Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2611
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    a wkleiłem tabelki dwóch modeli czy dwóch marek?
    ...

  2. #2612
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    No brawo, świetnie. To już wiemy o czym dyskutujemy. Bardzo porównywalne liczby, spadek w 3-4 roku, owszem często się zdarza. Podobnie w obu przypadkach zrobiono lifting - 2019 XE raczej bez sukcesu, 2020 Giulia zobaczymy, ale szału pewnie też nie będzie. Podsumowując zrobienie dobrego auta nie gwarantuje sukcesu sprzedażowego w tym ciężkim segmencie. I przekonuje się o tym zarówno AR jak i Jag (nawet bardziej jak ustaliliśmy).

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #2613
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    nie znam się na torowych zabawach, jaki zysk w kg daje zastąpienie kanapy klatką? jaki jest konkretny zysk w osiągach?
    1. Ogólnie to w tym aspekcie nie masz racji. Rozmawiamy o osiągach auta seryjnego, a nie PRAWIE TAKIEGO JAK SERYJNE. Jeżeli ktoś dłubie auto pod tor dokładając klatkę to możemy pytać czy nie dołożył od razu drugiego turbo i nie odjął z 200kg masy (a tu wyrzucając kanapy na pewno coś z masy spadło)
    Nie i wuj. Seryjne to seryjne, a nie prawie. Jeżeli nadal nie widzisz różnicy to piwo Żywiec w dawnej kampanii reklamowej pięknie wyjaśniało znaczenie tego słowa [emoji28]

    2. Ale jako, że wrodzona przekorność nie pozwala mi się opowiedzieć za którąkolwiek stroną to tak spytam z ciekawości.
    Ten obrazek pokazujący z boku Jaguara i BMW 3 to po co wrzucałeś? [emoji23]
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 24-12-2019 o 00:49

  4. #2614
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    przecież napisałem - szukam tych zaburzonych proporcji J o których ktoś mnie poinformował, G dokleiłem jako wzorzec poprawności ...aa BMW 3, hehe, no to prawda
    ...

  5. #2615
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    nie znam się na torowych zabawach, jaki zysk w kg daje zastąpienie kanapy klatką? jaki jest konkretny zysk w osiągach?
    Zysk na masie nie jest jedyną zaletą, w tym przypadku zastosowanie klatki poprawia sztywność konstrukcji co wymiernie przekłada się na zachowanie i prowadzenie samochodu w zakrętach. Poza tym tak jak kolega [MENTION=18217]meiss[/MENTION] napisał, nie porównujemy egzemplarzy prawie seryjnych, a seryjne. Jeżeli mamy jedną modyfikację, to też nikt nie wie czy np. nie pozbyto się całego wygłuszenia obniżając dodatkowo masę lub innych modyfikacji względem serii. Zatem nie wytykaj komuś niewiedzy, jak wychodzi, że Twoja w tym aspekcie nie powala.

  6. #2616
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    powala za to ta o kierownicy tylko z prawej strony słuszna wiedza hehe
    ...

  7. #2617
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    powala za to ta o kierownicy tylko z prawej strony słuszna wiedza hehe
    Po pierwsze pokaż mi gdzie to napisałem, po drugie tak jak kolega [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] napisał, kotkiem nie tylko jeździsz, ale zawsze odwrócisz go ogonem... Szkoda gadać

  8. #2618
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    moim zdaniem Jaguar i Alfa mieli przy projektowaniu aktualnych generacji aut całkiem inne priorytety. O ile Alfa chciała wrócić do aut zaawansowanych technologicznie, z tylnonapędową morfologią, to mam wrażenie że Jaguar skupił się na wyglądzie i zastosowaniu jakościowych materiałów we wnętrzu. Skutek jest taki że Jaguary są efektowne (chociaż akurat XE nie powala) a Alfy świetnie jeżdżą. Oba auta wg mnie nie były kompletne, i aspiracje do trójki niemieckiej były trochę na wyrost. Tyle że Alfie łatwiej przyjdzie poprawić poziom elektroniki pokładowej i komfortu, z tego co piszą większość została zrobiona przy okazji liftu 2020, niż Jaguarowi sprawić żeby ich auta jeździły. Dla mnie w tym momencie Jaguar to marka dla ludzi których nie interesują osiągi czy dynamika jazdy, auto ma ładnie wyglądać i mieć "wypasione" wnętrze. Kwestia priorytetów. Ale to że przekonujesz że Jaguar XE jest jakoś lepszy w prowadzeniu, szybszy czy bardziej dynamiczny, bo limitowana odchudzona i bardzo mocna wersja specjalna jest ciut szybsza niż standardowa Alfa, to jest trochę śmieszne. Porównania pokazują ze Jaguar jest wolniejszy, pali więcej, i prowadzi się gorzej niż odpowiadających mu model Alfy.

  9. #2619
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Może się mylę ale Jaguary w sedanie to chyba zawsze były auta dla ludzi oczekujących auta bardziej luksusowego aniżeli sportowego. Co do prowadzenie ktoś tu wklejał ostatnio wideotest poliftowego Jaga i z prowadzenia wypadł całkiem nieźle w stosunku do przedlifta więc jak widać to też można poprawić.

  10. #2620
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ależ oczywiście, jednak jaguar to również świetna historia jeżeli chodzi o wyścigi i żeby nie było że jakoś hejtuje ta markę, bo jest jednak dla mnie jakaś ciekawą alternatywą dla chociażby tej sławnej trójcy, na pewno bardziej oryginalną

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory