Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2181
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    I Veloce z dizlem w cenie Megane 4RS, focusa ST i i30N. Kazde z tych aut bije Giuliette Veloce
    Veloce z dieslem 170 KM to nie Veloce. Gdyby to był diesel 300 KM, to jeszcze by można przymknąć oko. Tak się tylko ośmieszają.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #2182
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Niech sobie tam nawet będzie z dizlem to Veloce ale nie za taką chorą kasę. Nowy Focus ST czwartej generacji też jest dostępny prócz 2.3 ecoboosta 280KM w klekocie 2.0 190KM ale kosztuje prawie 15K zł mniej niż Giulietta Veloce, a w tej samej cenie co Giulietta z dizlem jest Focus z 2.3 280KM.

  3. #2183
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Wygoda. I wygląd, lubię francuskie smaczki stylistyczne. Wybrałem Ceeda bo tabletowe sterowanie w C4 mnie odstręczyło, ale wolałbym jednak lepiej wyciszony i wygodniejszy wóz ze słabszym silnikiem i tabletem niż lepiej prowadzący się, ale z szumem kół z tyłu i obijającymi się w schowku okularami. Syndrom Alfy zadziałał bo testowałem C4 i Ceeda przesiadając się ze 166 i kanapowe prowadzenie się Cytryny mnie odrzuciło. Błędnie w sumie. Trzeba żyć ze swoimi błędami W wypadku Ceeda nie jest to trudne, zwłaszcza że te problemy można wyeliminować nawet własnymi siłami. Może jak się zrobi ciepło to wykleję bagażnik i poszukam firmy która mi wyflokuje schowki.

    Pewnie, to pierdoły, ale dla mnie takie rzeczy są istotne i na ich podstawie wybieram i oceniam samochód.
    Nie wiem jakim cudem wylądowałeś kiedyś w Alfie, bo cechy które stawiasz na pierwszym miejscu nie są najważniejsze w tej marce. Rozumiem, ze wcześniej jeździłeś 166 ale ogólnie mało tam Alfy w Alfie, komfort i wygoda owszem ale szukanie takich wartości w kompakcie z góry było skazane na niepowodzenie. Nic dziwnego, że Giulietta Ci się nie podobała, wszak to chyba przeciwieństwo C4

  4. #2184
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Niech sobie tam nawet będzie z dizlem to Veloce ale nie za taką chorą kasę. Nowy Focus ST czwartej generacji też jest dostępny prócz 2.3 ecoboosta 280KM w klekocie 2.0 190KM ale kosztuje prawie 15K zł mniej niż Giulietta Veloce, a w tej samej cenie co Giulietta z dizlem jest Focus z 2.3 280KM.
    Nie podajesz rzetelnych danych, cennikowo samochody różnią się 7K na korzyść Forda, z tym że Focus ma manualną skrzynię także można przyjąć, że ceny są zbliżone. A to tylko Ford, więc powinien być chociaż w cenniku nieco tańszy.

  5. #2185
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie wiem jakim cudem wylądowałeś kiedyś w Alfie, bo cechy które stawiasz na pierwszym miejscu nie są najważniejsze w tej marce. Rozumiem, ze wcześniej jeździłeś 166 ale ogólnie mało tam Alfy w Alfie, komfort i wygoda owszem ale szukanie takich wartości w kompakcie z góry było skazane na niepowodzenie. Nic dziwnego, że Giulietta Ci się nie podobała, wszak to chyba przeciwieństwo C4
    Wygoda w kompakcie jak najbardziej, a niby czemu nie? Komfort i wygoda to nie luksus. Nie oczekuję blichtru na miarę S-klasy czy Bentleya. Alfy są wygodne, przed 166 miałem 156 i nie narzekałem na wygodę. Giulietta też jest całkiem wygodna. Wiadomo, do C4 to niewiele wozów z segmentu pod tym względem podskoczy, ale jak sam piszesz Alfa nie jest od tego żeby być kanapowcem.

    I dlaczego niby w 166 jest mało Alfy? Alfa ma całkiem ciekawą historię produkcji wozów z dzisiejszego segmentu E, tourerów czy GT. Podobnie jak busów, ciężarówek, terenówek.

  6. #2186
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Limuzyny nigdy nie były specjalnością Alfy, lepiej im wychodziły lekkie, mniejsze wozy niekonieczne z dużymi silnikami ale z dobrymi osiągami.
    Alfa 166 , oparta technicznie na Lancii Kappie, to ciekawy i wygodny samochód ale 156 to zdecydowanie bardziej udana ALFA. Pocieszające jest to, że Giulia jest jeszcze lepsza i do tego z napędem na tył.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #2187
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie podajesz rzetelnych danych, cennikowo samochody różnią się 7K na korzyść Forda, z tym że Focus ma manualną skrzynię także można przyjąć, że ceny są zbliżone. A to tylko Ford, więc powinien być chociaż w cenniku nieco tańszy.
    A Giulietta to tylko Alfa w dodatku dostępna na rynku od niemal dekady Dlaczego Ford miałby być tańszy? Nierzetelne dane? Wchodzę na stronę i w konfiguratorze mam Focus ST z dizlem 190KM 109900zł, z 2.3 280KM 124100zł. Na stronie AR 123500zł za Giuliette 170KM. Na stronie Renaulta cena startowa za Megane 4 RS 280KM 124900zł, na stronie Hyundaia cena startowa za i30N 250KM 116400zł.

    - - - Updated - - -

    Skonfigurowałem sobie Focusa z pakietem wyposażenia ST3 (najwyższy) oraz dodatkowo audi B&O 136 850 PLN

    To samo zrobiłem na stronie Renaulta dodałem pakiet CUP oraz dużą navi 8,7" z BOSE 135 400zł

    Na stronie Alfy nie bardzo jest co w konfiguratorze dodać z rzeczy, które by mnie interesowały wiec zabrałem tylko BOSE wyszło 126.250 zł za auto obecne na rynku dekadę z silnikiem o 110KM słabszym.

  8. #2188
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Limuzyny nigdy nie były specjalnością Alfy, lepiej im wychodziły lekkie, mniejsze wozy niekonieczne z dużymi silnikami ale z dobrymi osiągami.
    Alfa 166 , oparta technicznie na Lancii Kappie, to ciekawy i wygodny samochód ale 156 to zdecydowanie bardziej udana ALFA. Pocieszające jest to, że Giulia jest jeszcze lepsza i do tego z napędem na tył.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Bo historia Alfy Romeo zaczyna się na 156, a 164 to już prehistoria. 90 to nie była Alfa, podobnie jak seria 2000 a takie cudo jak 8C to się nigdy nie wydarzyło. Do historii marki pewnie ją sabotażyści ze Skody wpisali.

  9. #2189
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Czy to aby nie klasyczny przypadek Prawdziwego Szkota?

    https://yourlogicalfallacyis.com/pl/prawdziwy-szkot

  10. #2190
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    A Giulietta to tylko Alfa w dodatku dostępna na rynku od niemal dekady Dlaczego Ford miałby być tańszy? Nierzetelne dane? Wchodzę na stronę i w konfiguratorze mam Focus ST z dizlem 190KM 109900zł, z 2.3 280KM 124100zł. Na stronie AR 123500zł za Giuliette 170KM. Na stronie Renaulta cena startowa za Megane 4 RS 280KM 124900zł, na stronie Hyundaia cena startowa za i30N 250KM 116400zł.

    - - - Updated - - -

    Skonfigurowałem sobie Focusa z pakietem wyposażenia ST3 (najwyższy) oraz dodatkowo audi B&O 136 850 PLN

    To samo zrobiłem na stronie Renaulta dodałem pakiet CUP oraz dużą navi 8,7" z BOSE 135 400zł

    Na stronie Alfy nie bardzo jest co w konfiguratorze dodać z rzeczy, które by mnie interesowały wiec zabrałem tylko BOSE wyszło 126.250 zł za auto obecne na rynku dekadę z silnikiem o 110KM słabszym.
    Problem w tym, że cenę Forda podajesz z rabatem a Alfy nie. Mam nadzieję, że przez pomyłkę a nie by wprowadzać w błąd.
    Zresztą jakby Alfa w cenniku była nawet droższa to i tak w porządku, marka wyżej pozycjonowana niż pospolity Ford czy Renault. Ze względu na stary model powinny być co najwyżej wyższe rabaty na Alfę i pewnie zresztą są takie w rzeczywistości.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory