Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1851
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    najgłupsze to są Twoje posty - na siłę chcesz zrobić z Alfy Romeo globalny koncerny typu Toyota VAG czy inne. Popatrz na sprzedaż np Jaguara Lexusa- tez będziesz stękał że nie klepią modeli od A do Z. O kwestii wyglądu możesz pisać co chcesz - to jest fakt z ulicy - tyle w temacie. Możesz jechał jakimkolwiek Mpower obok będzie np nowa Alfa Giulia i to ona zwróci uwagę otoczenia.

  2. #1852
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    najgłupsze to są Twoje posty - na siłę chcesz zrobić z Alfy Romeo globalny koncerny typu Toyota VAG czy inne. Popatrz na sprzedaż np Jaguara Lexusa- tez będziesz stękał że nie klepią modeli od A do Z.
    Bo to nie są czasy małych marek "z tradycjami". Takie są dziś pożerane. Lexus ma zaplecze w formie Toyoty i od dawna rozpycha się w semgmencie premium. Jaguar również operuje w świadomości klientów jako premium pełną gębą a do tego jego właścicielem jest prężna TATA która chciała mieć jakieś cacuszko w portfolio. Obie marki mają szeroką paletę modeli, w miarę regularnie odświeżaną.

    Zapleczem alfy jest FIAT z pierdylionem odmian fiata 500 (którego dni i tak są z resztą policzone) a sama alfa operuje w świadomości klientów jako psujący się, włoski wynalazek. Obecnie nie ma czego nawet kupić w tej alfie i nie zanosi sie na zmiany w tej materii.

    Możesz jechał jakimkolwiek Mpower obok będzie np nowa Alfa Giulia i to ona zwróci uwagę otoczenia.
    Obsesyjne przywiązanie do atencji i uwagi otoczenia przez ludzi deklarujących się jako "indywidualiści" zawsze bawi Jeżeli wydaje Ci się, że to zachwyt to jesteś w błędzie - po prostu nowe auta zawsze przyciągają wzrok i tyle. A design Giulii jest na tyle wtórny i nie wyróżniający się (nie znaczy, że jest zły), że przy takiej 159 wygląda kolejny dupowóz.
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 19-11-2019 o 11:20

  3. #1853
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    piszesz jak zwykle bzdury - tyle w temacie! Gust i wygląd to kwestia bardzo obiektywna- jak jednemu podobają się blondynki i innym brunetki- Ty na siłę swoją logiką chcesz wmówić że piękne są tylko blondynki.
    a co marek typu lexus czy Jaguar jak zwykle odwracasz kota ogonem - napisałem wprost popatrz na sprzedaż a tu wyjeżdżasz z dyrdymałami typu premium.
    Lexus sie rozpycha- wybacz ale to już kompletny idiotyzm co piszesz - popatrz na sprzedaż!!
    Jaguar- popatrz na te samochody- Wszystkie są na jedną sztance - ZERO różnic pomijając typowo dalekowschodni odpustowy design.

  4. #1854
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    popatrz na sprzedaż!!
    Ale to chyba logiczne, że marka premium nie osiągnie sprzedaży VW Polo (fajne auto notabene). W kontekście alfy ważna jest natomiast jedna rzecz:

    ALFA NIE JEST PREMIUM

    Tyle w temacie.

    piszesz jak zwykle bzdury - tyle w temacie! Gust i wygląd to kwestia bardzo obiektywna
    Sprawdź w słowniku definicję obiektywizmu bo coś Ci się pomieszało. Poza tym to taka sama niedorzeczność jak słynne (i równie głupie) powiedzonko "o gustach się nie dyskutuje". O gustach jak najbardziej dyskutować trzeba bo gusta są lepsze i gorsze. W przeciwnym razie przyznajemy opinia Sebastiana wzdychającego do swojego ospojlerowanego E46 jest równorzędna z opinią projektanta karoserii w Ferrari.

  5. #1855
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Bo to nie są czasy małych marek "z tradycjami". Takie są dziś pożerane. Lexus ma zaplecze w formie Toyoty i od dawna rozpycha się w semgmencie premium. Jaguar również operuje w świadomości klientów jako premium pełną gębą a do tego jego właścicielem jest prężna TATA która chciała mieć jakieś cacuszko w portfolio. Obie marki mają szeroką paletę modeli, w miarę regularnie odświeżaną.

    Zapleczem alfy jest FIAT z pierdylionem odmian fiata 500 (którego dni i tak są z resztą policzone) a sama alfa operuje w świadomości klientów jako psujący się, włoski wynalazek. Obecnie nie ma czego nawet kupić w tej alfie i nie zanosi sie na zmiany w tej materii.



    Obsesyjne przywiązanie do atencji i uwagi otoczenia przez ludzi deklarujących się jako "indywidualiści" zawsze bawi Jeżeli wydaje Ci się, że to zachwyt to jesteś w błędzie - po prostu nowe auta zawsze przyciągają wzrok i tyle. A design Giulii jest na tyle wtórny i nie wyróżniający się (nie znaczy, że jest zły), że przy takiej 159 wygląda kolejny dupowóz.
    Panowie może rozróżnijmy dwie kwestie.
    Kupowanie samochodu tylko po to by się jarać, że ludzie będą się oglądać, bo wtedy zakompleksionemu kierowcy dyga i liczy, że mu respekt na dzielni wzrośnie dwukrotnie uważam, że jest słabe, ale drugi przypadek, kiedy wybierasz auto, z pełną świadomością, które Tobie się podoba, nieco inne, które się wyróżnia z pośród, pierdyliona samochodów, które ludzie kupują nie dla siebie tylko pod innych bo to przejaw prestiżu i wyróżnia się na drodze to chyba nic zdrożnego

  6. #1856
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    To czy komuś dyga jak się oglądają to jego sprawa. Jeden woli rybki, drugi cipki, a trzeci jak jego samochód oglądają. Każdy kupuje co lubi. Inna sprawa że nie uważam wzornictwa AR, tego obecnego, za jakieś nadzwyczajnie indywidualne czy wyróżniające się - no ale to moja opinia.

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    najgłupsze to są Twoje posty - na siłę chcesz zrobić z Alfy Romeo globalny koncerny typu Toyota VAG czy inne. Popatrz na sprzedaż np Jaguara Lexusa- tez będziesz stękał że nie klepią modeli od A do Z. O kwestii wyglądu możesz pisać co chcesz - to jest fakt z ulicy - tyle w temacie. Możesz jechał jakimkolwiek Mpower obok będzie np nowa Alfa Giulia i to ona zwróci uwagę otoczenia.
    Może wszyscy się oglądają bo dawno tak brzydkiego samochodu nie widzieli?

  7. #1857
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Kupowanie samochodu tylko po to by się jarać, że ludzie będą się oglądać, bo wtedy zakompleksionemu kierowcy dyga i liczy, że mu respekt na dzielni wzrośnie dwukrotnie uważam, że jest słabe, ale drugi przypadek, kiedy wybierasz auto, z pełną świadomością, które Tobie się podoba, nieco inne, które się wyróżnia z pośród, pierdyliona samochodów, które ludzie kupują nie dla siebie tylko pod innych bo to przejaw prestiżu i wyróżnia się na drodze to chyba nic zdrożnego
    Pełna zgoda. Pytane które podejście reprezentuje [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] ? Nie wiem choć się domyślam.

  8. #1858
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Co jakiś czas sprawdzam ofertę co ma na stocku Alfa Romeo, szczerze mówiąc liczę na jakąś sensowną ofertę, ale no niestety nie bardzo, za każdym razem byłbym rozczarowany, ale ostatnio to już jestem totalnie wkurzony traktowaniem klienta jak idioty. Przykładowo Stelvio o wartości katalogowej bez żadnych zniżek 177 200 zł jest oznaczone jako przecena z 216 700 zł (czyli kłamstwo o ok. 40 000 zł). Widząc coś takiego od razu się we mnie gotuje, bo nie lubię jak ktoś robi ze mnie idiotę. Ale w sumie myślę, że spoko, cena 18 000 zł niższa za auto z placu, mamy koniec roku więc wszyscy dają rabaty. Ale co się okazuje? To jest auto z roku 2018. Sprzedawane w końcówce listopada 2019 z taką ceną. No cóż, chcąc nie chcąc chyba kolejny raz wybiorę japońską markę premium. Na koniec jeszcze pytanie, jak jest z faktycznymi cenami uzyskiwanymi w salonach, czy mocno różnią się od tych na stocku, czy jednak nie?

  9. #1859
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Co ty piszesz za farmazony?Lexus W tym roku przekroczy 700tys aut rocznie.W USA,W Japonii, w Chinach czy w Rosji te auta są rozchwytywane.Spojrz na Polskich drogach ile ich juz sie widuje.Ciagle zyskuje na sprzedaży w przeciwieństwie np do BMW.A gamę ma szeroką od Ct do Ls przez kilka Suvow.I przede wszystkim jest pełnoprawnym konkurentem dla Merca,BMW czy Jaga.A alfa?Oprócz garstki ludzi w podświadomości klientów to żadne Premium.Lexus to inna liga
    Ostatnio edytowane przez alfons159 ; 19-11-2019 o 13:24

  10. #1860
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Podobnie jak kilku poprzedników uważam, że kluczowym problemem marki jest bardzo słaba gama modelowa. Sam musiałem zrezygnować z Alfy na rzecz innej marki. Potrzebowałem niedużego, fajnie wyglądającego samochodu do 100 tysięcy i w salonie (a właściwie już na stronie internetowej) odbiłem się od ściany. Gdyby Alfa posiadała następcę Giulietty lub nawet MiTo (które kiedyś miałem i bardzo miło wspominam) to nawet bym się nie zastanawiał i wyłożył pieniądze na stół. Od początku mojej przygody z motoryzacją, każdy kolejny samochód był spod znaczka AR i naprawdę było mi ciężko na sercu rozstawać się z tą marką. Ostatecznie zdecydowałem się na samochód innego producenta i... jestem zadowolony. Niestety nie potrafię traktować go tak emocjonalnie jak wszystkich poprzednich. Ot samochód jak samochód - naprawdę ładnie wygląda, dobrze się prowadzi, póki co jest bezawaryjny ale nawet nie chce mi się o niego dbać, więc myjnia raz na 3 miesiące to maksymalny wysiłek jaki mu poświęcam. Tapetę na komputerze i w telefonie nadal zdobią włoskie piękności, a ja mam nieśmiałą nadzieję, że wraz z końcem obecnego leasingu pojadę do salonu włoskiej marki i tym razem się nie rozczaruję...
    147 1.6 TS 120KM -> była
    156 1.9 JTD 8V 115KM -> była
    MiTo 1.4 TB 155KM -> była
    156 FL 1.9 JTD 16V 140KM -> była
    156 2.5 V6 190KM -> była
    Tonale Edizione Speciale 130KM 1.5 130 + 20KM -> jest
    Jaguar F-Type S AWD 3.0 V6 381KM -> jest

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory