Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2471
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Jakim cudem Alfie odrasta lusterko boczne po obcierce z ciężarówką, bo w kolejnej scenka ma już dwa i brak rys na boku [emoji2]
    Masz to w BMW czy Mercedesie? To jest lepsze niż każdy wspomagacz jazdy.
    Mimo takich opcji Alfa sprzedaje się słabo

  2. #2472
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    [MENTION=31189]jersey[/MENTION]- więc także po raz enty, krótko i na temat- to że ta marka istnieje tak długo, przeczy Twym wywodom.

  3. #2473
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    [MENTION=31189]jersey[/MENTION] - na siłę chcesz aby wszyscy mieli jednakowe gusta i potrzeby. na siłę chcesz aby AR miało taki sam asortyment jak BMW i VW. Taki świat nie jest- każdy jest inny i każdy dany produkt postrzega inaczej. Trudno podejrzewać kogoś kto kupuje Giulię Q że będzie używał tego auta w 95% w mieście do jazdy do pracy czy też do wożenia dzieci do szkoły. Zrozum to w końcu. Ja kupiłem Stelvio a nie Giulie bo czasem muszę mieć większy prześwit ( jadę w górki czy na narty/rowery), a w dupie mam asystentów i inne tablety i bzdety- wg ciebie nie jestem normalny a na pewno zacofany.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 16-12-2019 o 13:14

  4. #2474
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    [MENTION=31189]jersey[/MENTION] - na siłę chcesz aby wszyscy mieli jednakowe gusta i potrzeby. na siłę chcesz aby AR miało taki sam asortyment jak BMW i VW. Taki świat nie jest- każdy jest inny i każdy dany produkt postrzega inaczej. Trudno podejrzewać kogoś kto kupuje Giulię Q że będzie używał tego auta w 95% w mieście do jazdy do pracy czy też do wożenia dzieci do szkoły. Zrozum to w końcu. Ja kupiłem Stelvio a nie Giulie bo czasem muszę mieć większy prześwit ( jadę w górki czy na narty/rowery), a w dupie mam asystentów i inne tablety i bzdety- wg ciebie nie jestem normalny a na pewno zacofany.
    Ja miałem identyczną sytuację kiedy kupowałem Julke. Kupiłem ją z trzech powodów. Jeden- najlepiej się prowadziła, dwa -najfajniej wyglądała, trzy - była takim analogowym autem. Porownywalem wtedy chyba wszystkie kompakty i jeździłem każdym popularnym oprócz Citroena. Golf, Leon, Focus, 208, rapid, BMW 1, Merc A, Civic, auris. I wszędzie mówili 'Panie, to samo jeździ, ma tablety, aplikacje, samo parkuje bla bla bla. A w Julce wsadzili i powiedzieli 'Jedź'. I jeździło się najfajniej z tych wszystkich aut. Pomyślałem sobie wtedy że ludzie niedługo będą mieli asystenta sikania i jedzenia. Jak ktoś wyciąga smartfona żeby dodać 71 i 23 na kalkulatorze to dochodzę do wniosku że staniemy się amebami za parę pokoleń. Będąc atakowanym przez te ekrany, asystentów i innych odmozdzaczy auto chciałem mieć analogowe, które jeszcze wymaga myślenia podczas jazdy. Nawet żeby po prostu pamiętać jeszcze jak to się robi.. Nie twierdzę że te systemy są złe, ale niektóre te rzeczy to sztucznie kreowane potrzeby mające na celu chyba tylko powoli wyłączać nasze mozgi...

    Spojrzałem teraz na konfiguratory VW i Forda i wygląda na to że mojej Julce nie brakuje w sumie niczego.. A przynajmniej niczego co skłoni mnie do zmiany. Uconnect działa super i w zupełności wystarczy , biksenony są lepsze niż np nowe ledy w leonie czy Golfie. Na asystentach mi nie zależy.. A jeździ mi się bardzo dobrze.. Nie ma powodu do zmiany ...
    Ostatnio edytowane przez fatcartman ; 16-12-2019 o 16:31

  5. #2475
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał fatcartman Zobacz post
    Ja miałem identyczną sytuację kiedy kupowałem Julke. Kupiłem ją z trzech powodów. Jeden- najlepiej się prowadziła, dwa -najfajniej wyglądała, trzy - była takim analogowym autem. Porownywalem wtedy chyba wszystkie kompakty i jeździłem każdym popularnym oprócz Citroena. Golf, Leon, Focus, 208, rapid, BMW 1, Merc A, Civic, auris. I wszędzie mówili 'Panie, to samo jeździ, ma tablety, aplikacje, samo parkuje bla bla bla. A w Julce wsadzili i powiedzieli 'Jedź'. I jeździło się najfajniej z tych wszystkich aut. Pomyślałem sobie wtedy że ludzie niedługo będą mieli asystenta sikania i jedzenia. Jak ktoś wyciąga smartfona żeby dodać 71 i 23 na kalkulatorze to dochodzę do wniosku że staniemy się amebami za parę pokoleń. Będąc atakowanym przez te ekrany, asystentów i innych odmozdzaczy auto chciałem mieć analogowe, które jeszcze wymaga myślenia podczas jazdy. Nawet żeby po prostu pamiętać jeszcze jak to się robi.. Nie twierdzę że te systemy są złe, ale niektóre te rzeczy to sztucznie kreowane potrzeby mające na celu chyba tylko powoli wyłączać nasze mozgi...
    Bardzo trafne spostrzezenie, dlatego ja tez chcialem w miare proste ale znosnie analogowe auto. Nie jest mi w sumie nic dodatkowo potrzebnego do jazdy, no moze lepsze swiatla na zenonach. Nie od dzisiaj wiadomo, zeby zainteresowac/przekonac czyms naiwnego czlowieka wystarczy stworzyc problem i rozwiazanie na tacy za odpowiednie kwoty, ktore wyciagaja z nas producenci. Jest tyle filmow(chocby Wyspa), w ktorych jest watek o natloku informacji na swoj temat przez elektronike, czujniki, kamery, lokalizacja - pelna inwigilacja, brak prywatnosci i to samo zaczyna sie dziac z autami w imie bezpieczenstwa i "naszego dobra". No tak - na tak istotny powod nikt nie bedzie mial zastrzezen prawda?

  6. #2476
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Bo ludzie to ameby i trzeba im asystenta do wszystkiego [emoji23]
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #2477
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Myślę, że to po prostu wynika z tego, że ludzie chcą (a raczej muszą) się przemieszczać, a nie prowadzić. Kto pierwszy zrobi auto, które pijanego właściciela bezpiecznie odstawi do domu zarobi mnóstwo kasy

  8. #2478
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dlatego dla klienta najlepiej jak ma wybór wtedy decyduje czy chce asystentów do wszystkiego czy nie. Nikt mu nie będzie wmawiał, że powinien chcieć analogowe auto albo, ze musi chcieć miliony monitorków do smyrania. Kupując swoją pierwszą alfę jak na tamte czasy była dobrze wyposażona miała czujnik deszczu, pełną elektrykę szyb i lusterek, klimatroniki i masę mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy, na które wtedy nawet bym nie zwrócił uwagę ale dziś nie wyobrażam sobie kupić auta bez tego. Ja amebą nie jestem, a nie wyobrażam sobie dzisiaj braku czujnika deszczu czy czujnika zmierzchu, manualnej klimy, braku wspomagania, absu, esp i innych mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy bez których przecież mógłbym się obejść. W pierwszym aucie przed AR nawet ABSu nie miałem i tez jakoś dawałem radę. Kupując Megane z systemem keyless wmawiałem sobie, ze to niepotrzebne, a tylko ryzykowne bo łatwo auto ukraść i jak kupie to od razu to wyłączę. Po kilu tygodniach już ani myślałem o wyłączeniu. Dziś tak samo myślę o rożnego typu asystentach, radarach itp. "po co to komu?" ja tego nie mam i mi jest niepotrzebne ale jak ktoś miał w Mercu czy BMW i się przyzwyczaił to doskonale go zrozumiem jeśli tego wymaga bo może i sam bym się przyzwyczaił. To jest po prostu postęp Co do inwigilacji to nosząc w kieszeni smartfona na androidzie gdzie przy instalacji byle jakiej najprostszej apki wyrażamy zgodę na dostęp do wielu danych na telefonie byłbym hipokrytą pisząc, ze przeszkadza mi inwigilacja w aucie

  9. #2479
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Kurde, forum motoryzacyjnych Amiszów. Tylko coś czuje, że jak odpukać dojedzie do "w" to wolelibyście siedzieć w wozie naszpikowanym elektroniką i systemami wspomagania które pomogłyby zminimalizowac skutki wypadku - czy dla was czy np. dla pieszego w którego byście uderzyli. Albo żeby ten, który w was wali miał te systemy bo chociaż trochę go wyhamują i zmniejszy się energia wypadku, a jak starszy właściciel Merca zasłabnie to jest spora szansa, że zamiast pójść z wami na czołówkę asystent zjedzie na pobocze, zahamuje i wezwie pomoc.

    Nie, no sorki. Zapomniałem - wam się takie rzeczy nigdy nie zdarzą.

    A asystenci parkowania też się przydają. Potrafią lepiej ocenić miejsce (co oczywiste) i sprawniej manewrować niż człowiek - z tego samego powodu. Sam byłem zdziwiony w jakie szczeliny taki asystent potrafi się wcisnąć. W wielkim, zakorkowanym mieście w rodzaju Berlina, Paryża czy Londynu - genialna rzecz.

  10. #2480
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    <ironia on>Uprzedzę standardowy argument w dyskusji o systemach i napisze, ze najbardziej niebezpieczni są Ci jeżdżą jak szaleni bo myślą, ze ich systemy uratują, a prawdziwi kierowcy co prawo jazdy robili na dużych fiatach jeżdżą najbezpieczniej <ironia off>
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 16-12-2019 o 18:36

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory