Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2771
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wersji 4x4 nie sprawdzalem, ale skoro maks to 268 to "bez problemu" się 250 tysiecy nie przekroczy. To już upychanie opcji kolanem
    [MENTION=9755]misiu7911[/MENTION] - Też mnie to zastanawia. Samochód jak samochód, spełni swoja rolę równie dobrze jak Widelec czy inna zabawka. Jak ktoś chce Touarega to czemu nie? Nawet za pół miliona. Jak ktoś ma taką fantazję i pieniądze na jej urzeczywistnienie to co komu do tego?

  2. #2772
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Oto dlaczego AR sie nie sprzedaje.
    Starych kierowcow nie interesuje samochod kierowcy a mlodzi maja to gdzies:


    https://businessinsider.com.pl/motor...rom_detail_top



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #2773
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Samochód jak samochód, spełni swoja rolę równie dobrze jak Widelec czy inna zabawka. Jak ktoś chce Touarega to czemu nie? Nawet za pół miliona. Jak ktoś ma taką fantazję i pieniądze na jej urzeczywistnienie to co komu do tego?
    No właśnie- jak ktoś chce Touarega za pół miliona czy nawet za milion, to niech go sobie kupuje i się nim cieszy (jeśli on sprawia komuś taką przyjemność), właśnie o to chodzi - żyjemy w wolnym kraju i jak komuś się podoba takie auto za tyle- to jego sprawa- taki ma gust i niech go sobie ma, nikomu nic do tego. Podobnie jest np. z Alfą, tylko że my nie włazimy na forum Touarega, żeby tamtym udowadniać że głupio zrobili kupując takie auto za takie pieniądze.
    Co do tego że auto ma tylko spełniać swoją rolę jak widelec czy inna zabawka to nie do końca tak jest, bo są sprzedawane auta małe, ciasne, głośne, palące wiele paliwa za takie kwoty, że można by było za to kupić kilka lub kilkanaście bardziej wygodnych, większych, cichszych i bardziej ekonomicznych samochodów, i bywa że chętnych jest więcej niż podaż takich aut .

    A to co Spk linkuje- to jeden z pomysłów, który może się sprawdzi może nie- to żadna rewolucja (zresztą , co to ma do Alfy Romeo?), o ile się nie mylę to chyba podobnie działa już wypożyczalnia Panek i jakoś nie wykończyła konkurencji jak na razie. Ale fakt, Spk to zdaje się jakiś małolat zakochany w wirtualnym świecie.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 05-01-2020 o 14:34

  4. #2774
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    To pewnie multikonto, albo jakis byly uzytkonik AR odreagowuje traume. A nawet jesli nie to byly i sa na tym forum podobne przypadki
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  5. #2775
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    jak ktoś ma pół bańki do wydania i kupuje za to Touarega, to powinien iść się pilnie zbadać
    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    A dlaczego tak uważasz? VW nie zawiezie go do pracy lub wakacje? Nie zapakuje walizek?
    Może dlatego, że za auto (również VW) za 250tys też to zrobi, a jak już chcesz wypasa za pół bańki to kupujesz Porsche/Merca/Jaguara/Audi/Lexusa czy innego Cadillaca
    Taki Touareg za 595tys to coś jak kupowanie przez ceneo wybierając najdroższą ofertę, bo mam akurat taki kaprys i mnie stać...

    Czyli że można, ale nie jest to specjalnie racjonalne
    Ostatnio edytowane przez tomaz ; 05-01-2020 o 20:57
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #2776
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    A dlaczego tak uważasz? VW nie zawiezie go do pracy lub wakacje? Nie zapakuje walizek?
    Z tego samego powodu, z którego Phaeton okazał się totalną klapą.

  7. #2777
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    A dlaczego tak uważasz? VW nie zawiezie go do pracy lub wakacje? Nie zapakuje walizek?
    ja inaczej odpowiem, to tak jakby kupić dacie duster 1.5 dci za 300 tyś zł, z nightvision, pneumatycznym zawieszeniem, soft close, i autopilotem. to nadal będzie dacia duster. za 5 stów jest mnóstwo lepszych aut niż touareg, choćby X5, a jak już ktoś chce koniecznie coś z grupy VAG to ma Q7/Q8. I nie ma czegoś takiego jak touareg za 500, nawet dealerzy wiedzą że nikt tyle nie da. Rabaty na touaregach są ogromne, z silnikiem3.0tdi wchodzisz do każdego salonu z 400 tyś w ręce i wychodzisz z każdym autem, żeby nie wiem jak "pełne" było.

    Podobnie jest z passatem, to auto się sprzedaje przede wszystkim dla biznesu, dla przedstawicieli handlowych. W Niemczech to raczej dla tych początkujących, bo lepsi już jeżdzą A4/BMW3 Stąd benzyna za 220 to auto raczej teoretyczne, nikt normalny czegoś takiego nie kupi, weźmie albo A4 albo superba, oba auta na swój sposób lepsze niż passat. No i na firmę można do 20 % rabatu dostać więc się zrobią okolice 210 maksymalnie

  8. #2778
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Czyli nie mogę, nie powinienem a jak już to zrobię to jestem "głupi". Szkoda.

  9. #2779
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Czyli nie mogę, nie powinienem a jak już to zrobię to jestem "głupi". Szkoda.
    Możesz czemu nie, ale w tym co kolega napisał jest dużo prawdy. Widać, nie tylko on tak uważa bo phaetonem pomimo że był świetnym samochodem i pod wieloma względami nawet lepszy od konkurencji premium to jednak wyszło jak wyszło. Tutaj znów mamy do czynienia z mitycznym premium, ale i powiedzmy sobie szczerze jak dla mnie stylistyka VW tyłka nie urywa

  10. #2780
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Czyli nie mogę, nie powinienem a jak już to zrobię to jestem "głupi". Szkoda.
    takie życie

    a jeśli chodzi o VW i "premium" to polecam się przejechać, albo przynajmniej dokładnie obejrzeć touarega. Jakość materiałów w kabinie jest kompletnie nie "premium" Plastiki w dolnej części kabiny to takie że skoda by się nie powstydziła w fabii, nic więcej.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory