Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2851
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    To już nie jest Alfa Romeo, którą uwielbiałem. Nawet Giulia jest tylko z automatem.
    FCA robi co może, aby fani marki odeszli.
    Giulia tylko w automacie a Fiesta ST z 3 cylindrowym silnikiem.... sam nie wiem co gorsze ale takie mamy czasy i nie tylko Alfa Romeo musi się do nich dostosować.

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Tonale miało być na platformie Jeep Compass.
    Prawdopodobnie B-suv będzie przerobiony z 2008.
    Ale jakie to ma znaczenie? Czym to się będzie różnić od innych AGD?
    Mito przecież też było na skundlonej platformie z GM a jeździło całkiem przyjemnie i wyróżniało się z tłumu.... Podobnie będzie na pewno z nowymi modelami na platformie PSA, byle by tylko nie wkroczyli z tą platformą poza segment B/C i żeby silniki - skrzynie zostały włoskie.

  2. #2852
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Żuczek. Coś pisałem o mojej przyszłej Fieście? Taka szpileczka z Twojej strony? Nie bolało.


    Mito było dla mnie samochodem idealnym. Mała, stylowa i zwinna Alfa. Fiestę 3-drzwiową zamówiłem w ostatnim momencie, bo dziś na rynek polski jest tylko 5D. W Polsce takich jak moja będzie tylko kilka.
    3 cylindrowy silnik ST jest uważany za lepszy od poprzednika. I Żuczek wyobraź sobie, że potrafi pracować tylko na 2 cylindrach.

    Nie będzie stylowo, ale bardzo szybko.

  3. #2853
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Nie będzie stylowo, ale bardzo szybko.
    w glowie sie nie miesci, ze w wersjach sportowych sa 3 cylindry, niedlugo bedziemy sie cieszyc ze bedzie w ogole silnik spalinowy. Mialem 1.0tfsi 95KM 3 cylindry Fabie z 2019 na weekend, dramat. Gdyby nie wysilone turbo to nie byloby w ogole jazdy.

  4. #2854
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ja czekam kiedy zejdziemy nagminnie do pojemności poniżej 1 litra, takie 600ccm i tak ze 3 turbo minimum

  5. #2855
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    A jaka różnica ile silnik ma cylindrów, turbo czy pojemności? Silnik ma sprawnie napędzać samochód, adekwatnie do zamierzeń producenta.

  6. #2856
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Niektórym oprócz przemieszczania się autem chodzi też o przyjemność z jazdy, jaką daje odpowiednia charakterystyka silnika, nadmiar mocy i momentu obrotowego. Z tego też powodu powstały np. samochody sportowe, które są drogie, nieekonomiczne ciasne, głośne niewygodne. A jednak się sprzedają.

  7. #2857
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    A jaka różnica ile silnik ma cylindrów, turbo czy pojemności? Silnik ma sprawnie napędzać samochód, adekwatnie do zamierzeń producenta
    Niby tak, ale nikt mi nie powie, że pomimo wszelkich systemów wyważenia i kompensacji niezniesionych wzajemnie momentów kultura pracy silników 3 czy 3, a czasem pracujących na 2 będzie taka sama jak silnika 4 cylindrowego, w którym nie znosi się jedynie jedna siła, czy tym bardziej 6 cylindrowego, który jest silnikiem kompletnie wyważonym

  8. #2858
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    A jaka różnica ile silnik ma cylindrów, turbo czy pojemności?
    No jednak duża. Ogromna rzekłbym. Jestem na świeżo po jazdach i mam teraz pełne porównanie. Różnice w koniach i przyspieszeniu spadają na dalszy plan. Nadal kolejność jest taka jak zawsze: V8, V6, R4. Osiągi niemal identyczne, ale odczucia z jazdy skrajnie odmienne
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #2859
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    To ja mam kompletnie inne zdanie. Dla mnie różnicy między R3, R4, V6, V10 i V12 nie ma żadnej jeżeli chodzi o wpływ na komfort chyba, że producent poskąpi na izolacji. Osiągi to inna sprawa. Silnik jak silnik - ma sprawić że samochód będzie jechał. Jak w mieszczuchu to dynamicznie, ale nie za szybko, jak w limo to ma być cicho, jak w Ferrari to mogłoby to V12 tak nie ryczeć bo uszy więdną.

  10. #2860
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ale to nie chodzi tylko o to że uszy więdną - to nie tylko dźwięk, choć zwykle ten w v8 czy v6 jest lepszy, jak dla mnie to różnica tkwi głównie w charakterystyce silnika, v8 i v6 mają dużą moc i moment dostępne w szerokim zakresie obrotów, a te małe uturbione muszą być wspomagane wielobiegową skrzynią biegów by ich moc maksymalna czy zbliżoną do maksymalnej można było jakoś przekładać na osiągi. Nie bez powodu starsze amerykańskie auta z dużymi silnikami miały 3 biegi, przy takich silnikach tyle wystarczyło. To wszystko przekłada się na kulturę pracy i komfort jazdy, lepiej się jeździ z silnikiem który rozwija dużą moc i moment obrotowy w szerokim zakresie obrotów, dla dużych silników wolnossących to żaden problem. Bywa nawet że duży wolnossak potrafi lepiej przyśpieszać niż mały doładowany silnik o większej mocy- tu bardziej liczy się wartość mocy i momentu przy różnych obrotach, zapominają często o tym np. miłośnicy tuningu, dla których najważniejsza jest tylko max moc osiągnięta na hamowni.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 14-02-2020 o 14:45

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory