Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2601
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    nie kpij sobie lub nie rób z siebie idioty - to że kapitał jest z Indii chyba nie oznacza że targetem są jej mieszkańcy - serio na to nie wpadłeś?
    No tak. W Europie słabo, w USA slabiutko, Azja to nie ten target jak piszesz, Australia? Afryka? Gdzie XE świetnie sie sprzedaje. Napisz, nie trzymaj już calego forum w napięciu[emoji16]

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #2602
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    czy jesteś w stanie pojąć że dla jednego producenta przykładowo 5000 sztuk to słabo a dla innego 5000 sztuk to zupełnie OK?
    czy jesteś w stanie pojąć że różne produkty mogą mieć różne założenia ilościowe?
    nigdzie nie pisałem że Azja to nie ten target, pisałem Indie to nie rynek "rodzimy" lub jak go nazwałeś cytuję "krajowy"
    ... stan umysłu

    ...jeszcze ktoś tu pisał o kierownicy tylko z prawej strony, no tak, rozumiem, problemy z kartą grafiki zapewne, przerzuca w poziomie...
    https://www.youtube.com/watch?v=iePeZxpvpTI

    Wesołych świąt
    Ostatnio edytowane przez opozycjonista ; 23-12-2019 o 19:28
    ...

  3. #2603
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    czy jesteś w stanie pojąć że dla jednego producenta przykładowo 5000 sztuk to słabo a dla innego 5000 sztuk to zupełnie OK?
    czy jesteś w stanie pojąć że różne produkty mogą mieć różne założenia ilościowe?
    nigdzie nie pisałem że Azja to nie ten target, pisałem Indie to nie rynek "rodzimy" lub jak go nazwałeś cytuję "krajowy"
    ... stan umysłu

    ...jeszcze ktoś tu pisał o kierownicy tylko z prawej strony, no tak, rozumiem, problemy z kartą grafiki zapewne, przerzuca w poziomie...
    https://www.youtube.com/watch?v=iePeZxpvpTI

    Wesołych świąt
    1. To poproszę o jedno źródło z którego wynikać będzie, że Jaguar uważa sprzedaż modelu XE za dobrą i satysfakcjonującą.

    2. Skoro uważasz, że XE to produkt tak różny od BMW3, Medredes C, Audi A4, AR Giulia, Lexus IS, Volvo S60 to z czym należy porównywać wolumen sprzedaży XE?

    Wesolych Świąt!
    i smacznego curry [emoji41]
    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez IlCapitano ; 23-12-2019 o 20:19

  4. #2604
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    patrząc po festynie i brzydocie obecnych modeli, a kiedyś fajnej marki to aktualnie raczej target azjatyckich dygnitarzy oraz krajów trzeciego świata
    wcale sie nie dziwię że toto sie nie sprzedaje- krzyżówka forda mondeo z ..no właśnie z czym... kompletnie zaburzone proporcje w chorej cenie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jaguar-xe-na-sprzedaz-srebrny-2000cm3-dolnoslaskie-komorniki-514471994.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	79.4 KB
ID:	264705
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	big_20190625-143424.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	312.7 KB
ID:	264706
    ta felga = te lampy normalnie kosmos
    wcale się nie dziwę że toto się nie sprzedaje.
    kompletnie zagubiony styl prawdziwego Jaguara
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 23-12-2019 o 20:32

  5. #2605
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    jeszcze ktoś tu pisał o kierownicy tylko z prawej strony, no tak, rozumiem, problemy z kartą grafiki zapewne, przerzuca w poziomie...
    https://www.youtube.com/watch?v=iePeZxpvpTI
    Jeszcze ja pisałem jak to nazwałeś jeden z forum fanboy-ów, odnośnie jak to nazwałeś mojego kolejnego braku wiedzy, w kwestii braku klatki w samochodzie bijącym rekord, mi nie raczysz odpowiedzieć? Bo żeby udowodnić, że auto posiadało kierownice z lewej strony dajesz link właśnie do tego filmu, który wrzuciłem wcześniej, na którym właśnie auto ma klatkę zamiast foteli z tyłu
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 23-12-2019 o 21:11

  6. #2606
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION]- bo Ty się nie znasz na stylu, nie masz tego poczucia piękna i estetyki jak tu taki jeden ciągle odwracający - o ironio- kota ogonem - musisz mieć kotka aby poczuć się jak Giorgio Armani.

  7. #2607
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post

    2. Skoro uważasz, że XE to produkt tak różny od BMW3, Medredes C, Audi A4, AR Giulia, Lexus IS, Volvo S60 to z czym należy porównywać wolumen sprzedaży XE?

    Wesolych Świąt!
    i smacznego curry [emoji41]
    wielka trójka a reszta... chyba żaden producent nie zakłada sprzedaży na poziomie wspomnianych top-graczy na rynku, Jaguar nigdy nie był liderem słupków sprzedaży, AR z tego co
    pamiętam sprzedawała się o wiele wiele lepiej, kto zaliczył spadek?

    z tym curry to nie trafiłeś, ani nie byłem w Indiach ani się nie wybieram - choć wyspy Oceanu Indyjskiego odwiedzam regularnie jednak curry w menu nie mam
    tak w uzupełnieniu - czy myślisz że "Ptasie mleczko" by Wedel ma dobrą sprzedaż w Japonii i Korei Południowej?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Jeszcze ja pisałem jak to nazwałeś jeden z forum fanboy-ów, odnośnie jak to nazwałeś mojego kolejnego braku wiedzy, w kwestii braku klatki w samochodzie bijącym rekord, mi nie raczysz odpowiedzieć? Bo żeby udowodnić, że auto posiadało kierownice z lewej strony dajesz link właśnie do tego filmu, który wrzuciłem wcześniej, na którym właśnie auto ma klatkę zamiast foteli z tyłu
    nie znam się na torowych zabawach, jaki zysk w kg daje zastąpienie kanapy klatką? jaki jest konkretny zysk w osiągach?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    patrząc po festynie i brzydocie obecnych modeli, a kiedyś fajnej marki to aktualnie raczej target azjatyckich dygnitarzy oraz krajów trzeciego świata
    wcale sie nie dziwię że toto sie nie sprzedaje- krzyżówka forda mondeo z ..no właśnie z czym... kompletnie zaburzone proporcje w chorej cenie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jaguar-xe-na-sprzedaz-srebrny-2000cm3-dolnoslaskie-komorniki-514471994.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	79.4 KB
ID:	264705
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	big_20190625-143424.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	312.7 KB
ID:	264706
    ta felga = te lampy normalnie kosmos
    wcale się nie dziwę że toto się nie sprzedaje.
    kompletnie zagubiony styl prawdziwego Jaguara
    no i bardzo dobrze, mi się nie podoba ani G ani S, komuś innemu nie musi żaden współczesny Jag
    akurat dla mnie festynem i brzydotą jest design dwóch wiadomych modeli AR - nie mam pojęcia do kogo kierowanych ale jak wynika
    z samego nawet tytułu tego wątku - chyba nie sprzedających się zgodnie z oczekiwaniami
    ...J sprzedają się znacznie lepiej niż przed przejęciem przez hindusów, lokalny salon jakoś nie narzeka, pomimo "chorej ceny"
    sporo ich na mieście, nie chciałbym być złośliwy ale więcej niż G i S, LR sprzedaje się jeszcze lepiej
    cudzysłów bo nie dla wszystkich chorej - są tacy którzy płacą i nie narzekają
    no i wzmianka o Mondeo - dobrze wiedzieć, muszę poszukać wspólnych punktów w wolnym czasie, ciekawe czy znajdę
    ale to pewnie nie będzie proste zadanie, na razie szukam tych zaburzonych proporcji

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aa.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	67.5 KB
ID:	264755
    Ostatnio edytowane przez opozycjonista ; 23-12-2019 o 23:21
    ...

  8. #2608
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Dyskutujemy na temat konkretnych modeli z tego samego segmentu mianowicie XE i Giulia. Fakty są takie, że sprzedaż zarówno Giulia jak i XE spada. Ani XE ani Giulia nigdy nie były liderem sprzedaży, w najlepszym roku w Europie sprzedaż zarówno XE jak i Giulii to ok. 24k. Zeszły rok to 17k Giulia i 10k XE. Reasumując jeśli sprzedaż Giulii jest fatalna to sprzedaż XE jest fatalna tym bardziej, chyba że powołasz wiarygodne źródło z którego będzie wynikać że Jaguar zakładał taki zjazd i traktuje to za sukces.

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #2609
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    który raz muszę napisać że J nigdy nie sprzedawał dużo, AR miała raczej o wiele lepsze okresy prawda? tytuł wątku wyssany z palca?
    w zasadzie mało mnie obchodzi sprzedaż hinduskiego J - bardziej interesuje mnie sprzedaż marki AR, w końcu kilkanaście lat nimi jeździłem i wcale się nie cieszę
    że nie znajduję kolejnej którą chciałbym mieć, mam też nadzieję że taka powstanie
    te wyniki na torze też mnie kompletnie nie interesują tak dla ścisłości, na autostradzie wyprzedzają mnie Matizy

    - - - Updated - - -

    zaciekawiłeś mnie, ciekawe są te tabelki (przyglądam się tylko tym z EU)
    kiedy model powinien być popularny? czy np w 4 roku po premierze popularność może spadać?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xx.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	137.6 KB
ID:	264756
    ...

  10. #2610
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Który raz muszę powtórzyć , że od początku piszę i porównuję sprzedaż 2 konkretnych modeli z tego samego segmentu a nie sprzedaż i potencjał całych marek. Poniekąd po to, aby pokazać, że wbicie się w ten segment z dużą sprzedażą jest zajebiscie trudne i praktycznie nikomu się nie udaje.

    Tak wiem, Jaguar w erze hinduskiej ma większą znacznie ofertę modelowa od AR i w związku z tym sprzedaż mu rośnie - SUVów głównie.

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory