Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2291
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Wierz mi, ze na ciasnym zakręcie czy szykanie fwd potrafi być szybsze od RWD i AWD. Popytaj tych co latają na Track Day bo to ze nie zamiecie tylkiem dla jednych jest plusem dla innych minusem. Oczywiscie do pewnej mocy bo tu fwd ma ograniczenia spowodowane trakcją. Tutaj mylimy przyjemność czy radość z jazdy na codzien z dobrym prowadzeniem, a w zależności od użytkownika to mogą być dwie kompletnie różne rzeczy bo zależy czego wymagamy od auta
    Pełna zgoda .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #2292
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    No i jak ten Stinger się sprzedaje? Zdaje się, że śladowo... Europa to 280 szt. w październiku.

    Inny rywal Giulii Jaguar XE chwalony, po liftingu świeżo, 443 szt. w październiku w Europie.
    XE ma mnóstwo zalet ale lifting...
    ktoś nie zrozumiał chyba że klient Jaguara nie chce joysticka jak w już nie najnowszym BMW i nie chce czterech ekraników
    lubię swoje stare XE

    Giulia - tak jak pisałem - byłem obejrzeć natychmiast po premierze i... uciekłem
    nie chcę auta z gównianym plastikiem w przednim zderzaku stojącego na felgach jak w marketowym wózku na zakupy - a taki obraz
    zafundowały salony w PL, nie chcę tez czegoś co jest stylistycznym zlepkiem a nie spójną koncepcją
    przód auta w chwili premiery wyglądał żałośnie, bok nijaki, jak kiepska panienka w tanim klubie z tandetną muzyką...
    sorry ale premium to piękna modelka z klasą a nie wspomniana panna licząca na cud lub sprzedawcę kebabów
    ...

  3. #2293
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Jeszcze 20-stej nie ma, a już niektórzy bredzą jakby mieli ze 4 promile XF szczytem elegancji- aż oplułem monitor Brakuje mi tu jeszcze Anderosn-a.

  4. #2294
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    ktoś tu pisał o XF i szczycie elegancji? musiałem przeoczyć
    ...literki się przestawiają, wytrzeźwiej
    ...

  5. #2295
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    nie chcę auta z gównianym plastikiem w przednim zderzaku stojącego na felgach jak w marketowym wózku na zakupy
    To, że się Alfy nie sprzedają przez tragiczne zaślepki w zderzaku już przyswoiłem, ale że ma felgi od wózka sklepowego to jeszcze nie wiedziałem, a które to jak można zapytać? Wszystkie czy jakieś konkretne?

  6. #2296
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,788

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post

    Twoje wypowiedzi są tak idiotyczne i płytkie, że zaczynam podejrzewać, że jesteś zwykłym trollem

    Dla kogo będą klepane te auta skoro nikt ich nie chce kupować?

    Człowieku, kilka stron wcześniej pisałeś, że Alfa powinna zrobić samochód D w cenie 70K (czyli chyba jakości Dacii bo nie kojarzę jakiekolwiek konkurenta w podobnej cenie) i śmiesz twierdzić, że moje wypowiedzi są idiotyczne? Przeczytaj może jeszcze raz swoje posty....w stosunku do mojej osoby nie życzę sobie takich komentarzy.

    W mojej ocenie wypuszczenie Giulii i Stelvio to najlepsza rzecz, jaka przytrafiła się Alfie od czasu utraty samodzielności. Samochody, które są realną konkurencją dla najmocniejszych graczy w segmencie i z których każdy fan Alfy Romeo może być dumny. Sprzedaż w Europie jest słaba ale to przewidywali nawet decydenci FCA i dlatego liczono głównie na Amerykę i Chiny. I chyba ze względu na te rynki odpuszczono niższe segmenty niż D, co jak teraz widać było błędem. Jakby był na rynku następca Giulietty, nikt nie przejmował by się spadkiem sprzedaży droższych modeli bo wszystko by nadrabiał z nawiązką tańszy kompakt.

  7. #2297
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    są pewne trendy stylistyczne w motoryzacji, jezeli to miało być nawiązanie do retro-balonów (które bardzo lubię w youngtimerach)
    to są firmy które lepiej odrobiły prace domową... JAG akurat też tu się jakoś specjalnie nie popisuje ale ma mniej kompromitujących punktów
    aspirując do premium nie powinno się urażać klienta kupującego porządną wersję Giulii czyms takim - to po prostu wygląda źle i zmienia pozycjonowanie

    moje zastrzeżenia to moje zastrzeżenia - nie wiem dlaczego rynek nie kupuje Giulii, ja napisałem dlaczego mnie ona odraziła (bez jazdy próbnej na którą nie miałem nawet ochoty)
    Tipo sedan na najtańszych kołach zapewne sprzedaje się lepiej - ale to jakby inny segment i inny nabywca

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aa.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	151.6 KB
ID:	264259

    pełno tego pod salonami...
    ...

  8. #2298
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    No ale to wersja business. Do najtańszej wersji przecież nie założą 19 cali...

  9. #2299
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Jeszcze 20-stej nie ma, a już niektórzy bredzą jakby mieli ze 4 promile XF szczytem elegancji- aż oplułem monitor Brakuje mi tu jeszcze Anderosn-a.
    Pełna zgoda.

  10. #2300
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No ale to wersja business. Do najtańszej wersji przecież nie założą 19 cali...
    taką wersją psują sobie rynek klientów "chcących czuć się premium", niby chcą coś pozycjonować wyżej ale...
    jeszcze raz podkreślę - gdybym kupił to raptem całą jedną sztukę, to nie ja jestem powodem rynkowej porażki firmy AR
    a że mi się coś nie podoba i mam czelność o tym pisać na forum AR... no wiem, wiem ale nie oczekuję miłości
    ...

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory