Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2391
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    I dokładnie to napisałem w swoim pierwszym poście odnośnie CO2

    "Oczywiście cześć producentów kary rozłoży na klientów kupujących auta zarówno te spełniające normę jak i nie ale Ci co nie mają na co rozłożyć kar bo mają ubogą ofertę będą mieli problem."


    Wystarczy zawsze z uwagą i spokojem doczytać post do końca, a nie odbierać wszystko jako bezpodstawna krytyka Alfy

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Cóż, masz jeszcze 3 tygodnie .
    2 tygodnie do świat dla mnie za mało czasu aby obskoczyć salony 3-4 marek porównać bezpośrednio auta, wybrać konfiguracje, a później wynegocjować u dealerów najlepsza opcję. Na hura to mogłem kupić swoją pierwsza Alfe za 10K zł, a nie auto za 140K zł
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 09-12-2019 o 21:25

  2. #2392
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Wystarczy zawsze z uwagą i spokojem doczytać post do końca, a nie odbierać wszystko jako bezpodstawna krytyka Alfy
    To rozłóż to na wszystkie marki, które posiada FCA i te z aliansów, które potworzyli z tego powodu, a nie wyliczaj o ile zdrożeje sama Alfa, to nikt nie będzie Ci czynił zarzutów
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #2393
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Dlatego za kilka lat na rynku zostanie 5-6 globalnych koncernów, które pewnie chciałyby nadal produkować takie auta, jak my lubimy, ale księgowi i ekonomia im na to nie pozwolę
    Cholera powiem Wam, że widziałem że kiedyś to nastąpi, ale nie wiedziałem że tak szybko, a wszystko na to wskazuje że to już tuż, tuż.
    Jak jeszcze bodajże 3 lata temu na konferencji jakiś koleś z VW angielskim z akcentem szczerbatego Szkota miał prezentację, że elektryki są już bliżej niż myślimy i pokazywał że to już ten moment, to każdy myślał, eee tam to kiedyś ale jeszcze nie wiadomo kiedy. Dla uzmysłowienia pokazał zdjęcie jednej z ulic Nowego Jorku w odstępie kilku lat z początku XX wieku, na pierwszym było kilka samochodów wśród większości zaprzęgów konnych, na drugim było może ze dwa koniki wśród ogromnej większości aut. Może być podobnie, kilka zakazów, nowe normy i proszę, za 5 lat motoryzacja może wyglądać naprawdę inaczej

  4. #2394
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To rozłóż to na wszystkie marki, które posiada FCA i te z aliansów, które potworzyli z tego powodu, a nie wyliczaj o ile zdrożeje sama Alfa, to nikt nie będzie Ci czynił zarzutów
    Tak samo jak jak policzyłem ile może zdrożeje Giulia policzyłem ile mniej zdrożeje BMW. Jak bym tego nie obliczył Ty i tak odwrócisz kota ogonem bo jak nie odrobione zadanie to niepoliczone wszystkie marki. Jak nie to to pewnie kurs euro byłby zły. Po prostu za bardzo persolanie odbierasz wszelakie posty o swojej ulubionej marce

  5. #2395
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tak samo jak jak policzyłem ile może zdrożeje Giulia policzyłem ile mniej zdrożeje BMW. Jak bym tego nie obliczył Ty i tak odwrócisz kota ogonem bo jak nie odrobione zadanie to niepoliczone wszystkie marki. Jak nie to to pewnie kurs euro byłby zły. Po prostu za bardzo persolanie odbierasz wszelakie posty o swojej ulubionej marce
    To może zacznij trzymać się potwierdzonych informacji, zamiast swoich wyliczeń i intuicji. Wszyscy zainteresowani wiedzą, że po Nowym Roku będą podwyżki aut z powodu limitów emisji CO2, ale jak na razie tylko Ty wiesz o ile.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #2396
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Cholera powiem Wam, że widziałem że kiedyś to nastąpi, ale nie wiedziałem że tak szybko, a wszystko na to wskazuje że to już tuż, tuż.
    Jak jeszcze bodajże 3 lata temu na konferencji jakiś koleś z VW angielskim z akcentem szczerbatego Szkota miał prezentację, że elektryki są już bliżej niż myślimy i pokazywał że to już ten moment, to każdy myślał, eee tam to kiedyś ale jeszcze nie wiadomo kiedy. Dla uzmysłowienia pokazał zdjęcie jednej z ulic Nowego Jorku w odstępie kilku lat z początku XX wieku, na pierwszym było kilka samochodów wśród większości zaprzęgów konnych, na drugim było może ze dwa koniki wśród ogromnej większości aut. Może być podobnie, kilka zakazów, nowe normy i proszę, za 5 lat motoryzacja może wyglądać naprawdę inaczej
    I jak to powiedział Jay Leno, z autami dla entuzjastów stanie się to samo co z końmi. Przestały być wołami roboczymi, a zaczęły być hobby do jeżdżenia dla przyjemności z motoryzacją bedzie podobnie. Elektryki wyprą tradycyjne autaa z codziennego uzytku ale jako entuzjasta nadal będziesz mógł kupić stosowne auto. Tym bardziej, ze emisja jest liczona średnia. Im więcej elektryków sprzedasz tym większa emisje będą mogły mieć topowe modele dla entuzjastów.

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To może zacznij trzymać się potwierdzonych informacji, zamiast swoich wyliczeń i intuicji. Wszyscy zainteresowani wiedzą, że po Nowym Roku będą podwyżki aut z powodu limitów emisji CO2, ale jak na razie tylko Ty wiesz o ile.
    Widzisz wszystko odbierasz persolanie i tylko niepotrzebnie się unosisz. Skąd wiesz, że wszyscy wiedzą? Ponadto znów odsyłam do znaczenia słowa "może", Wyżej link do słownika, jak bym wiedział ile nie użył bym "może"
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 09-12-2019 o 21:41

  7. #2397
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Widzisz wszystko odbierasz persolanie i tylko niepotrzebnie się unosisz. Skąd wiesz, że wszyscy wiedzą? Ponadto znów odsyłam do znaczenia słowa "może", Wyżej link do słownika, jak bym wiedział ile nie użył bym "może"
    Ja się unoszę? Spokojnie, krok po koku prostuję Twoje wypowiedzi i sam sobie się dziwię, czemu to jeszcze robię
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #2398
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Trudno prostować jeśli się nie doczyta dokładnie wypowiedzi. Obliczyłem najgorszy możliwy wariant zarówno dla Alfy jak i dla BMW ale tylko obliczeń Alfy się czepiłeś przypadek? Nie sądzę

    Ale żeby poprawić niektórym humor dodam, ze np. takie Magane RS ma podobną emisje do Veloce wiec może przy najgorszym scenariuszu zdrożeć o podobną kwotę co przy niższej cenie zakupu może dać sporo większy procentowy wzrost
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 09-12-2019 o 22:17

  9. #2399
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    236

    Domyślnie

    widziałem dziś najnowszą trójkę w takiej chyba topowej wersji, w kolorze lemans blue... pół godziny później widziałem białą Giulie Quadrifoglio na grafitowej feldze. Nie wiem jak w kwestii mechaniki, gdyż nie jechałem ani jednym ani drugim modelem, ale pod względem stylistyki nadwozia, to trójka może lizać d.pe Giuli.

  10. #2400
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Kwestia gustu.Mi akurat odwrotnie.Natomiast Quadrifoglio mozna porownac tylko do M3 ktora wyjdzie za 3mc.Obecnie niema topowej wersji w G20.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory