Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2001
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Panowie, jako posiadacze alfy pewnie krew Was zalewa jak ktoś zapyta czy już mam znajomego z lawetą, bo mnie to wkurza, a to co piszesz to obawiam się, że poniekąd taki sam stereotyp jak Alfa i laweta. Pisałem już tutaj kiedyś wywód, które i z których roczników TSI i które DSG są takie jakie są i zapracowały sobie na takie oponie, a które są naprawdę ok, a wręcz bardzo ok i nie chce mi się już tego powtarzać, ale proszę jeżeli sami się wkurzamy, że powtarza ktoś że znajomy znajomego miał alfę i psuła, to nie powielajmy tych stereotypów, nawet jak się jeden samochód popsuł w rodzinie.
    Nie pisałem przecież, że Audi się psuje tylko może nieco zbyt ogólnikowo wspomniałem, że kupno takiej używanej konfiguracji wiąże się z ryzykiem awarii, szczególnie przy przebiegu 200K. Mając takie auto od nowości i dbając o nie jak się nalezy takie ryzyko pewnie nie jest duże ale kupując używkę, które nie wiadomo jak było traktowane trzeba mieć to na uwadze. Jak ktoś twierdzi, że Alfowskie TS-y to ryzyko przy zakupie to przecież nie protestuję, bo wiem jak jest i nie czaruję rzeczywistości

  2. #2002
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    "Zapomniałeś" o napędzie quattro, a pod hasłem "wnętrze" ukryłeś komfort, wyciszenie, materiały, infotainment... no spoko. Aha, jeszcze skrzynia biegów jest zdaje się identyczna? ZF 8-biegowy.
    A co mamy w Giulii Business takiego premium za tą kasę? Prowadzenie? ...co dalej? Znajmy proporcje
    Audi A4 w podstawie kosztuje 132.900 i mamy w cenie 150 KM, 6-biegowy manual, a z multimediów ekran monochromatyczny i Bluetooth. Klękajcie narody .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ja wiem, że nowe są totalnie drogie. Ale używane to już zupełnie inna bajka.
    A to podobno Alfa tak traci na wartości . Stosunek ceny używanego do nówki pokazuje, jak dużo się przepłaca i czy samochód jest drogo wyceniony... W tym przypadku Mazda takie Audi gniecie .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #2003
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ogólnie bardziej tracą na wartości egzemplarze bogato doposażone niż seria, dotyczy to każdej marki

  4. #2004
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Przed chwilą skonfigurowałem z ciekawości Q5, 2.0 TSI quattro,na stronie audi. Specjalnie wybrałem wyposażenie praktycznie takie samo jak w Stelvio executive, wyszło 321 tyś. Biorąc pod uwagę ceny bazowe różnica i tak spora, ale jak weźmiemy rabaty jakie można dostać tutaj i tutaj to różnica jednak sięga 50-60 tyś a to już naprawdę sporo

  5. #2005
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Dlatego Panowie Audi kupuje się używane lub nowe bierze w wynajem
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #2006
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    5 letnie to musi wyć wypierdziane?
    GS450H taty ma 11 lat a w środku jak nowy. No ale 10 latek kosztował tyle co pięcioletnie Audi. W tej cenie dostał auto od pierwszego właściciela, do końca serwisowane w ASO z przebiegiem ledwo przekraczającym 100tys km.

  7. #2007
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To są właśnie te stereotypy... Audi nie styrane, pisałem że wnętrze jak w nowym. Jeden właściciel. Serio. A skrzynia to ZF, ten sam wyobraź sobie, co w Giulii
    Giulia jest doceniana, przynajmniej przeze mnie. Tyle że widziałem, macałem, jechałem i wiem, że pomiędzy biznes a veloce jest przepaść. Veloce chciałbym mieć, ale mnie nie stać. Biznes jest tak biedna w środku, że tylko mega dobra cena mogłaby mnie przekonać. Stąd taka moja osobista wycena tej wersji ze stocku.
    Trzeba było od razu napisać, że Business Ci się nie podoba (bo nie musi - ja też ta wersją się nie zachwycam, bo nie jest od tego) a inne są po za zasięgiem cenowym i bym się nie czepiał. Jak coś się nie widzi to choćby było za pół ceny, to nie warto brać...
    Współczuję skradzionego wozu, tym bardziej że byłeś z niego zadowolony.

  8. #2008
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    145 1.4TS, 156 SW 1.8TS, 159 1.9JTS, GT 1.9JTD, Volvo V40 CC, Fiat 500, Giulia 2.0 200km
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Trzeba było od razu napisać, że Business Ci się nie podoba (bo nie musi - ja też ta wersją się nie zachwycam, bo nie jest od tego) a inne są po za zasięgiem cenowym i bym się nie czepiał. Jak coś się nie widzi to choćby było za pół ceny, to nie warto brać...
    Współczuję skradzionego wozu, tym bardziej że byłeś z niego zadowolony.
    Mam od 2 miesiecy giulię w wersji podstawowej giulia w najmie dlugoterminowym za 1600 pln brutto miesiecznie. W cenie ubezpieczenie i przeglady. Samochod ma dodatkowo pakiet swiatel biksenonowych, czujniki parkowania z tylu i lakier metalik. Jestem z niej bardzo zadowolony. Dla mnie ma wszystko co trzeba. Super jezdzi i sie prowadzi. W srodku wygladem i wykonczeniem bije na glowe konkurencje w wersji base. Znajomi nie chcieli wierzyc ze to wersja podstawowa . Ja dupy na skorze wozic nie musze takze taki wozek za takie pieniadze uwazam za bardzo dobrą ofertę. I nie zamienil bym jej ani ana bmw ani na audi bo po prostu dobrze w niej sie czuję.

  9. #2009
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał integrale Zobacz post
    Ja dupy na skorze wozic nie musze takze taki wozek za takie pieniadze uwazam za bardzo dobrą ofertę. I nie zamienil bym jej ani ana bmw ani na audi bo po prostu dobrze w niej sie czuję.
    No i dobrze. Jak jesteś zadowolony, to o to chodziło
    Dla mnie deska rozdzielcza w wersji Business wyglądała gorzej niż w mojej Mazdzie3 (nie mówię o designie, tylko o materiałach) i to było dla mnie nie do przełknięcia. Reszta wyposażenia (tych co oglądałem) też skromna. Jak masz w aucie klasy C jakieś udogodnienia, to trudno się przesiąść do klasy D jednocześnie z nich rezygnując. To trochę wbrew logice. Dlatego dla mnie Business, do tego w tej cenie, był nie do przyjęcia. Ale to raczej indywidualna sprawa

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Trzeba było od razu napisać, że Business Ci się nie podoba (bo nie musi - ja też ta wersją się nie zachwycam, bo nie jest od tego) a inne są po za zasięgiem cenowym i bym się nie czepiał. Jak coś się nie widzi to choćby było za pół ceny, to nie warto brać...
    Już gdzieś to kiedyś pisałem, stąd myślałem, że to jasne

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Współczuję skradzionego wozu, tym bardziej że byłeś z niego zadowolony.
    Dzięki. Takie życie... 3 miesiące pojeździłem
    Jak wszystko pójdzie dobrze, to będzie taki sam, bo naprawdę auto mi przypasowało idealnie. Dużą rolę grał tu napęd i dlatego jestem w stanie zrozumieć posiadaczy Giulii którzy tak chwalą prowadzenie Veloce (też 4x4) czy też wersji z napędem na tył, bo jednak przy pewnej wielkości auta napęd na przód to jednak porażka (patrz 166).
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #2010
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Chyba jednak Alfy to dobre samochody jak np popatrzę co wyrabiają dealerzy mazdy https://www.wykop.pl/link/5228733/pr...naprawa-w-aso/
    Ostatnio edytowane przez :-) ; 25-11-2019 o 16:55

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory