Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2561
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    329

    Domyślnie

    Z tego wszystkiego w koncu alfa trafiła ba banknoty. Wprawdzie nominał nie powala , ale co tam
    Pozdrawiam i wesołych świat !


  2. #2562
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał luckie Zobacz post
    Z tego wszystkiego w koncu alfa trafiła ba banknoty. Wprawdzie nominał nie powala , ale co tam
    Pozdrawiam i wesołych świat !

    faktycznie te zero wymowne jest...

  3. #2563
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamtag Zobacz post

    Cytat Napisał jersey
    Temat będzie się ciągnął jeszcze długo, bo na razie niewiele zapowiada poprawę sprzedaży.

    Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski?

    Niestety ale muszę się zgodzić. Dzisiejsza rozmowa z AR ( w wielkim skrócie).:
    Mówię co chcę: Giulia diesel w automacie 190km.
    Odpowiedzi: 1. Dieslem niedługo pan nie wjedzie do większości miast (to chyba mój problem nie sprzedawcy, poza tym chyba nowe diesle są "eko")
    2. Diesel wytwarza więcej CO2 niż benzynowiec (ekolog się znalazł - pomijam, że to bzdura)
    3. Diesel się nie opłaca bo jest droższy od benzyny (czy kiedyś było inaczej? Pomijam, że kiedyś diesle zachwalali i podobna różnica w cenie byłą przez nich uważana za nieistotną)
    4. Diesli nie polecam bo się słabo sprzedają.K..a mać. Jak się mają dobrze sprzedawać jeżeli do nich zniechęcacie !
    5. Mogę zaproponować Stelvio po wynajmie. (Po wynajmie/leasingu może być). Ale ja NIE CHCĘ Stelvio!!!! Gdyby była Giulia SW to tak ale jak wiemy nie ma. (jak szukałem GTV to handlarz mi zaproponował Forda Pumę - bo przecież też 2-drzwiowy. Może to ten sam sprzedawca?)
    Pomijam, że nawet nie zaproponował jazdy próbnej, oferty na maila czy cokolwiek żeby zachęcić. Kompletnie NIC!! Naprawdę nie dziwię się, że sprzedać tak kuleje.


    Jeszcze co ciekawego zauważyłam. Na mobile.de większość Giuli to diesle? Przypadek. Wiem. Zaraz pojawi się teoria, ze się ich pozbywają. Nikt tego nie wie. Zastanawia mnie coś innego. Europa nagle zaczęła słuchać polskich sprzedawców, że diesle są złe?
    Ostatnio edytowane przez jacool.n ; 20-12-2019 o 20:58

  4. #2564
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    [MENTION=18217]meiss[/MENTION]- otóż właśnie nie, media zajmujące się motoryzacją jako miarę bezawaryjności przyjmują badania ekspertów, którzy doszukują się usterek w kilkuletnim zwykle aucie, na tej podstawie piszą czy dane auto jest awaryjne czy nie. Nikt tam nie analizuje czy 20-letnie auto ma jeszcze podłogę (to niestety nasza specjalność, wynikająca z różnicy zamożności naszego społeczeństwa w porównaniu do państw zachodnich), bo po prostu mało kto tak długo jednym autem jeździ (masz przykład Mazdy, która jest bezawaryjna a rdzewieje). Zdaje się że wyraźny skok jakości nastąpił od modelu 159- to już kawałek czasu, dostatecznie długi, by wybić z dziennikarskich łbów nieaktualne stereotypy, ale one tam tkwią, bo niektóre dziennikarskie łby są nieobiektywne w swych ocenach.
    PS. Moja prawie 19 letnia 156 ma jeszcze podłogę i progi, jedyne oznaki korozji to bąbel pod lakierem w okolicy lewego słupka na dachu, oraz lekki nalot rdzy w miejscu łączenia progu z tylną częścią karoserii- już zlikwidowany i zakonserwowany.

    [MENTION=12943]jacool.n[/MENTION]- napisz skargę do FCA -bardzo chętnie przyjmują uwagi o pracy serwisu i starają się pomóc, myślę że w przypadku sprzedaży powinno być podobnie.

  5. #2565
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Niestety ale muszę się zgodzić. Dzisiejsza rozmowa z AR ( w wielkim skrócie).:
    Mówię co chcę: Giulia diesel w automacie 190km.
    Odpowiedzi: 1. Dieslem niedługo pan nie wjedzie do większości miast (to chyba mój problem nie sprzedawcy, poza tym chyba nowe diesle są "eko")
    2. Diesel wytwarza więcej CO2 niż benzynowiec (ekolog się znalazł - pomijam, że to bzdura)
    3. Diesel się nie opłaca bo jest droższy od benzyny (czy kiedyś było inaczej? Pomijam, że kiedyś diesle zachwalali i podobna różnica w cenie byłą przez nich uważana za nieistotną)
    4. Diesli nie polecam bo się słabo sprzedają.K..a mać. Jak się mają dobrze sprzedawać jeżeli do nich zniechęcacie !
    5. Mogę zaproponować Stelvio po wynajmie. (Po wynajmie/leasingu może być). Ale ja NIE CHCĘ Stelvio!!!! Gdyby była Giulia SW to tak ale jak wiemy nie ma. (jak szukałem GTV to handlarz mi zaproponował Forda Pumę - bo przecież też 2-drzwiowy. Może to ten sam sprzedawca?)
    Pomijam, że nawet nie zaproponował jazdy próbnej, oferty na maila czy cokolwiek żeby zachęcić. Kompletnie NIC!! Naprawdę nie dziwię się, że sprzedać tak kuleje.
    Sprzedawca chce Cie uratować przed życiowym błędem, jakim było by kupno diesla a Ty jeszcze masz pretensje Przy okazji uratował by też zdrowie a może nawet i życie grupie przechodniów, którzy musieli by wdychać związki stałe wydobywające się z rury Twojej nowej Giulii.

    To wszystko to szczytny cel ale tak naprawdę sprzedawca nie chce Ci sprzedać diesla, bo ma pojemność 2.2 i przy naszych realiach podatkowych mają na tym pewnie lichą marżę

  6. #2566
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Dorzucam do dyskusji. W tym samym numerze piszą też o Tonale.

  7. #2567
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    [MENTION=23036]alfisti[/MENTION] ja pisałem o świadomości konsumentów, nie dziennikarzy.
    Tu jako przykład podam ci mojego ojca.
    Jakieś 10 lat temu miałem Astrę G która niegdyś nie zawiodła i 4 lata jeździła bezawaryjnie. Na podstawie tego ojciec kupił sobie Astrę H jak wyszła, potem Astrę K i następne auto tez sobie kupi Astrę właśnie
    Zapytany o awaryjność Astry do dzisiaj zaczyna rozmowę od wspomnienia o mojej drugiej generacji
    Tak samo jak spytasz mnie o alfę... to odpowiem analogicznie tylko już nie pozytywnie.
    W 156 siadł mi alternator, czujnik położenia wału i było mało trwałe zawieszenie, w 159 siadł mi alternator, kabel masowy, wąż przy filtrze paliwa i jest poprawione ale nadal średnio trwałe zawieszenie.
    Pomimo tego, że mamy 2019 rok to rozmowę o jakości alfy zacznę od mojej pierwszej z 1996
    No sorry. Tak to działa... niby 23 lata od produkcji i kilka modeli później, a to co się działo z 156 nadal ma wpływ na moją ocenę.
    Jeździłem WV, Oplem, ale to Alfa była pierwszym autem którym nie dotarłem na miejsce bo potrafiła paść w trasie.

    Może dziennikarze (chociaż nie powinni) mają tak samo.
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 21-12-2019 o 18:49

  8. #2568
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    Giulia ma niesamowitą przewagę nad większością spotykanych na drodze konstrucii, mianowicie symetryczny układ napędowy.
    ...
    Tak więc, nawet gdy komuś nie odpowiadają nowe Alfy, nie może bez narażania się na zarzut ignorancji, nie docenić tego, że ta konstrukcja jest jedną z najlepszych na rynku. ;-)
    na rynku są samochody które premierę miały wcześniej a oprócz wspomnianych zalet mają jeszcze nowocześniejszą konstrukcję
    ...

  9. #2569
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    [MENTION=18217]meiss[/MENTION]- dziennikarze naśladują się raczej zachodnie wzorce- te dotyczące motoryzacji też,łącznie z oceną awaryjności, ale widać w przypadku Alfy zrobili wyjątek. Jeszcze co do obiektywności i przekazu o Alfie- ten Kikster na Youtube powiedział "oczywistą oczywistość" o Stelvio, jednak takie wypowiedzi wcale nie są częste, najlepszy dowód że został tu zacytowany, a przecież to co on mówi powinno być we wszystkich opisach tej Alfy i nie powinno być to nic szczególnego.
    Opozycjonista- jednak Giulia QV pokazała konkurencji co potrafi na torze, wcale nie mogły sobie dać z nią rady te auta o "nowocześniejszej konstrukcji".

  10. #2570
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Kikster powiedział też kiedyś odnośnie Alfy 156, że "twinsmarki to silniki tak spie$#%ne, ze zepsuły renomę Alfy tak, że stała się królowa lawet" albo, ze "twinsmark znaczy tyle co podwójnie chu#%^y" pisownia oryginalna Nadal byś chciał aby jego opinia o samochodach była we wszystkich opisach? Czy jako posiadacz 156 z TSem podzielasz tą opinię?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 22-12-2019 o 16:12

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory