Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1971
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    I nikt z Was nie widział Alfiarzy, którzy tak samo czepiają się np. BMW czy VW? :-)

  2. #1972
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem wprowadzanie wersji business ... Jaki wtedy ma sens kupno samochodu w normalnej, droższej wersji, skoro każdy może go kupić taniej (i jeszcze pominąć w ten sposób finansowanie FCA).
    Ta wersja Business miała zdaje się dość skromne możliwości konfiguracji. Pewnie można było w ten sposób przyciąć na logistyce.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #1973
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    A zabiegi takie jak na zdjęciu nic oczywiście nie dają - różnice są zbyt duże.
    No ale przykładów chamskiego i bezgustownego pseudo upiększania samochodów można znaleźć w każdej marce, myślę że jakiś przykład alfy też by się znalazł, pierwszy z brzegu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	102.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	49.7 KB
ID:	263775

  4. #1974
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    I nikt z Was nie widział Alfiarzy, którzy tak samo czepiają się np. BMW czy VW? :-)
    Daj spokój szkoda klawiatury

    Co do wersji biznesowej to chyba to była próba wbicia się na auta flotowe ale takiej marce jak alfa trudno bedzie wbić się w rynek gdzie licza się przedewszystkim koszta eksploatacji oraz funansowanie, a nie prowadzenie i osiagi

  5. #1975
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Co do wersji biznesowej to chyba to była próba wbicia się na auta flotowe ale takiej marce jak alfa trudno bedzie wbić się w rynek gdzie licza się przedewszystkim koszta eksploatacji oraz funansowanie, a nie prowadzenie i osiagi
    Dodatkowo trzeba mieć względnie szeroką paletę przyzwoitych modeli. Ford ma od Fiesty przez Focusa do Mondeo, taki Opel od Corsy po Insignię, Peugeot od 208 do 508, w tym segment C w obowiązkowym kombi, a we Fiacie od biedy jest Tipo (chociaż w skromnym wyborze wersji), w segmencie B pusto, Giuliettę ciężko uznać za samochód dla handlowca a sama Giulia całej floty nie pokryje... Finansowanie we Fiacie jest słabiutkie, ale z kosztami eksploatacji nie ma chyba dramatu - we flotach to się głównie sprowadza do wymiany płynów i filtrów. Za to sieć serwisowa pozostawia nieco do życzenia (nawet nie tyle jakość serwisów, co ich ilość). Do tego dostać w Alfie zastępczaka na poziomie to jest wyzwanie - ja zamiast Giulietty dostawałem co najwyżej Ypsilonkę (raz), a poza tym bieda wersje Punto albo Pandy.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 22-11-2019 o 15:57
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #1976
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Otóż to. Wystarczy przeliczyć sobie utratę wartości. Powiem szczerze - gdyby te Giulie 2018 były w przedziale 90-100tys to bym poważnie o nich myślał. Ale za 124-128tys to dla mnie żadna alternatywa.
    Dałbyś aż 90 tys. za nową Giulię ? Przecież taniej kupisz mało używane Audi Powiem więcej, nowe BMW 1 z 3 cylindrowym silnikiem kosztuje w podstawie tylko trochę powyżej 100K, warto dołożyć...
    Tak na serio to zobacz ile kosztują teraz nowe samochody, za swoją byle Mazdę dałeś kilka lat temu pewnie z 80K a teraz byś chciał Giulię za 90K kupić ? Tylko dlatego, że to Alfa i musi być tania, czy dlatego że to słaby samochód?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Bez przesady, wystarczy że udałoby się wyrwać wersję w fajnej konfiguracji i z fajnym wyposażeniem (nie maksymalnym, ale też nie podstawowym-gołym) w cenie podstawy lub niewiele więcej - tak jak ja to zrobiłem w Lexusie i pewnie jak można to zrobić w wielu innych markach. No ale niestety panowie z AR mają perełki na placach ze szmacianymi siedzeniami, dwuletnie za ponad 150k. No i dlatego te samochody stoją na placach, bo w tych konfiguracjach po pierwsze wyglądają słabo a po drugie wcale nie są tanie.
    Wygląda na to, że Alfa daje mniejsze rabaty niż Lexus i nic na to nie poradzisz. Dobre auto musi kosztować Wersja Business to tylko wabiki cennikowe - Alfa nie ma mniejszych silników niż 2.0 więc mechanika zostaje mocna, za to wyposażenie nie jest szałowe.

  7. #1977
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tylko dlatego, że to Alfa i musi być tania, czy dlatego że to słaby samochód?
    A może dlatego że moja "byle Mazda" miała lepsze wyposażenie niż Giulia golas?
    I tak, taniej kupię mało używane Audi, które jest naprawdę premium, a nie tylko w materiałach marketingowych
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #1978
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    A może dlatego że moja "byle Mazda" miała lepsze wyposażenie niż Giulia golas?
    Mazda 3 nie ma zdaje się nawet nawiewu na tylną kanapę, a gama silnikowa kończy się tam, gdzie Giulii się nawet nie zaczyna... Znajmy proporcje .

    A w Audi premium jest wnętrze i najmocniejsze silniki. No i część elektroniki. Niektórym to wystarcza...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #1979
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    A może dlatego że moja "byle Mazda" miała lepsze wyposażenie niż Giulia golas?
    I tak, taniej kupię mało używane Audi, które jest naprawdę premium, a nie tylko w materiałach marketingowych
    Widzę, że w końcu pokazałeś różki...Alfę kupi tylko za pół darmo ale za Mazdę lub Audi zapłaci każdy pieniądz, byle by tylko miało trochę błyskotek... Aż tak Alfa 166 zaszła Ci za skórę, że Alfa Romeo tak nisko cenisz?
    Giulia kosztuje tyle ile powinna, biorąc pod uwagę co reprezentuje. Zejście poniżej ceny wersji Business jest pewnie nieopłacalne, co biorąc pod uwagę zaawansowanie techniczne samochodu jest zrozumiałe.

  10. #1980
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A w Audi premium jest wnętrze i najmocniejsze silniki.
    "Zapomniałeś" o napędzie quattro, a pod hasłem "wnętrze" ukryłeś komfort, wyciszenie, materiały, infotainment... no spoko. Aha, jeszcze skrzynia biegów jest zdaje się identyczna? ZF 8-biegowy.
    A co mamy w Giulii Business takiego premium za tą kasę? Prowadzenie? ...co dalej? Znajmy proporcje

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Aż tak Alfa 166 zaszła Ci za skórę, że Alfa Romeo tak nisko cenisz?
    Nie, raczej przejechałem się kilkoma innymi markami i oczy mi się otworzyły.
    Ostatnio edytowane przez tomaz ; 22-11-2019 o 18:22
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory