Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2091
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    [MENTION=71461]alfist[/MENTION] Tak jeśli ktoś jest zagorzałym fanem VW i po zanim świata nie widzi, a wszystko inne jest be i fe to jest fanatykiem, jak ktoś ma reno i po za nim świata nie widzi, a wszytko inne jest be i fe to również jest fanatykiem. Jak ktoś ma Alfe i po za nią świata nie widzi, innych wyzywa od januszy, nudziarzy i nie rozumie, ze komuś skoda może sprawiać przyjemność z jazdy bo przecież przyjemność może sprawiać tylko jedyna słuszna marka jest fanatykiem, a jak w dodatku uważa się za kogoś lepszego z wyrafinowanym gustem i podnieca go, że ludzie oglądają się za jego autem na ulicy (albo tak mu się wydaje) to bywa to również żałosne. Fanatyzm w każdej postaci jest czymś negatywnym Ponadto nie wiem dlaczego to właśnie do mnie kierujecie swoje uwagi o prowadzeniu, spalaniu, osiągach czy innych rzeczach istotnych z punktu widzenia miłośnika skoro ja akurat auto wybierałem stricte do sprawiania przyjemności z jazdy. To co ja już miłośnikiem nie jestem bo aktualnie mam Reno? Czy jak bym wybrał po tych samych kryteriach Alfe to w twoich oczach byłbym większym miłośnikiem niż jestem mając Reno?

  2. #2092
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Sucha lista funkcji to jedno, to jak się obsługuje i to jak to wygląda to drugie. Radio, rozmowy telefoniczne i nawigacje to i ja mam w Alfie z 2006 roku, a czy ktokolwiek to uważa za wystarczające w takiej formie w 2019 roku? Dodatkowo chodzi pewno też o wszystkich asystentów jazdy, które reklamują dopiero w edycji 2020. W niemieckich autach 'premium' są też bajery typu ambient lighting z wyborem kolorów czy inne bajery. Dla mnie zupełnie niepotrzebne, dla wielu pewno bajer, którym może się pochwalić.

  3. #2093
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    A jeszcze co do tego pojedynku- charakterystyka silnika nie ma tu przecież żadnego znaczenia- moment wystarczający do zerwania przyczepności można uzyskać przez odpowiednie przełożenie, bez względu na to, jakie jest źródło napędu (podejrzewam że nawet silnik starego Trabanta byłby tu wystarczający)
    Silnik elektryczny ma moment obrotowy dostępny od prędkości 0 co w takim pojedynku robi spora różnice. W najmocniejszej wersji "to coś" od Tesli ma mieć prawie 1400NM tyle nie ma nawet Dodge RAM z silnikiem Cumminsa z ciężarówki

    Co do oleju...domorośli znawcy wiedzą lepiej od producenta co lać...ale jeśli nie wiadomo o co chodzi...Kiedyś prowadziłem podobną "olejową" dyskusję na FB, zajrzałem w profil jednego osobnika, szczególnie "mądrego" i upierającego się przy innych niż zalecają olejach. Okazało się, że to pracownik dość znanego serwisu Alfy, który to serwis prowadzi także sprzedaż olejów. Zajrzałem w ofertę tego serwisu, zapewne "przypadkiem" miał on w sprzedaży tylko te oleje, które ten osobnik zachwalał, tych zalecanych przez Alfę, w ogóle tam nie było.
    Dokładnie jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę koncern Fiata, który był kiedyś w posiadaniu Seleni, a ta nie miała w ofercie odpowiedniego oleju do ich silników więc przecież nie będą polecieli olejów konkurencji i polecali to co mieli w ofercie ;] No ale skąd to możesz wiedzieć skoro ani o mechanice ani o środkach smarnych pojęcia nie masz. Nadal zapraszam do odpowiedniego wątku Co do sprzedawcy to mogło być tak, ze polecał bo sprzedawał, a mogło być tak, ze sprzedawał bo polecał ale oczywiście zawsze w polskiej mentalności trzeba zakładać to pierwsze. Ja całe szczęście nic nie sprzedaje
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 29-11-2019 o 17:26

  4. #2094
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał MJL Zobacz post
    Sucha lista funkcji to jedno, to jak się obsługuje i to jak to wygląda to drugie. Radio, rozmowy telefoniczne i nawigacje to i ja mam w Alfie z 2006 roku, a czy ktokolwiek to uważa za wystarczające w takiej formie w 2019 roku?
    Ok, co jest nie tak z tym wszystkim w Giulii? Nigdzie nie widziałem konkretnych zarzutów, tylko teksty typu "słaby infotainment". Jak "duża awaryjność" (a jak się spojrzy w liczby, to wychodzi na to, że na poziomie konkurencji, w badaniu "What Car?" wyszło na to, że plasuje się między Avensisem a Audi A4:
    https://www.whatcar.com/news/2019-wh...ve-cars/n20054

    I teraz wyobraźcie sobie, że mówicie "przeciętnemu Januszowi" (nie znam lepszego określenia), że awaryjność Giulii mieści się gdzieś między Avensisem i Audi A4 - przecież by Wam oczy wydłubał...


    oraz "ogromna utrata wartości" - i też z liczb to bynajmniej nie wynika.


    Cytat Napisał MJL Zobacz post
    Dodatkowo chodzi pewno też o wszystkich asystentów jazdy, które reklamują dopiero w edycji 2020. W niemieckich autach 'premium' są też bajery typu ambient lighting z wyborem kolorów czy inne bajery. Dla mnie zupełnie niepotrzebne, dla wielu pewno bajer, którym może się pochwalić.
    Asystenci jazdy - to już nie infotainment. I faktycznie mogłoby być z tym lepiej. Aczkolwiek moje krótkie na razie doświadczenia z asystentem pasa i aktywnym tempomatem są takie, że to raczej zbędny bajer - bo za dużo musi być spełnionych warunków, żeby to jakoś sensownie działało.
    Ambient lighting - to już kompletna pierdoła, ale niespecjalnie droga w implementacji, więc spokojnie mogłoby być w jakiejś opcji.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #2095
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ok, co jest nie tak z tym wszystkim w Giulii? Nigdzie nie widziałem konkretnych zarzutów, tylko teksty typu "słaby infotainment".
    To chyba wiedza niejawna, bo pytałem o to z 5 stron temu i też cisza, bez konkretów


    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Asystenci jazdy - to już nie infotainment. I faktycznie mogłoby być z tym lepiej. Aczkolwiek moje krótkie na razie doświadczenia z asystentem pasa i aktywnym tempomatem są takie, że to raczej zbędny bajer - bo za dużo musi być spełnionych warunków, żeby to jakoś sensownie działało.
    Kumpel z KIA Niro, ma odmienne zdanie, wjeżdża na s3 czy a2, wbija systemy i zajmuje się przeglądem fejsbuka lub pisaniem wiadomości. Uogólniając prowadzenie auta po autostradzie nie przeszkadza mu w oglądaniu youtube

  6. #2096
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jeśli faktycznie są tam idealnie wymalowane linie rozdziału pasów i mały ruch, to może... Pojadę na święta S5 do Wrocławia, to zdam relację .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #2097
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Zresztą zobacz jak daleko zajechał z podobnymi systemami w BMW kompletnie napruty Durczok
    Jeżeli dobrze pamiętam to się rozwalił dopiero po wjeździe na remontowany odcinek bez narysowanych pasów
    A na s3 i a2 oznaczenia bardzo wyraźne.
    Ruch ma małe znaczenie, masz aktywny tempomat, który to ogarnia.
    Zresztą systemy autonomicznej jazdy są w Kijance bardzo chwalone względem konkurencji.
    I tego alfie akurat brakuje, szczególnie w Stelvio.

    A o magicznych brakach w infotainment nadal cisza
    Pewnie koledzy googlają jak nam wcisnąć, że Alfa daje okrojonego android czy Apple auto
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 29-11-2019 o 23:19

  8. #2098
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    237

    Domyślnie

    Dalej uważacie że vw robi nudne auta?

  9. #2099
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    Dalej uważacie że vw robi nudne auta?
    No koncern na pewno robi tez fajne auta. Ale przez vw chyba mało kto ma na myśli rs6. Raczej passat czy arteon. a3 od biedy
    Ja sam zresztą nie uważam tego drugiego za nudny w sensie stylingu (przynajmniej z zewnątrz).
    Audi od a4 w górę to jest inna arch niż vw.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  10. #2100
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    No koncern na pewno robi tez fajne auta. Ale przez vw chyba mało kto ma na myśli rs6. Raczej passat czy arteon. a3 od biedy
    Bo większość gdy piszesz o VAG od razu ma przed oczami paska b5 w tdiku ale to tacy sami ignoranci jak Ci, którzy na hasło Alfa mają przed oczami rdzewiejąca 156 z twinsparkiem klekoczącym jak dizel.


    Dyskusja o RS6 już tu była i się okazało, ze to ponoć bardzo kiepskie auto i lepiej brać Jaguara z benzyną R4 albo dieslem. Podejrzewam, ze największa wadą w Audi jest znaczek bo gdyby tak nagle FCA zaprezentowało następce 166, który by się prowadził i miał osiągi oraz był wykonany jak RS6 to było by jak na tej parodii z jutuba, na forum okrzyknęliby je kultowym zanim trafiłoby do salonów

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory