Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2111
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    [MENTION=82822]MJL[/MENTION] a co jest złego w recenzji schowka?
    Moja 159 w Distinctive jest mega wygodna. I właśnie to co wkurza to nie brak RWD, szpery, czy +300 KM tylko właśnie takie rzeczy.
    Brak miejsca na telefon, brak miejsca na kubek kawy, brak logicznej wbudowanej nawigacji czy obsługi BT.
    To są właśnie te detale, albo fakt, że mogę mieć w uchwycie albo puszkę napoju ALBO ładować telefon bo o dwa na raz ciężko.

    Facet zrobił trafną recenzję „z życia codziennego”, i to nie tak, że jestem anty nastawiony, bo jak dla mnie podobają mi się wszystkie alfy od 156 do dzisiaj. I nie musza mieć do tego Busso Ale drobne codzienne udogodnienia są miłe widziane.

  2. #2112
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    [MENTION=18217]meiss[/MENTION]

    a co jest złego w recenzji schowka?
    Gość skrytykował jego głębokość nie ogarniając, że otworzył tylko tą pierwszą, płytką część pod którą przecież jest część głęboka (telefonu natomiast nie da się schować do żadnej takze... xD )

  3. #2113
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Otworzył tylko tą pierwszą płytką część schowka na środku i stwierdził, że to najpłytszy schowek jaki widział A że pod spodem jest jego druga część, to już nie zauważył. I potem taka recenzja idzie w świat i nic dziwnego, że nikt Alf nie kupuje bo "no ładne auto, ale niepraktyczne i zaraz się zepsuje".

    Mi też się bardzo wygodnie jeździ, kilkugodzinne trasy bez żadnego problemu. I też podobają mi się wszystkie alfy od 156 (ale po lifcie). Swoją drogą, czy tylko mi nie przeszkadza wysoki próg w bagażniku? Przynajmniej dzięki niemu nic się nie wysypuje zaraz po otwarciu..

  4. #2114
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    [MENTION=82822]MJL[/MENTION]

    Swoją drogą, czy tylko mi nie przeszkadza wysoki próg w bagażniku?
    Najwyraźniej tylko Tobie. Mnie do szewskiej pasji doprowadza momentami. Przeprowadzka, przewiezienie blatów drewnianych, kupno szafeczki z OLX - wszystkie te sytuacje mają wspólny mianownik jakim jest bezużyteczność (albo upośledzona użyteczność) mojego kombi. Nie spotkałem się z problemem "wysypywania się" czegokolwiek u użytkowników kombi.


    Po wspomnianą szafeczkę pojechałem ostatecznie 20 letnią A klasą W168 xD

  5. #2115
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Najwyraźniej tylko Tobie. Mnie do szewskiej pasji doprowadza momentami. Przeprowadzka, przewiezienie blatów drewnianych, kupno szafeczki z OLX - wszystkie te sytuacje mają wspólny mianownik jakim jest bezużyteczność (albo upośledzona użyteczność) mojego kombi. Nie spotkałem się z problemem "wysypywania się" czegokolwiek u użytkowników kombi.
    Nie zauważyłeś tego jak kupowałeś auto?

    Mi ten próg nie przeszkadza, choć to chyba rzeczywiście ewenement. Potrafiłem nawet załadować wózek niemowlęcy z gondolą plus bagaże do sedana, bez uszczerbku dla auta.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #2116
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    giulietta 170
    Postów
    4

    Domyślnie

    czterocylindrowce-Honda D16Y8 oraz Fiat 1,4 MA 170 km,5-cylindrowce-Volvo,6-cylindrowce V6 VQ30DE,to jest najlepsze bo pięknie brzmią,na co dzień -M52B28TU 1998r

  7. #2117
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    jest Bravo II 1.4 '09, było Bravo I 1.4 12V '97
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Zresztą zobacz jak daleko zajechał z podobnymi systemami w BMW kompletnie napruty Durczok
    Zresztą systemy autonomicznej jazdy są w Kijance bardzo chwalone względem konkurencji.
    I tego alfie akurat brakuje, szczególnie w Stelvio. (...) A o magicznych brakach w infotainment nadal cisza
    Pewnie koledzy googlają jak nam wcisnąć, że Alfa daje okrojonego android czy Apple auto
    Cytat Napisał MJL Zobacz post
    Można powiedzieć, że to pierdoły, ale w segmencie 'premium' takie pierdoły pewno mają znaczenie.
    Tu macie Giulię i Stelvio z nowymi "systemami":

    https://www.youtube.com/watch?v=8T-5CevubQ0
    https://www.youtube.com/watch?v=ovvaKsTsg1s
    https://www.youtube.com/watch?v=px3awIfRjno
    Ostatnio edytowane przez mackul ; 01-12-2019 o 01:29

  8. #2118
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    takie spostrzeżenie- 212 stron i...95% wpisów osób które Giulię czy Stelvio widziało a) w gazecie, a) w necie bo im "zahar" czy inny podobny netowy janusz napisał c) siedziałem w salonie i stwierdzam że jest do bani.
    Z tej grupy trzeba jeszcze wyodrębnić "fachoffców- nawracaczy" którzy mieli gdzieś tam kiedyś jakaś alfe przeszli do auta innej marki i teraz usiłują na siłe udowodnić że Giulia czy stelvio to to samo co AR 156 (bez urazy dla posiadaczy) i lepsza jest ......, kolejną grupę stanowią posiadacze innych modeli którzy tak dla wywołania awantury sobie wpadają wrzucając łyżkę dziegciu do beczki miodu i ostatnia grupa której rodzice czasu od czasu włączają net i piszą od rzeczy cokolwiek aby tylko napisać
    a wracając do tematu -
    To takich parę pytań czysto praktycznych- czy ktoś z poziomu fotela sprawdzał czy dostanie do tego jakże pożądanego i jedynie słusznego dotykowego wyświetlacza bez odrywania połowy ciała z fotela? Czy ktoś z Was zwrócił uwagę na taki mały myk że uchwyt na telefon w Stelvio przed fl też jest? ile osób z tych piszących jechało w nocy Stelvio/Giulią skoro tak pożąda tych ledó-w?
    Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to że na każdym forum wszyscy chcą fabrycznych nawigacji potem pisząc że ich wada jest... nieaktualność. Powiem Wam tak - naprawdę polecam wylać sobie kubeł zimnej wody i pomyśleć - z czego tak naprawdę w autach korzystamy i co chcielibyśmy mieć. Tu nikt nie przyzna że auto prowadzi sie lepiej od konkurencji na wydajniejszy układ napędowy i biorąc pod uwagę ze juz jest na rynku 3 lata - nie słyszy się o poważnych wtop- tak naprawdę bita jest piana o duperele.
    Skupmy się na zaletach - jak to wygląda - ktoś tu wjedzie aby poznać markę i modele - i co przeczyta? - stek nieistotnych bzdetów przysłaniających oczywiste zalety marki? Narzekamy na sprzedawców i ASO - popatrzcie co tu się dzieje - robicie dokładnie to samo- za przeproszeniem robimy we własne gniazdo. Tego nie ma na żadnym innym forum!! Owszem nie ma rzeczy idealnych i nie chodzi o to aby cokolwiek wychwalać pod niebiosa ale tu liczba ludzi z przysłowiowym zatwardzeniem osiągnęła apogeum.

  9. #2119
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przecież prowadzenie się ani karbonowy wał nie są ważne. Brakuje cyfrowych zegarów. Ledy mogli jednak po lifcie zrobić, teraz konkurencja ma ledy... Chyba tyle.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #2120
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Narzekamy na sprzedawców i ASO - popatrzcie co tu się dzieje - robicie dokładnie to samo- za przeproszeniem robimy we własne gniazdo. Tego nie ma na żadnym innym forum!!
    Nie tak do końca...

    W tym temacie napisano 2120 postów, z czego 283* w większości krytykujących markę AR i jej użytkowników, zostało napisanych przez jednego tylko użytkownika pojazdu innej marki.

    *Co stanowi ponad 13,3% wszystkich wypowiedzi.

    Także z tym robieniem we własne gniazdo... raczej w cudze.

    I na zadnym innym forum taka aktywność by nie przeszła. Dlatego ten temat wygląda jak wygląda, a opinia o marce i jej użytkownikach rysuje się tak jak sam to opisałeś.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory