Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2451
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cyfrowe wyświetlacze , podobnie zresztą jak zegarki z cyfrowymi wyświetlaczami, to dla mnie tania tandeta, pasująca do laptopa czy smartfona, w autach takich jak Golf 8 owszem, jak najbardziej pasują, ze względu na specyfikę auta, ale w Alfach nie powinno ich być (poza komputerem pokładowym). A jak ktoś twierdzi że nikt z klientów kupujących nowe auta na tor już nie jeździ, to chciałem poinformować że nawet jedna z najlepszych (bo niemiecka) firm -Porsche, takie auta dobre na tor robi i sprzedaje. Volkswagen raczej nie, bo z założenia to auto dla ludu (jak nazwa wskazuje).

  2. #2452
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    niestety możesz się zdziwić jakie wersje np dustera w większości wyprzedzają- doposażone niemal na maxa w cenach grubo ponad 70 tyś- tylko ma być prosta sprawdzona technika - i to otrzymują. Popatrz odwrót od diesli- nie ekologa ale koszty napraw odstraszyły klientów.
    Jeszcze nigdy nie kupowalem nowego samochodu z uwagi na koszty napraw. Zawsze jezdze do konca gwarancji i zmiana na nowe.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #2453
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Cyfrowe wyświetlacze , podobnie zresztą jak zegarki z cyfrowymi wyświetlaczami, to dla mnie tania tandeta, pasująca do laptopa czy smartfona, w autach takich jak Golf 8 owszem, jak najbardziej pasują, ze względu na specyfikę auta, ale w Alfach nie powinno ich być (poza komputerem pokładowym). A jak ktoś twierdzi że nikt z klientów kupujących nowe auta na tor już nie jeździ, to chciałem poinformować że nawet jedna z najlepszych (bo niemiecka) firm -Porsche, takie auta dobre na tor robi i sprzedaje. Volkswagen raczej nie, bo z założenia to auto dla ludu (jak nazwa wskazuje).
    Wszyscy maja juz same wyswietlacze tylko AR odstaje. To samo tyczy sie ledow matrycowych.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #2454
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Cyfrowe wyświetlacze , podobnie zresztą jak zegarki z cyfrowymi wyświetlaczami, to dla mnie tania tandeta, pasująca do laptopa czy smartfona, w autach takich jak Golf 8 owszem, jak najbardziej pasują, ze względu na specyfikę auta, ale w Alfach nie powinno ich być (poza komputerem pokładowym). A jak ktoś twierdzi że nikt z klientów kupujących nowe auta na tor już nie jeździ, to chciałem poinformować że nawet jedna z najlepszych (bo niemiecka) firm -Porsche, takie auta dobre na tor robi i sprzedaje. Volkswagen raczej nie, bo z założenia to auto dla ludu (jak nazwa wskazuje).
    Tylko, że to Twoja opinia, nie pokrywająca się z oczekiwaniami rynku i sporej części klientów na samochody klasy premium.

  5. #2455
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    niestety możesz się zdziwić jakie wersje np dustera w większości wyprzedzają- doposażone niemal na maxa w cenach grubo ponad 70 tyś- tylko ma być prosta sprawdzona technika - i to otrzymują. Popatrz odwrót od diesli- nie ekologa ale koszty napraw odstraszyły klientów.
    nigdy nie sadzilem ze to powiem, ale co ci producenci maja zrobic jak co rusz nowe normy spalin zawezaja mozliwosci sprzedazowe i tak juz wysrubowanych diesli. Nic sie z nich juz wiecej nie wycisnie oprocz dorzucania kolejnych kagancow w postaci nowych filtrow i systemow dawkowania paliwa lub dopuszczania sie oszustw oprogramowania sterujacego. A z kominow w domach nadal plastik sie topi....
    zeby nie bylo - nie pochwalam, bo to wszystko kosztem naszych kieszeni.
    Ostatnio edytowane przez milkes ; 14-12-2019 o 15:33

  6. #2456
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Jeszcze nigdy nie kupowalem nowego samochodu z uwagi na koszty napraw. Zawsze jezdze do konca gwarancji i zmiana na nowe.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    w sumie patrzac czym jeździsz wcale sie nie dziwie

  7. #2457
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    FXX-tak nie jest, podobne wypowiedzi spotkałem nawet na zagranicznych forach, a w ogóle to tak się składa że klienci są różni (i dobrze), gdyby było inaczej, na świecie byłyby 2 lub 3 marki , a na ulicach jeździłyby identyczne auta. Nie każdy odżywia się McDonaldzie Hot-dogami i Coca-colą (świetna sprzedaż), niektórzy jadają w restauracjach, gdzie jest lepsze i zdrowsze jedzenie. Podobnie z kryteriami kupna auta- wcale nie jest prawdą że każdy kupujący nowe auto (ja też kupiłem nową Alfę z salonu) traktuje je tylko jako narzędzie i stosuje tylko takie kryteria przy jego kupnie (to chyba by nawet nie było w ogóle sportowych, drogich aut). Ale nie wiem dlaczego, osobniki trollowate nie są tego w stanie przyjąć do wiadomości- nie pomaga nawet podawanie konkretnych przykładów -np. ja i wielu innych z tego forum, piszących o swoich (całkiem sprawnych) Alfach. Nie bo nie- nie może być takich, bo przecież auto to tylko kupa materiału, stosowana wyłącznie do celów praktycznych i wyłącznie takie kryteria się tu stosuje. Jeśli ktoś robi inaczej- wariat (albo fanatyk w najlepszym wypadku). To mi przypomina rozmowę z Niemcem, który nijak nie mógł zrozumieć że rynek w Polsce potrafi być inny niż w Niemczech- przecież rynek jest wszędzie taki sam i niczym się nie różni- i nie dało się mu wytłumaczyć że u nas klienci mają trochę inne kryteria zakupu.

  8. #2458
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    FXX-tak nie jest (...)
    Niestety, ale choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość to tak właśnie jest - spora część kupujących samochody w tych segmentach zwraca uwagę właśnie na to co dla Ciebie jest tandetą - czyt. np. cyfrowe zegary czy ekran dotykowy, a do tego jakość infotainment'u, ilość i jakość asystentów wspomagających kierowcę itd. I nawet nie muszę czytać zagranicznych forów, po prostu mam kilkunastu znajomych, którzy są klientami na takie samochody - segment D premium lub SUVy (i nie w podstawowych opcjach) i żaden z nich wybrał, i nie wybierze Giuli czy Stelvio, właśnie ze względu na braki w wyposażeniu mimo, że są świadomi jakości prowadzenia tych samochodów.
    Przykre, ale niestety prawdziwe.

    Owszem klienci są różni - niezaprzeczalnie. Ale większości, w tej konkretnej grupie nabywców, dobre prowadzenie nie wystarcza.

    Kończąc, osobiście też nie czuję pociągu do np. dotykowej obsługi wszystkiego w samochodzie i jestem zdania, że podstawowe funkcje jak obsługa klimatyzacji czy radia, jednak powinna być realizowana tak by nie trzeba było niepotrzebnie się na tym koncentrować, ale rynek idzie w tym kierunku niezaprzeczalnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    każdy kupujący nowe auto (ja też kupiłem nową Alfę z salonu) traktuje je tylko jako narzędzie i stosuje tylko takie kryteria przy jego kupnie (to chyba by nawet nie było w ogóle sportowych, drogich aut). Ale nie wiem dlaczego, osobniki trollowate nie są tego w stanie przyjąć do wiadomości- nie pomaga nawet podawanie konkretnych przykładów -np. ja i wielu innych z tego forum, piszących o swoich (całkiem sprawnych) Alfach. Nie bo nie- nie może być takich, bo przecież auto to tylko kupa materiału, stosowana wyłącznie do celów praktycznych i wyłącznie takie kryteria się tu stosuje. Jeśli ktoś robi inaczej- wariat (albo fanatyk w najlepszym wypadku). To mi przypomina rozmowę z Niemcem, który nijak nie mógł zrozumieć że rynek w Polsce potrafi być inny niż w Niemczech- przecież rynek jest wszędzie taki sam i niczym się nie różni- i nie dało się mu wytłumaczyć że u nas klienci mają trochę inne kryteria zakupu.
    Może dlatego, że sam się w tą "trollowatą" retorykę wpisujesz? Może dlatego, że cały czas próbujesz utożsamiać Twoje osobiste poglądy nt. kryteriów stosowanych przy kupnie samochodu z trendami rynkowymi, mimo, że trendy są zupełnie odwrotne, co z resztą rynek dość boleśnie weryfikuje?

  9. #2459
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Bo kazdy dzisiaj ma w d... silnik czy jazde po zakretach. Maja byc matrixy (a nie godne pozalowanie gowniane xenony za doplata 35W - samo to w sobie jest zalosne), ACC hamujacy przed zakretami, dotykowy ekran z nowoczesnym infotainmentem, cyfrowy cockpit z mapa i korkami online itd itd. Klient idzie do konkurencji i tam to jest wlasnie z hej „bmw” i „mercedes”. Klienci sie zmienili i nikt na tor juz nie jezdzi. Tyle razy bylo to juz tutaj pisane ale dalej nie dociera. Wy nie jestescie klientami na nowe samochody. Czekacie na zmiane swoich 159 na 10 letnia giulie. Ale z tego marka sie nie utrzyma. Nie jestescie wspolczesnym klientem na nowe auto dlatego wala was te nowoczesne rozwiazania, ktore SA DECYDUJACE DLA BYC ALBO NIE BYC MARKI. Otoczka nie ma zadnego znaczenia. Liczy sie produkt. Mozesz miec h...ja restauracje w kiepskiej dzielnicy ale jak masz super jedzenie to beda tlumy.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Moim zdaniem to wszystko zależy kto jest docelowym klientem. Jakby profilować to z perspektywy standardowego klienta to rzeczywiście dodanie MATRIXÓW i Tableta na cały kokpit to super rozwiązanie. Ale wciąż nie wszyscy tego oczekują, niektórzy oczekują dalej lepszych wrażeń z jazdych niż jazda taczką. Bardzo możliwa ze ta grupa docelowa powoli wymiara. Nie czytałem badań dotyczących oczekiwań klientów (jak ktoś może ma to niech podeślę). Moim zdaniem bez sensu jest robienie z Alfy marki dla ludu jak VW, ale może warto zrobić jeden model bardziej nastawiony na sprzedaż żeby mieć przestrzeń na wypuszczanie np. następcy GTV.


    BTW.
    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Wy nie jestescie klientami na nowe samochody
    Za kogo Ty się uważasz żeby oceniać czy ktoś nie jest klientem na nowy samochód albo nie?

  10. #2460
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    6 Undeground w tym filmie pościg Giulią jest ekstra
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory