Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2361
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    Jaguar fajna alternatywa dla dla marek premium.Chociaz powiedzmy sobie szczerze w chwili obecnej najlepszym autem w segmencie D-ogolnikowo to BMW 3 G20.Auto kompletne.Posiadajace diesle roznakiej masci,dwulitrowe beznynowe R4,do tego wersje posrednia miedzy 330i a M3 ktora zaraz wyjdzie w kilku odmianach czyli 340i.Ma wyjsc wersja 340d w przyszlym roku.Lampy lasery,wykonanie premium,prowadzenie bardzo dobre i z wygladu ladny,sportowy.Oczywiscie nie obejdzie sie bez minusow-ciasny,drogi i za wszystko trzeba doplacac z wyposazenia.Bo w serii to typowe golasy.W206 moze namieszac.Audi bez szans.Lexus z nowym isem moze tez pokazac europie jak sie produkuje dobre auta.Giulia solidny gracz,niestety niedoceniany przez renome marki.Lift moze pomoc temu autu.Powinien byc duzy jak w 156 by sprzedaz nie zatrzymala sie w miejscu.
    Ci Amerykanie to się kompletnie nie znają:
    https://www.motortrend.com/cars/alfa...mparison-test/
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #2362
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Przecież wszyscy wiedzą, że amerykańskie samochody umieją tylko do przodu jechać Zresztą, to że Giulia najlepiej się prowadzi w swojej klasie to przyzna chyba każdy. Tylko wyniki sprzedaży pokazują, że najwidoczniej to za mało żeby przekonać nowych klientów.

  3. #2363
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ci Amerykanie to się kompletnie nie znają:
    https://www.motortrend.com/cars/alfa...mparison-test/
    Biorąc pod uwagę, że po minilifcie (moim zdaniem auto z tymi poprawkami, powinno wejść od razu do produkcji, wtedy nie bardzo byłoby się do czego doczepić) właściwie rzeczy, do których testujący mieli jakieś zastrzeżenia zostały wyeliminowane, to przewaga byłaby jeszcze większa.

  4. #2364
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    No ale pokonanie BMW 3 w teście nie jest wystarczające dla większości tu się wypowiadających... Kiedy mówili, że Giulia pojawi się na rynku, nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie liczyłem na to, że może w ogóle próbować nawiązać walkę z BMW.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #2365
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Pokonanie w prowadzeniu BMW jak widać wielu kupujących nie obchodzi. Gdyby Giulia od startu wyglądała jak ten lift to nie odstawalaby tak od konkurencji tym co się liczy w włożeniu dupy dookoła komina. I może sprzedawała by się lepiej.

  6. #2366
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Moim zdaniem kłopot w sprzedaży nie jest powodem, że te samochody są złe. Moim zdaniem są bardzo ok. Tym bardziej szacun, że zostały stworzone od zera,to jest coś. Inaczej jest rozwijać obecny model, moc mieć jakąś bazę poprzedniego modelu. Kłopot główny moim zdaniem to postrzeganie marki, które ot tak się nie zmieni. Mnie osobiście kilku moich znajomych na info że kupiłem Alfę zapytało, Alfę dlaczego?
    Na pytanie a czemu nie? No bo wiesz, Alfy przecież się psują...Po zobaczeniu samochodu jak wygląda jak jest wykonany, tym bardziej po przejażdżce, przyznają, że nie myśleli że to takie fajne auto. Trzeba nieco czasu żeby zmienić postrzeganie tego.

  7. #2367
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    W wiekszosci testow to jednak BMW 3 wygrywa i jest najlepszym autem w klasie.A wierz mi ze czytalem 6testow i w kazdym BMW 3 jest przed alfa.Dokladnie sobie przeczytajcie

    https://www.whatcar.com/news/new-vol...-giulia/n19622
    Ostatnio edytowane przez alfons159 ; 09-12-2019 o 17:28

  8. #2368
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ale chyba taki debiut z nowym modelem można uznać za udany? BMW serii 3 to synonim sportowego auta segmentu D premium, a porównanie z nim nie wychodzi źle, nawet gdy wygra to nie jest to jakaś druzgocząca porażka, a testujący wytykaja przeważnie to co zostało poprawione w miniliftingu

  9. #2369
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ten test to jakiś bełkot . Jedyne, co jest "niby" dużo gorsze w Giulii to wnętrze. Reszta na poziomie BMW albo lepiej. Infotainment, o ironio, moim zdaniem wypada najlepiej - BWM nie ma Android Auto (żenada), a za Apple CarPlay trzeba płacić. Volvo się najgorzej obsługuje. W zakresie bezawaryjności (kolejna rzecz wytykania Alfie) - Giulia oceniona najwyżej. Wystarczy prześledzić cały test, a nie czytać podsumowanie i jak dla mnie wyniki wcale nie są takie oczywiste. Wpisanie w wynikach "superb infotainment" przy BMW bez wsparcia Android Auto to dla mnie jakaś kpina z czytelnika. Wady Alfy - emisja CO2 i widoczność na skrzyżowaniach xD. No super xD.

    Jak rozumiem, każdy potencjalny klient zaczyna wybór samochodu od sprawdzenia emisji CO2... Ja wiem, że w innych krajach są od tego uzależnione podatki, ale bez przesady... Dla mnie wybór "wyższa emisja CO2 vs. brak Android Auto" jest oczywisty.


    A spalanie deklarowane vs. rzeczywiste: Alfa 8,41 vs 9,48 (+13%), BMW 6,81 vs. 8,61 (+26%), Volvo 7,10 vs. 9,26 (+30%). Niemcy i Szwedzi troszkę bardziej oszukują .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 09-12-2019 o 19:21
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #2370
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    T
    Jak rozumiem, każdy potencjalny klient zaczyna wybór samochodu od sprawdzenia emisji CO2... Ja wiem, że w innych krajach są od tego uzależnione podatki, ale bez przesady... Dla mnie wybór "wyższa emisja CO2 vs. brak Android Auto" jest oczywisty.
    Też mnie to nie interesowało do póki nie zacząłem się ostatnio rozglądać za nowym autem. Od przyszłego roku będzie obowiązywać w UE kara 95euro za każdy gram CO2 powyżej normy, która ma wynosić 95gram. Giulia Veloce ma emisje na poziome 170 gram CO2 czyli jej cena może wzrosnąć nawet o 30K zł. Oczywiście cześć producentów kary rozłoży na klientów kupujących auta zarówno te spełniające normę jak i nie ale Ci co nie mają na co rozłożyć kar bo mają ubogą ofertę będą mieli problem.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory