Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1911
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Co innego pchać się w każdą możliwą nowość i implementować ją byle jak, co innego wprowadzać sprawdzone fajne rzeczy, a co innego w ogóle ich nie wprowadzać. Ja na chwilę obecną bardziej zastanawiam się nie czy Carplay będzie przewodowy czy bezprzewodowy, a czy z takim podejściem za 5 lat będą dostępne części zamienne do tych samochodów. To wszystko co się dzieje w AR to tylko potwierdzenie koszmarnej sytuacji finansowej. Myślę że było fatalnym błędem odpuszczenie Giulietty i Mito nie mając tak naprawdę nic sprawdzonego co może być motorem sprzedaży. Giulia i Stelvio pozycjonowana finansowo bardzo wysoko okazały się błędem. Klienci nie bardzo chcą płacić więcej za samochód marki, która powiedziała "ok, od teraz jesteśmy premium, proszę płacić nam za samochody tyle ile płacicie innym markom premium od 25 lat". No i tu jest problem, gdyby za tą ceną szła 25 letnia tradycja budowania samochodów premium, a samochody nie byłyby kotem w worku, to wszystko by pasowało. Ale nie pasuje, bo do cholery, dlaczego miałbym kupić nową AR, za którą zapłaciłbym drożej niż za Lexusa, BMW czy Mercedesa. Każda z tych marek ma coś czego AR nie ma. Bycie premium to również obsługa serwisowa, a to co jest w AR a chociażby w Lexusie to dwa światy. Zrozumcie, że tu nie chodzi o samochody (które są dobre, zarówno Stelvio jak i Giulia), ale o podejście do sprzedaży, serwisu i ogólne podejście do klienta. Wydając naprawdę duże pieniądze, chce się być traktowanym odpowiednio, a nie byle jak.

  2. #1912
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Obsługa to kwestia kraju. U nas jest jak jest, brytole też narzekają, ale już salon w Genewie potraktował mnie po królewsku chociaż sprzedawcy który do mnie podszedł od razu wyjaśniłem że ja tu tylko dojeżdżam do pracy a normalnie z UE. Jak usłyszał, że jednak pracuje w Helwetii to tylko się uśmiechnął i zaproponował jazdę QV. Kawka, ciasto, przedstawienie oferty leasingowej dla pogranicznika i potem odprowadzenie do drzwi salonu. Więc na obsługę Alfy globalnie nie można patrzec tylko przez pryzmat polskich Polmozbytów.

    Co do reszty to zgoda, polityka AR nie służy budowaniu zaufania.

  3. #1913
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    zaproponował jazdę QV
    Może nie mają chętnych, żeby pojeździć słabowitym dieslem. Helwetia bogaty kraj
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #1914
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Co innego pchać się w każdą możliwą nowość i implementować ją byle jak, co innego wprowadzać sprawdzone fajne rzeczy, a co innego w ogóle ich nie wprowadzać. Ja na chwilę obecną bardziej zastanawiam się nie czy Carplay będzie przewodowy czy bezprzewodowy, a czy z takim podejściem za 5 lat będą dostępne części zamienne do tych samochodów. To wszystko co się dzieje w AR to tylko potwierdzenie koszmarnej sytuacji finansowej. Myślę że było fatalnym błędem odpuszczenie Giulietty i Mito nie mając tak naprawdę nic sprawdzonego co może być motorem sprzedaży. Giulia i Stelvio pozycjonowana finansowo bardzo wysoko okazały się błędem. Klienci nie bardzo chcą płacić więcej za samochód marki, która powiedziała "ok, od teraz jesteśmy premium, proszę płacić nam za samochody tyle ile płacicie innym markom premium od 25 lat". No i tu jest problem, gdyby za tą ceną szła 25 letnia tradycja budowania samochodów premium, a samochody nie byłyby kotem w worku, to wszystko by pasowało. Ale nie pasuje, bo do cholery, dlaczego miałbym kupić nową AR, za którą zapłaciłbym drożej niż za Lexusa, BMW czy Mercedesa. Każda z tych marek ma coś czego AR nie ma. Bycie premium to również obsługa serwisowa, a to co jest w AR a chociażby w Lexusie to dwa światy. Zrozumcie, że tu nie chodzi o samochody (które są dobre, zarówno Stelvio jak i Giulia), ale o podejście do sprzedaży, serwisu i ogólne podejście do klienta. Wydając naprawdę duże pieniądze, chce się być traktowanym odpowiednio, a nie byle jak.

    Zgadzam się, ze odpuszczenie tańszych modeli było błędem ale zrobiono tak z dwóch powodów : po pierwsze wypluli się z pewnie z kasy robiąc dwa tak zaawansowane modele jak Giulia/Stelvio w jednym czasie, po drugie nie było pewne, czy nowy kompakt ma być robiony na taniej czy drogiej platformie (z tylnym napędem). W końcu zmarł nagle prezes Sergio M. i było po temacie, nowy prezes który wywodził się z Jeepa nie chciał pakować więcej kasy w Alfę, widząc spadki sprzedaży. A one musiały nastąpić, gdyż Alfa nie została aż tak dobrze przyjęta na nowych rynkach jak się spodziewano a w Europie sprzedaż ciągnęły stare modele, które były wygaszane.
    Co do segmentu D to nie Giulia była błędem ale błędem by było wypuszczanie kolejnego gniota FWD jako następcy Alfy 159. Sprzedaż też nie była by szałowa. Cena Giulii wydaje się wysoka ale jak weźmiemy pod uwagę osiągi jakie oferuje, to jednak wychodzi taniej niż porównywalne wozy Premium. Z czasem powinni wprowadzić słabsze wersje silnikowe i w ten sposób zejść nieco z ceny, dziwię się że nie zrobili tego przy okazji bieżącego liftu.
    Każda marka ma swoje mocne punkty, Alfa stawia na osiągi i prowadzenie przy okazji oferując ciekawy styl. Pod tym względem realnym konkurentem jest jedynie BMW, Mercedes czy Lexus to marki nastawione jednak na innego klienta.

  5. #1915
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Giulia lift i nadal to irracjonalne wykończenie zderzaka...

    ekran w tym czymś ze znaczkiem Mustanga - taki sam gniot jak w Tesli, ciekawe kiedy społeczeństwo smartfonowe ustawi pionowo telewizory w domach i wymusi otwarcie pionowych kin
    totalna bzdura (anatomia dość jasno zorganizowała nam pole widzenia...)
    ...

  6. #1916
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ale jest światełko w tunelu bo powołując się na cytat z forza italia

    "Alfa Romeo Giulia i Stelvio otrzymały nowszą technologię, unowocześniony system multimedialny i udoskonalone wnętrze w roku modelowym 2020. Bezkonkurencyjne doświadczenia z jazdy są teraz jeszcze bardziej odczuwalne dzięki kluczowym funkcjom wymaganym przez naszych obecnych i przyszłych klientów w segmencie premium."


    Chyba, ktoś jednak poszedł po rozum do głowy i wbrew temu co tutaj było pisane, ze Alfa specjalnie w takie rzeczy nie inwestowało bo to nie jest w takim aucie istotne i klienci Alfy tego nie chcą to widać nawet w FCA stwierdzili, że jednak tych parę gadżetów wpływa do doświadczenia z jazdy nawet takim autem jak Giulia

  7. #1917
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Moim zdaniem również można dzięki w sumie takiemu prostemu cytatowi wywnioskować, a przynajmniej mieć nadzieję, że marka będzie dalej w koncernie po fuzji pozycjonowana jako premium

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    Giulia lift i nadal to irracjonalne wykończenie zderzaka...
    Strasznie mnie to ciekawi co z tym zderzakiem jest nie tak, jak poprzednio napisałeś, że smutny wstawiłem fotki Stelvio i XE by porównać i niestety mi nie odpowiedziałeś o co konkretnie chodzi

  8. #1918
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Chyba, ktoś jednak poszedł po rozum do głowy i wbrew temu co tutaj było pisane, ze Alfa specjalnie w takie rzeczy nie inwestowało bo to nie jest w takim aucie istotne i klienci Alfy tego nie chcą to widać nawet w FCA stwierdzili, że jednak tych parę gadżetów wpływa do doświadczenia z jazdy nawet takim autem jak Giulia
    Możesz to potraktować jako Twoje zwycięstwo i paru pismaków z prasy motoryzacyjnej, którzy jak nie mieli się do czego przyczepić, to pisali o braku "wyrafinowanych systemów". Normalny użytkownik takiej Alfy, to pierwsze co zrobi po odpaleniu auta, to będzie je musiał powyłączać. Ja nawet pasywnego asystenta pasa ruchu wyłączyłem na stałe, bo mnie drażnił jego brzęczyk, ale zapłacić za niego w cenie auta musiałem. Właśnie tak się dzisiaj podnosi marżę przy sprzedaży nowych aut

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Strasznie mnie to ciekawi co z tym zderzakiem jest nie tak, jak poprzednio napisałeś, że smutny wstawiłem fotki Stelvio i XE by porównać i niestety mi nie odpowiedziałeś o co konkretnie chodzi
    A nie wystarczy, że jest inny, niż w Jagu
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #1919
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Moje? Przecież ja tu wielokrotnie pisałem, ze mi take systemy w aucie nie potrzebne jednak ja nie wmawiałem innym, że jak mi nie potrzebne to innym też muszą nie być potrzebne, a Ci co chcą są nienormalni Dla tych jak to nazwałeś "normalnych" użytkowników są zapewne jeszcze u dealerów tysiące gotowych aut ze stocku z przed 3 lat. Pewnie ich cena poszybuje teraz w górę bo staną się rarytasem dla tych "normalnych". Taka marketingowa zagrywka zapowiedzieli auta z gadżatami, których, żaden kierowca ponoć nie chce aby pozbyć się aut ze stocku dających niezmąconą żadną elektroniką przyjemność z jazdy
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 20-11-2019 o 20:52

  10. #1920
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    To po co piszesz o "światełku w tunelu", skoro sam widzisz, że na końcu tunelu jedzie pociąg A co do reszty to się z Tobą zgadzam - ta firma nie umie, albo nie chce sprzedawać swoich aut. Wiem to z własnego doświadczenia.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory