Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2701
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    [MENTION=69873]Maxi[/MENTION]
    To wszystko jest prawdą. I każdy normalny człowiek, oczekuje normalności od innego. Dobra obsługa jest ważna i sam dużo chętniej zrobię zakupy tam gdzie zostanę normalnie potraktowany, nie jak intruz. Zdarzają się jednak sytuację, że warto dokonać zakupu pomimo pewnych niedogodności - tym bardziej jeśli w grę wchodzą duże pieniądze.

    Nie piję do Ciebie, więc nie odbierz źle następnego zdania. Mam takie wrażenie, że niektórzy mając większą kwotę do wydania za wszelką cenę chcą się poczuć "dowartościowani" w trakcie zakupu. To jest pułapka jaką sami na siebie zastawiają. Vide "mam 200 tys do wydania na samochód, chcę by mnie traktowali w "sklepie" jak arcyksięcia" I uwierzcie, znajdą się tacy którzy tak Was potraktują, a przy tym 'wyr%^& Was bez mydła'. Myślę, że jeśli chodzi o część interpersonalną, to normalność i wzajemna uprzejmość jest tym co wystarcza do zrobienia dobrej transakcji.

    jak rozumiem, przykład z garniturem podyktowany jest tym, że nie jesteś w stanie lub nie umiesz ocenić tego czy garnitur jest dobry, albo lepszy od innego. Jesteś "skazany" na sprzedawcę, więc ufasz że ktoś chce dla Ciebie dobrze, a ta osoba jest przy tym uprzejma pomagając Ci podjąć decyzję o zakupie.
    Czy dobrze rozumiem?
    I teraz, czy jesteś w stanie ocenić który samochód jest dla Ciebie lepszy?
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  2. #2702
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ja też byłem w Toyocie i miałem odbyć jazdę Corollą. I też jej nie odbyłem do dzisiaj, a kasę zostawiłem w Peżocie kilkaset metrów obok . Tak więc nie tylko Alfie zdarzają się wtopy.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #2703
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Za mało książek czytałeś skoro nie byłeś w stanie sprzedawcy Toyoty przekonać do jazdy próbnej

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    I teraz, czy jesteś w stanie ocenić który samochód jest dla Ciebie lepszy?
    Widocznie dla Agnieszki był lepszy Lexus. Gdyby się okazało, ze nic innego jej nie odpowiada to zapewne wróciła by do salonu AR i z uporem maniaka prosiła aby jej to auto sprzedano. Wątpię aby zadecydowała się wydać 200K zł na auto, które jej nie odpowiada tylko dlatego, ze dostała kawę i sprzedawca był uśmiechnięty. Ty był kardynalny błąd sprzedawcy, klient w pierwszej kolejności kierowany sentymentem do marki udał się do salony AR i pewnie przeskok z Giulietty do Giuli zrobił na niej niemałe wrażenie i gdyby tylko sprzedawca stanął na wysokości zadania nawet by nie odwiedziła salonu konkurencji tylko cieszyła by się dziś Alfą, a tak zapewne cieszy się lexusem

  4. #2704
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Generalnie czytanie wielu książek wyrabia w ludziach zdolność nazywaną powszechnie "czytaniem ze zrozumieniem". Niektórym widać jej brakuje i dopowiadają sobie własne treści jak te o przekonywaniu do czegoś sprzedawcy.

    "kardynalny błąd sprzedawcy" xD No jak to gość przeczyta kiedyś w internecie to pewnie popełni seppuku xD
    Przecież Ci wszyscy sprzedawcy są na zwykłych etatach. To nie są akcjonariusze Alfy Romeo, czy potomkowie założycieli firmy. Trafiają się dobrzy, czasem ludzie z pasją, czy miłośnicy marki, trafiają się źli, którzy z braku laku dziś sprzedają samochody, jutro będą robić co innego. Gdyby mnie ktoś źle potraktował, to bym albo to olał, albo poszedł do innego salonu marki, albo ustawił kogoś do pionu.

    Ktoś to kontestuje, że dla jednej osoby lepszy będzie Lexus, a dla innej Mercedes? Każdy ma prawo wybrać co mu się podoba. Mówimy tylko o tym, że takie bzdury jak czyjeś zachowanie nie są z reguły kluczowym elementem podejmowania decyzji o zakupie.

    Inna sprawa, że jeśli z nieodpowiednim zachowaniem spotykamy się n-ty raz w tej samej firmie, to mamy do czynienia z poważnym problemem.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 02-01-2020 o 13:29
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  5. #2705
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    O zakupie nie ale o zrezygnowaniu z zakupu jak widać są Ponadto zgadza się sprzedawca to koleś na etacie ale ktoś go zatrudnia i mu płacił za wykonywanie swoich obowiązków. Jak ktoś się minął z powołaniem to on powinien czytać książki aby zmienić w życiu coś z czego będzie czerpał satysfakcje, a nie tkwić w robocie w której "jest za karę". Przypomnę mamy wolny rynek nie chcą nam sprzedać auta X kupujemy auto Y. Fakt można jeździć po Polsce i szukać salonu, który nam sprzeda auto na które się napaliliśmy ale to właśnie w przypadku gdy się na coś napalimy. Jedni się napalą na Giulie inni na volkswagena za pół bańki jeszcze inny nie ma sprecyzowanego wyboru więc odwiedzi salony rożnych marek i na tej podstawie sobie wyrobi opinię. Gdyby to były pojedynczy przypadek to ok ale w podforum Giuli/Stelvio to był cały temat o takim podejściu.

    W tym temacie wychodzi na to, ze to jednak nie z Alfą jest problem tylko z samymi klientami, którzy za wiele wymagają ale idąc twoim tokiem rozumowania, że świata się nie zmieni to może FCA powinno zacząć od czytania książek i własnej zmiany?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 02-01-2020 o 13:42

  6. #2706
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    A sprzedawca nie ma % od sprzedanego auta, albo chociaż premii uzależnionej od wyników?

  7. #2707
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Czytając takie historie to się zastanawiam czy tam nie jest premia od spławionego klienta Tak poważnie to normalnie są ale jak ktoś wykonują swoją prace z przypadku i traktuje ją jako karę to nic nie da. Tutaj raczej by się przydał jakiś porządny audyt u autoryzowanych dealerów.

  8. #2708
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Widzę dalej tkwisz w mentalności dziecka z piaskownicy. Nie zmienisz świata, to jak powinno być, a jak jest to są dwie różne sprawy. Dojrzały człowiek umie odłożyć emocje na bok, nawet jeśli trafi na nieżyczliwego sprzedawce. Poza tym przestań sobie dopowiadać rzeczy których tu nie napisano. Nie wiem, czy masz taki kłopot ze zrozumieniem tekstu, czy wynika to z czegoś innego. Nikt nie napisał, że problem jest z "klientami, którzy za wiele wymagają".

    Nie uwierzę, że ktoś odwiedził kilka salonów i w każdym go potraktowano jak menela. Jeżeli tak było, to nie wiem... może takie sprawia wrażenie, może to jest dobry moment na refleksję nad samym sobą.

    Co do umawiania się na jazdy próbne, podejścia do klienta i td, to niestety w salonach innych marek też można się z tym zetknąć.
    Od 1,5 roku "czekam" na jazdę próbną Mondeo w jednym z salonów. Oczywiście, nie czekam i nie płaczę w internecie, z jaką to pogardą potraktowano mnie, wielkiego bogacza który miał do wydania 100 tysięcy cebulionów na samochód, tylko dawno temu umówiłem się gdzie indziej na taką jazdę próbną. I myślę, że ktoś mógł zapomnieć coś zapisać, może nie dostarczono wersji auta która mnie interesowała (bo wiem, że w czasie gdy się umawiałem takiego auta do testów nie było na miejscu) i td, przyczyn dla których nie doszło do jazdy próbnej mogło być wiele. Nie rozdzieram szat z tego powodu.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  9. #2709
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ponadto zgadza się sprzedawca to koleś na etacie ale ktoś go zatrudnia i mu płacił za wykonywanie swoich obowiązków. Jak ktoś się minął z powołaniem to on powinien czytać książki aby zmienić w życiu coś z czego będzie czerpał satysfakcje, a nie tkwić w robocie w której "jest za karę".
    Dokładnie tak. Sam miałem styczność z takim "sprzedawcą" robił łaskę chyba, że w ogóle tam pracuje. Niestety jeśli chodzi o salony samochodowe, to z pewnego źródła wiem, że zatrudnia się ludzi po tzw. znajomości. Czyli syn, bratanek, tudzież bliska osoba dyr. czy właściciela danego salony. Dobry sprzedawca powinien być po pierwsze - urodzonym sprzedawcą, po drugie (i chyba najważniejsze) pasjonatem danej marki. W BMW np. nie wystarcza wyższe wykształcenie, jeśli nie będziesz fanatykiem marki, dlatego pierwszym krokiem jest Product Genius, i dopiero po upływie ok. 2 lat można zostać samodzielnym doradcą. Jest wielu młodych ludzi którzy dali by wiele za taką pracę, i na pewno byliby o wiele wiele bardziej efektywni.

  10. #2710
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    A sprzedawca nie ma % od sprzedanego auta, albo chociaż premii uzależnionej od wyników?
    Wiem, że są miejsca gdzie ma podstawę + premię, ale nie od sztuki a od planu sprzedaży.
    Czy tak jest wszędzie? Nie wiem. Ale jeśli tak, to taki gagatek wie, ze na przykład planu nie wyrobi, premii nie będzie to co mu zależy?
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory