Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2931
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Nie na wszystkich. Niektórzy po sprzedaży Alfy jeszcze mszczą się za jej usterkowość, robią to na tym forum.

  2. #2932
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Zaraz się okaże, że na forum jest więcej byłych posiadaczy Alfy niż aktualnych...
    Nawet by mnie to nie zdziwiło. Na forum jest 95k zarejestrowanych użytkowników twierdzisz, że większość z nich nadal ma Alfy?

    ja kiedyś miałem Clio i byłem zarejestrowany na forum Renault. Sprzedałem samochód, przestałem wchodzić na forum . Myślałem, że to mniej więcej tak działa .
    No jak ktoś na forum wchodzi tylko bo ma problemy z autem to tak to mniej więcej działa

  3. #2933
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Także, dzięki byłym właścicielom to forum żyje.

    Rozważamy w tym temacie fatalną sprzedaż Alfy Romeo.

    Kto ma się tu wypowiadać?

    Od zakupu Mito w 2009 roku zamawiałem nowe samochody w 2011, dwa w 2017 i w tym roku. To mogły być Alfy, ale niestety Alfa nie miała dla mnie nic do zaoferowania.

    Alfist jak wspomożesz naszą markę, jaki nowy samochód kupisz?

  4. #2934
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nawet by mnie to nie zdziwiło. Na forum jest 95k zarejestrowanych użytkowników twierdzisz, że większość z nich nadal ma Alfy?


    No jak ktoś na forum wchodzi tylko bo ma problemy z autem to tak to mniej więcej działa

    1. Pytanie, ilu jest aktywnych - ja też może jestem na liście użytkowników forum Renault.
    2. Ja akurat z Clio nie miałem problemów. Raczej z zapytaniami wchodziłem. No i co więcej mógłbym tam robić? To forum motoryzacyjne, o to, jak się przygotować do triatlonu raczej bym tam nie pytał. O to, skąd załatwić poszerzenia błotników do 75-ki też .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #2935
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wydawało mi się, że to klub miłośników AR, a nie posiadaczy AR?

    Ciekaw jestem, czy jeżeli po Kijance zdecyduje się na Tonale, czy B-UVa czy co tam wtedy AR będzie miała w ofercie to nagle stanę się swoim chłopem. Pewnie tak.

  6. #2936
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post

    Alfist jak wspomożesz naszą markę, jaki nowy samochód kupisz?
    Jeśli chodzi o nowe auta, to odpowiada mi jedynie Giulia QV. Tylko jej cena mi za bardzo nie odpowiada. Gdyby trafiła się używana w przyzwoitej cenie, to bym kupił. Póki co, wspomagam naszą markę zakupami części zamiennych i mam wrażenie czasem jest to całkiem znaczna pomoc.

  7. #2937
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wzrost sprzedaży AR to na mnie nie liczcie. Niech spojrzę do portfela... nietety 400 tys wolnej gotówki nie uzbiera się
    bo raczej na 2.0 turbo się nie zdecyduję - teraz mam już 2.0 JTS

    Tak na serio to nikt normalny nie kupi AR.
    Nawet jeśli rzekomo chciałby, albo się podoba to ostatecznie wyląduje za sterami Scenica (sory ale Meg RS to też niepraktyczne auto)

    Na szczęście szefostwo AR jest delikatnie mówiąc nieracjonalne (Clarkson wyraziłby to jednym słowem na i)... i ciągle produkują te auta choć się nie opłaca

  8. #2938
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Jeśli chodzi o nowe auta, to odpowiada mi jedynie Giulia QV. Tylko jej cena mi za bardzo nie odpowiada. Gdyby trafiła się używana w przyzwoitej cenie, to bym kupił. Póki co, wspomagam naszą markę zakupami części zamiennych i mam wrażenie czasem jest to całkiem znaczna pomoc.
    Przecież stoi na otomoto kilka używanych Q za polowe ceny katalogowej czyli okolice 200k to nie jest przyzwoita cena jak za takie auto? Za ile byś ja chcial kupić? 50k zł?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    1. Pytanie, ilu jest aktywnych - ja też może jestem na liście użytkowników forum Renault.
    Ułamek jak nie promil bo nie czarujmy 80 procent tych kont to konta nieaktywne, stworzone tylko bo ktoś miał jakiś problem z autem i tak jest na każdym forum.

  9. #2939
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbieracz-szkła Zobacz post
    bo raczej na 2.0 turbo się nie zdecyduję - teraz mam już 2.0 JTS
    Nie porównuj 2.0 JTS do 2.0TB bo to tak samo udane porównanie jak ktoś kilka stron wcześniej porównał Fieste ST z Fabia 1.0TSI bo przecież też ma 3 cylindry Silniki jak i auta dzielą lata świetlne w przypadku AR

    (sory ale Meg RS to też niepraktyczne auto)
    Praktyczność Megane RS jest podobna jak innych 3 drzwiowych hatchbacków, nawet większą od mojego poprzedniego hatchbacka czyli Brery

    Na szczęście szefostwo AR jest delikatnie mówiąc nieracjonalne (Clarkson wyraziłby to jednym słowem na i)... i ciągle produkują te auta choć się nie opłaca
    Zobaczymy na ile im pozwoli PSA

  10. #2940
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Wydawało mi się, że to klub miłośników AR, a nie posiadaczy AR?

    Ciekaw jestem, czy jeżeli po Kijance zdecyduje się na Tonale, czy B-UVa czy co tam wtedy AR będzie miała w ofercie to nagle stanę się swoim chłopem. Pewnie tak.
    Miłośników tak - jeśli "miłośnicy" wylewają tylko swoje żale (nie mam na myśli Ciebie), to chyba średnio ich można nazwać miłośnikami... Ja nie byłem miłośnikiem Renault (chociaż, jak pisałem, lubiłem ten samochód i nawet oglądałem nowe Megane - ale nie z tym wnętrzem...), to i na ich forum się już nie udzielam.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory