Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1981
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Panowie chciałem wymienić swoją Giuliette na inną markę (była wystawiona jednak żadnego odzewu). Pojechałem do salonu jednak nie chcieli mojej Giulietty w rozliczeniu bo się słabo sprzedają - więc niestety dalej muszę nią jeździć i się męczyć...

    To o czymś świadczy;/;/. Rynek weryfikuje czego oczekuje klient.

  2. #1982
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Będąc zupełnie szczerym to również rynek jest pełen stereotypów, które tworzą ludzie często nie mający żadnego doświadczenia w tym o czym opowiadają

  3. #1983
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Będąc zupełnie szczerym to również rynek jest pełen stereotypów, które tworzą ludzie często nie mający żadnego doświadczenia w tym o czym opowiadają
    W punkt. Pseudoznawcy często piszą bzdury, ktoś nieobeznany w temacie to przeczyta i potem powiela...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem wprowadzanie wersji business, jeżeli może ją kupić ktokolwiek na jednoosobowej działalności gospodarczej
    A to jednoosobowo nie można prowadzić firmy?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #1984
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    "Zapomniałeś" o napędzie quattro, a pod hasłem "wnętrze" ukryłeś komfort, wyciszenie, materiały, infotainment... no spoko. Aha, jeszcze skrzynia biegów jest zdaje się identyczna? ZF 8-biegowy.
    A co mamy w Giulii Business takiego premium za tą kasę? Prowadzenie? ...co dalej? Znajmy proporcje
    Kup nowe Audi za 130 tys. i ciesz się premium pełną gębą

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Nie, raczej przejechałem się kilkoma innymi markami i oczy mi się otworzyły.
    Jeśli wyceniłeś Giulię na poziomie cenowym nowej Mazdy 3 to doznania z jazdy w wozie tej marki musiały być wręcz nie do opisania... Okey, w takim razie dlaczego sprzedałeś Mazdę ?

  5. #1985
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli wyceniłeś Giulię na poziomie cenowym nowej Mazdy 3 to doznania z jazdy w wozie tej marki musiały być wręcz nie do opisania...
    Nowa Mazda3 jest za droga. Chłopaki popłynęli z cenami, nie kupiłbym za tyle.


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Okey, w takim razie dlaczego sprzedałeś Mazdę ?
    Bo przejechałem się A5 i okazało się, że tą samą kasę mogę mieć auto premium - szybsze, bardziej komfortowe, większe i w nadwoziu coupe, które zawsze chciałem mieć. W dodatku starsze tylko o 2 lata. Mazda wypadła gorzej w tym porównaniu. Tak samo jak Giulia wypada gorzej w tym porównaniu - uwzględniając oczywiście cenę, bo inaczej trudno porównać nowe auto do używanego.

    Żuczek, różnimy się tym, że potrafię przyznać, iż Mazda mimo tego że to IMO świetne auto jednak nie ma podejścia do takiego A5 dajmy na to. A ty nadal wmawiasz wszystkim, że Giulietta i Giulia to najlepsze auta na rynku, koniec kropka.
    Jeżeli są takie super i dobrze wycenione, to dlaczego wiszą na stocku i nikt ich nie kupuje? Gdzie kolejki ludzi zabijających się o "nową" Giulię czy Stelvio w okazyjnej cenie?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #1986
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ok A5 to przyjemne auto, ale o ilu letnim mówimy? Trzymając się już danych segmentów to albo mazda 3 i A3, albo A5 i mazda 6 bo tak to trochę porównywanie nie ma sensu. No i na koniec ilo letnie to audi i z jakim przebiegiem bo ceny nowej A5 i Giulii to raczej nie ma co porównywać, w tym roku kupiliśmy dla żony A5 no i z 2.0 TSI wyszło bo rabatach, ok dobrze wyposażone, ale cena dwóch Giulli za 130 tys i jeszcze trochę by zostało na dobre doposażenie, zatem cenowo to audi daleko do okazji

  7. #1987
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Audi Troche wyżej stoi od alfy pod każdym prawie wzgledem.Tam gdzie alfa kończy się giulia tam tak na dobra sprawę zaczyna się audi od A4 W górę.Chyba nikt kto chce kupić Np A7 nie będzie patrzył na alfe romeo.Tutaj naprawdę jest taka zawiść,ze aż W oczy kluje.Nie jestem fanem czterech zer,ale ta marka jest potezna posiadając W swojej ofercie modele które można porównywać z najlepszymi W swojej klasie.Czy to Porsche,czy to Mpower I Amg,czy to Sklasy itd.Nawet W carwow Nowa A4 wyprzedziła W t3scie giulie,ulegając tylko serii 3 A wygrywając Z alfa,volvo I mercedesem.Takze nie róbmy z tej marki jakiegoś fiata czy daci ...

  8. #1988
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ok A5 to przyjemne auto, ale o ilu letnim mówimy? Trzymając się już danych segmentów to albo mazda 3 i A3, albo A5 i mazda 6 bo tak to trochę porównywanie nie ma sensu. No i na koniec ilo letnie to audi i z jakim przebiegiem bo ceny nowej A5 i Giulii to raczej nie ma co porównywać, w tym roku kupiliśmy dla żony A5 no i z 2.0 TSI wyszło bo rabatach, ok dobrze wyposażone, ale cena dwóch Giulli za 130 tys i jeszcze trochę by zostało na dobre doposażenie, zatem cenowo to audi daleko do okazji
    Za rocznik 2014 płacisz 65tys. Auto z przebiegiem 200tys wygląda w środku jak nowe, mówię to z pełną odpowiedzialnością, bo takie właśnie kupiłem. Gdyby mi ktoś powiedział, że przebieg to 60tys to byłbym w stanie uwierzyć. 210KM TFSI quattro, jako nowe z salonu z tym wyposażeniem ok. 200tys. W środku skóry, elektryka i 3/4 wyposażenia full opcji. Od spodu auto zdrowe, robiąc hamulce wszystko odkręca się i działa idealnie.
    Ja wiem, że nowe są totalnie drogie. Ale używane to już zupełnie inna bajka. Jakościowo to jest naprawdę premium. Ale... Żuczka i tak nie przekonam

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ok A5 to przyjemne auto, ale o ilu letnim mówimy? Trzymając się już danych segmentów to albo mazda 3 i A3, albo A5 i mazda 6 bo tak to trochę porównywanie nie ma sensu. No i na koniec ilo letnie to audi i z jakim przebiegiem bo ceny nowej A5 i Giulii to raczej nie ma co porównywać, w tym roku kupiliśmy dla żony A5 no i z 2.0 TSI wyszło bo rabatach, ok dobrze wyposażone, ale cena dwóch Giulli za 130 tys i jeszcze trochę by zostało na dobre doposażenie, zatem cenowo to audi daleko do okazji
    Za rocznik 2014 płacisz 65tys. Auto z przebiegiem 200tys wygląda w środku jak nowe, mówię to z pełną odpowiedzialnością, bo takie właśnie kupiłem. Gdyby mi ktoś powiedział, że przebieg to 60tys to byłbym w stanie uwierzyć. 210KM TFSI quattro, jako nowe z salonu z tym wyposażeniem ok. 200tys. W środku skóry, elektryka i 3/4 wyposażenia full opcji. Od spodu auto zdrowe, robiąc hamulce wszystko odkręca się i działa idealnie.
    Ja wiem, że nowe są totalnie drogie. Ale używane to już zupełnie inna bajka. Jakościowo to jest naprawdę premium. Ale... Żuczka i tak nie przekonam
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #1989
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Za rocznik 2014 płacisz 65tys. Auto z przebiegiem 200tys wygląda w środku jak nowe, mówię to z pełną odpowiedzialnością, bo takie właśnie kupiłem. Gdyby mi ktoś powiedział, że przebieg to 60tys to byłbym w stanie uwierzyć. 210KM TFSI quattro, jako nowe z salonu z tym wyposażeniem ok. 200tys. W środku skóry, elektryka i 3/4 wyposażenia full opcji. Od spodu auto zdrowe, robiąc hamulce wszystko odkręca się i działa idealnie.
    Ja wiem, że nowe są totalnie drogie. Ale używane to już zupełnie inna bajka. Jakościowo to jest naprawdę premium. Ale... Żuczka i tak nie przekonam
    Wymieniłeś prawie nowy wóz, który jeździłeś od nowości i dbałeś jak należy (fakt, że Mazda ale nawet) na styrane przez nie wiadomo kogo Audi ? Dziwie Ci się ale z tym przebiegiem to może być skarbonka (TFSI+DSG nie wróży nic dobrego), w rodzinie była jedna A5 i skrzynia DSG wytrzymała 90 tys. Trzeba przyznać, ze masz jaja ale po 166 to faktycznie dobrze jesteś wprawiony i żadna awaria Cię nie zaskoczy

    Masz rację, ze uważam Giuliettę i Giulię za wspaniałe wozy - Giuliettę do dzisiaj uważam za świetny stosunek ceny do radości z jazdy z nowych samochodów a Giulia jest najlepiej prowadzącym się wozem z klasy średniej. Zdaję sobie sprawę, ze dla "Janusza" to tylko Alfy, których strach się dotknąć i nigdy nie będą rozchwytywane w salonach ale nie jest to dla mnie istotne. Ważne jest natomiast, żeby były doceniane na naszym forum, bo na to zasługują i jak wypisujesz, że za Giulię mógłby zapłacić nie więcej jak za najgorsze padliny z klasy D to muszę zareagować

  10. #1990
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    styrane przez nie wiadomo kogo Audi ? Dziwie Ci się ale z tym przebiegiem to może być skarbonka (TFSI+DSG nie wróży nic dobrego), w rodzinie była jedna A5 i skrzynia DSG wytrzymała 90 tys.
    To są właśnie te stereotypy... Audi nie styrane, pisałem że wnętrze jak w nowym. Jeden właściciel. Serio. A skrzynia to ZF, ten sam wyobraź sobie, co w Giulii
    Giulia jest doceniana, przynajmniej przeze mnie. Tyle że widziałem, macałem, jechałem i wiem, że pomiędzy biznes a veloce jest przepaść. Veloce chciałbym mieć, ale mnie nie stać. Biznes jest tak biedna w środku, że tylko mega dobra cena mogłaby mnie przekonać. Stąd taka moja osobista wycena tej wersji ze stocku.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory