Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2681
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    giulietta 170
    Postów
    4

    Domyślnie

    miałem ponad 40 aut,samochód jest dla mnie synonimem osobistej wolności,kupiłem z ciekawości alfę,bywałem na dziesiątkach motoryzacyjnych forów-ale nigdy przenigdy admin nie dopuszczał trolów j/w do takiej aktywności

  2. #2682
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    cały czas mam wrażenie że trollujesz, bo chyba nikt nie jest taki ograniczony
    admini chyba jeszcze świętują. wątek do generalnego czyszczenia.

  3. #2683
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    No fakt, jeśli ktoś się waha, nie jest do Alfy przekonany to to może być dla niego rozstrzygające, ale ja myślę że przy zakupie auta o cenie rzędu 200000 zł powinniśmy jako pierwszoplanowe przyjmować inne kryteria, bo z auta będziemy o wiele, wiele dłużej korzystać niż trwają nasze kontakty ze sprzedawcą. Ja w takiej sytuacji nie obrażałbym się na markę a poskarżyłbym się na niesolidnego sprzedawcę.
    Tylko, że to tłumaczysz teraz nam. A to trzeba wytłumaczyć tym ponad 300.000 klientom* którzy nie kupili.

    *Żeby AR zrealizowała swoje założenia.

  4. #2684
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ja tu akurat nie miałem na myśli koniecznie Alfy- to był tylko przykład, miałem na myśli jakieś auto jakiejś marki za ok. 200000 zł, -jesteś kolejną osobą, która tu widzi we mnie jakiegoś fanatyka, dla którego nazwa Alfa jest wystarczająca by ją wybrać z grona innych, tylko dlatego że umieściłem ją w tym przykładzie (nie wszystkie nowe auta, które kupowałem w salonach były marki Alfa Romeo). Chodziło mi o to, że wybierając auto jakiejś marki, wśród innych aut innych marek w cenie ok. 200000 zł, podstawowe - główne kryteria wyboru tego jedynego wybrańca powinny być inne niż wpływ złego dnia jakiegoś handlowca z salonu na jego zachowanie, co skutkuje obrażaniem się kupującego na markę (to dla mnie nawet trochę śmieszne), w przypadku opieszałej obsługi, ja bym wspomniał grzecznie sprzedającemu że mam poważne zamiary i jeśli nie zostanę obsłużony jak trzeba to wyślę pismo do FCA z prośbą o pomoc (zwykle to już wystarcza), gdyby nie pomogło, wysłałbym takie pismo. Poza tym, są jeszcze inne salony, na tym forum można znaleźć takie, z obsługi których klienci są zadowoleni.

  5. #2685
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Poza tym, są jeszcze inne salony, na tym forum można znaleźć takie, z obsługi których klienci są zadowoleni.
    I to jest podejsie dojrzalej emocjonalnie osoby.

    Przy czym chcialbym zaznaczyc, ze nie chce obrazic kogos kto mysli inaczej. Rozumiem ze ludzie maja rozne poziomy wrazliwosci i td.
    Tez mam przekonanie, ze koniec końców kupuje sie jakis produkt, a nie usmiech sprzedawcy czy kawe z ekspresu w trakcie podpisywania umowy.

    Nieprofesjonalne, czy aroganckie zachowanie sprzedawcy jezeli takie mialo miejsce jest niedopuszczalne, ale wrazliwym osobom polecam ksiazki z psychologii, albo psychoterapię by nauczyc się radzic sobie z takimi sytuacjami w zyciu.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  6. #2686
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Zamiast polecać komuś książki czy psychoterapię, jednak lepiej polecić sprzedawcom jakiś kurs, na którym się nauczą profesjonalnego podejścia do klienta, bo to nie klient jest tu problemem, a handlowiec.

    Skupiając się na handlowcu/sprzedawcy zapominacie o jednym - czesto dla osób niezdecydowanych, szukających samochodu, porównujących kilka modeli, kontakt z handlowcem w salonie to pierwszy kontakt z tą marką i niejako profesjonalizm handlowca rzutuje na całą resztę. Bo i czego dobrego się spodziewać po serwisie skoro już handlowiec nie potrafi rzetelnie zrealizować danego zagadnienia jak wykonanie symulacji finansowania.

    W tym momencie osoba szukająca samochodu, mająca już niezbędne informacje o modelach konkurencji, finansowaniu i czekająca, aż łaskawie się pan z salonu AR odezwie - co zrobi? Będzie cierpliwie czekać, pisać skargi, jeździć po innych salonach do innych miast czy po prostu wybierze konkurencję, która potraktowała ją poważnie?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  7. #2687
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Oczywiście ze tak powinno byc... ale swiata nie zmienisz. Nie ma sensu robic dramy jak dziecko w piaskownicy z powodu jednej przypadkowej osoby.
    Czasem trzeba spojrzec głębiej. Mozesz np trafic na kogos kto jest na wylocie i chce zaszkodzic swojej juz za moment bylej firmie, czasem 'sprzedawca' jest debilem zatrudnionym po znajomości, a moze byc i tak ze taka osoba miala zly dzien, jest na cos chora (od przeziebienia, przez rozne inne choroby az do zaburzeń psychicznych, ktore ma jakies 20-30% naszego społeczeństwa) zdarza sie jednak ze pomimo takiego stanu rzeczy produkt jest warty zachodu. Nie mowie tu tylko o zakupie samochodu, ale ogolnie o roznych zyciowych sytuacjach.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 02-01-2020 o 01:40
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  8. #2688
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Oczywiście ze tak powinno byc... ale swiata nie zmienisz. Nie ma sensu robic dramy jak dziecko w piaskownicy z powodu jednej przypadkowej osoby.
    Masz rację, ale nic by się nie działo, jeżeli chodziłoby jedynie o przysłowiową Agnieszkę, ale takich sytuacji nawet, od moich znajomych jest więcej. Jak ktoś jest zdecydowany to kupi "pomimo to", a powinien kupić dzięki temu.

  9. #2689
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Mało, ze sprzedawcy mają podejście rodem z PRLu to widzę niektórzy klienci również. Pewnie nadal nie wiedzą, ze po za polmozbytem z FSO czy FSM można iść do salonu innej dowolnej marki dwie ulice dalej i kupić auto bez łaski.

    Przypomnę też, ze Pani Agnieszka z tego co widać w tej historii nie wpadła w depresje po nieudanym zakupie, nie zamknęła się w sobie tylko poradziła sobie z sytuacją doskonale. Poszła do lexusa i kupiła auto u konkurencji bez czytania książek bo tu raczej by musiała kupić książki o wprowadzeniu sprzedawcy w stan hipnozy bo psychologia nic nie da jak ludzie opisywali na forum, ze na wyceny czekają po kilka miesięcy.

  10. #2690
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    I to jest podejsie dojrzalej emocjonalnie osoby.

    Przy czym chcialbym zaznaczyc, ze nie chce obrazic kogos kto mysli inaczej. Rozumiem ze ludzie maja rozne poziomy wrazliwosci i td.
    Tez mam przekonanie, ze koniec końców kupuje sie jakis produkt, a nie usmiech sprzedawcy czy kawe z ekspresu w trakcie podpisywania umowy.

    Nieprofesjonalne, czy aroganckie zachowanie sprzedawcy jezeli takie mialo miejsce jest niedopuszczalne, ale wrazliwym osobom polecam ksiazki z psychologii, albo psychoterapię by nauczyc się radzic sobie z takimi sytuacjami w zyciu.
    Takie osoby nie maja rowniez szans na zdobycie wiekszych pieniedzy na kupno samochodu wiec problem sie sam rozwiazuje


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory