Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2861
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Niektórym oprócz przemieszczania się autem chodzi też o przyjemność z jazdy, jaką daje odpowiednia charakterystyka silnika, nadmiar mocy i momentu obrotowego.
    Według ludzi z branży Fiesta ST to auto dające wiele funu z jazdy sporo więcej niż niejedno cuore sportivo. Te 3 cylindry generują 200KM i 290NM co przy niewielu ponad tonie daje świetne osiągi i sporą radość z jazdy no ale standardowo najwięcej o przyjemności z jazdy i charakterystyce silnika wiedzą Ci o danym aucie nie mają zielonego pojęcia. Alfa póki co takiego hot hatcha to może tylko pozazdrościć bo nawet już auta w tym segmencie nie mają w ofercie

    Tutaj porównanie osiągów (w tym czas na tym samym torze) i elastyczności względem auta z silnikiem dwukrotnie większym z dwukrotnie większa liczbą cylindrów

    http://www.zeperfs.com/duel1214-7324.htm

    a tutaj wykres charakterystyki.

    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 14-02-2020 o 17:27

  2. #2862
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Ale to nie chodzi tylko o to że uszy więdną - to nie tylko dźwięk, choć zwykle ten w v8 czy v6 jest lepszy, jak dla mnie to różnica tkwi głównie w charakterystyce silnika, v8 i v6 mają dużą moc i moment dostępne w szerokim zakresie obrotów, a te małe uturbione muszą być wspomagane wielobiegową skrzynią biegów by ich moc maksymalna czy zbliżoną do maksymalnej można było jakoś przekładać na osiągi. Nie bez powodu starsze amerykańskie auta z dużymi silnikami miały 3 biegi, przy takich silnikach tyle wystarczyło. To wszystko przekłada się na kulturę pracy i komfort jazdy, lepiej się jeździ z silnikiem który rozwija dużą moc i moment obrotowy w szerokim zakresie obrotów, dla dużych silników wolnossących to żaden problem. Bywa nawet że duży wolnossak potrafi lepiej przyśpieszać niż mały doładowany silnik o większej mocy- tu bardziej liczy się wartość mocy i momentu przy różnych obrotach, zapominają często o tym np. miłośnicy tuningu, dla których najważniejsza jest tylko max moc osiągnięta na hamowni.
    Dokładnie.
    W moim AR 166 3.0 mam automat 4 biegowy i wiecie co? Nie mam pojęcia po co tutaj więcej biegów. Chyba do oszczędzania paliwa tylko.
    Jeszcze jedno. Jakby auto nie było komfortowe i wyciszone to nie ma szans żeby pomylić silnik 4, 3, 2 cylindrowy z V6. To się czuje "całym organizmem"

  3. #2863
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

  4. #2864
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Według ludzi z branży Fiesta ST to auto dające wiele funu z jazdy sporo więcej niż niejedno cuore sportivo. Te 3 cylindry generują 200KM i 290NM co przy niewielu ponad tonie daje świetne osiągi i sporą radość z jazdy no ale standardowo najwięcej o przyjemności z jazdy i charakterystyce silnika wiedzą Ci o danym aucie nie mają zielonego pojęcia. Alfa póki co takiego hot hatcha to może tylko pozazdrościć bo nawet już auta w tym segmencie nie mają w ofercie
    Zobacz, cały czas piszesz o obiektywnych osiągach. Porównujesz jakieś czasy itp.
    Tutaj nie chodzi o to co przyspieszy do setki o pół sekundy szybciej tylko o subiektywne odczucia kierowcy.
    Popatrz na swój wykres - on mówi, że powyżej 4,5 tys obrotów auto już praktycznie nie przyspiesza - moc stoi w miejscu a moment leci na łeb.
    To właśnie miał na myśli kolega piszący o charakterystyce silnika. Wiesz jak jest w aucie, w którym moment rośnie cały czas, aż do max obrotów?
    Czyli przyspieszenie rośnie aż do odcięcia.


  5. #2865
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Pisze o obiektywnych osiągach bo jak mam pisać o subiektywnych gdy jeden woli się snuć dwutonowym autem segmentu E bo mu to sprawia przyjemność, a inny hot hatchem segmentu B. Subiektywna odczucia zawsze są subiektywne dla jednego klekot z góra momentu na dole będzie subiektywnie przyspieszał lepiej bo ma strzał momentu z dołu, dla innego subiektywnie lepiej będzie przyspieszało V6 bo na odbiór przyspieszenia wpływają doznania akustyczne więc jaki sens ma ocena subiektywna? Tutaj masz jasno na wykresie charakterystykę jak również elastyczność porównaną z V6. Jakoś przewagi V6tki nie widzę. Jak na 3 cylindry charakterystyka jest świetna. To, ze moc nie rośnie nie znaczy, ze auto nie przyspiesza tylko, ze maks moc jest osiagana wcześniej i utrzymywana do końca czyli masz dostępne pełne 200KM już od 5K obrotów. Choćbyście nie wiem jak się starali i zaginali rzeczywistość cyferek się nie oszuka

    Tutaj wykres 159 z 3.2V6

    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 14-02-2020 o 17:58

  6. #2866
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Całkowicie się z Tobą zgadzam, że przebieg momentu na powyższym wykresie jest do bani.
    Nikt tutaj chyba nie stawia V6 JTS za wzór ?

    Przy stałej mocy i opadającym momencie auto, nie powiem, że nie przyspiesza, ale przyspieszenie musi spadać wraz ze wzrostem prędkości. Założę się, że do tych 5 tys ciągnie jak koń ale dalsze przyspieszanie do max obrotów to już męka jest.
    Ale ok, nikt nie mówi, że Alfy są szybsze od Fiesty czy Meganki.
    Zwolennikom V6 i V8 po prostu odpowiada inna specyfika silników i tyle.
    Ostatnio edytowane przez zbieracz-szkła ; 14-02-2020 o 18:24

  7. #2867
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Są tacy co się jarają charakterystyką JTDm wiec ja tam nie wiem ale zawsze możesz wrzucić wykres swojej Alfy z hamowni

    Dodam, ze 3 cylindrowa Fiesta to jest pikuś przy nowym Yarisie GR, który ma 260KM z 3 cylindrów i już krążą ploty o Corolli w wersji GR i mocy ponad 300KM to są właśnie auta dla entuzjastów motoryzacji Uprzedzając wypowiedzi typu "panie tyle koni z 3 cylindrów ale to się będzie psuło" to tak wiem ale raczej nie interesuje to pierwszego właściciela
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 14-02-2020 o 18:14

  8. #2868
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cyferki to nie wszystko, my pisaliśmy o pozytywnych wrażeniach z jazdy. Te są lepsze w aucie z mocnym silnikiem w całym zakresie obrotów, bez turbo, które nawet jeśli jest dopracowane, nie zapewni takich wrażeń z jazdy i elastyczności jak wolnossak oraz wzrostu mocy też na najwyższych obrotach. Ponadto lepiej się jeździ z silnikiem, który czuć że nie jest bardzo wysilony przez doładowanie i który nie walczy o życie przy najwyższej mocy jak zarzynane prosie.

  9. #2869
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Przecież masz pomiar elastyczności na poszczególnych biegach i Fiesta wypadła zdecydowanie lepiej od GT z 3.2V6 ale ty nadal będziesz wmawiał, ze czarne jest białe, a białe czarne. Nie masz zielonego pojęcia o nowych autach, a opinie wydajesz na podstawie własnego widzimisię, które ma się nijak do rzeczywistości. Już Ci tu proponowałem kilka miesięcy temu abyś się przejechał jakimś nowym hothatchem zanim będziesz wydawał opinie co jak jeździ, jaki sprawia fun i jaką ma charakterystykę ale ty dalej świetny jesteś w internetowej teorii

  10. #2870
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Są tacy co się jarają charakterystyką JTDm wiec ja tam nie wiem ale zawsze możesz wrzucić wykres swojej Alfy z hamowni

    Dodam, ze 3 cylindrowa Fiesta to jest pikuś przy nowym Yarisie GR, który ma 260KM z 3 cylindrów i już krążą ploty o Corolli w wersji GR i mocy ponad 300KM to są właśnie auta dla entuzjastów motoryzacji Uprzedzając wypowiedzi typu "panie tyle koni z 3 cylindrów ale to się będzie psuło" to tak wiem ale raczej nie interesuje to pierwszego właściciela
    Wiesz jaka jest aktualnie pojemność silników w F1 ? Tylko 1.6
    Ile w takim razie mają cylindrów? Na chłopski rozum wypada 4 prawda? No i niespodzianka - to są silniki V6
    Ciekawe dlaczego w najwyższej serii wyścigowej wymyślili taką głupotę za miliony Euro?
    Poprzednio nawiasem mówiąc były silniki 2.5 V10

    Z tego wniosek, że więcej cylindrów jest dobre w motorsporcie

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory