Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2881
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Aby narzekać trzeba mieć jakieś podstawy...
    Panowie, po raz któryś tam przecież przyznaję, że Fiesta i Meganka są obiektywnie szybsze od Alf.

    Natomiast mnie oraz niektóym innym kierowcom odpowiadają większe silniki.
    Nie jestem w stanie przytoczyć na to żadnych dowodów bo to jest czysto subiektywna ocena.
    Ja na bank kiedyś kupię coś z V8 - pewnie 15-letnie Maserati

    PS Dzięki za sprostowanie w F1

  2. #2882
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał kermit01 Zobacz post
    Pewnie, nie kupuj fiesty bo taśmowy z Kanady mówi ze Ford go...wort
    I pewnie dlatego robi na taśmie



    Cytat Napisał zbieracz-szkła Zobacz post
    Panowie, po raz któryś tam przecież przyznaję, że Fiesta i Meganka są obiektywnie szybsze od Alf.

    Natomiast mnie oraz niektóym innym kierowcom odpowiadają większe silniki.
    Nie jestem w stanie przytoczyć na to żadnych dowodów bo to jest czysto subiektywna ocena.
    Ja na bank kiedyś kupię coś z V8 - pewnie 15-letnie Maserati

    PS Dzięki za sprostowanie w F1
    No ale przecież tu nikt nie pisze, ze V6 to badziewie tylko właśnie jest na odwrót jest tu wyśmiewanie 3 cylindrów gdzie akurat w Fiescie ST spisuje się to świetnie. Ja następne auto też chciałbym więcej jak 4 cylindry może z turbo ale nie mam klapek na oczach i zawężonego światopoglądu i wiem, ze taka Fiesta ST może dawać większy fun z jazdy niż niejedno "sportowe" auto.

  3. #2883
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Trwałość to kolejny problem współczesnych małych, wysilonych silników, jest ona odwrotnie proporcjonalna do stopnia wysilenia silnika, użycie turbosprężarki powoduje zwiększenie obciążeń i zużycia łożysk, panewek, gładzi. Obecnie wielu producentów zakłada dość ograniczony czas eksploatacji swych aut, licząc że klient po niedługim czasie zjawi się u nich znowu po nowy model- to rozwiązuje problem stosowania mocniejszych elementów i materiałów, które swoje kosztują i podrażają całą konstrukcje. W tej sytuacji oczywista jest konieczność stosowania właściwych środków smarnych, -"dobre rady" internetowych troli olejowych, wspomagających sprzedaż danego oleju, mogą się przyczynić do szybkiego uszkodzenia takiego silnika.
    Przyjemność z jazdy autem to nie tylko jego moc, przyśpieszenie , to także kultura pracy. Alfa też miała przecież bardzo wysilone silniki, nawet bardzo dawno temu była wersja z silnikiem 1,5 o mocy znaaacznie przewyższającej tego Forda czy Toyotę.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 14-02-2020 o 19:48

  4. #2884
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Trwałość to kolejny problem współczesnych małych,
    Hahaha, a uprzedzałem tą dyskusje o trwałości stronę wcześniej

    W tej sytuacji oczywista jest konieczność stosowania właściwych środków smarnych, -"dobre rady" internetowych troli olejowych, wspomagających sprzedaż danego oleju, mogą się przyczynić do szybkiego uszkodzenia takiego silnika.
    Ostatnio jeden troll na chwile pojawił się w temacie olejowym ale jak zostały mu zadane niewygodne pytanie to z niego uciekł... widać brakło argumentów i wiedzy.

    Przyjemność z jazdy autem to nie tylko jego moc, przyśpieszenie , to także kultura pracy. Alfa też miała bardzo wysilone silniki, nawet bardzo dawno temu była wersja z silnikiem 1,5 o mocy znaaacznie przewyższającej tego Forda czy Toyotę.
    Znów piszesz o F1 i 158/159
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 14-02-2020 o 19:53

  5. #2885
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Uwielbiam dźwięk V8 Mustanga, ale wolę zwinność małego samochodu, dostępność momentu w silniku z turbo. Moje Mito było potwornie mocne 385Nm rwało opony i przeguby.

    Nie rozumiem skąd się biorą te bzdury o nietrwałości małych silników z turbo.
    Trwałość jest odwrotnie zależna do osiąganych przez silnik obrotów.
    Silniki wspomnianej F1 są ekstremalnie wysokoobrotowe i wytrzymują kilkanaście godzin pracy, a silniki z turbo, które nie są "pałowane", bo moment obrotowy jest od dołu wytrzymają i 300kkm.

  6. #2886
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No ale przecież tu nikt nie pisze, ze V6 to badziewie tylko właśnie jest na odwrót jest tu wyśmiewanie 3 cylindrów gdzie akurat w Fiescie ST spisuje się to świetnie. Ja następne auto też chciałbym więcej jak 4 cylindry może z turbo ale nie mam klapek na oczach i zawężonego światopoglądu i wiem, ze taka Fiesta ST może dawać większy fun z jazdy niż niejedno "sportowe" auto.
    Ja tam się nie wyśmiewam z 3 cylindrów, ale najbliższe lata to ostatnia szansa na auta z większymi silnikami i szkoda mi czasu na rozważanie małych aut.
    Ale bardzo się cieszę, że jesteś zadowolony

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Uwielbiam dźwięk V8 Mustanga, ale wolę zwinność małego samochodu, dostępność momentu w silniku z turbo. Moje Mito było potwornie mocne 385Nm rwało opony i przeguby.

    Nie rozumiem skąd się biorą te bzdury o nietrwałości małych silników z turbo.
    Trwałość jest odwrotnie zależna do osiąganych przez silnik obrotów.
    Silniki wspomnianej F1 są ekstremalnie wysokoobrotowe i wytrzymują kilkanaście godzin pracy, a silniki z turbo, które nie są "pałowane", bo moment obrotowy jest od dołu wytrzymają i 300kkm.
    Silniki w F1 rzeczywiście zbyt długo nie żyją, ale ciekaw jestem ile przetrwałby "zwykły" silnik gdyby non stop pracował na swoich maksymalnych obrotach.

  7. #2887
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    To może coś w manualu? Tylko automat.
    Alfa ma tylko automat w Giulii, żeby obniżać emisję - w podobnym celu Fiesta wprowadziła w topowej Fieście 3 cylindrowy silnik.
    Alfy się czepiasz i okey - ja też żałuję, ze w Giulii nie ma manual-a. Problem w tym, że jednocześnie kupujesz 3 cylindrówkę i to Ci już nie przeszkadza, Forda się nie czepiasz.
    Jak dla mnie jedno i drugie jest karygodne, powiem więcej, prędzej bym zniósł w tak drogim wozie automat niż 3 cylindry.
    I wiem dobrze, ze Fiesta ST to dobry samochód ale równie dobrze można ją skreślić przez 3 gary jak Ty skreśliłeś Giulię przez automat

  8. #2888
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Silniki w F1 są przygotowane na tyle GP, ile mają przeżyć, i ani jednego więcej - obecnie są to zdaje się trzy silniki na sezon. Zespoły mogłyby zrobić trwalsze jednostki, ale wtedy musiałyby być cięższe, a wiadomo, masa wrogiem. Przed rokiem 2009 zespoły mogły sobie wymieniać silniki co GP, i wtedy były obliczone właśnie na jeden weekend - no, chyba, że dany zespół nie miał pieniędzy, żeby tak sobie jednostkami szastać. Obecne silniki mają limiter obrotów na 15 tysiącach i nie brzmią już tak fajnie.

    One w ogóle są tak ciasno spasowane, że na zimno takiego silnika nie da się uruchomić- najpierw przez jakiś czas przepuszcza się przezeń gorący płyn chłodzący za pomocą zewnętrznej pompy elektrycznej. Tak samo olej silnikowy jest podgrzewany poza silnikiem, i dopiero gdy osiągnie zadaną temperaturę jest wpuszczany do silnika. Gdy całość się ładnie rozszerzy można odpalać .

  9. #2889
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Współczesny silnik 3-cylindrowy jest odpowiedzią na aktualne restrykcyjne przepisy dotyczące emisji spalin i zużycia paliwa, to nie jest tak że producenci sami idą w tą stronę. Jak wiadomo technika idzie do przodu i konstruktorom udaje się jakoś zniwelować "uroki" tego silnika, tak by jakoś dało się nim dziś jeździć. Ale porównywanie go do prawie 50- letniego wolnossaka (co prawda bardzo udanego) i pisanie że takie silniki wcale nie są gorsze niż wolnossaki to trochę przesada. Duże wysilenie silnika wiąże się ze spadkiem jego trwałości (chyba że stosuje się jakieś nowe, kosmiczne materiały) to przecież oczywiste, w silniku występują większe ciśnienia gazów, większe siły działają na elementy, większe jest obciążenie cieplne, te czynniki powodują awarie, z pewnością częściej niż w mało wysilonych wolnossakach. W silnikach F1 występują duże ciśnienia gazów i bardzo duże obroty, obydwa te czynniki powodują ich niską trwałość. [MENTION=10735]Pływak[/MENTION]- jeśli mnie miałeś na myśli pisząc o tym trollu w dziale "jaki olej" to wiedz że ja tam bardzo rzadko zaglądam, ja w ogóle uważam że powinno się ten dział zlikwidować i to dla dobra uczestników tego forum- posiadaczy Alf, którym różni "znawcy" promujący oleje różnych marek wciskają kit, że producent aut zaleca niewłaściwy olej do aut , które produkuje i sprzedaje, a różni domorośli eksperci wiedzą lepiej od niego (Alfa jest akurat dla nich bardzo bezpieczna- jak wysiądzie to zawsze można powiedzieć że przez to że jest awaryjna). To dałoby z pewnością mniejszą ilość Alf z zatartymi panewkami i uszkodzonymi wariatorami na rynku. Warto jeszcze zaznaczyć, że niektórzy na tym forum w ogóle nie posiadają Alf i udzielają się głównie w tamtym wątku. No ale na pewno robią to z dobrego serca by pomagać innym.

  10. #2890
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Wracając do eventu na 110 rocznicę...
    https://youtu.be/sS-ghC6WSwQ


    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory