Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1901
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    -układ start stop (całą moją edukację techniczną, poczynając na szkole średniej, poprzez polibudę i podyplomówkę) zawsze mówiło się, że najgorsze dla silnika i osprzętu jest uruchamianie i gaszenie silnika, czyli zanikanie filmu olejowego i tarcie mieszane, poza tym ciągła praca rozrusznika, wiem nowego, zmodyfikowanego, który lubi ciągłą pracę
    To prawda ale znowu pokutuje tu podejście do silnika i samochodu jako całości jak do jakiegoś dobra trwałego o które należy dbać aby służyło latami. Po prostu długowieczność auta od dawna nie jest priorytetem. Nikogo nie obchodzi czy silnikowi się dobrze pracuje. To tylko przedmiot, ma odsłużyć swoje i won na złom.

    Ja się z tym nie zgadzam akurat, samo to jest własnie mało ekologiczne. Raczej należałoby celować w ograniczanie produkcji i zużywania surowców poprzez tworzenie przedmiotów długowiecznych. No ale wtedy by nam gospodarka klęknęła i generalnie każdemu ubyłoby w portfelu więc jest jak jest - produkujemy tony szajsu i sami siebie oszukujemy wsadzając eko rozwiązania.

    W każdym razie Start Stop można deaktywować albo w ogóle go nie wykupywać

  2. #1902
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Można też rozmawiać z autem i poprosić je aby zwiększyło nadmuch Żeby nie było dla mnie to nieporozumienie.
    A system start stop jest całkiem ok.

  3. #1903
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Można też rozmawiać z autem i poprosić je aby zwiększyło nadmuch Żeby nie było dla mnie to nieporozumienie.
    Też kiedyś odżegnywałem się od sterowania głosem ale odkąd skonfigurowałem sobie w 159 Blue&Me jestem gorącym zwolennikiem.

    WYBIERZ ŻONA

    Miła Pani pyta: CZY ZADZWONIĆ?

    TAK

    I cyk, dzwoni uwielbiam to

  4. #1904
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Systemu start-stop sam nie rozumiem, bo energia do ponownego rozruchu też się z powietrza nie bierze (pomijając zużycia materiału). Ale wolałbym kazać samochodowi ustawić temperaturę niż grzebać w pokrętłach. "Hej, Kia, ustaw 20,5 stopnia" Szkoda, że Android Auto ma problemy z obsługą w naszym języku i trzeba albo smyrać albo po angielsku nawijać.

    Gospodarka przy trwałych dobrach by nie klęknęła, bo to mit. Zmieniłby się jej rozkład - większy nacisk byłby na jedzenie i dobra niekonsumpcyjne (sztuka, turystyka i tak dalej). Ludzie kupując w ciągu życia 2 pralki a nie 20 musieliby coś z kasą za pozostałe 18 zrobić. Poszli by do teatru, na dziwki, napili się wina albo popłynęli w rejs zapijając chorobę morską szampanem. Zniknęły by 3 fabryki pralek, powstały by 2 kurorty turystyczne, restauracja i burdel

  5. #1905
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Start stop powstał żeby walczyć z limitami emisji w cyklu miejskim o ile dobrze rozumiem.

  6. #1906
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Odnośnie nowego mustanga mach e, czy naprawdę Wam się podoba takie wnętrze?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1268118-11-20191118051133.jpeg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	41.2 KB
ID:	263696

  7. #1907
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Jakby ten tablet na środku zmniejszyć o połowę (uciąć górę) to byłoby całkiem spoko. Chociaż wolałbym analogowe zegary, chociaż prędkościomierz analogowy bo obrotomierz w automacie potrzebny jak dziura w moście.

  8. #1908
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Odnośnie nowego mustanga mach e, czy naprawdę Wam się podoba takie wnętrze?
    Pytaj tego co mu się podoba bo chyba tylko jedna osoba tu taka jest. Dla mnie paskudne ale skoro ford twierdzi, że się to bedzie sprzedawać niech sobie ludzie kupują co chcą mi nic do tego ja bym kupił przedliftowe S550 GT z Petformance Pack bo polifty mają już cyfrowe zegary

  9. #1909
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    polifty mają już cyfrowe zegary
    , ale wydaje mi się, że to była opcja, a nie w cenie biletu dla wszystkich

  10. #1910
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Niby jako opcja ale nigdzie nie widzialem aby do GTka szło wybrać analogowe. Może na inne rynki był wybór.

    Jak ktoś jeszcze nie czytal https://forzaitalia.pl/news/zmodernizowane-giulia-i-stelvio-pokazane-podczas-los-angeles-auto-show
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 20-11-2019 o 13:23

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory