Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2911
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,791

    Domyślnie

    W mojej 156 w instrukcji już był taki zapis - nie piszę książki o historii Alfy 156

    Odnośnie Auto Świata to tam był rzetelny test a Ty podałeś zwykłe Urban Legends, które przypadkowy pismak wrzucił do numeru bez ładu i składu.
    To norma w tym proniemieckim piśmie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #2912
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,791

    Domyślnie

    A teraz coś na temat - słaba sprzedaż marki powiązana jest z legendą o awaryjności, którą niektórzy "testerzy" powtarzają niczym mantrę.

    Tutaj jeden z ostatnich polskich testów Stelvio na youtube:

    https://www.youtube.com/watch?v=K1weBJx1llI

    Po obejrzeniu czegoś takiego niewielu zaryzykuje zakup Alfy, chociaż w samym teście źle nie wypadła.

    Nic dziwnego, że Ś.P. Sergio strategię rozwoju marki opierał na powrocie Alfy na rynek amerykański. Wiedział po prostu, że z taką reputacją w Europie pewnego pułapu sprzedaży nie przekroczy bez względu na jakość oferowanych modeli.

  3. #2913
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    To pokazuje jak wielka jest siła mediów, przecież już kilka Alfa wykazuje mniejszą awaryjność w testach niż auta niemieckie, i czy to coś zmieniło? Nie, media- ten gość na tym filmie też, od razu na wstępie mówi o awaryjności Alf. Podobnie jest gdy np. ze znajomymi rozmawia się o Alfach,- "ależ to takie awaryjne, lawety będziesz potrzebował" itp. Nie jest to moim zdaniem przypadek że media "zapominają" o najnowszych rankingach awaryjności, niemieckie media wspierają sprzedaż tego co niemieckie, odpowiednio krytykując konkurentów. Ludzie jak widać, często dają się na to nabrać, jeśli ktoś nie miał z Alfami do czynienia ma stereotyp Alfy jako bardzo awaryjnego auta. Po częstych awariach silników w niemieckich autach czy licznych pożarach BMW jakoś nie powstają żadne legendy o awaryjności tych marek.

  4. #2914
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Bo na reputację pracuje się latami, nie jedną czy dwoma generacjami aut.

  5. #2915
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Media powinny być zawsze na czasie i podawać aktualne informacje, nie stare, odgrzewane kotlety- tego ludzie od mediów oczekują. Gdyby to Alfy się tak paliły jak ostatnio BMW, to "twórczość medialna" zafundowała by nam już z pewnością jakiś nowy , głupi dowcip lub historie o Alfach. Ale media manipulują ludźmi nie tylko z powodów politycznych ale i handlowych- chodzi o wspieranie zbytu rodzimych produktów.

  6. #2916
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Jestem po sprzedaży Giulietty - tak awaryjnego samochodu chyba nigdy nie miałem nie było miesiąca żeby coś nie wyskoczyło a przebieg zaledwie 40 tyś. Kupiłem Megane IV i jestem w tym samochodzie zakochany. Wszytko działa tak jak powinno np. tempomat , jest super podłokietnik, miejsce na butelki. Może dla kogoś to pierdoły ale dla mnie bardzo ważne. Już nie wspomnę o systemach ułatwiających prowadzenie samochodu ( strefa martwego punktu) - nie wiem czy było to dostępne w Giuliettcie. Pływak jestem ciekaw jak jeździ Megane trophy bo wygląda obłędnie

  7. #2917
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tutaj jeden z ostatnich polskich testów Stelvio na youtube:

    https://www.youtube.com/watch?v=K1weBJx1llI

    Po obejrzeniu czegoś takiego niewielu zaryzykuje zakup Alfy, chociaż w samym teście źle nie wypadła.
    Przecież to jest "test" a nie test, totalna amatorszczyzna osobiście wytrzymałem 3 minuty. Filmik sponsorowany i reklamowany przez firmę trudniącą się wynajmem długoterminowym notabene tą samą firmę, która dała to samo auto (dokładnie ten sam egzemplarz) Kiksterowi i którego "testem" się tu podniecaliście, że tak Alfę zachwala i jaka ona świetna....

    Czytam ten płacz jaki to stereotyp o Alfach nie jest krzywdzący, a później komentarze o innych markach w tematach takich jak ten czy w dziale "przedsionek alfisty" gdzie w prost są wyśmiewane inne auta i powielane stereotypy... czysta hipokryzja.

    Cytat Napisał :-)
    Pływak jestem ciekaw jak jeździ Megane trophy bo wygląda obłędnie
    RS to zdecydowanie inna jazda niż zwykłe modele Renault, kolosalna różnica w osiągach, prowadzeniu, przyczepności i ogólnych odczuciach z jazdy.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 16-02-2020 o 19:13

  8. #2918
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,791

    Domyślnie

    Cytat Napisał :-) Zobacz post
    Jestem po sprzedaży Giulietty - tak awaryjnego samochodu chyba nigdy nie miałem nie było miesiąca żeby coś nie wyskoczyło a przebieg zaledwie 40 tyś. Kupiłem Megane IV i jestem w tym samochodzie zakochany. Wszytko działa tak jak powinno np. tempomat , jest super podłokietnik, miejsce na butelki. Może dla kogoś to pierdoły ale dla mnie bardzo ważne. Już nie wspomnę o systemach ułatwiających prowadzenie samochodu ( strefa martwego punktu) - nie wiem czy było to dostępne w Giuliettcie. Pływak jestem ciekaw jak jeździ Megane trophy bo wygląda obłędnie
    Gratulujemy zakupu i mamy nadzieje, że już nie będziemy musieli czytać Twojego marudzenia na naszym forum. Jeśli podłokietnik był dla Ciebie kluczowy to po co kupowałeś Giuliettę ? Trzeba było od razu kupić „bezawaryjnego” francuza.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #2919
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    No, dokładnie jak pisze Żuczek, dodałbym jeszcze to miejsce na butelki. Choć dodam, że znam auta, które mają jeszcze więcej miejsca na butelki, być może warto szukać dalej a nie zatrzymywać się na tym Megane.

  10. #2920
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał :-) Zobacz post
    Jestem po sprzedaży Giulietty - tak awaryjnego samochodu chyba nigdy nie miałem nie było miesiąca żeby coś nie wyskoczyło a przebieg zaledwie 40 tyś. Kupiłem Megane IV i jestem w tym samochodzie zakochany. Wszytko działa tak jak powinno np. tempomat , jest super podłokietnik, miejsce na butelki. Może dla kogoś to pierdoły ale dla mnie bardzo ważne. Już nie wspomnę o systemach ułatwiających prowadzenie samochodu ( strefa martwego punktu) - nie wiem czy było to dostępne w Giuliettcie. Pływak jestem ciekaw jak jeździ Megane trophy bo wygląda obłędnie
    Z którego roku była twoja Giulietta i czy kupiłeś ja nową? Jakie awarie przeszła skoro była tak bardzo awaryjna?

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory