Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2651
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    No fakt, jeśli ktoś się waha, nie jest do Alfy przekonany to to może być dla niego rozstrzygające, ale ja myślę że przy zakupie auta o cenie rzędu 200000 zł powinniśmy jako pierwszoplanowe przyjmować inne kryteria, bo z auta będziemy o wiele, wiele dłużej korzystać niż trwają nasze kontakty ze sprzedawcą. Ja w takiej sytuacji nie obrażałbym się na markę a poskarżyłbym się na niesolidnego sprzedawcę.
    Ale większość będzie miała w d*** markę, której dealerzy sprzedają jej samochody za karę albo nie wiedzą do końca co sprzedają.
    Skoro ktoś napotyka taką sytuację na wejściu do salonu marki, która aspiruje do premium, a do tego ma mocno nadszarpniętą opinię, to naturalną jest myśl, że w przypadku problemów z samochodem czy serwisu może być tylko gorzej.

    Skarżenie się na niesolidnego sprzedawcę? I co dalej? Czekanie, aż ktoś łaskawie za miesiąc czy dwa przedstawi rzeczowo informacje, przygotuje konfigurację czy symulacje finansowania?
    Może inny salon, ale tam jak się okazuje można trafić na takiego samego "specjalistę".

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 31-12-2019 o 16:33

  2. #2652
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No właśnie tu leży Twój problem wydatek 200-300zł na paliwo czy 5zł na bułki porównujesz do wydatku 200 000 zł na samochód to pokazuje jak bardzo jesteś oderwany od rzeczywistości albo po prostu nigdy tyle nie wydawałeś na auto i nie wiesz, że standardy zakupu auta nowego za taką kwotę odbiegają od zakupu starej alfy w dizlu od mirka handlarza
    Jak kupowalem paska B7, a potem B8 to jadac do salonu wiedzialem o tym samochodzie wszystko. Telefonicznie negocjowalem ceny - tylko do tego potrzebni mi byli handlowcy. W przypadku B8 chodzilo o kwote ok 220k pln. Do salonu pojechalem dwa razy. Podczas wyjazdu do klienta 500km od domu odbylem przy okazji jazde probna w salonie, w ktorym sie juz nigdy wiecej sie nie pojawilem, a samochod kupilem w innym 200 km od domu, bo wlasnie tam dostalem najlepsze warunki. Zawsze kupuje max wersje ze wszystkim wiec nie bylo pieprzenia glupot o jakichs dodatkach lub odejmowania czegos. Miala byc najlepsza oferta i taka finanie byla. Dla mnie obsluga i salon ma dokladnie zerowe znaczenie. Identycznie postapilem z Touaregiem. Do niczego mi handlowcy nie byli potrzebni. Wyjazd do salonu to dla mnie kara a nie zadne kompleternarne doswiadczenie zakupowe klienta jak to usilnie szkoli sie handlowcow i widac na forum na co poniektorych jeszcze to dziala. Odbieralem w zyciu juz z 10 nowych aut i wizyta w salonie nie jest zadnym wydarzeniem majacym zawazyc na tym ze wybiore VW lub AR.

    !!! P R O D U K T !!! - to jest najwazniejsze w tym procesie. Alfa nie ma produktu, ktory by byl pozadany lub byl rozpatrywany przez potencjalnych klientow jako nastepny samochod wiec nie ma sprzedazy. Poza tym uzyjcie najwazniejszego narzedzia zakupowego samochodu - strony www. AR ma jedna z najgorszych w branzy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #2653
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie dziwie się bo wydając ponad 200K na Passata to naprawdę trzeba nie chcieć niczego innego i jak bym po raz N-ty miał odwiedzać salon volkswagena też bym na to nie miał ochoty... ale po za napaleńcami na jedyną słuszną markę (tu niech sobie każdy wklei co chce) są jeszcze zwykli ludzie, których auto ciekawi, a nie mają czasu na czytanie internetowych mądrości i chcieli by sami auto obejrzeć, porozmawiać o nim, przejechać się i poznać ofertę finansowania. Tu nie chodzi o rozwijanie czerwonego dywanu, fajerwerki i szampana na wejściu jak się zapewne niektórym wydaję...

  4. #2654
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cholera, 220 tysi za takiego B8- to tak trochę drogo, jak na takie auto nawet ze wszystkimi dodatkami , no ale co kto lubi..Przynajmniej rozumiem już skąd ta zaciekłość w wychwalaniu VW i krytyce Alf

  5. #2655
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Nie wiadomo czy to na pewno, ale jeżeli to prawda to Orlen będzie wspierać Alfę
    https://m.sportowefakty.wp.pl/amp/fo...wca-alfy-romeo

  6. #2656
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post

    !!! P R O D U K T !!! - to jest najwazniejsze w tym procesie. Alfa nie ma produktu, ktory by byl pozadany lub byl rozpatrywany przez potencjalnych klientow jako nastepny samochod wiec nie ma sprzedazy. Poza tym uzyjcie najwazniejszego narzedzia zakupowego samochodu - strony www. AR ma jedna z najgorszych w branzy.
    Mylisz się. Alfa ma produkt. Alfa ma samochód, ale nie ma tabletu na kołach, jeżdżącego komputera myślącego za kierowcę. Współczesne ośrodki szkolenia kierowców naprodukowały kierowców inwalidów, a producenci samochodów tą produkcję inwalidów wzmacniają. Bo niektórzy nie wyobrażają sobie braku asystenta parkowania, albo automatycznych świateł Zapraszam do mnie na parking pod blok, tam żaden asystent parkowania nie pomoże Co do strony www AR, tu akurat się zgadzam. Ale jednak istnieją klienci, którzy zechcą się przejść jeszcze do salonu, zobaczyć produkt na żywo, dotknąć, przejechać. Ty jesteś ślepo zapatrzony w VW, tak jak są też ślepo zapatrzeni w AR i im nie potrzeba tłumaczyć tego i tamtego o konkretnym samochodzie. Zresztą nie muszą być ślepo zapatrzeni, wystarczy że są dobrze zorientowani. pozostaje więc tylko znaleźć najlepszą ofertę finansową. Ale nie wszyscy tacy są. Jest sporo takich osób (przykład Agnieszki), którzy nie są do końca zdecydowani i tu rola sprzedawców, żeby klienta przyciągnąć. A także rola firmy, żeby zrobić odpowiednią reklamę. Druga sprawa, że nawet jeśli (wg niektórych) posiada się gorszy na pierwszy rzut oka produkt od konkurencji, to należy tak zmotać klienta, żeby nabrał świadomości, że jednak ten produkt jest lepszy.

  7. #2657
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    RK ma być kierowcą rozwojowym AR...cokolwiek to znaczy...napewno na duży plus (o ile dojdzie do skutku)będzie fakt że stanie się dużo głośniej o Alfa Romeo w Polsce za sprawą Kubicy, bo co by nie mówić o RK to prawda jest taka że niema dnia bez news-ów o jego poczynaniach; )

  8. #2658
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Cholera, 220 tysi za takiego B8- to tak trochę drogo, jak na takie auto nawet ze wszystkimi dodatkami , no ale co kto lubi..Przynajmniej rozumiem już skąd ta zaciekłość w wychwalaniu VW i krytyce Alf
    A ty co bys wybral w tej kwocie?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #2659
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    W kwocie 220 tys to audi S3. Ktoś wspomniał o elektronicznych zegarach, że takie coś w sportowym aucie w ogóle nie ma sensu: https://youtu.be/TU0awDN2DsM
    W Giuliettcie w ogóle marzną uszczelki w tylnich drzwiach - podczas ostatniego wypadu w góry nie mogłem otworzyć ostatnio taką sytuację miałem w poczciwym Seicento. Pozdro

  10. #2660
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał :-)
    W Giuliettcie w ogóle marzną uszczelki w tylnich drzwiach - podczas ostatniego wypadu w góry nie mogłem otworzyć ostatnio taką sytuację miałem w poczciwym Seicento. Pozdro
    W Seicento jak mi przymarzły, posmarowałem wazeliną techniczną. W Julce jeszcze to się nie zdarzyło. Pozdro.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory