Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1861
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Co jakiś czas sprawdzam ofertę co ma na stocku Alfa Romeo, szczerze mówiąc liczę na jakąś sensowną ofertę, ale no niestety nie bardzo, za każdym razem byłbym rozczarowany, ale ostatnio to już jestem totalnie wkurzony traktowaniem klienta jak idioty. Przykładowo Stelvio o wartości katalogowej bez żadnych zniżek 177 200 zł jest oznaczone jako przecena z 216 700 zł (czyli kłamstwo o ok. 40 000 zł). Widząc coś takiego od razu się we mnie gotuje, bo nie lubię jak ktoś robi ze mnie idiotę. Ale w sumie myślę, że spoko, cena 18 000 zł niższa za auto z placu, mamy koniec roku więc wszyscy dają rabaty. Ale co się okazuje? To jest auto z roku 2018. Sprzedawane w końcówce listopada 2019 z taką ceną. No cóż, chcąc nie chcąc chyba kolejny raz wybiorę japońską markę premium. Na koniec jeszcze pytanie, jak jest z faktycznymi cenami uzyskiwanymi w salonach, czy mocno różnią się od tych na stocku, czy jednak nie?
    To nikt Ci jeszcze nie powiedział, że nowa Alfa jest jak dobre wino - im starsza tym droższa Tam na stocku są nadal auta z 2017 roku (np. takie jak moja Veloce), tylko znacznie droższe. Ale spoko, w przyszłym roku mają być podwyżki wszystkich aut, ponadto do salonów wjadą nowsze/droższe Alfy poliftowe, więc te stare (wtedy już trzyletnie) sprzedadzą się na pniu. Tak więc taniej już było, a kto jeszcze nie kupił nowej Alfy, to przegrał życie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #1862
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta QV Line, 1,4 Multiair, 170km, LPG
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Co? [zbyt krótka wiadomość ]
    Heh... W sumie to pojęcia nie mam jak mój umysł zmiksował informację że Giulietta jest od 9 lat na rynku z końcem produkcji 147.
    Tak, biję się w pierś. Hańba mi

  3. #1863
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    Co ty piszesz za farmazony?Lexus W tym roku przekroczy 700tys aut rocznie.W USA,W Japonii, w Chinach czy w Rosji te auta są rozchwytywane.Spojrz na Polskich drogach ile ich juz sie widuje.Ciagle zyskuje na sprzedaży w przeciwieństwie np do BMW.A gamę ma szeroką od Ct do Ls przez kilka Suvow.I przede wszystkim jest pełnoprawnym konkurentem dla Merca,BMW czy Jaga.A alfa?Oprócz garstki ludzi w podświadomości klientów to żadne Premium.Lexus to inna liga

    "Jak ja nienawidzę FCA za to, że nie są tacy jak BMW albo Audi"

    Nie taniej kupić sobie znaczek Alfa Romeo i przykleić na Lexusa?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał GMB_156 Zobacz post
    Podobnie jak kilku poprzedników uważam, że kluczowym problemem marki jest bardzo słaba gama modelowa. Sam musiałem zrezygnować z Alfy na rzecz innej marki. Potrzebowałem niedużego, fajnie wyglądającego samochodu do 100 tysięcy i w salonie (a właściwie już na stronie internetowej) odbiłem się od ściany. Gdyby Alfa posiadała następcę Giulietty lub nawet MiTo (które kiedyś miałem i bardzo miło wspominam) to nawet bym się nie zastanawiał i wyłożył pieniądze na stół. Od początku mojej przygody z motoryzacją, każdy kolejny samochód był spod znaczka AR i naprawdę było mi ciężko na sercu rozstawać się z tą marką. Ostatecznie zdecydowałem się na samochód innego producenta i... jestem zadowolony. Niestety nie potrafię traktować go tak emocjonalnie jak wszystkich poprzednich. Ot samochód jak samochód - naprawdę ładnie wygląda, dobrze się prowadzi, póki co jest bezawaryjny ale nawet nie chce mi się o niego dbać, więc myjnia raz na 3 miesiące to maksymalny wysiłek jaki mu poświęcam. Tapetę na komputerze i w telefonie nadal zdobią włoskie piękności, a ja mam nieśmiałą nadzieję, że wraz z końcem obecnego leasingu pojadę do salonu włoskiej marki i tym razem się nie rozczaruję...

    Pierwsza od wielu stron sensowna, nienapastliwa, nienarzucająca swojego punktu widzenia wypowiedź. Dzięki!
    Tylko z tymi fajnymi autami do 100 tys to jest duży problem i będzie jeszcze większy.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  4. #1864
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Możesz jechał jakimkolwiek Mpower obok będzie np nowa Alfa Giulia i to ona zwróci uwagę otoczenia.
    Przecież Gulia z boku wyglada jak BMW, ciężko odróżnić [emoji23]

  5. #1865
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To nikt Ci jeszcze nie powiedział, że nowa Alfa jest jak dobre wino - im starsza tym droższa Tam na stocku są nadal auta z 2017 roku (np. takie jak moja Veloce), tylko znacznie droższe. Ale spoko, w przyszłym roku mają być podwyżki wszystkich aut, ponadto do salonów wjadą nowsze/droższe Alfy poliftowe, więc te stare (wtedy już trzyletnie) sprzedadzą się na pniu. Tak więc taniej już było, a kto jeszcze nie kupił nowej Alfy, to przegrał życie
    Na pniu powiadasz...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #1866
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Na pniu powiadasz...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Zadanie na dziś, sprawdzić w słowniku wyrazów obcych, hasło ironia...

  7. #1867
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Zadanie na dziś, sprawdzić w słowniku wyrazów obcych, hasło ironia...
    Wiele tu fanatyzmu, ktory ciezko odroznic od ironii.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #1868
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Wiele tu fanatyzmu, ktory ciezko odroznic od ironii.


    Gdyby moderator nie miał interesu w trzymaniu cię tutaj to już dawno wyleciałbyś z hukiem i banem, tak jak to się robi na normalnych forach marek.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  9. #1869
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Fanatyzmu? Tu wiele antypatii i wręcz nienawiści do marki , którymi zionie wielu się tu wypowiadających, dochodzi do takich sytuacji, że niektórzy się tu celowo, tylko po to rejestrują, by pisać jaka to zła marka i podłe samochody a jej fanów nazywać fanatykami (padają też inne określenia; dziwolągi, garstka krzykaczy itp. :-)). Dochodzi też nawet do tego, że niektórym dziękuję się tylko za to, że wypowiedzieli się tu w sposób normalny...Ja wiedziałem że ta marka wzbudza emocje, no bo przecież wiadomo że Alfy to ładne auta , którymi się fajnie jeździ, ale nie przypuszczałem że budzi ona aż tak wiele negatywnych emocji u niektórych....Ale z drugiej strony te negatywy to przecież jakieś tłumione emocje, często tych, którzy tego auta nie mają, jeżdżą czymś brzydszym, nijakim, takich Alfy drażnią :-). Gdyby np. spadek sprzedaży nastąpił w jakiejś innej innej, nijakiej i podobnej do innych marce, to tego typu negatywnych emocji by przecież nie było...bo komuś by się chciało wymyślać jakieś głupie dowcipy o Volkswagenach czy KiA-nkach? :-) Dla mnie jest to całkiem sympatyczna sytuacja, potwierdzająca trafność wyboru i mój gust.

  10. #1870
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jedna uwaga jak zarzucacie coś komuś czy to obrażanie innych czy pisanie nieprawdy to cytujcie konkretne posty czy oznaczajcie konkretnych użytkowników bo widzę strasznie lubicie uogólniać i wrzucać wszystkie komentarze do worka z napisem "hejt" . Większość osób nawet krytykujących Alfy to byli lub obecni właściciele tych aut, w dodatku wieloletni użytkownicy tego forum, a teraz wychodzi, że się ludzie specjalnie rejestrują aby powyobrażać właścicieli alf gdzie de facto tylko jedną osobę tu taką widzę, za to "miłośników" łapiących się na te komentarze i zniżające się do tego samego poziomu dyskusji jest sporo więcej. Jak pisałem nie minęła strona i znów się zaczęło i rozumiem tych co pojawiają się w tym wątku jako nowi, ze się na te prowokacje łapią ale są tu osoby uczestniczące w dyskusji od początku, a też to łykają i zaczyna się filozofowanie na nowo

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory