Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3011
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    To z tego że byłaby to VW-Alfa, bo pewnie na przełącznikach by się nie skończyło, doszłyby jeszcze zapewne silniki i skrzynie biegów, być może zawieszenia . Mnie osobiście przeszkadzałyby w Alfie identyczne jak w VW nawet tylko przełączniki czy inne drobiazgi nie mówiąc o silniku. W przypadku Maserati czy Lambo tego nie zrobiono bo to zbyt duża różnica segmentów (ciekawe czy znaleźliby klientów na Maserti czy Lambo z elementami wnętrza np. Skody), ale w przypadku Alfy wchodziłoby to jak najbardziej w grę , podobnie jak np. z silnikami i innymi elementami w Seatach. Chcielibyście Alfę z silnikiem Volkswagena?
    Kurczę, a jednak na Lambo z silnikiem VW/Audi klienci się znaleźli

  2. #3012
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Ja wolałbym Busso i 2,9 z Ferrari (aktualny silnik w Alfie) niż TFSI
    No ale tutaj jesteśmy w 100% zgodni - ja też wolę Busso i 2,9 z Ferrari. Ale tych silników albo nie ma (Busso) albo są nie dla zwykłych zjadaczy chleba, no bo umówmy się, niewielu stać na auto za 400tys. Natomiast dla większości ludzi jest mdły i bez wyrazu silnik który w mojej opinii po porównaniu z TFSI wypada blado i nie ma za grosz charakteru - tego właśnie, czego w Alfie szukam.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #3013
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Busso od 14 lat nie produkują, dajcie spokój... "Ale to już było i nie wróci więcej..."

    Właściciele BMW też ze łzą w oku wspominają M30, M50 czy M52.

    Ja tam wolałbym TFSI. Bo te motory pokroju R5 2.5, V6 3.0 i V8 4.0 to rewelacja

    Na marginesie ciekawostka, mamy teraz na warsztacie blacharskim u mnie w robocie Lamborghini Murcielago i wiecie co...
    Korek od wlewu płynu chłodniczego jest identyczny jak w moim Punto I z 1999 roku
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  4. #3014
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Patrz jakie miałeś prestiżowe auto. Dali ci korek wlewu z Lambo!

  5. #3015
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczy Zobacz post
    Busso od 14 lat nie produkują, dajcie spokój... "Ale to już było i nie wróci więcej..."

    Właściciele BMW też ze łzą w oku wspominają M30, M50 czy M52.

    Ja tam wolałbym TFSI. Bo te motory pokroju R5 2.5, V6 3.0 i V8 4.0 to rewelacja

    Na marginesie ciekawostka, mamy teraz na warsztacie blacharskim u mnie w robocie Lamborghini Murcielago i wiecie co...
    Korek od wlewu płynu chłodniczego jest identyczny jak w moim Punto I z 1999 roku
    Takie fajne te TFSI:
    https://www.youtube.com/watch?v=VAsKLRRuSPI

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No ale tutaj jesteśmy w 100% zgodni - ja też wolę Busso i 2,9 z Ferrari. Ale tych silników albo nie ma (Busso) albo są nie dla zwykłych zjadaczy chleba, no bo umówmy się, niewielu stać na auto za 400tys. Natomiast dla większości ludzi jest mdły i bez wyrazu silnik który w mojej opinii po porównaniu z TFSI wypada blado i nie ma za grosz charakteru - tego właśnie, czego w Alfie szukam.
    Czyli lepiej pędzony na przód 4-cylindrowiec, niż najlepiej jeżdżący sedan z czasem 5,2 sek do setki, bo "mdły i bez wyrazu"? Jak dla Ciebie liczy się "brum brum", to zawsze można kupić BMW z dźwiękami silnika z głośników .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #3016
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Thumbs up

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Patrz jakie miałeś prestiżowe auto. Dali ci korek wlewu z Lambo!
    Ja ciągle mam to Punto Idąc tym tokiem rozumowania moja Barchetta ma boczne kierunkowskazy z Ferrari
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  7. #3017
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Giulietta miała sporo elementów z Fiata Bravo, a nawet z Grande Punto.
    A co konkretnie?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #3018
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Wszyscy sobię życzą unikatowej technologii i silników z ferrari ale jakoś nie widać aby byli zainteresowani kupnem auta z takim silnikiem. Więc dla kogo mają te auta robić? Dla ludzi pokroju "ja wole" ale kupie może używkę za 10 lat?

  9. #3019
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Z tą sprzedażą to nie do końca tak, jeśli ktoś kto chce kupić Alfę jest zaniedbywany w salonie sprzedaży, traktowany tam jak intruz- przecież takich przypadków jest tu opisanych wiele, to chyba od tego trzeba zacząć. Podobnie z serwisem- jeśli ten wprowadza horrendalne ceny części zamiennych (np. przepływomierz 5- razy droższy niż w sklepie) i usług albo co gorsza w ogóle ich nie posiada, to chyba to są te rzeczy podstawowe, od których trzeba zacząć, bo w ten sposób traci się wierną klientelę- alfistów, którzy akurat wiedzą jak to jest z jakością Alf w porównaniu do innych marek, im "dobrzy" handlowcy wody z mózgu nie zrobią. Inna sprawa że konkurencja rozdmuchuje ciągle nieaktualny już przecież mit o awaryjności , Alfa powinna też coś zrobić w tym kierunku- przytaczać choćby lepsze oceny w rankingach awaryjności, lub dawać trochę dłuższą gwarancje by zachęcić klienta, ale nie robi nic, sądząc chyba że tak dobre auto jak Giulia lub Stelvio same się sprzeda. Przejęcie marki przez Niemców mogłoby odebrać specyficzny charakter Alfom- jakoś nie mogę sobie wyobrazić klamek, wskaźników i przycisków ze Skody, niemiecka Alfa by się pewnie sprzedawała jak Seat, ale ja bym jej nie chciał mieć. Najgorsze co spotkało tą markę to takie kierownictwo jak ostatnio, jeszcze nigdy Alfa takiego nie miała.
    Pełna zgoda, sam się spotkałem z takim podejściem wielokrotnie a nawet zrobiłem test w ADF gdzie podałem sprzedawcy kasę za ile chce kupić auto i jakie mnie interesuje i prosiłem o kontakt jeśli są zainteresowani i powiem, ze nie było to 50 tys. zl. tylko dużo więcej. Skończyło się totalna zlewka. Ale tutaj to się wiąże wszystko właśnie z tym co pisałem powyżej. Niesamowite, ze czułem się jakbym wyrywał auto takie jakie chce. Czyli tutaj znowu wrażenie kontakt z klientem PR. Ludzie z AR zachowują się jakby fabryki marki niewyrabiany z produkcja samochodów w stosunku do zamówień.

  10. #3020
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A co konkretnie?
    No właśnie bo mam punto i deltę w domu to może coś dopasuję
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory