Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2731
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Odnośnie Tesli i tego że zajebiście jest nie mieć salonów i serwisów bo po co. Przykład z życia. Mój prezes posiada Teslę model S. Ostatnio zahaczył o coś nocą i uszkodził listwę pod prawym progiem. W normalnym samochodzie podjeżdża się do serwisu, tam ktoś sprawdza co jest uszkodzone, wymienia albo zamawia, tutaj nic z tych rzeczy. Znalazłem jakiś serwis w Warszawie, ale nikt nie odbiera, w opiniach google opinie że właśnie nie można się dodzwonić i firma widmo. Najbliższy serwis w Berlinie, wysłałem maila z numerem nadwozia i zdjęciami uszkodzonej części 27go grudnia, do tej pory zlewka, nie no super rozwiązanie naprawdę polecam...


    A odnośnie obsługi Alfy, dzisiaj przy okazji że byłem w pobliżu,zajechałem do salonu w Lublinie, no powiem aż że miło popatrzeć. Na salonie biale Stelvio, oklejone Stelvio Experience, naprawdę dobrze wyposażone, oprócz tego kilka Giulii i Stelvio, Pan podszedł uśmiechnął się, zagadał, aż miło mi się zrobiło. W wydawce 2 auta do odbioru, Stelvio Super, oraz Giulia Veloce, no powiem Wam że widać że coś się dzieje
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 02-01-2020 o 18:26

  2. #2732
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    Jak napisałem chyba ze 3 post na tym forum, gdzie wkleiłem jakiś link i coś na temat nowej alfy to mnie amin skasował post i napisał coś nie miłego że to nie to podforum czy coś takiego. Tu mamy kolesia który jest na forum 6 miesięcy, ciężko mi uwierzyć że w realu ma więcej niż 13 lat (jeśli masz - wyrazy współczucia) pisze jak rasowy troll, i nikt mu nawet ostrzeżenia nie dał. A pisze po prostu żałosne idiotyzmy. Czy ktoś tu wogóle sprząta?
    Co z tego co napisalem i dlaczego jest zalosnym idiotyzmem?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Sporo ludzi się czepia, ze nie dostali oferty od handlowca lub zostali "zbyci". Z reguły są to osoby które "przy okazji" chciały dowiedzieć się czegoś o Alfie. Trzeba pamiętać, ze handlowiec sprzedaje pewnie jeden samochód na kilkunastu zainteresowanych albo i mniej, to on musi zdecydować któremu klientowi poświęca więcej czasu a którego odpuszcza, bo ma do czynienia ze zwykłym "gawędziarzem" a dzień pracy liczy tylko 8 godzin.... Doświadczony sprzedawca zrobi to z wysoką skutecznością a mniej doświadczony.... No cóż, może popełnić błąd zmylony np. zbyt wyluzowanym ubiorem jak na klienta, który ma wydać 200k na wóz
    Lepiej niech zaczna wysylac te oferty i to po 3 na klienta bo biorac globalna sprzedaz AR w takiej PL sprzedaje jedno auto rocznie moze co 10 handlowiec.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Odnośnie Tesli i tego że zajebiście jest nie mieć salonów i serwisów bo po co. Przykład z życia. Mój prezes posiada Teslę model S. Ostatnio zahaczył o coś nocą i uszkodził listwę pod prawym progiem. W normalnym samochodzie podjeżdża się do serwisu, tam ktoś sprawdza co jest uszkodzone, wymienia albo zamawia, tutaj nic z tych rzeczy. Znalazłem jakiś serwis w Warszawie, ale nikt nie odbiera, w opiniach google opinie że właśnie nie można się dodzwonić i firma widmo. Najbliższy serwis w Berlinie, wysłałem maila z numerem nadwozia i zdjęciami uszkodzonej części 27go grudnia, do tej pory zlewka, nie no super rozwiązanie naprawdę polecam...


    A odnośnie obsługi Alfy, dzisiaj przy okazji że byłem w pobliżu,zajechałem do salonu w Lublinie, no powiem aż że miło popatrzeć. Na salonie biale Stelvio, oklejone Stelvio Experience, naprawdę dobrze wyposażone, oprócz tego kilka Giulii i Stelvio, Pan podszedł uśmiechnął się, zagadał, aż miło mi się zrobiło. W wydawce 2 auta do odbioru, Stelvio Super, oraz Giulia Veloce, no powiem Wam że widać że coś się dzieje
    Zyjac w 4 swiecie to normalne. Powinienes przywyknac.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 03-01-2020 o 08:58

  3. #2733
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    W czwartym świecie....mentalność rozkapryszonego trzynastolatka. Jedź, zobacz sobie jak żyją ludzie w 70 % świata.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 03-01-2020 o 08:57

  4. #2734
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Co z tego co napisalem i dlaczego jest zalosnym idiotyzmem?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    A kto pisał że Giulia to "prymitywne wozidło"?

  5. #2735
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Co z tego co napisalem i dlaczego jest zalosnym idiotyzmem?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Wystarczy fakt, że nie potrafisz używać opcji edytuj i klepiesz kilka postów jeden pod drugim w odstępie kilku minut...

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  6. #2736
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Talarr
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    15

    Domyślnie

    Kończąc historię Agnieszki, trzy szybkie sprostowania:

    1. Wybranie Lexusa nie było reakcją emocjonalną, fochem czy odmrażaniem sobie uszu na złość - po prostu nie była zdecydowana, a sprzedawca w Carserwisie zrobił wszystko, żeby zniechęcić ją do zakupu
    2. Nie zrezygnowała z Giulii bo uznała, że jest "za mało kobieca", "za szybka" albo "za dobrze się prowadzi" - zrezygnowała bo sprzedawca nie potrafił pokazać jej zalet tego samochodu i przekonać, że to dobry wybór
    3. Kupiła Lexusa UX250h, więc nie powiedziałbym, że taniej niż Giulia, którą rozważała

  7. #2737
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Pytanie teraz, dlaczego nie uderzyła do pozostałych salonów w Warszawie. Być może w innym sprzedawca by ją przekonał do zakupu Giulii.

  8. #2738
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Trzeba pamiętać, ze handlowiec sprzedaje pewnie jeden samochód na kilkunastu zainteresowanych albo i mniej, to on musi zdecydować któremu klientowi poświęca więcej czasu a którego odpuszcza, bo ma do czynienia ze zwykłym "gawędziarzem" a dzień pracy liczy tylko 8 godzin
    Wybacz, ale przy wolumenie sprzedaży AR ten tekst brzmi tragikomicznie
    Przy tak "ogromnym" zainteresowaniu szeroką gamą modelową Alfy logiczna wydawałaby się pełna i kompleksowa obsługa KAŻDEGO choćby potencjalnie zainteresowanego zakupem klienta?

    I żeby nie było, że bronię Spk, bo do dziś dostaję spazmów śmiechu jak pomyślę o Passacie za 220tys
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #2739
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Talarr
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Pytanie teraz, dlaczego nie uderzyła do pozostałych salonów w Warszawie. Być może w innym sprzedawca by ją przekonał do zakupu Giulii.
    A dlaczego miałaby to robić? To zadanie sprzedawcy a nie klienta żeby przekonać, że Alfa Romeo to jedyny sluszny wybór. Osoba zdecydowana, żeby kupić Giulię na pewno by tak zrobiła. Ale Agnieszka nie była zdecydowana - pojechala do Alfy, bo jezdziła juz Alfą a Giulia jej się podobała i od niej postanowiła zacząć. Sprzedawca nie potrafił tego niezdecydowania wykorzystac.
    Ostatnio edytowane przez Talarr ; 03-01-2020 o 08:56

  10. #2740
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    bo do dziś dostaję spazmów śmiechu jak pomyślę o Passacie za 220tys
    Chodzi ci o TEGO passata co tak lata bokami zamiast skręcać?
    https://www.youtube.com/watch?v=qukAOirO_SE
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory