Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2721
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    generalizowanie ma swoje wady, ja może opiszę jak kiedyś kupiłem toyotę. Zadzwonili do firmy w ramach jakiejś akcji promocyjnej, nawet nie od dealera, z jakiegoś call center. a że przez przypadek akurat potrzebowałem auta do firmy to powiedziałem tak, jestem zainteresowany akupem samochodu w najbliższym czasie. Myślałem że może mi odpuszczą, ale na następny dzień zadzwonił ktoś z salonu w Rzeszowie, czy jestem zainteresowany ofertą na toyotę. Powiedziałem mu dosłownie: przecież wy tam nic nie macie w tej toyocie, jakieś dziadostwo hybrydy, a ja potrzebuję kombi na dłuższe wyjazdy, z dieslem. Gość się zmiesał ale powiedział zę oczywiście mają avensisa kombi i zaprasza na jazdę próbną. Byłem prawie zdecydowany na kilka innych aut, ale chciałem się przejechać zanim zdecyduję. Przy okazji przejeżdzając koło toyoty zadzwoniłem czy ma teraz czas, tak oczywiście, miał, przejechałem się autem, było dokładnie tak samo kiepskie jak cała reszta, ale gość zrobił dobrą cenę i miał auto od ręki. Na opla którego chciałem kupić był długi czas oczekiwania, więc koniec końców kupiłem toyotę. I teraz tak: nie, nie oczekiwałem że będę traktowany jak księciunio, ani że dealer wykona inne czynności seksualne. Gość wykazał minimum zainteresowania, i potrafił dopasować ofertę do oczekiwań klienta. Jak rozumiem tego zabrakło w historii pani Agnieszki

  2. #2722
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Chcialem zauwazyc ze taka Tesla w ogole nie ma salonow sprzedazy bo nie sa im potrzebne. Kupowanie przez internet jest szybsze, tansze, wygodniejsze i bezproblemowe. Wasze myslenie zakonczylo sie na polowie XX wieku kiedy to sprzedawca byl najwazniejsza osoba w transakcji sprzedazy. Caly swiat robi wiele aby sie tych stanowisk pozbyc. Jedyne salony jakie tesla miala to klitki w mallach handlowych, w ktorych ledwo dalo sie upchac jeden samochod na wystawke + krzeselko dla jednej osoby z obslugi. Takie minimum udalo sie wytargowac Muskowi z silnim lobby dealerskim w USA kiedy zaczeli odczuwac ze ich tradycyjny biznes omamiania kientow w salonach chyli sie ku upadkowi. Wciaz nie chcecie zrozumiec ze to produkt ma sie bronic a nie sztab ludzi ma decydowac o tym czy ten produkt zostanie kupiony. Zona jak jezdzila tiguanem na jezdzie probnej to handlowiec nawet z nami nie pojechal. Bardzo sie cieszylismy, bo im mniej kontaktu z tymi ludzmi tym lepiej. Co prawda poszlimy sie tylko upewnic ze jest to najlepszy wybor w klasie (po traumie z jazdy rav4 i lexem UX czy NX juz nie pamietam - ale CVT jeczy tak ze mielismy dosc po 300m).

    Apropo samej obslugi w wywolanym wczesniej BMW to pojechalem do nich jak pokazala sie nowa R1250R (wartosc z dodatkami ok 90k pln) bo moja 4 letnia R1200R nie miala nowych bajerow ze stajni BMW (wirtualny kokpit, dynamic ESA itd) poza tym nowa R jest klasa sama w sobie nie majaca konkurencji wiec musialem miec nowy model. Otoz w salonie gdzie robie przeglady swojego motocykla nie mieli jeszcze nowego modelu wiec poprosilem zeby zadzwonili do mnie jak sie pojawi, bo chcialem go poogladac i ewentualnie pojezdzic jesli bedzie do jazdy jakies demo - ale to nie koniecznie, bo BMW to pewniak - najlepsze motocykle na rynku (przerobilem prawie wszystko co jezdzi na rynku). Po miesiacu pojechalem do innego salonu. Mieli tam ten model juz w salonie i nawet demo. Kupilem do razu - oczywiscie musialem czekac na swoj egzemplarz ale to normalne. Efekt taki ze salon w ktorym kupilem przeprzednia Rke stracil klienta. Czy ich opieszalosc spowodowala ze poszedlem do Yamahy lub pozal sie boze suzuki? Nie. Po prostu BMW nie ma konkurencji i zaden czlowiek stojacy pomiedzy mna a produktem nie spowoduje ze zrezygnuje z zakupu i odwrotnie zaden sprzedawca (nawet mistrz swiata w sprzedazy) dowolnej inne marki motocyklowej nie jest w stanie namowic mnie na cokolwiek innego bo po prostu przepasc miedzy BMW a reszta jest miazdzaca.
    AR sie nie sprzedaje bo Stelvio & Giulia to slabe i przestarzaly produkty. Dlaczego nie mozecie tego zaakceptowac?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #2723
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Dlaczego nie mozecie tego zaakceptowac?
    Bo lubimy karmić trolla

    Udzielasz się tak samo namiętnie na forum Kawasaki czy innego Ducati otwierając wszystkim oczy, ze auta to najlepsze od VW, a motocykle od BMW?

  4. #2724
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post

    Widocznie dla Agnieszki był lepszy Lexus. Gdyby się okazało, ze nic innego jej nie odpowiada to zapewne wróciła by do salonu AR i z uporem maniaka prosiła aby jej to auto sprzedano. Wątpię aby zadecydowała się wydać 200K zł na auto, które jej nie odpowiada tylko dlatego, ze dostała kawę i sprzedawca był uśmiechnięty. Ty był kardynalny błąd sprzedawcy, klient w pierwszej kolejności kierowany sentymentem do marki udał się do salony AR i pewnie przeskok z Giulietty do Giuli zrobił na niej niemałe wrażenie i gdyby tylko sprzedawca stanął na wysokości zadania nawet by nie odwiedziła salonu konkurencji tylko cieszyła by się dziś Alfą, a tak zapewne cieszy się lexusem
    Skoro Agnieszka kupiła Lexusa UX, to jej przypadek był bardziej złożony niż tylko słaba obsługa w salonie. Przecież odbyła jazdę próbną, dostała ofertę finansowania itp. tylko handlowiec nie potrafił jej przekonać do Giulii. Wygląda na to, że nie był to samochód dla niej, za drogi i za mało kobiecy. Do tego kobitka nie mogła zrozumieć po co jej takie osiągi i tak dobre prowadzenie, skoro szukała tak naprawdę samochodu do miasta. W Lexusie dostała to co jej bardziej odpowiadało, czyli tańszy i gorszy samochód ale bardziej dostosowany do jej potrzeb.
    Być może jakby trafiła na legendarnego Pana Marka z Carserwisu to i tak kupiła by Giulię. Dla niej jednak może i lepiej się stało, że Pan Marek już tam nie pracuje a był profesjonalistą w każdym calu. Jeździ sobie podniesionym, miejskim wozidełkiem, którego akurat Alfa nie ma w swojej ofercie.

    Co do handlowców, to Alfa Romeo jako marka przygotowuje ich należycie do swojej roli. Jeżdżą na szkolenia do Włoch gdzie porównują Alfy z modelami konkurencji, często nawet na torze. Jazda próbna wg zaleceń Alfy tez wygląda inaczej niż w większości marek. Na początku handlowiec ma pokazać na co samochód stać jeśli chodzi o osiągi i przyczepność, później wsiada zainteresowany i też jest zachęcany do konkretnego sprawdzenia wozu (oczywiście w ramach zdrowego rozsądku).
    Problem słabej obsługi leży więc po stronie dealerów, którzy za często rotują kadrą i nie zatrzymują najlepszych, oferując im należyte wynagrodzenie za dobre wyniki.

    Sporo ludzi się czepia, ze nie dostali oferty od handlowca lub zostali "zbyci". Z reguły są to osoby które "przy okazji" chciały dowiedzieć się czegoś o Alfie. Trzeba pamiętać, ze handlowiec sprzedaje pewnie jeden samochód na kilkunastu zainteresowanych albo i mniej, to on musi zdecydować któremu klientowi poświęca więcej czasu a którego odpuszcza, bo ma do czynienia ze zwykłym "gawędziarzem" a dzień pracy liczy tylko 8 godzin.... Doświadczony sprzedawca zrobi to z wysoką skutecznością a mniej doświadczony.... No cóż, może popełnić błąd zmylony np. zbyt wyluzowanym ubiorem jak na klienta, który ma wydać 200k na wóz

  5. #2725
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Chcialem zauwazyc ze taka Tesla w ogole nie ma salonow sprzedazy bo nie sa im potrzebne. Kupowanie przez internet jest szybsze, tansze, wygodniejsze i bezproblemowe. Wasze myslenie zakonczylo sie na polowie XX wieku kiedy to sprzedawca byl najwazniejsza osoba w transakcji sprzedazy. Caly swiat robi wiele aby sie tych stanowisk pozbyc. Jedyne salony jakie tesla miala to klitki w mallach handlowych, w ktorych ledwo dalo sie upchac jeden samochod na wystawke + krzeselko dla jednej osoby z obslugi. Takie minimum udalo sie wytargowac Muskowi z silnim lobby dealerskim w USA kiedy zaczeli odczuwac ze ich tradycyjny biznes omamiania kientow w salonach chyli sie ku upadkowi. Wciaz nie chcecie zrozumiec ze to produkt ma sie bronic a nie sztab ludzi ma decydowac o tym czy ten produkt zostanie kupiony. Zona jak jezdzila tiguanem na jezdzie probnej to handlowiec nawet z nami nie pojechal. Bardzo sie cieszylismy, bo im mniej kontaktu z tymi ludzmi tym lepiej. Co prawda poszlimy sie tylko upewnic ze jest to najlepszy wybor w klasie (po traumie z jazdy rav4 i lexem UX czy NX juz nie pamietam - ale CVT jeczy tak ze mielismy dosc po 300m).

    Apropo samej obslugi w wywolanym wczesniej BMW to pojechalem do nich jak pokazala sie nowa R1250R (wartosc z dodatkami ok 90k pln) bo moja 4 letnia R1200R nie miala nowych bajerow ze stajni BMW (wirtualny kokpit, dynamic ESA itd) poza tym nowa R jest klasa sama w sobie nie majaca konkurencji wiec musialem miec nowy model. Otoz w salonie gdzie robie przeglady swojego motocykla nie mieli jeszcze nowego modelu wiec poprosilem zeby zadzwonili do mnie jak sie pojawi, bo chcialem go poogladac i ewentualnie pojezdzic jesli bedzie do jazdy jakies demo - ale to nie koniecznie, bo BMW to pewniak - najlepsze motocykle na rynku (przerobilem prawie wszystko co jezdzi na rynku). Po miesiacu pojechalem do innego salonu. Mieli tam ten model juz w salonie i nawet demo. Kupilem do razu - oczywiscie musialem czekac na swoj egzemplarz ale to normalne. Efekt taki ze salon w ktorym kupilem przeprzednia Rke stracil klienta. Czy ich opieszalosc spowodowala ze poszedlem do Yamahy lub pozal sie boze suzuki? Nie. Po prostu BMW nie ma konkurencji i zaden czlowiek stojacy pomiedzy mna a produktem nie spowoduje ze zrezygnuje z zakupu i odwrotnie zaden sprzedawca (nawet mistrz swiata w sprzedazy) dowolnej inne marki motocyklowej nie jest w stanie namowic mnie na cokolwiek innego bo po prostu przepasc miedzy BMW a reszta jest miazdzaca.
    AR sie nie sprzedaje bo Stelvio & Giulia to slabe i przestarzaly produkty. Dlaczego nie mozecie tego zaakceptowac?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jak napisałem chyba ze 3 post na tym forum, gdzie wkleiłem jakiś link i coś na temat nowej alfy to mnie amin skasował post i napisał coś nie miłego że to nie to podforum czy coś takiego. Tu mamy kolesia który jest na forum 6 miesięcy, ciężko mi uwierzyć że w realu ma więcej niż 13 lat (jeśli masz - wyrazy współczucia) pisze jak rasowy troll, i nikt mu nawet ostrzeżenia nie dał. A pisze po prostu żałosne idiotyzmy. Czy ktoś tu wogóle sprząta?

  6. #2726
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    [MENTION=9316]Żuczek[/MENTION] Dlaczego piszesz, ze kupiła samochód gorszy? W tym przypadku wynika, że kupiła samochód bardziej dopasowany do siebie o czym sam piszesz bo i dla siebie go kupowała, a nie dla Ciebie czy dla mnie bo ja też bym wolał Veloce od UXa ale dla niej okazał się on lepszy. Wielu klientów tak ma, że nie do końca ma sprecyzowane potrzeby i to w roli sprzedawcy leży aby "pomógł" je sprecyzować i przedstawił ofertę. Jak by każdy z góry wiedział czego chce to nawet nie musiał by iść do salonu, a skorzystał by z brokera, który to na podstawie sprecyzowanego modelu znajdzie mu najlepsza ofertę zakupu i finansowania oraz załatwi wszystkie potrzebne dokumenty.

    Rozumiem też, ze wychodzisz z założenia, ze salony maja tylu klientów, że po prostu handlowcy nie wyrabiają z ofertami? No jakoś tego nie widać po statystykach, a po tematach w dziale Giulia/Stelvio widać, ze takie przypadki nie są odosobnione no albo po prostu oferty wysyłają właśnie nie tym co trzeba
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 02-01-2020 o 15:17

  7. #2727
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,796

    Domyślnie

    Gorszy w sensie "z niższej półki". Dla Agnieszki na pewno lepszy a jak kupiła Lexa w hybrydzie to i Matka Ziemia nieco odetchnie. Typowa historia z happy endem.

  8. #2728
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    Czy ktoś tu wogóle sprząta?
    Oficjalne stanowisko jest takie że ten temat, użytkownicy w nim piszący ( najwidoczniej wszyscy ), administratorzy są cyt. zajebiści. Także możesz tutaj napisać że do dzisiaj Cię boli głowa po zabawie sylwestrowej i będzie zajebiście

  9. #2729
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Za mało książek czytałeś skoro nie byłeś w stanie sprzedawcy Toyoty przekonać do jazdy próbnej
    Mówiąc szczerze, byłem w szoku, jakie widziałem tłumy w salonie Toyoty w sobotę, jak tam byłem. Rzadko kiedy w sklepach bywa tyle ludzi, a co dopiero w salonie samochodowym. Myślę, że się niespecjalnie przejęli sytuacją (w kwestii wyników sprzedażowych), chociaż w odpowiedzi na opinię w Google zadzwonili do mnie osobiście i zaprosili do salonu po jakiś talon rabatowy, kiedy dowiedzieli się, że już wybrałem inny samochód.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #2730
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    231

    Domyślnie

    radosuaf widziałem ostatnio w Toyocie (nawet siedziałem) w najnowszej Corolli hybryda topowa wersja Executive jakis tam pakiet jbl cena 130 tys...
    ale najlepsze jest to, że obchodziłem to auto 4 razy z każdej strony, naprawdę design jest mega, zrobili super robotę.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory