Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2531
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Chyba zapominacie, że ten wątek powstał bo Alfa się słabo sprzedaje, a nie że Alfa się słabo sprzedaje przez ten wątek.
    Wolumen sprzedaży jest faktem. Możecie się zrzynać, na ludzi którzy nie kupili, którzy nie kupią, albo na tych którzy krytykują.
    Ile tu jest osób krytycznych? 20?
    A jakoś nie widzę, żeby z zakładanej sprzedaży na poziomie 400000 rocznie zeszło 399980 sztuk.

    Pewnie zaraz się okaże, że brakujące 300000 klientów to osoby które czytały ten wątek.

  2. #2532
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Mało tego okaże się jeszcze, że moderacja ma udziały w Volkswagen AG

  3. #2533
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Wolumen sprzedaży jest faktem. Możecie się zrzynać, na ludzi którzy nie kupili, którzy nie kupią, albo na tych którzy krytykują.
    Ile tu jest osób krytycznych? 20?
    A jakoś nie widzę, żeby z zakładanej sprzedaży na poziomie 400000 rocznie zeszło 399980 sztuk.
    Ależ oczywiście, że tak. Podawane były wielokrotnie prawdopodobne przyczyny zainstnialej sytuacji, jak ogólnie zły wizerunek Alfy, którego dalej ma się świetnie o wysokiej awaryjnosci, słaba obsługa w salonach, mała gama modelowa, brak ciągłości modeli, między innymi to, że brakuje opcji w wyposażeniu dodatkowym, które konkurencja posiada i to według mnie racja, ale pisanie pewnych rzeczy odnośnie tragicznej sytuacji pod kątem wyposażenia samochodu i przedstawianie Alfy Giulii czy Stelvio jako aut zacofanych pod każdym względem i ogólnie przestarzałych, których codzienna eksploatacja łączy się nieodzownie z masochizmem to też już jest przesada...
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 18-12-2019 o 18:56

  4. #2534
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    czyli diagnoza jasna powyżej- wiec po co bić pianę - no to zamykamy ? tylko co zrobi "dżensej" i "nurek"?

  5. #2535
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No jak dla mnie temat wyeksploatowany jak jedyny wibrator w żeńskim zakonie

  6. #2536
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No jak dla mnie temat wyeksploatowany jak jedyny wibrator w żeńskim zakonie
    Moim skormnym zdaniem również, tym bardziej że najpierw koncern czekają ogromne zmiany strukturalne, co też pewnie potrwa.

    - - - Updated - - -

    A tak na prawdę zresztą ta dyskusja prowadzi do przedstawienia własnego wyboru / opinii jako jedynej słusznej. Tzn. Mój / Moja .... (Wstaw dowolny model samochodu) jest lepszy od .... (Wstaw dowolny model Alfy) bo .... (wstaw dowolny argument). I oczywiście dalej standardowo jakbym miał kupować teraz samochód to Alfy bym teraz nie kupił bo ...... (wstaw dowolną cechę którą dany model Alfy nie posiada). I tak już mamy jeden post do dyskusji, następne to posty to wyśmiewanie dowolnych cech konkurenta. Dalej posty podkreślają te cechy, systemy itp., których Alfy nie mają, są ważne i jakby te cechy miały lub miały je poprawione to wszyscy rzucili by składać zamówienia w salonach. I tak w kółko.
    Każdy chce ktoś komuś udowodnić i podreperować własne ego lub nie wiem chce podkreślić jaki to jego wybór nie jest słuszny. Moim zdaniem takie odbijanie piłeczki nie ma dalszego sensu.
    Ostatnio edytowane przez kamtag ; 19-12-2019 o 00:13

  7. #2537
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    czyli diagnoza jasna powyżej- wiec po co bić pianę - no to zamykamy ? tylko co zrobi "dżensej" i "nurek"?
    Bez obaw bylem tu na długo przed tobą i jakoś dawalem radę bez czytania jak się miotasz bo ktoś śmiał "obrazić" twoje auto, które zdaję się być czymś bardzo ważnym i istotnym w twoim życiu inaczej byś nie reagował jak oblany wrzątkiem no ale już tu ktos kiedyś pisał, że w Polsce traktowanie auta jako życiowy sukces to częsty przypadek tak więc zamykaj jak masz taką władzę zanim pęknie żyłka

  8. #2538
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    no i fakt, że "tu byłeś przede mną" upoważnia do pisania głupot? jakiś immunitet?
    weź tabletki bo już z rana piszesz jakieś dyrdymały i lecisz w osobiste wywody! naprawdę dziwie się takim jak ty - nie wiem co chcesz na silę udowodnić? że masz rację - ok - niech ci będzie - ulżyło?
    Ps. Zrobi koś w końcu porządek i zamknie ten wątek?

  9. #2539
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cóż za hipokryzja. Również jestem za zrobieniem porządku z tym, że do tego nie potrzeba zamykać tematu wystarczy odizolować osoby, którym ten temat mocno przeszkadza i snują dziwne teorie o administracji. Temat jest w większości merytoryczny i dlatego pewnie nie jest zamknięty wiec kilka osób zmieniło taktykę i na siłę próbuje sprowadzać dyskusje na merytoryczne dno chcąc w ten sposób doprowadzić do jego zamknięcia. Temat kiepskiej sprzedaży AR wyczerpie się w momencie poprawy tej sprzedaży, a tu jeszcze bedzie o czym dyskutować bo pojawil się "wybawca" sytuacji czyli MY2020

  10. #2540
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Temat będzie się ciągnął jeszcze długo, bo na razie niewiele zapowiada poprawę sprzedaży. [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] - skończy ci się leasing na Stelvio, następcy nie będzie to kupisz jakieś Audi Q czy Bumkę X i stąd znikniesz. Po co się stresować że ktoś na twój dupowóz najeżdża nie uważając go za skończoną doskonałość? Zdrowia szkoda.

    Apropos "pełnego wyposażenia Giulii" w systemy bezpieczeństwa i żeby było merytorycznie to małe porównanie. Biorę to z cenników więc wiadomo że nie wszystko w każdą wersją da się wsadzić, ale te top topów pewnie mogą mieć wsio:

    Nasza bohaterka, czyli Giulia:

    Standard w najtańszej cennikowej wersji:
    - System ostrzegania o najechaniu na poprzedzający pojazd (FCW) z systemem autonomicznego hamowania awaryjnego (AEB)
    - System ostrzegający przed zmianą pasa ruchu (LDW)
    - Tempomat (Cruise Control)

    Dodatki:
    - JKJ Automatyczne włączanie świateł mijania i drogowych
    - XAN Czujnik monitorowania martwego pola
    - Czujnik asystenta pasa ruchu
    - Czujnik deszczu
    - Tempomat adaptacyjny


    A tu macie konkurencję do której Giulia jest tak chętnie także tutaj porównywana czyli aktualne BMW serii 3:

    Standard w najtańszej cennikowej wersji:
    - Inteligentne Połączenie Alarmowe
    - Asystent uwagi
    - Regulator prędkości z funkcją hamowania
    - Czujnik deszczu
    - ostrzeganie przed kolizją z poprzedzającym pojazdem i pieszymi z miejską funkcją hamowania
    - ostrzeganie o niezamierzonym zjechaniu z pasa ruchu z aktywną interwencją układu kierowniczego przy prędkości powyżej 70 km/h
    - Speed Limit Info

    Opcje:
    - Asystent parkowania
    - Asystent świateł drogowych (5AC)
    - Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go
    - Asystenta martwego pola
    - Ostrzeganie przed ruchem poprzecznym z tyłu
    - Ostrzeganie przed kolizją z tyłu
    - Aktywną ochronę przed kolizją boczną
    - Ostrzeganie przed ruchem poprzecznym z przodu
    - Asystenta unikania kolizji
    - Asystenta zatrzymania awaryjnego

    ----

    W wypadku Giulii może coś jest gdzieś w jakimś pakiecie zaszyte to możecie mnie poprawiać. Swoją drogą to BMW ma chyba dłuższą listę tapicerek i ozdobników niż Alfa całego wyposażenia. I tak, to też jest ważne dla kupującego.

    I jeszcze jedno - dopłata do 25W ksenonów? No serio? Że w Tipo to jest ekstra opcja to ja rozumiem, ale w "marce premium"?

    ----

    Żeby była skala porównawcza to dupowóz pospolity, czyli Kia Ceed:

    Standard w najtańszej wersji:
    - system autonomicznego hamowania z 2 trybami pracy: miejskim i pozamiejskim
    - system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy
    - asystent utrzymania pasa ruchu
    - funkcja automatycznego przełączania pomiędzy światłami drogowymi i mijania

    Opcje:
    - czujnik deszczu
    - system rozpoznający znaki ograniczeń prędkości
    - system automatycznego parkowania z przednimi oraz tylnymi czujnikami
    - system monitorowania martwego pola w lusterkach
    - system autonomicznego hamowania z dodatkową funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów
    - system monitorowania ruchu pojazdów podczas cofania
    - aktywny tempomat z automatyczną regulacją odległości oraz funkcją Stop & Go
    - asystent jazdy w korku
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 19-12-2019 o 09:11

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory