Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2081
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Nie, bo tak. Pomyśl jak bardzo wpleciona jest ropa naftowa we współczesną gospodarkę, zastanów się do czego jest wykorzystywana poza paliwami a potem pomyśl czy przesiadka na elektryki rozwiąże główne problemy związane z niedoborem ropy. Bo brak paliwa do Alfy Kowalskiego to nie jest problem jaki stawia przed nami niedobór ropy.

    Jakbyś prześledził moje wpisy na tym forum to byś wiedział, że jestem wielkim miłośnikiem elektryków w ogóle, a ogniw paliwowych w szczególe. Ale to jeszcze nie oznacza, że uważam przesiadkę na elektryki za lekarstwo na całe zło związane z uwiązaniem się do przetwarzania ropy naftowej.
    [MENTION=31189]jersey[/MENTION]

    No dobrze ale... Czego właściwie próbujesz dowieść? Nie rozumiem Twojej argumentacji.

    Ja po prostu kibicuję elektrykom i krytykuję ludzi, którzy je bezmyślnie tępią. Elektryki nie rozwiążą wszystkich problemów z ropą - zgoda ale przecież elektryki nie mają rozwiązać problemu niedoboru ropy tylko mają rozwiązać problem transportu w obliczu niedoboru ropy. Ropa to przecież (nie wiem nawet czy nie głównie) tworzywa sztuczne.

    Nie skończyć, w 2010 mieliśmy osiągnąć "peak oil" - moment w którym ilość wydobywanej ropy przekroczy pojemność nowo odkrywanych złóż. Podobno tak już jest, podobno nie. Nie sądzę, żeby politycy dopuścili do upublicznienia badań pokazujących że peak oil został osiągnięty. Była by z tego niezła panika.
    Przebąkiwania w tym stylu pojawiły się w 2016:
    https://www.iea.org/newsroom/news/20...s-in-2016.html

    Sam fakt takiego nacisku na elektryki ze strony polityków o czymś świadczy... Na marginesie - ropa jako taka się nie skończy, jest jej w cholerę jasną i jeszcze trochę. Po prostu nie mamy technologii żeby do niej dotrzeć.

    A szczerze to nawet gdybyśmy tej ropy od zaj****ia to i tak wolałbym elektryki bo pomijając argumenty ideologiczno-polityczne to po prostu w mojej opinii zjadają spalinówki innymi zaletami (pomijająć niedopracowanie ogniw)
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 28-11-2019 o 21:21

  2. #2082
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Skoro wokół sami fanatycy, to po co tracić czas
    Na palcach jednej ręki można w tym temacie policzyć tych fanatyków. Reszta jak widać potrafi prowadzić normalną dyskusje niezależnie od marki auta jakim jeżdżą. Od dłuższego czasu udzielałem się tylko w "temacie olejowym" ale jako, że ten temat jest w tym samym dziale to zajrzałem i może faktycznie to był błąd

  3. #2083
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Jeszcze w temacie elektryków


  4. #2084
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Odnośnie tego pojedynku jest sporo niedomówień. Rodzaj napędu forda widać że napęd jedynie na tył, pusty, Tesla mogła być dociążona, Tesla rusza pierwsza itp. itd

  5. #2085
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    No to przecież wiadomo, że ten "pojedynek" to lipa Ale marketing ma swoje prawa.

  6. #2086
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    No to przecież wiadomo, że ten "pojedynek" to lipa Ale marketing ma swoje prawa.
    No ma swoje prawa, zgadza się, tylko moim zdaniem jest to bardzo dalekie od prawdy i tego czy coś jest fair czy nie. Przypomina się mi kiedyś taka sytuacja, jak do mojego kolegi ortopedy, dość poważanego, na tyle, że jeden z producentów suplementów na regenerację chrząstki stawowej, chciał firmować swój produkt jego nazwiskiem. Badania, że jest skuteczny były właśnie podobne jak ten pojedynek. Pomiar chrząstki na USG przed przyjmowaniem produktu i po przyjmowaniu, wszystko prawda tylko pomiar pierwszy był jak pacjent stał i stawy były obciążone, a drugi na leżąco...

  7. #2087
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ten cały pojedynek to jedna wielka bzdura- wcale nie udowadnia on wyższości elektryka nad spalinowcem czy tam odwrotnie, tylko to, który pojazd ma większy nacisk na oś i większy współczynnik tarcia opony o jezdnię- to wszystko. A do napędu takiego pojazdu mógłby zostać użyty nawet napęd parowy czy mięśnie ludzkie (kilku lub kilkunastu ludzi).
    Co do ropy- miała się już wyczerpać w latach 80-tych, dziś nie wiadomo dokładnie kiedy może się wyczerpać- ze względu na nowe technologie wydobycia i nowe złoża, które są jeszcze odkrywane. Poza tym, (pisałem o tym wcześniej) jedyny kryzys paliwowy w latach 70-tych wcale nie miał związku z wyczerpującymi się zasobami ropy, jego powodem były względy polityczne. Jest mnóstwo paliw alternatywnych, które mogą z powodzeniem zastąpić benzynę - (już w czasie II wojny św. Niemcy produkowali w Policach benzynę syntetyczną), w czasie kryzysu w latach 70-tych , kiedy kraje OPEC ograniczyły dostawy ropy krajom wspierającym Izrael, USA uruchomiły fabryki benzyny syntetycznej, po ustaniu kryzysu zaprzestano produkcji, fabryki te stoją do dziś gotowe do działania w razie kolejnego kryzysu.
    PS. A trolle antyalficzne podjęły zdaje się działania dywersyjne :-) , -podobne do piątej kolumny, - zalecają używanie w Alfach niewłaściwych olejów,
    -uważajcie
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 29-11-2019 o 14:21

  8. #2088
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Ten cały pojedynek to jedna wielka bzdura- wcale nie udowadnia on wyższości elektryka nad spalinowcem czy tam odwrotnie
    Pojedynek to oczywiście bzdura ale kierowana do mechanicznych ignorantów bo ktoś kto ma pojecie z zakresu techniki wie, że w takim pojedynku silnik elektryczny gniecie spalinowy bo wynika to z charakterystyki pracy jednostki elektrycznej.

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    PS. A trolle antyalficzne podjęły zdaje się działania dywersyjne :-) , -podobne do piątej kolumny, - zalecają używanie w Alfach niewłaściwych olejów,
    -uważajcie
    Dokładnie zgadza się trolle antyalfistyczne zatrudnione w koncernie fiata zalecały przez wiele lat używanie niewłaściwych olejów w swoich autach. Jeśli chcesz zglebić zagadnienie zapraszam do odpowiedniego tematu chyba, ze jak zwykle nie masz nic konkretnego do napisania, a jedynie potrzebę atencji
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 29-11-2019 o 16:48

  9. #2089
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Takie coś ze strony posiadacza Alfy to jak przygarniał kocioł garnkowi

    Przesledzilem posty w tym temacie i drugim dotyczacym FCA Panów Alfist i Quadrigoglio156 i w kółko to samo. Gdzie inni krytykujący czy to Alfe czy VAG prowadzą dyskusję na argumenty, rozmawiają o zagadnieniach technicznych, wadach czy to jednych aut czy drugich Panowie wyżej co kilka stron wciskają się w dyskusję zupełnie do niej nic nie wnosząc pisząc o jakieś wymaginowanej zazdrości, szkaczacych gulach itp. czekam aż wniosą coś ciekawego do dyskusji ale chyba się nie doczekam Przez takie właśnie osoby tworzy się ten zakrzywiony obraz posiadacza Alfy, z którego się później wszyscy śmieją.
    Dziwne, prześledziłeś moje posty i nie zauważyłeś że ja też w kilku miejscach krytykuję Alfę; za odchodzenie od stylu marki, za brak silnika o odpowiedniej mocy w benzynie w niektórych segmentach, za upodabnianie aut do nijakiej konkurencji, pisałem też o tych infotainmentach, bo według mnie te rzeczy to właśnie przyczyny spadku sprzedaży Alf- to nie są konkrety, które coś wnoszą?
    A jeszcze chciałem spytać; czy bycie fanem jakiejś marki aut jest równoznaczne z zaliczeniem takiego kogoś do grona fanatyków? Czy ma to miejsce tylko w przypadku Alfy? Czy miłośnik aut marki VW, Opel, BMW, Renault jest fanatykiem czy nie? Jak zapewne zauważyłeś, portal "Alfaholicy" posiada całkiem sporo członków, prawie codziennie dochodzą nowi. Tematami rozmów nie są bynajmniej same tylko problemy techniczne- ludzie pokazują też swoje całkiem sprawne auta , chwalą się nimi, rozmawiają o nich. I nagle pojawiają się na tym portalu osoby, które używają w stosunku do nich określeń "dziwolągi, garstka krzykaczy" i ludzie którzy dziwią się - nie rozumiejąc, jak w ogóle można być miłośnikiem marki Alfa Romeo- przecież to tylko samochód, czyli kupa blachy i innych kawałków metali, które służą do przemieszczania się. A skoro tak, to jedynymi kryteriami wyboru wyboru takiego pojazdu powinny być tylko: cena, niezawodność, oszczędność, koszta serwisu, dostępność części itp.
    No i tu jest największy problem- miłośnicy Alf to ludzie , którym ten samochód się podoba a jazda nim sprawia im przyjemność. To jest również argument, który decyduje o wyborze auta i choć nie jest najważniejszy, to jednak odgrywa pewną rolę i tak np. ktoś zgadza się zaakceptować powiedzmy większe zużycie paliwa czy niedoskonałość serwisu, bo takim autem mu się fajnie jeździ i jest ono ładne. Dlatego też, mimo że wcale niemało userów na tym forum, dyskutujących w tym wątku jest niewielu lub nie są zbyt aktywni, - bo rozmowa z kimś kto takich spraw nie odczuwa, nie rozumie , nie widzi ich i się tylko dziwi ( a czasem się agresywnie denerwuje) że inni mają inaczej, jest bez sensu. To tak, jakby z impotentem mówić o seksie lub rozmawiać ze szczerbatym o degustacji sucharów- to mija się z celem. Jeszcze raz chciałem przypomnieć- portal na którym teraz piszemy, nazywa się Alfaholicy.

    A jeszcze co do tego pojedynku- charakterystyka silnika nie ma tu przecież żadnego znaczenia- moment wystarczający do zerwania przyczepności można uzyskać przez odpowiednie przełożenie, bez względu na to, jakie jest źródło napędu (podejrzewam że nawet silnik starego Trabanta byłby tu wystarczający)

    Co do oleju...domorośli znawcy wiedzą lepiej od producenta co lać...ale jeśli nie wiadomo o co chodzi...Kiedyś prowadziłem podobną "olejową" dyskusję na FB, zajrzałem w profil jednego osobnika, szczególnie "mądrego" i upierającego się przy innych niż zalecają olejach. Okazało się, że to pracownik dość znanego serwisu Alfy, który to serwis prowadzi także sprzedaż olejów. Zajrzałem w ofertę tego serwisu, zapewne "przypadkiem" miał on w sprzedaży tylko te oleje, które ten osobnik zachwalał, tych zalecanych przez Alfę, w ogóle tam nie było.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 29-11-2019 o 17:00

  10. #2090
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Po raz kolejny proszę o definicję słowa "infotainment" i gdzie Giulia ma braki. Zawsze mi się wydawało, że to powinno być coś w stylu:
    a/ radio UKF + DAB
    b/ odtwarzanie MP3, FLAC itp.
    c/ prowadzenie rozmów telefonicznych
    d/ Android Auto, CarPlay
    e/ nawigacja

    Czegoś mi tu brakuje? Z czymś jest w Alfie problem?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory