Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2161
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Nie wiem czy siedziałeś w tych wszystkich autach i masz porównanie. Szczerze jednak pewną różnicę czuć, nie jest to jakaś nie wiadomo jaka różnica i podobno lifting nieco ją poprawia (nie wiem nie siedziałem jeszcze w poliftowym z wiadomych względów). Ja alfę wybrałem świadomie i jestem zadowolony, ale gdy jeżdżę czasem autem żony jednak pewne niuanse różnią wykończenie tych aut.
    Nie mialem okazji, moge odniesc sie jedynie do mojej Julki - i tak nawiazujac do filmiku, w ktorym sie gosciu nabijal z podsufitki to w mojej na dachu przy szybie czolowej jest chamska szpara(to juz drugi model ktorym jezdze z ta szpara), wiec porownujac do mojej starszej hondy, czy nawet jeszcze starszej hondy taty, czy jakimkolwiek innym autem ktore mialem to nie mialo to miejsca. Ot taka mala dygresja nt. spasowania. Osobiscie mi to nie przeszkadza bo nie widze i nie kluje w oczy.

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No i fajnie, że nawiązanie, ale jednak nie przystoi. To jakby wejść na forum mniejszości afroamerykańskiej i wyzywać wszystkich od "czarnuchów" w nawiązaniu do prześmiewczych filmików. Na forum Hondy pewnie tak nie robią.
    Jestem tez Hondziarzem i nie spotkalem sie na forum z takimi zalami, wywodami i opluwaniem, tudziez polityczna przepychanka zwana swobodna konwersjacja na tematy rozne Wiecej luzu, FCA i tak ma w dupie to co piszemy.

    - tak, wyszukiwarka pojazdow uzywanych na stronie FCA jest do bani i powinno sie to poprawic
    - tak, sraja we wlasne gniazdo wygaszajac hatchbacki, nie dajac kombi do giulii
    - tak, pozostaja widac w tyle, jesli chodzi warunki finansowania, z jakiegos powodu ludzie wybieraja co im bardziej finansowo pasi
    - byc moze sa beznadziejni w serwisach, nie wypowiem sie bo nie mialem jeszcze doglebnej przeprawy z nimi(salon w Zielonej Gorze)
    Ostatnio edytowane przez milkes ; 03-12-2019 o 15:06

  2. #2162
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    z tym że na tanich autach już się nie zarabia, wszyscy uciekają z tego segmentu
    Ale Fiat kiedyś robił samochody aż do segmentu D. A teraz w C i D nie za dużo mają do powiedzenia, poniżej też nie jest kolorowo... W segmentach A i B trzeba właściwie iść głównie w napęd elektryczny (stąd pewnie mariaż z PSA, bo FCA w tym, i nie tylko tym, zakresie jest w ciemnej d**ie) - i gdyby udało im się zrobił fajne i TANIE elektryczne samochody, to aktualnie nie ma za bardzo konkurencji. W segmencie C trzeba zrobić coś ciut bardziej wyrafinowanego niż Tipo w tej samej cenie i z większym wyborem silników (w tej chwili jest katastrofa), zrobić może jakiś tańszy samochód w segmencie D - dla kogoś, kto chce mieć duży samochód i niekoniecznie płacić od razu 150 tys zł. Ale na żadne premiery we Fiacie się nie zanosi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    - tak, pozostaja widac w tyle, jesli chodzi warunki finansowania, z jakiegos powodu ludzie wybieraja co im bardziej finansowo pasi
    - byc moze sa beznadziejni w serwisach, nie wypowiem sie bo nie mialem jeszcze doglebnej przeprawy z nimi(salon w Zielonej Gorze)
    W finansowaniu Niemców nie dogonią, ale nie jest źle. Serwisy też są OK - ja przynajmniej nie mogę narzekać (a były czasy, że robiłem to często), może poza podejściem do starszych samochodów. Przyjazd 75-ką do ASO kończy się rozłożeniem rąk zamiast czerwonego dywanu .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #2163
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Kochani bez wulgaryzmów i osobistych wycieczek .
    Ps.Ładnie tak kopać leżącą /AR/
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #2164
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,788

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Napisałem na forum Kii Ceed że drugi raz tego samochodu bym nie kupił (zdziwiony? ) razem z listą rzeczy które mnie irytują w tym samochodzie.
    Wiedziałem, ze Kią się długo nie pocieszysz - każdy samochód ma swoje wady ale w Alfie rekompensują je styl i przyjemność z jazdy, dzięki temu łatwiej się na nie przymyka oko. Trzeba było kupić Giuliettę, wszystkie żale wylewałbyś na swoim ulubionym forum

  5. #2165
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Ale ja się nią cieszę. W weekend machnąłem nią 100 kilosów szwendając się po okolicznych leśnych drogach. Całkiem niezłych zresztą, znalazłem nawet parę fajnych serpentyn w środku lasu - widok nawet jesienią na wąską drogą w tunelu drzew - wspaniały. A, i knajpkę z dobrymi pierogami.

    Widzę jej problemy, denerwują mnie i ze względu na nie drugi raz bym Ceeda 3 nie kupił. Prowadzenie się, wygoda ani silnik do tych problemów nie należą, to małe i irytujące problemy na które prawdziwy miłośnik motoryzacji nie zwraca uwagi. W stylu wygłuszenie tylnej osi czy braku flokowania/miękkich plastików w niektórych schowkach. I to, że nie kupiłbym drugi raz Ceeda nie znaczy że żałuję zakupu tego - bo nie. Nie znaczy też, że za 2-3 lata nie spojrzę na Niro czy Sportage'a, może e-Soula. Może też zostanę przy Ceedzie, 7 lat gwarancji na układ napędowy w końcu mam

  6. #2166
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Wow bosko. Jak to musi latać i jeszcze ta magiczna 7-ka na klapie. Zazdroszczę tych emocji przy przechyłach na boki. Super że jesteś szczęśliwy prowadząc tą furę.

  7. #2167
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    [MENTION=31189]jersey[/MENTION], to znaczy że gdybyś mógł cofnąć się w czasie kupiłbyś jedna Alfę?
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  8. #2168
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wady Ceeda są irytujące, ale wady Giulietty ten samochód dla mnie dyskwalifikują jako codzienny dupowóz. Tyle razy to pisałem, a ci swoje. Jakby Alfa miała rok temu następce albo porządny lift Giulietty to może.

    Jakbym mógł cofnąć czas to kupił bym C4, ewentualnie przysępił jakieś wyprzedaże i połasił się na Q30 albo DS4.

  9. #2169
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Jakbym mógł cofnąć czas to kupił bym C4, ewentualnie przysępił jakieś wyprzedaże i połasił się na Q30 albo DS4.
    To ciekawe... Jak uwielbiam Citroena i rozważałem Q30 przy zakupie drugiej Giulietty to:
    a/ C4 straszna lipa silnikowo i ogólnie, nie mogłem polubić tego samochodu
    b/ pomysł budowy Q30 na podniesionej starej płycie Mercedesa i żądanie takich cen za ten samochód to jakaś kpina
    c/ DS4 - w sumie marny wybór lakierów chociażby, też nie do końca moja bajka - żonie bym chętnie kupił, ale nie dla siebie

    Ostatecznie od wymienionej trójki zdecydowanie bardziej mi leżały Mazda 3 i Volvo V40, które prawie kupiłem. Co Cię pociągało w C4 na przykład?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #2170
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wygoda. I wygląd, lubię francuskie smaczki stylistyczne. Wybrałem Ceeda bo tabletowe sterowanie w C4 mnie odstręczyło, ale wolałbym jednak lepiej wyciszony i wygodniejszy wóz ze słabszym silnikiem i tabletem niż lepiej prowadzący się, ale z szumem kół z tyłu i obijającymi się w schowku okularami. Syndrom Alfy zadziałał bo testowałem C4 i Ceeda przesiadając się ze 166 i kanapowe prowadzenie się Cytryny mnie odrzuciło. Błędnie w sumie. Trzeba żyć ze swoimi błędami W wypadku Ceeda nie jest to trudne, zwłaszcza że te problemy można wyeliminować nawet własnymi siłami. Może jak się zrobi ciepło to wykleję bagażnik i poszukam firmy która mi wyflokuje schowki.

    Pewnie, to pierdoły, ale dla mnie takie rzeczy są istotne i na ich podstawie wybieram i oceniam samochód.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 04-12-2019 o 11:40

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory