozwiązania, robi wszystko, żeby mieć się czym chwalić, w FCA jest delikatnie mówiąc "radosne" podejście do wprowadzania nowości. Generalnie mam wrażenie , że zawsze są krok z tyłu.

    Osobiście nie widzę problemu w repozycjonowaniu marki. To się da zrobić. Tyle że wg mnie takie działania wymagają dużego nakładu kasy, czasu i przemyślanego działania. Problem w tym , że zabrakło każdego z tych aspektów.

  2. #1842
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Alfa Romeo nie potrzebuje wrogów skoro ma takich pasjonatów jak niektórzy na forum.

    Forum pasjonatów to była kiedyś lista cuoresportivo, alfaholicy to forum mniej lub bardziej przypadkowych użytkowników samochodów Alfa Romeo i ludzi którzy uważają kupno Alfy za błąd więc poświęcają swój cenny czas by nas tutaj nauczać i nawracać.
    To forum pt. "Kuuurwa, jak naprawić moją starą Alfę kupioną przypadkiem za 1000 zł" oraz "Nie jestem taki głupi i nie kupiłem Alfy, nauczę was co powinniście myśleć byście nie byli tacy zadowoleni", albo "Jak ja nienawidzę FCA za to że nie są tacy jak BMW albo Audi".

    Przypadki kliniczne.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  3. #1843
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Czytam sobie co piszecie i czasem ręce opadają jak wielu z nas za przeproszeniem pisze kompletne bzdury nie dlatego że ma wiedze tylko.... nigdy nie wgłębiło się w możliwości i opcje jakie dany model oferuje.
    A jak słyszę, że Giulietta jest przestarzała to mnie krew na te bzdety zalewa. Zadam pytanie dla przykładu - ilu posiadaczy Giulietty ma radio z OE navi uconnnet z opcją Live? Wie ktoś z Was wie jakie ma to urządzenie możliwości? Pewnie może 1- max 2 osoby. Portem czyta się bzdury z infortaiment Giulietty jest przestarzały że nie ma LEdów asystentów- to ma świadczyć o przestarzałości ? w pisaniu bzdur naprawdę przekroczyliśmy już zdrowy rozsądek. Tu nikt już nie zwraca uwagi na to że np ta "przestarzała" giulietta w porównaniu do konkurencji jest autem mało usterkowym ale ciul. nie ma ledów- nie ma kamery co czyta znaków - no i sama nie parkuje - normalnie dramat!!!! - naprawdę to jest pierniczenie jak małych dzieci w piaskownicy! cały czas pytam w czym to auto jest gorsze od młodszych konkurentów to dyskusja kończy się właśnie na takiej za przeproszeniem gównianej argumentacji typu tablet, el zegary czy światła LED. Patrząc na tą argumentacje jedyną z najważniejszych wad np Giulietty jest to że jest na rynku od 9 lat.
    Tak się składa że przesiadłem się z Giulietty od Stelvio i powiem wam po 2-3 tygodniach jak wróciłem do przejażdżki Giuliettą to widzę jak wiele zalet ma ten samochód. Nie przyrównajcie go do Golfa czy Cee-da - inna bajka i grupa docelowa - nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka- ma być ładnie ok ale czasem uroda nie idzie w parze w z praktycznością- może 30 litrów mniej bagażnika może gorzej się wsiada ale czy komuś z was ktoś przykłada karabin do głowy przy zakupie? Widziały gały co kupowały- jak szukasz auta kombi to idziesz gdzie indziej lubisz przestrzeń szkasz crosovera
    Nie narzekam na inne modele innych marek- każda ma wady i zalety ale troszkę obiektywizmu i zdrowego rozsądku- Alfa jest jaka jest- życzę sobie aby utrzymała się na rynku i co jakiś czas wypuścił nowy model- cóż FCA jest specyficznym koncernem i nie doczekamy się nigdy niemieckiego aż do bólu porządku i przewidywalności - mówię o kwestii marketingowo modelowej polityki bo aspekt usterkowości przemilczę przez grzeczność.
    no i jeszcze jedno- Dlaczego na siłę namawiacie do polityki modelowej np BMW czy Audi że jest the best?- a może FCA ma inną koncepcję?
    mnie tylko wkurza jedno - brak kompletnego i sensownego marketingu, sensownej polityki sprzedażowej nawet tych modeli co mają w sprzedaży. W kwestii Aso zaczyna pojawiać się powolutku światełko w tunelu ale nie chce chwalić dnia przed zachodem słońca.

    - - - Updated - - -

    no i na koniec- sprzedaż sprzedażą ale proszę przejedźcie się w ruchliwym miejscu Stelvio i X3, Giulią i BMW serii 3, A4, czy nawet Giuliettą i Ced-em - jak mylicie - na które modele więcej przechodniów zwróci uwagę?

  4. #1844
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    To co napisał kolega [MENTION=82017]waryat[/MENTION] moim zdaniem jest bardzo trafne. Od lat pracuje w jednej z marek należącej do VW i rzeczywiście jeżeli chodzi o ciągłość modeli, to bardzo istotna kwestia. Bardzo często użytkownicy poprzedniego modelu kupują ten sam model kolejnej generacji. Tutaj właśnie brakuje ciągłości. Poza tym również jak ktoś wcześniej napisał nieco brak konsekwencji w gamie modelowej. Przez dłuższy czas mniejsze MiTo i Giulietta, później już brak kontynuacji w sumie dobrze sprzedających się aut. Dzięki Sergio, platforma Giorgio i aspiracja na poziom wyżej, ale ciężko tak od razu pomimo, że w mojej i nie tylko mojej ocenie to dobre auta, przekonać ludzi do wydania często grubo ponad 200 tyś na nieco niewiadomą. Tak jak kolega napisał, repozycjonowanie marki i zdobycie uznania trwa nieco dłużej i bywa osiągane dopiero po pewnym czasie dzięki konsekwencji i braku wtop

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Tu nikt już nie zwraca uwagi na to że np ta "przestarzała" giulietta w porównaniu do konkurencji jest autem mało usterkowym ale ciul. nie ma ledów- nie ma kamery co czyta znaków - no i sama nie parkuje - normalnie dramat!!!! - naprawdę to jest pierniczenie jak małych dzieci w piaskownicy!
    Ale widzisz, to właśnie to o czym pisali niektórzy koledzy. Tutaj nie chodzi nawet, że ktoś piszący tak uważa, ale chcąc nie chcąc, przeciętny klient zwraca na to uwagę, a jeżeli ten wątek jest o sprzedaży Alf, to jest ta kwestią poruszana bo jak widać po słupkach sprzedażowych (nie mówie za siebie) te właśnie pierdolety chyba są pożądane.
    Ja też nie wiem skąd ten owczy pęd np. w tabloidyzowaniu aut, co jest w tym ergonomicznego, że aby zmienić siłę nadmuchu trzeba wejść w dwie opcje i jeszcze trafić podczas jazdy w odpowiednie miejsce, niż odruchowo nie odwracając wzroku od drogi, zrobić kilka klików pokrętłem, nie kumam tego t bardziej że zakazuje się używania telefonów podczas jazdy, a czym się to od tego różni...

  5. #1845
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał waryat Zobacz post
    Nietstety Giulietta weszła na rynek 9 lat po zakończeniu produkcji poprzednika (147)
    Co? [zbyt krótka wiadomość ]

  6. #1846
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    No ok masz racje,natomiast to juz jest snobizm Druga sprawa ani MeMercedes Ani BMW nie sa silnymi graczami na rynku.To nie sa duże firmy.Zwrozcie uwagę że BMW zaczyna wspolprace Z odwiecznym rywalem Mercedesem!Dlaczego?Bo inne koncerny zaczęły się łączyć I są większe od nich.Bmw Kiedys przejęło Rovera by mieć tańsze auta w ofercie-wiadomo jak to sie skonczylo hehe.Koncern Z Monachium ma w ofercie tylko drogie zabawki I słabo to widzę by sie utrzymało same-przejmie to jakiś moloch.Bronia sie tym ze maja submarke Mini I mogą wprowadzać małe auta(Rollsa nie liczę bo tam sprzedaży niema).Mini co prawda jakoś się sprzedaje I luke uzupełnia Ale to za mało.Ewenementem jest Mercedes bo to jedyna marka na świecie która może produkować np sprintery I autobusy I prestizu sobie nie popsuje np sprzedając amg-gtr,Sklasy W coupe czy Glsy.Ewidentnie jadą na reputacji I szacunku do gwiazdy ma świecie.To ile ta marka miala wpadek jakosciowych to szok A ludzie i tak kupują auta za milon zlotych.Chore to Fca połączyło się z Psa inna czwartym graczem na rynku więc teraz mogą spać spokojnie.Alfa bedzie żyć,Ale Premium juz raczej nie będzie.
    Zaczynam rozumiec skad na tym forum takie oderwanie od rzeczywostosci i gloryfikacja upadajacej marki, ktora od lat jest na kroplowce a teraz wchodzi w okres agonii. Pocieszacie sie wyobrazeniami o innych firmach. Takie dzialanie wynika z totalnej niewiedzy i braku checi uczenia sie i weryfikowania informacji. Moze tez TVP ogladasz i bezrefleksyjnie lykasz co tam podaja i wierzysz rowniez jak male dziecko w bozki? Otoz nie, Daimler (nr 3 na swiecie) i BMW (nr 8) to nie sa male firemki ale globalne potezne koncerny. Liczby sa tu: https://www.statista.com/statistics/...ers-worldwide/ Polaczenie BMW i Daimlera ma wielki sens, bo pozwoli na bycie nr 1 na swiecie wyprzedzajac VW. Francuscy producenci nie mieli wyjscia. Musieli sie polaczyc, bo kapitalowo sa za mali aby przezyc. FCA zaczyna byc pchla na tym rynku, co bardzo dobrze widac w zacofaniu ich produktow, a szczegolnie alfa romeo, ktorego i tak nikt juz nie kupuje wiec nie warto pakowac tam kasy - widac to po przedluzaniu zycia starych modeli - zywych trupach, niedopracowanych i zacofanych nowych produktach: Giulia i Stelvio oraz nic nie znaczacych liftingach. Wcale sie nie zdziwie jak podniosa ceny, zeby z wyznawcow jeszcze wiecej wycisnac na koniec nie dajac nic w zamian.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #1847
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Wiem, że to nie ma większego sensu, ale zapytam. Z tego co piszesz można wywnioskować, że ogólnie głupi nie jesteś, ale powiedz skrzywdził Ci ktoś w przeszłości czy o co chodzi?

  8. #1848
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Forum pasjonatów to była kiedyś lista cuoresportivo, alfaholicy to forum mniej lub bardziej przypadkowych użytkowników samochodów Alfa Romeo
    Byl jeszcze Alfa Club mniejsze kameranle forum, gdzie spora część użytkowników znała sie osobiscie. Niestety forum padło śmiercią naturalną bo starzy pasjonaci porozchodzili się po lokalnych grupach, a nowych użytkowników nie interesował taki typ forum nie nastawiony na rozwiazywanie problemów technicznych. Przez dlugi czas zastanawiałem się dlaczego spora część osob na Alfa Clubie miala awersję do tego forum i im dłużej tu bylem tym bardziej ich rozumialem

  9. #1849
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Lokalne fora też dość szybko upadły - zabił je FB który sprawił że się wszystko rozlazło w szwach. Bo na forum może wejść każdy, a na zamkniętą grupę FB już nie - musisz mieć konto. A nie każdy chciał, więc z braku komunikacji szlag takie inicjatywy trafił. A szkoda, bo najczęściej byli tam ludzie który lubili i Alfy i ogólnie motoryzację i przyjemnie się było spotkać, pogadać, czasami przejechać wspólnie czy zorganizować jakąś akcję charytatywną czy inny pokaz.

  10. #1850
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    no i na koniec- sprzedaż sprzedażą ale proszę przejedźcie się w ruchliwym miejscu Stelvio i X3, Giulią i BMW serii 3, A4, czy nawet Giuliettą i Ced-em - jak mylicie - na które modele więcej przechodniów zwróci uwagę?
    <facepalm> Tego typu argumenty są chyba najgłupszymi jakie padają z ust alfiarzy. "Indywidualiści" od siedmiu boleści


    Poza tym, widzę ogólny ból u pewnej grupy osób, że mają czelność wypowiadać się tu ludzie nie prawiący pieśni pochwalnych na cześć marki i że to jednak nie jest forum "prawdziwych" alfaholików. Tłumaczę - to nie dlatego, że zlecieli się tu hejterzy, którzy nie mają co robić ale są ludzie lubiący alfy a przy tym myślący trzeźwo (można by pomyśleć, że to niecodzienne połączenie) i uważają, że marka ma potencjał wypełnić pewną niszę w rynku ale ten potencjał jest marnotrawiony przez debilne decyzje decydentów.

    Powiecie, że wiele razy już wieszczono upadek alfy - być może. Ale obecny rynek aut w niczym nie przypomina tego z lat poprzednich i jest on dla nieudaczników bezlitosny.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory