Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2061
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Zaczyna się kłopot, jak ktoś kto nie jest takim fanem nie potrafi lub nie chce kiedy się z tym nie zgadza, racjonalnie bez obrażania innych tego wyrazić, sprawa się tyczy również w drugą stronę, kiedy ktoś inny nie potrafi zrozumieć również jakiejkolwiek krytyki lub faktu, że ktoś może uważać inaczej niż on.
    Ja osobiście nie jestem np. fanem aut elektrycznych, nie potrafię się tym zachwycać i uważam, że w dużej mierze zachwyt i pęd za autami elektrycznymi jest na chwilę obecną przesadzony, ale np. chętnie mogę porozmawiać czy wysłuchać kogoś kto je się nimi zachwyca. Wszystko jest ok, póki mamy w dyskusji wzajemny szacunek i próbę zrozumienia, że ktoś może uważać nieco inaczej niż "JA"
    Dokładnie!
    Sam też nie jestem fanem elektryków, ale chętnie o tym rozmawiam, nie obrażając nikogo. Każdy ma swoje argumenty i odczucia, reszta to kultura
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #2062
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Co do aut elektrycznych, myślę że za kilkanaście lat gładko przejdziemy od motoryzacji spalinowej do elektrycznej.

    Z każdym rokiem auta spalinowe zbliżają się do elektrycznych.

    1. projektując auta rezygnuje się z lepszych właściwości jezdnych na rzecz różnych bajerów w kokpicie.
    2. z roku na rok coraz więcej aut ma automatyczne skrzynie biegów - obsługa jest identyczna jak w autach elektrycznych - "gaz" , hamulec i to wszystko.
    3. sprzedaje się więcej i więcej samochodów hybrydowych - więc mimochodem będzie rozwijać się zaplecze serwisowe pojazdów elektrycznych

    Myślę, że giganci motoryzacyjni powoli przyzwyczajają nas w ten sposób do tego co nadchodzi.
    A nawiązując do tego tematu, nie wiem czy w tym przyszłym, elektrycznym "eko-świecie" będzie miejsce dla Alfy.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  3. #2063
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Raczej będzie. Google News wyrzuciło mi dzisiaj artykuł o tym jak to szef czegoś tam w FCA chwalił się jak koncern rezygnuje z diesli i koncentruje się na elektrykach i hybrydach. To plus fakt, że jakaś komisja zielonych uznała cele rozwojowe PSA za zgodne z polityką dążenia do zerowej emisji to można mniej lub bardziej śmiało twierdzić, że Alfa znajdzie sobie eko-niszę. Może doczekamy się Gtv konkurującej z którąś tam kolejną generacją Roadstera Tesli.

  4. #2064
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Nie bez powodu jedna z reklam Giulii głosiła 'Last chance to drive' Marka jeszcze trochę pożyje w obecnym kształcie. Potem może technologie elektryczne PSA pozwolą jej przetrwać dalej.

  5. #2065
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Co do aut elektrycznych, myślę że za kilkanaście lat gładko przejdziemy od motoryzacji spalinowej do elektrycznej.
    No to jest niestety nieuniknione, tak naprawdę jestem ciekawy jak w globalnym ujęciu (produkcja, utylizacja) auta elektryczne tym bardziej kiedy źródło prądu jest pozyskiwane nie z energii "czystej" są tak naprawdę ekologiczne, ale to kwestia raczej oddzielnego wątku, (może założenie takowego nie byłoby głupim pomysłem? W sensie ogólnie o autach elektrycznych). Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt, chodzi mi o kwestię promieniowania, SAR jest podawane odnośnie telefonów komórkowych, zagrożenia płynącego z noszenia telefonu przy ciele, w kieszeni, co zatem w tej kwestii kiedy nasze 4 litery będą siedziały na "nieco większej" baterii?

  6. #2066
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Bateria jednak nie musi się komunikować ze stacją bazową, więc da się ją pewno odpowiednio zaekranować. Najbardziej eko byłoby pewno eksploatować już wyprodukowane auta jak najdłużej, ale to wymagałoby po pierwsze takiego ich projektowania, a po drugie dbania o ich stan techniczny. To pierwsze nie opłaca się producentom, to drugie użytkownikom
    Ostatnio edytowane przez MJL ; 28-11-2019 o 15:33

  7. #2067
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    w przypadku telefonów głównym źródłem nie są czasem mikrofale z komunikacji, a nie sama bateria?

    Tak w ogóle baterie promieniują? Zdaje się, że nie, przynajmniej takie litowo-jonowe - to w końcu konwersja energii chemicznej w elektryczną.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 28-11-2019 o 16:06
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  8. #2068
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    w przypadku telefonów głównym źródłem nie są czasem mikrofale z komunikacji, a nie sama bateria?
    No właśnie SAR napisałem w ujęciu stricte telefonów, ale gdzieś- dlatego chciałem zapytać człowieka bardziej światłego w tej kwestii, czytałem o aspekcie związanym z sama baterią.

  9. #2069
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Wiadomo, że jeżeli w obwodzie płynie prąd to powstaje pole elektromagnetyczne, ale przewody i baterie są ekranowane...
    Poza tym, jest ono (właściwie indukcja pola) proporcjonalne do natężenia prądu. A w telefonie wartości natężenia są mikre.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 28-11-2019 o 16:15
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  10. #2070
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak już jesteśmy przy elektrykach to Ford wyprzedał całą serie "First Edition" Mustanga E-Mach przeznaczoną na USA. Na Europe ponoć jeszcze dostępne są sztuki z pierwszej serii ale ile dokładnie to nie wiadomo. Dodam, ze auto trafi do klientów najwcześniej pod koniec przyszłego roku. Sprzedać auto, którego jeszcze nie ma, w dodatku, które jest tak krytykowane przez "fanów" Mustanga to jest dopiero sztuka

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory