Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2871
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Co do przyjemności i wrażeń z jazdy to zauważcie, że w luksusowych autach (Rolls-Royce, Bentley) stosowane są właśnie silniki o dużej pojemności i liczbie cylindrów, które wcale nie są bardzo wysilone.

  2. #2872
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    No wchodzimy teraz w silniki za miliony euro z F1 i Royce rollsy porównując z autem segmentu B... kwintesencja dyskusji na forum internetowym... znów się łudziłem, ze jak wrzucę garść faktów i rzeczowych argumenów to będzie sensowna dyskusja i znów się myliłem

    To może ta 3 cylindrową fiestę porównamy do auta segmentu B od Alfy Romeo?... a nie zapomniałem od 2 lat nie mają auta segmentu B... to może jakiś hothatch segmentu C chociaż porównamy? Co ma tam mamy w topowej wersji? Ahh tylko dizel 170KM ale pewnie charakterystyka lepsza?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 14-02-2020 o 18:43

  3. #2873
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,551

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbieracz-szkła Zobacz post
    Wiesz jaka jest aktualnie pojemność silników w F1 ? Tylko 1.6
    Ile w takim razie mają cylindrów? Na chłopski rozum wypada 4 prawda? No i niespodzianka - to są silniki V6
    Ciekawe dlaczego w najwyższej serii wyścigowej wymyślili taką głupotę za miliony Euro?
    Poprzednio nawiasem mówiąc były silniki 2.5 V10

    Z tego wniosek, że więcej cylindrów jest dobre w motorsporcie
    1.6 V6 turbodoładowane...

    Nawiasem mówiąc, to poprzednio nie było ani 2.5, ani V10, a 2.4 V8. V10tki były jeszcze wcześniej i miały pojemność 3 litrów.

    Czy motosport jest najlepszym wyznacznikiem to nie wiem, ale kilka lat z rzędu wyścigi Le Mans wygrywały Diesle, a obecnie hybrydy

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 14-02-2020 o 18:46

  4. #2874
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Reasumując.

    Fatalna sprzedaż Alfy Romeo wynika głównie z braku oferty.

    Chcesz małą zwinną Alfę? Nie ma.
    Może kompakt? Jest w muzeum.
    Może coupe? Brak.
    To może coś w manualu? Tylko automat.

  5. #2875
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No wchodzimy teraz w silniki za miliony euro z F1 i Royce rollsy porównując z autem segmentu B... kwintesencja dyskusji na forum internetowym... znów się łudziłem, ze jak wrzucę garść faktów i rzeczowych argumenów to będzie sensowna dyskusja i znów się myliłem
    Tak mi się tylko wydaje, że koledzy nie tyle porównywali auto segmentu B z formułą 1 czy Bentleyem czy Rollsem, zostało to przytoczone bardziej w aspekcie tego, że jakby odczucia z jeżdżenia, przyśpieszania czy zachowaniach w sytuacjach ekstremalnych lepiej spełniały R3 to by je pewnie wsadzali do F1 czy do aut luksusowych, tak mi się wydaje. Wydaje mi się, że kwestia downsizingu jest typowe nie tylko dla forda tylko dla wszystkich marek. Szacun dla forda że z czegoś takiego zrobił tak jeżdżące auto. Nie trzeba chyba też od razu robić porównania do gamy z Alfą bo jaka jest każdy wie, poza tym chyba nikt nie krytykuje forda za to że jest fordem bo alfa lepsza, tylko ogólnie koledzy narzekają i ja sam również na ogólny trend miniaturyzacji jednostek napędowych

  6. #2876
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Aby narzekać trzeba mieć jakieś podstawy, a w przypadku Fiesty ST nie ma na co narzekać bo auto wcale nie jest gorsze od poprzednika z 4 cylindrami, a niektórzy uważają, ze nawet jest lepsze. Tutaj mam wrażenie siedzi kółko starych tetryków co narzekają dla samego faktu narzekania w stylu "panie kiedyś to było". Przypomnę również, ze temat Fiesty zaczął się od prześmiewczego wypomnienia koledze, który kupił Fiestę z 3 cylindrami gdzie on sam ani słowem tu o tym nie wspomniał.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Czy motosport jest najlepszym wyznacznikiem to nie wiem, ale kilka lat z rzędu wyścigi Le Mans wygrywały Diesle, a obecnie hybrydy
    Takie Porsche 919 z Lemans miało V4 2.0

  7. #2877
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    STELVIO 2019
    Postów
    3

    Domyślnie

    Myślę ,że sprzedaż np.Stelvio powoli się rozkręca-ludzie powoli mają dość VW i jego olewackiego podejścia do klienta.Niestety obalić etos super niepsującej się niemieckiej stajni jest trudno i jak ludzie przejadą się czymś innym to zaczynają inaczej myśleć.Winą jest też fatalne podejście fiata do marketingu i liczenie tylko na klienta flotowego a indywidualnego mają w tyłku.To wszystko odbija się na alfie a to niezłe samochody .Sam Sergio Marchone ma niestały charakter i ciągle miesza w polityce ,potrzeba zmiany szefa.Niestety przyszłość może się rysować żle dla konstrucji alfy bo Pegeout zapowiedział już ,że wszystkie samochody wielkiego koncernu będą tylko na płytach Pegeouta-a oni nie mają żadnego auta tylnonapędowego ,ofiarą tej fuzji zostanie także Opel bo Pegeout chce wycofać wszystkie silniki Opla-to dramat to będą czynić Francuzi z ich psującymi się silnikami ,czasami nawet żle skonstruowanymi.

  8. #2878
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie wiem czy wiesz ale Pan Sergio Marchionne już nie żyje od prawie 2 lat...

  9. #2879
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    STELVIO 2019
    Postów
    3

    Domyślnie

    To co mówisz Pływak o fordzie to niepotrzebne chwalenie nie czekając na dalszy obrót spraw.Ostatnio znajomy został ostrzeżony przez swojego brata ,który pracuje na taśmie produkcyjnej forda w Kanadzie ,żeby nie kupować broń boże fordów.Podobno ford ma tak duże granice błędu w różnych podzespołach samochodu ,że to nie mieści się w dzisiejszych czasach .Standardy europejskie są o niebo bardziej rygorystyczne i może być tak ,że będziemy świadkami upadku opinii o fordach,całej serii wpadek.Zresztą trzeba czekać-te ich mikrojednostki silnikowe to mogą być takimi jednorazówkami jak TSFI Volkswagena.Po 100tys do wymiany.

    - - - Updated - - -

    A to nie wiedziałem-wiem tylko ,że mieszał ,mieszał i namieszał,zero stałości.

  10. #2880
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Mx-5
    Postów
    71

    Domyślnie

    Pewnie, nie kupuj fiesty bo taśmowy z Kanady mówi ze Ford go...wort


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory