Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2921
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A teraz coś na temat - słaba sprzedaż marki powiązana jest z legendą o awaryjności, którą niektórzy "testerzy" powtarzają niczym mantrę.

    Tutaj jeden z ostatnich polskich testów Stelvio na youtube:

    https://www.youtube.com/watch?v=K1weBJx1llI

    Po obejrzeniu czegoś takiego niewielu zaryzykuje zakup Alfy, chociaż w samym teście źle nie wypadła.

    Nic dziwnego, że Ś.P. Sergio strategię rozwoju marki opierał na powrocie Alfy na rynek amerykański. Wiedział po prostu, że z taką reputacją w Europie pewnego pułapu sprzedaży nie przekroczy bez względu na jakość oferowanych modeli.
    Ale na to jest prosta recepta - zaproponować 4-5 lat gwarancji w standardzie jako potwierdzenie bezawaryjności i zamknięto by usta wszystkim maruderom...

  2. #2922
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Maruderom...?

  3. #2923
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    miałem na myśli marudzących na awaryjność

  4. #2924
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał :-) Zobacz post
    Jestem po sprzedaży Giulietty - tak awaryjnego samochodu chyba nigdy nie miałem nie było miesiąca żeby coś nie wyskoczyło a przebieg zaledwie 40 tyś. Kupiłem Megane IV i jestem w tym samochodzie zakochany. Wszytko działa tak jak powinno np. tempomat , jest super podłokietnik, miejsce na butelki. Może dla kogoś to pierdoły ale dla mnie bardzo ważne. Już nie wspomnę o systemach ułatwiających prowadzenie samochodu ( strefa martwego punktu) - nie wiem czy było to dostępne w Giuliettcie. Pływak jestem ciekaw jak jeździ Megane trophy bo wygląda obłędnie
    Mam dokładnie takie same odczucia (tylko ja przesiadłem się do "niemca" - wiadomo, spiseg!).
    Nie warto nawet komentować postów negujących istotność ergonomii wnętrza - samochód to nie tylko kierownica i pedały.
    Nagle człowiek ma gdzie położyć telefon z włączoną nawigacją, odłożyć kubek z napojem (w wygodnym zasięgu ręki, nie pod łokciem, czekające na rozlanie), a gniazdko zapalniczki nie jest zrobione tak, że z jedną wtyczką działa, a z inną tylko pod odpowiednim kątem i głębokością wciśnięcia tejże. Ot drobiazgi, a jak uprzyjemniające podróżowanie.
    I moja może nie była przesadnie awaryjna, ale za to do przesady uciążliwa - dlatego ta opinia jest ciągle żywa, aktualna i wbrew zaklinaczem rzeczywistości - nie będąca efektem spisku całej branży moto i przekupnych dziennikarzy, a codziennego doświadczenia wielu ludzi, odbijających się od tej włoskiej myśli technicznej.
    Ostatnio edytowane przez Takumi ; 16-02-2020 o 23:57

  5. #2925
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    Jeździłem jedynie kilka razy Giulietta, zatem nie za bardzo mogę się za bardzo wypowiadać, ale te problemy, które tutaj przytaczacie odnośnie miejsca na kubki, czy kabla ładowarki oraz inne pierdoły, według mnie absolutnie nie dotyczą Stelvio czy Giulii

  6. #2926
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    W Mito ergonomia była jak trzeba. Asystenci, czujnik martwego pola, automatyczna skrzynia biegów - nie chcę tego. Potrafię obejrzeć się za ramię i mam koordynację ruchową (lewa noga - prawa ręka ). Awaryjność rocznika 2009? Przez pierwsze 3 lata dużo się działo. Ale kochałem ją jeszcze bardziej.

    Komentarz Żuczka lepiej pominąć milczeniem.

  7. #2927
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    A więc tak:
    Kupiony przy przebiegu 20 tyś z salonu fiata:
    - uszkodzony dwumas
    - padł czujnik położenia skrzyni biegów
    - radio nie łapało fal
    - zaczęło coś zgrzytać przy najeżdżaniu na progi ( to mnie najbardziej irytowało). Po przeglądzie zawieszanie niby w super stanie a zgrzytało dalej.
    - przyciski obok ekranu dotykowego ciągle się czymś zalewały tak jakby się pociły
    - czaru goryczy dopełniły tylne drzwi, których nie da się otworzyć w mroźne dni, jeżdżę często w góry ( jest duża różnica temperatur - i chyba uszczelki nie dają rady )

    Na plus silnik bardzo dynamiczny tryb dynamic super.

    Na pewno zostanę wyśmiany na forum tak jak przez moich kolegów którzy również mieli ze mnie polewkę

    To mój ostatni post bo wiem że znowu będziecie mi wmawiać różne rzeczy i że się nie znam i w ogóle Alfa najlepsza. Osobiście dla mnie Giulietta jest zwykłym samochodem i żadnej "duszy" w niej nie ma.

    pozdro dla fanatyków

  8. #2928
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    A ja mam w nosie awaryjność, ergonomię i uchwyty na kubki. Moim najlepszym asystentem wolnego pola jest moja żona
    Liczy się tylko uroda auta i jak się nim jeździ kiedy jest sprawne.

    Jak się zepsuje, to naprawiam i dlatego nie kupuję nowych aut bo wtedy to jest frustrujące.
    Miałem już samochód z salonu, wiem jak to jest i już nie muszę

    Pozdrawiam, głowa do góry

  9. #2929
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Gratulujemy zakupu i mamy nadzieje, że już nie będziemy musieli czytać Twojego marudzenia na naszym forum.
    Teraz to się dopiero zacznie

    Proponuję stworzyć przyszłościowo osobny dział na forum Alfy Romeo, dla modeli: Megane i Passata.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    No, dokładnie jak pisze Żuczek, dodałbym jeszcze to miejsce na butelki. Choć dodam, że znam auta, które mają jeszcze więcej miejsca na butelki, być może warto szukać dalej a nie zatrzymywać się na tym Megane.
    dokładnie np w Fordach możesz w podłokietniku trzymać 2 o pojemności 1.5 litra i w drzwiach jeszcze po jednej. To daje 6 litrów. Czyli jest miejsce na uzupełnienie płynów przez 48 godzin ciągłej jazdy

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Z którego roku była twoja Giulietta i czy kupiłeś ja nową? Jakie awarie przeszła skoro była tak bardzo awaryjna?
    Też mnie to zastanawia. Ale skoro przebieg tylko 40 tys to powinna być na gwarancji. Ile mogła mieć? 3 lata?
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 17-02-2020 o 11:39
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  10. #2930
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Zaraz się okaże, że na forum jest więcej byłych posiadaczy Alfy niż aktualnych... Ja kiedyś miałem Clio i byłem zarejestrowany na forum Renault. Sprzedałem samochód, przestałem wchodzić na forum . Myślałem, że to mniej więcej tak działa .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory