Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2891
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    [MENTION=71461]alfist[/MENTION] tak o tobie i mam nadzieje, ze wrócisz do tematu olejowego i się odniesiesz do tego co pisałem inaczej uznaje Cię za zwykłego trolla, który pojawia się w "gorących" tematach aby tylko sypnąć garścią bzdur, a jak pojawiają się argumenty czy pytania to udaje, że tam nie zagląda...

    Co do porównania do 50 letniego silnika to po prostu przestań pisać bzdury o braku przyjemności z jazdy czymś innym niż alfa to nie będę porównywał do twojego auta. Jak piszesz, ze coś nie daje przyjemności z jazdy to dostajesz ode mnie potwierdzenie, ze jednak daje bo jest szybsze, bardziej elastyczne i lepiej się prowadzi niż auto, które według ciebie przyjemność z jazdy daje, a jak dla kogoś mimo tego, ze auto jest genialnie zestrojone nie daje funu z jazdy tylko przez świadomość obecności 3 cylindrów to idealnie pokazuje moto ignorancje i brak wiedzy. Jesteś dobitnym przykładem fanboya, z którym dyskusja wygląda jak ze ślepym o kolorach. Co najlepsze jak zwykle to dyskusje o innych autach prześmiewczo zaczynają właściciele Alf tylko po to żeby późnej się żalić, ze porównujemy auta stare technologicznie do nowych. Jak pisałem stronę wcześniej chętnie bym porównał Fieste ST do Alfy ale nie ma i długo jeszcze nie będzie do czego porównać bo dostaniemy Tonale na płycie fiata 500X i B-UV na płycie jakiegoś Peżota więc entuzjaści i miłośnicy czerpania przyjemności z jazdy porozchodzą się po takich Fiestach ST, i30N, Yarisach GR, Golfach GTI, a na Alfę tych segmentów B i C przerzuci się klientela, dla której auto jest tylko modnym gadżetem.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 15-02-2020 o 07:07

  2. #2892
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Alfa ma tylko automat w Giulii, żeby obniżać emisję - w podobnym celu Fiesta wprowadziła w topowej Fieście 3 cylindrowy silnik.
    Alfy się czepiasz i okey - ja też żałuję, ze w Giulii nie ma manual-a. Problem w tym, że jednocześnie kupujesz 3 cylindrówkę i to Ci już nie przeszkadza, Forda się nie czepiasz.
    Jak dla mnie jedno i drugie jest karygodne, powiem więcej, prędzej bym zniósł w tak drogim wozie automat niż 3 cylindry.
    I wiem dobrze, ze Fiesta ST to dobry samochód ale równie dobrze można ją skreślić przez 3 gary jak Ty skreśliłeś Giulię przez automat
    Ja też sobie zazdroszczę

  3. #2893
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Co tu się dzieje... liczba cylindrów nie ma znaczenia... v8 czy r3- bez znaczenia...
    Czy są tu jeszcze fani motoryzacji?

  4. #2894
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    Alifst z całym szacunkiem do twojej osoby, ale to, że masz 156 z 1.8 pod maską do którego przepływomierz kosztuje 1600 zł nie oznacza,że masz najlepsze auto świata. Zacznij odkrywać nowe marki, bo dla Ciebie nic poza AR się nie liczy, masz klapki na oczach i tyle. Ja ostatnio zastanawiam się nad nastepcą mojego Mito, gdyż ma już prawie 200 tys. przebiegu i wydawać by się mogło ze naturalnym wyborem będzie Giulietta. Ostatnio wpadłem do Zasady na jazdę testową (egzemplarz za ponad 100 tys) wsiadłem, przejechałem się i podziękowałem. Naprawdę tyłka nie urywa. Zupełnie przypadkowo odwiedziłem Seata bo mieli tam najnowszą Ibize FR z silnikiem 1.5 tsi 150 koni(jest ich generalnie bardzo mało) i byłem zachwycony. Najprawdopodobniej zdecyduje się na takie auto, tylko poczekam aż będzie coś na stocku. I właśnie przykład tej Ibizy pokazuje raz jeszcze jak daleko Alfie do koncernu VW, i tak jak kolega andrzej kolbudy wspomniał AR olewa klientów w tym segmencie, i raczej to nie ulegnie zmianie. peace

  5. #2895
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    [MENTION=10735]Pływak[/MENTION], jeśli masz jakieś pytanie do mnie, na które odpowiedź jest dla Ciebie bardzo ważna, to pytaj, ja dziwnych dyskusji o wyższości innych olejów niż zaleca producent (chodzi zwłaszcza o jego parametry, nie markę) w dziale "jaki olej" nie będę prowadził bo to jest bez sensu. Jeszcze rozumiem, to że Ziemia jest płaska, no ok. (przecież nie widać że się zakrzywia), że szczepionki szkodzą (bo coś tam mogą szkodzić), ale że doświadczony producent, który auto zaprojektował, przebadał i daje na niego gwarancje zaleca użytkownikom niewłaściwy olej, w to nie uwierzę. Tym bardziej że u mnie ten olej się jak najbardziej sprawdza. A dlaczego to tylko tak o olej chodzi? Może też rozważyć inne paliwo, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy? A taka instrukcja obsługi czy elarn, po co to przestrzegać, może lepiej napisać nowe, lepsze? Nikt nie chce pisać? Dlaczego?
    Co do silników, jeśli chcesz porównywać 3-cylindrówkę do Busso, to zrób to może z silnikiem z odpowiedniego okresu, tu będą właściwe np. silniki od Wartburga i Syreny. Jak pisałem wcześniej , dzisiejsza technika ledwo niweluje wady 3-cylindrówek, które zostały przepisami wymuszone na przemyśle motoryzacyjnym. [MENTION=35850]Rost[/MENTION] 29- każdy powinien mieć takie auto jakie mu pasuje, pisałem to już tu wiele razy. Jeśli pasuje Ci bardziej Seat- bierz go i jeździj. Ja miałem okazje jeździć też innymi autami, np. Passatem B8 i nie zamieniłbym go na moją GT 3,2 (mam dwie Alfy).
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 15-02-2020 o 12:36

  6. #2896
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    ale że doświadczony producent, który auto zaprojektował, przebadał i daje na niego gwarancje zaleca użytkownikom niewłaściwy olej, w to nie uwierzę. Tym bardziej że u mnie ten olej się jak najbardziej sprawdza. A dlaczego to tylko tak o olej chodzi? Może też rozważyć inne paliwo, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy? A taka instrukcja obsługi czy elarn, po co to przestrzegać, może lepiej napisać nowe, lepsze? Nikt nie chce pisać? Dlaczego?
    Zawsze w takim wypadku nasuwa mi się jedno pytanie - dlaczego tak doświadczony producent, który zaprojektował, przebadał i daje gwarancję, zalecał wymianę paska rozrządu co 120 tysięcy, a oleju co 20 tysięcy (i to w przypadku 156 - 10W40)? Skoro trzymamy się rodzaju oleju zgodnego z zaleceniami, to interwałów wymiany również?

  7. #2897
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    Co tu się dzieje... liczba cylindrów nie ma znaczenia... v8 czy r3- bez znaczenia...
    Czy są tu jeszcze fani motoryzacji?
    Nie ma znaczenie jeśli nie odniesiemy się do konkretnego auta, a będziemy tylko rozprawiać o wyższości liczby cylindrów. Bo co innego Fiesta ST, a co innego Bentley GT. Chyba mi nie powiesz, ze V8 to jest coś pożądanego w aucie segmentu B jak nawet V6 w segmencie C się średnio sprawdzało. W fieście te 3 cylindry spokojnie starczają do napędzenie tego auta i czerpania radości z jazdy ponad dwutonowym coupe się sprawdzać nie będzie taki silnik. Mam nadzieje, ze rozumiesz do czego zmierzam.

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    [MENTION=10735]Pływak[/MENTION], jeśli masz jakieś pytanie do mnie, na które odpowiedź jest dla Ciebie bardzo ważna, to pytaj,
    Mam i pozwolę sobie ją kontynuować w odpowiednim temacie.


    Co do silników, jeśli chcesz porównywać 3-cylindrówkę do Busso, to zrób to może z silnikiem z odpowiedniego okresu, tu będą właściwe np. silniki od Wartburga i Syreny.
    Nie pisz kolejnych bzdur, że twój silnik jest z lat 70tych. To ze założenia konstrukcyjne do tej rodziny silników zostały opracowane 50 lat temu to nie znaczy, ze to jest ten sam silnik. Może mi powiesz, że wycofany ostatnio przez Bentleya 6,75 V8 też było 60 letnie bo pierwowzór wprowadzono na rynek w 59 roku? Porównałem 3,2 GT specjalnie dlatego iż uważasz, ze twoja Alfa to kwintesencja radości z jazdy, a Fiesta ST nie gdzie tak naprawdę ta liczba cylindrów nad którą się tutaj spuszczamy to jedyna przewaga GTka bo prowadzenie i osiągi są po stronie 3 cylindrowej Fiesty czy tego chcesz czy nie i to jest ocena obiektywna, a ze komuś subiektywnie odpowiada inne auto to już kwestia osobistych preferencji. I jak już pisałem chętnie bym porównał do czegoś nowoczesnego ale w tym segmencie FCA nie ma żadnej konkurencji dla Fiesty ST i długo mieć nie będzie chyba, że przeleją znaczki na Puga 208 GTi o ile taki wyjdzie w obecnej generacji ;]

    Jak pisałem wcześniej , dzisiejsza technika ledwo niweluje wady 3-cylindrówek, które zostały przepisami wymuszone na przemyśle motoryzacyjnym.
    Technika w pełni zniwelowała wady 3 cylindrów, potwierdza to wykres charakterystyki, pomiary elastyczności i osiągi auta. Odsyłam do linków z poprzedniej strony.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 15-02-2020 o 13:43

  8. #2898
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Trwałość to kolejny problem współczesnych małych, wysilonych silników, jest ona odwrotnie proporcjonalna do stopnia wysilenia silnika, użycie turbosprężarki powoduje zwiększenie obciążeń i zużycia łożysk, panewek, gładzi. Obecnie wielu producentów zakłada dość ograniczony czas eksploatacji swych aut.
    Nikomu nie opłaca się produkować trwałych samochodów, bo mniej ludzi będzie kupowało nowe. Dotyczy to również pralek, telewizorów i innych sprzętów.
    Downsizing powali na łopatki nawet Hondę: czekam niecierpliwie, jakie będą przebiegi tych trzycylindrowych jednostek wysilonych turbodoładowaniem do niemal 130 KM.

  9. #2899
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Jeden za drugim powtarzacie bzdury o trwałości silników i samochodów. Samochody nigdy nie były tak trwałe jak teraz.

    Na ten wysilony silniczek Forda mam 10 lat gwarancji lub 200kkm przebiegu.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_Kolbudy ; 15-02-2020 o 16:39

  10. #2900
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Ja też sobie zazdroszczę
    Nie trafiłeś, jeśli szukałbym miejskiego, trzydzwiowego wymiatacza to zdecydowanie byłby to Abarth 500. Fiesta ST totalnie mnie nie grzeje. Mój znajomy ma starą wersję , której specjalnie szukał jak dowiedział się, że nowy model będzie miał 3 cylindry. Nic specjalnego jak dla mnie a nowy model jest jeszcze brzydszy.
    Jeśli Tobie się podoba to spoko zakup, 3 cylindry to i tak postęp po dieslu. Będziesz zadowolony, tylko nie narzekaj na Alfę - automat to już standard w segmencie D a segment B trzydzrzwiowy jest na wymarciu, nic dziwnego że Alfa się w to nie pcha.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory