Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2381
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Tak ogólnie ten limit dopuszczalny w wysokości 95 gramów to nic innego jak wyrok śmierci na silniki spalinowe. Ustalając taką wartość doskonale ktoś przecież zdaje sobie sprawę o jaką wartość realnie można coś poprawić, a jaką wartość doprowadzi do tego, że kary popłyną jak nie wiem co, doprowadzając albo do windowania cen, albo oferowania aut zeroemisyjnych. Czyli jak zwykle spowodują że zakupy aut spalinowych będą ekonomicznie nieuzasadnione, a później powiedzą jak to ludzie dzięki ogromnej świadomości i chęci bycia eko oraz olbrzymim dopłatą coraz chętniej wybierają auta elektryczne...
    Po coś jednak robili ten alians z Teslą
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #2382
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Za mariaż z teslą też przyszło FCA zapłacić ponoć kilka set milionów euro i na kogo to przerzucą? na prezesów i dyrektorów FCA czy na klientów?

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A ja wolę poczekać na nowe cenniki na 2020 zamiast wróżyć katastrofę. Na pewno ceny pójdą w górę z powodu emisji, bo taki silnik nigdy i u nikogo nie będzie miał 95 g, ale Ty już dzisiaj wiesz o ile, prawda?
    Ależ ja nie wróże katastrofy ja jedynie stwierdzam fakt, ze mnie też nie interesowało CO2, aż nie zacząłem wnikać w ceny aut i nie dowiedziałem się, że od nowego roku będą nowe cenniki. Ponadto czytaj ze zrozumieniem napisałem "cena może wzrosnąć" z naciskiem na znaczenie magicznego słowa "może" https://sjp.pwn.pl/sjp/moze;2484879.html
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 09-12-2019 o 20:56

  3. #2383
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ten test to jakiś bełkot . Jedyne, co jest "niby" dużo gorsze w Giulii to wnętrze. Reszta na poziomie BMW albo lepiej. Infotainment, o ironio, moim zdaniem wypada najlepiej - BWM nie ma Android Auto (żenada), a za Apple CarPlay trzeba płacić. Volvo się najgorzej obsługuje. W zakresie bezawaryjności (kolejna rzecz wytykania Alfie) - Giulia oceniona najwyżej. Wystarczy prześledzić cały test, a nie czytać podsumowanie i jak dla mnie wyniki wcale nie są takie oczywiste. Wpisanie w wynikach "superb infotainment" przy BMW bez wsparcia Android Auto to dla mnie jakaś kpina z czytelnika. Wady Alfy - emisja CO2 i widoczność na skrzyżowaniach xD. No super xD.

    Jak rozumiem, każdy potencjalny klient zaczyna wybór samochodu od sprawdzenia emisji CO2... Ja wiem, że w innych krajach są od tego uzależnione podatki, ale bez przesady... Dla mnie wybór "wyższa emisja CO2 vs. brak Android Auto" jest oczywisty.


    A spalanie deklarowane vs. rzeczywiste: Alfa 8,41 vs 9,48 (+13%), BMW 6,81 vs. 8,61 (+26%), Volvo 7,10 vs. 9,26 (+30%). Niemcy i Szwedzi troszkę bardziej oszukują .
    Polecam się przejechać nowym BMW 3 i wtedy pisać na temat obsługi- brak AA czy CP to przy tym pikuś- obsługa tego badziewia jakiś dramat - zegary nieczytelne do tego obsługa klimy panelem wielkości pudełka zapałek. Infotaiment tez już nie błyszczy przejrzystością. Mam takie wrażenie, że obecnie obsługa tego wszystkiego w markach premium z uwagi na "stabletowanie' wnętrza do poziomu absurdu jest bardzo mocno utrudniona w czasie jazdy jak nie niemożliwa. Jest to skrajnie niebezpiecznie- totalnie odwraca uwagę kierowcy.

  4. #2384
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Za mariaż z teslą też przyszło FCA zapłacić ponoć kilka set milionów euro i na kogo to przerzucą? na prezesów i dyrektorów FCA czy na klientów?
    Sądzisz, że nie potrafią liczyć? Widocznie uznali, ze lepiej dofinansować Elona, niż zapłacić haracz urzędasom z Brukseli

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Polecam się przejechać nowym BMW 3 i wtedy pisać na temat obsługi- brak AA czy CP to przy tym pikuś- obsługa tego badziewia jakiś dramat - zegary nieczytelne do tego obsługa klimy panelem wielkości pudełka zapałek. Infotaiment tez już nie błyszczy przejrzystością. Mam takie wrażenie, że obecnie obsługa tego wszystkiego w markach premium z uwagi na "stabletowanie' wnętrza do poziomu absurdu jest bardzo mocno utrudniona w czasie jazdy jak nie niemożliwa. Jest to skrajnie niebezpiecznie- totalnie odwraca uwagę kierowcy.
    A wolno mi napisać, że porównując tylko zdjęcia kokpitu nie chce mi się nawet wsiadać do BMW 3
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #2385
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie, dajcie spokój. Każdy z nas chciałby, żeby ceny wzrosły jak najmniej, niemniej jednak tak czy siak kasa musi się zgadzać i czy kasa będzie wydana na kary, czy na kasę dla Tesli to tak czy inaczej te wydatki będzie trzeba zbilansować

  6. #2386
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dokładnie tak i jak by tego nie rozwiązali obciążony zostanie klient końcowy i pisałem to w aspekcie ogólnie emisji co2, a nie tylko samej Alfy bo ja się o tym dowiedziałem pytając o rabaty na nowego hothatcha gdzie przy takim aucie to by była ostatnia rzecz na jaką bym zwrócił uwagę o ile w ogóle bym zwrócił. Się okazało, ze rabaty to już były, a od nowego roku będzie podwyżka.

  7. #2387
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Panowie, dajcie spokój. Każdy z nas chciałby, żeby ceny wzrosły jak najmniej, niemniej jednak tak czy siak kasa musi się zgadzać i czy kasa będzie wydana na kary, czy na kasę dla Tesli to tak czy inaczej te wydatki będzie trzeba zbilansować
    Ale to dotyczy wszystkich marek, nie tylko Alfy, więc wypominanie że Alfa zdrożeje z powodu swoich silników jest tak samo poważne, jak zarzucanie Volkswagenowi, że zwolni 150 tys. pracowników z powodu elektryfikacji swoich aut.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #2388
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Mam takie wrażenie, że obecnie obsługa tego wszystkiego w markach premium z uwagi na "stabletowanie' wnętrza do poziomu absurdu jest bardzo mocno utrudniona w czasie jazdy jak nie niemożliwa. Jest to skrajnie niebezpiecznie- totalnie odwraca uwagę kierowcy.
    Już właśnie kiedyś o tym pisałem, nie wiem o co chodzi. Z jednej strony mówi się o coraz większych standardach bezpieczeństwa, zakazuje się korzystania z telefonów, przecież obecnie dotykowych bo jest to niebezpieczne podczas jazdy, po czym do obsługi wszystkiego pakuje się właściwie tablety...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ale to dotyczy wszystkich marek, nie tylko Alfy,
    Ależ oczywiście, że tak. Jednak moim zdaniem bardziej to uderzy w producentów z większą emisją oraz tych którzy mają w ofercie mniej modeli, na które można rozbić emisję

  9. #2389
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ależ oczywiście, że tak. Jednak moim zdaniem bardziej to uderzy w producentów z większą emisją oraz tych którzy mają w ofercie mniej modeli, na które można rozbić emisję
    Dlatego za kilka lat na rynku zostanie 5-6 globalnych koncernów, które pewnie chciałyby nadal produkować takie auta, jak my lubimy, ale księgowi i ekonomia im na to nie pozwolą
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 09-12-2019 o 21:23
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #2390
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Dokładnie tak i jak by tego nie rozwiązali obciążony zostanie klient końcowy i pisałem to w aspekcie ogólnie emisji co2, a nie tylko samej Alfy bo ja się o tym dowiedziałem pytając o rabaty na nowego hothatcha gdzie przy takim aucie to by była ostatnia rzecz na jaką bym zwrócił uwagę o ile w ogóle bym zwrócił. Się okazało, ze rabaty to już były, a od nowego roku będzie podwyżka.
    Cóż, masz jeszcze 3 tygodnie .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory