Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2101
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Jakbym miał zmieniać auto to tylko na Audi Przez długi czas chorowałem na TT, ale jednak potrzebuję 5 miejsc i tak stanęło na Alfie. Co do infotaimentu w Giulii, na szybko zebrane informacje z recenzji:
    - ekran sprawia wrażenie niskiej rozdzielczości, podobnie obraz z kamery cofania jest słabej jakości
    - menu działa wolniej niż w niemieckich samochodach (tutaj wspominają tylko o swoich odczuciach, ciężko to pewno zweryfikować)
    - brak android auto / apple carplay (filmik jeszcze z 2018 kiedy zostało to dodane)
    - ekran dla kierowcy wyświetla ograniczoną ilość danych w porównaniu np z wirtualnym kokpitem Audi
    - brak dotykowego ekranu (pomocne przy wprowadzaniu adresów w nawigacje itp) - dopiero teraz to wprowadzają
    - wszyscy chwalą wpasowanie ekranu w konsole, ale wspominają też, że są trochę zawiedzeni, że ekran nie wypełnia całej tej przestrzeni a jest jedynie 'małym' prostokątem
    - brak bardziej zaawansowanych opcji dostępnych w BMW czy Audi tyou autonomiczne parkowanie albo bardziej zaawansowany asystent cofania

    Można powiedzieć, że to pierdoły, ale w segmencie 'premium' takie pierdoły pewno mają znaczenie.

  2. #2102
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    A o magicznych brakach w infotainment nadal cisza
    Pewnie koledzy googlają jak nam wcisnąć, że Alfa daje okrojonego android czy Apple auto
    Jak już kolega pisał - ale dostępność opcji to nie wszystko. Porównują do telefonów - nowoczesny infotainment jest jak smartfon. To co ma Giulia i Stelvio to tradycyjna komórka z preinstalowaną "przeglądarką", Facebookiem czy jakimiś społecznościówkami. Opcje w zasadzie podobne tu i tu, ale nigdy byś nie uznał takiego telefonu za nowoczesny i wygodny - prawda? No właśnie, podobny problem ma ze swoim infotainmentem Alfa Romeo. Na tyle duży, że na zagranicznych forach AR pojawiały się pytania jak to wywalić i zamontować jakiś chiński tablet, a w tekstach o FL podkreśla się, że Alfa dostała... dotykowy ekran.

    Siedziałem w Giulii raz, ale obsługa elektroniki nie różniła się wiele od tego co oferowała moja ówczesna 166. Ten sam poziom wygody i intuicyjności. A jakość ekranu wcale wiele lepsza nie była.

  3. #2103
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,766

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post

    Siedziałem w Giulii raz, ale obsługa elektroniki nie różniła się wiele od tego co oferowała moja ówczesna 166. Ten sam poziom wygody i intuicyjności. A jakość ekranu wcale wiele lepsza nie była.
    Ostatnie zdanie dobrze obrazuje ile masz wiedzy w temacie Giulii i jak jesteś obiektywny. "Siedziałem w Giulii raz" - a rozpisujesz się tu jak ekspert, który wybrał bazową Kię bo Giulia jest do d...

    A teraz coś w temacie:
    Żeby zrozumieć, dlaczego sprzedaż Giulii jest ponizej oczekiwań warto obejrzeć test z kanału MAREK DRIVES

    http://www.youtube.com/watch?v=odv6WAAnixo

    Stary test ale robiony w stylu "dla Janusza" - pokazuje jak wiele braków ma ten model i jak duperele mogą przesłonić plusy wozu.
    Pewnie większość braków załatwi lifting ale pierwsze wrażenie robi się tylko raz.
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 30-11-2019 o 16:02

  4. #2104
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Jak już kolega pisał - ale dostępność opcji to nie wszystko. Porównują do telefonów - nowoczesny infotainment jest jak smartfon. To co ma Giulia i Stelvio to tradycyjna komórka z preinstalowaną "przeglądarką", Facebookiem czy jakimiś społecznościówkami. Opcje w zasadzie podobne tu i tu, ale nigdy byś nie uznał takiego telefonu za nowoczesny i wygodny - prawda? No właśnie, podobny problem ma ze swoim infotainmentem Alfa Romeo. Na tyle duży, że na zagranicznych forach AR pojawiały się pytania jak to wywalić i zamontować jakiś chiński tablet, a w tekstach o FL podkreśla się, że Alfa dostała... dotykowy ekran.
    Siedziałem w Giulii raz, ale obsługa elektroniki nie różniła się wiele od tego co oferowała moja ówczesna 166. Ten sam poziom wygody i intuicyjności. A jakość ekranu wcale wiele lepsza nie była.


    Nie ma to jak poziome EXPERT, co siedział w Giulii raz...
    Czy przed updatem, czy po ... Giulia nadal leje Kię w każdych warunkach drogowych.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  5. #2105
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,303

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    Dalej uważacie że vw robi nudne auta?
    Może i stoi ładnie (rzecz subiektywna, mnie się nie podoba, wulgarność zamiast elegancji, taki szyk w germańskim stylu), ale jeździ gorzej. No ale koledze Pływak się podoba, bo ma silnik V8. Pewnie na widok płużącego przodem RS5 (wbrew wyobrażeniom kolegi, że przy 50 km/h się nie da) żłopiącego litr oleju na 1.000 km, z mocą 100 KM poniżej deklarowanej i skrzynią biegów do wymiany po 120 tys. km też by się posiusiał z wrażenia. Szkoda, że go nie stać.


    Jeśli ten temat ma służyć prawieniu sobie g**nianych złośliwości, to ja wysiadam. Wrócę, jak będzie coś na temat.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MJL Zobacz post
    - ekran sprawia wrażenie niskiej rozdzielczości, podobnie obraz z kamery cofania jest słabej jakości
    - menu działa wolniej niż w niemieckich samochodach (tutaj wspominają tylko o swoich odczuciach, ciężko to pewno zweryfikować)
    - brak android auto / apple carplay (filmik jeszcze z 2018 kiedy zostało to dodane)
    - ekran dla kierowcy wyświetla ograniczoną ilość danych w porównaniu np z wirtualnym kokpitem Audi
    - brak dotykowego ekranu (pomocne przy wprowadzaniu adresów w nawigacje itp) - dopiero teraz to wprowadzają
    - wszyscy chwalą wpasowanie ekranu w konsole, ale wspominają też, że są trochę zawiedzeni, że ekran nie wypełnia całej tej przestrzeni a jest jedynie 'małym' prostokątem
    - brak bardziej zaawansowanych opcji dostępnych w BMW czy Audi tyou autonomiczne parkowanie albo bardziej zaawansowany asystent cofania

    Można powiedzieć, że to pierdoły, ale w segmencie 'premium' takie pierdoły pewno mają znaczenie.
    1. "Sprawia wrażenie" - brak konkretów, nie bardzo wiem, gdzie to stanowi problem. WIDZIAŁEM ten ekran na żywo, wiem jak wygląda. Obraz z kamery cofania - nie wiem, być może, to nie infotainment w każdy razie.
    2. Znowu odczucia bez konkretów .
    3. Nieaktualne. Ale zgadzam się, że bez tego absolutnie nie można wypuszczać już samochodów.
    4. Dalej bez konkretów - no i nie wiem, co miałby wyświetlać. Od patrzenia jest droga. I więcej sensu widziałbym w wyświetlaczu przeziernym niż w fikuśnych ekranach między zegarami.
    5. Ciężko mi powiedzieć - mam w dwóch samochodach dotykowe ekrany i irytuje mnie to, że non stop są upaćkane odciskami palców. Wygoda być może jest większa. Nie bawiłem się systemem Alfy.
    6. No właśnie - coś za coś. Ja wolę mniejszy ekran wpasowany w deskę.
    7. Owszem - ale to nie infotainment. Brakuje mi też ogrzewania postojowego. Wypadałoby mieć taką opcję - ale to też nie infotainment.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 30-11-2019 o 18:21
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #2106
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=9316]Żuczek[/MENTION] i [MENTION=8204]Quadrifoglio156[/MENTION] - piszecie jakbym się przejmował waszymi opiniami w temacie tego co mogę oceniać i o czym się wypowiadać. Przynajmniej w tej Giuli siedziałem i nią jechałem więc miałem tyle czasu na wyrobienie sobie opinii co np. jurorzy WCOTY.

    Infotainment to system informacyjno-rozrywkowy, jak sama nazwa wskazuje. Systemy wspomagania, przynajmniej te dające informacje zwrotne to jego część. Jego częścią może być HUD, wskaźniki martwego pola, asystent pasa (bo też daje info zwrotne, czasami nawet na ekranie), rozpoznawanie znaków i tak dalej.

    Brak ekranu dotykowego jest irytujący, przynajmniej jeżeli zastąpi się go pokrętłem. Przejedź się 166 i spróbuj cokolwiek ustawić za pomocą pokrętła. Będziesz miał pogląd na to jak wygodne jest korzystanie z systemu Giuli. Da się, tylko po co? Skoro już dają nawigację i system informacyjny to dlaczego dali tak uwstecznioną obsługę tego? Wklep adres w nawigację pokrętłem. Na szczęście to zmieniają co zresztą każdy kto się faceliftingiem interesuje podkreśla. Bo to jest krok w stronę nowoczesności.

    A to czy tablet czy wbudowany to chyba kwestia przyzwyczajenia. Na początku mnie wkurzał, po jakimś czasie się przyzwyczaiłem. Nadal wygląda jak wystająca kupa, ale ma jedną zaletę - jest "pod okiem", nie trzeba specjalnie odwracać wzroku żeby to obsłużyć. Pewnie dlatego MB który zdaje się wprowadził to rozwiązanie wybrał tablet zamiast wbudowanego ekranu.

  7. #2107
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,768

    Domyślnie

    Żeby Wam całkiem żyłki nie popękały, 10 minut rozrywki - 159 okiem motoryzacyjnego laika. Powtarza mity, ciekawe czy jest w postrzeganiu tego auta w dzisiejszych czasach odosobniony...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #2108
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Szkoda, że go nie stać.
    Na 10letnie zahechane premium? Oczywiście, że mnie nie stać ale bynajmniej nie na zakup bo taki egzemplarz jest warty tyle co dobrze utrzymane Megane RS

    Wyśmiewanie jerseya, ze siedzial raz w Guli, a wypowiadajcie sie o tym jak jeździ nowe RS6 co dopiero miało premierę Tak jak AR na forum oglasza się kultowym zanim pojawi się w salonach tak vaga ogłasza sie kiepskimi zanim pojawi się w sprzedaży. Obiektywizm

  9. #2109
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Umarłem po recenzji głębokości schowka pod podłokietnikiem... Chociaż umówmy się, nawet oryginalna nawigacja jest już dosyć przestarzała Jedyną prawdziwą wadą wnętrza 159 jest brak miejsca na butelkę czy kubek, które przydałoby się szczególnie w trasie. Niby jest to w schowku, ale napój przeszkadza mi wtedy zmieniać sprawnie biegi...

    Co do postrzegania auta - kupiłem w sierpniu 13-letnią 159-tke i do tej pory słyszałem same dobre opinie (po oględzinach i jeździe jako pasażer), aczkolwiek prawdopodobnie nikt z tych osób by takiego auta nie kupił.

  10. #2110
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    [MENTION=9316]Żuczek[/MENTION]

    A teraz coś w temacie:
    Żeby zrozumieć, dlaczego sprzedaż Giulii jest ponizej oczekiwań warto obejrzeć test z kanału MAREK DRIVES

    http://www.youtube.com/watch?v=odv6WAAnixo
    ... Bo jest za droga. Ten test dokładnie tego dowodzi. Włosi zerżnęli od Niemców (gdzie ten "yndywydualyzm" ja się pytam), po drodze zaliczyli kilka wpadek, jak zwykle upośledzili funkcjonalność (bo tak) i po latach nieobecności w segmencie oraz z kiepskim wizerunkiem rynkowym zawołali jak za zboże

    Ja tam do znudzenia będę powtarzał:

    - włoski design (ale WŁOSKI a nie kopia BMW)
    - Kombi
    - 1.6 150KM + 1.4 115 KM do golasa
    - FWD
    - Cena startująca od 70k (za golasa)

    Nagle magicznie się okaże, że klienci jednak lubią alfę tylko coś te wersje RWD z karbonowymi wałami nie chcą się sprzedawać... Trzeba wycofać
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 30-11-2019 o 21:54

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory