Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3021
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczy Zobacz post
    Niemcy zrobili robotę z Lamborghini, Bugatti, Bentley, Mini, Rollce-Royce, nie wspominając o markach Skoda czy Seat. Jakoś nie widziałem żeby w innych markach koncernu stosowane były zegary ze Skody. Jakby Alfa miała jakość i gamę modelową jak Audi to o sprzedaż bym się nie martwił. Ważne tylko żeby zachowała spójny design, charakterystyczny dla marki. Teraz Giulia ma wszystko co najlepsze, piękne nadwozie, podwozie od Maserati, silnik od Ferrari ale sedan to za mało, powinno być kombi, coupe, kabrio, 2.0 diesel, benzyna 1.6 turbo.
    Ludzie biorą wszystko co niemieckie jak cieple bułeczki. Nie zapominaj o tym, to jest niemiecka jakość, włoskiej nie ma w mainstreamie globalnym- wiec nie możesz przyjąć takiego samego modelu. To jak jest faktycznie fizycznie to nie wypowiadam się, ponieważ mam wszelakie dowody niemieckiej bylejakości zarówno w pracy jak i użytkując auta służbowe, które praktycznie są nowe. Także z jakością Audi z niskim spadkiem wartości samochodów tej marki a przede wszystkim kosztami utrzymania tych samochodów mogę się pospierać. Aktualne wnętrze Audi A4 jest praktycznie cale wykonywane w Polsce a ok 60% elementów plastikowych tak zwanych dekorów to są moje projekty, które wdrażałem dla Audi i wiem z czego są zrobione oraz jaka jest ich faktyczna jakość. Trzeszczenie plastików wewnątrz samochodu tez nie jest problemem złego spasowania bo europejscy producenci włącznie z Alfa czy Fiatem na czele radzą sobie z tym bardzo dobrze wszyscy. Powiem, ze plastik w większości przypadków jest ten sam a za trzeszczenie odpowiada zabieg mający za zadanie ich tłumienie (podnosi tez cene pojazdu znacznie). Jeśli chodzi o silniki VAGA to akurat Lambo z nich nie korzysta idzie to w druga strone Audi korzysta z silników Lambo w swoich topowych wersjach choć mogłoby się to zmienić w Urusie gdzie chyba tez jest przewidziany diesel ale tego nie sledze.

    Koszty i spadki wartości Audi notuje jedne z największych z wszystkich marek i jak sobie to obliczycie to zobaczycie czy naprawdę Alfa traci na wartości w stosunku do ceny wyjściowej. Oczywiście, ze Audi jest najwyższej jakości będzie klepany do końca życia i jeden dzień dłużej.

  2. #3022
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    ...Jeśli chodzi o silniki VAGA to akurat Lambo z nich nie korzysta idzie to w druga strone Audi korzysta z silników Lambo w swoich topowych wersjach choć mogłoby się to zmienić w Urusie gdzie chyba tez jest przewidziany diesel ale tego nie sledze...
    Korzysta, V8 w modelu Urus to silnik konstrukcji Audi z RS Q8.

    Silniki Lamborghini to tylko V12 i V10, mniejszy jest wkładany m.in. do Audi R8. R8 to pokrewny model Huracán.
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  3. #3023
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Czyli lepiej pędzony na przód 4-cylindrowiec, niż najlepiej jeżdżący sedan z czasem 5,2 sek do setki, bo "mdły i bez wyrazu"? Jak dla Ciebie liczy się "brum brum", to zawsze można kupić BMW z dźwiękami silnika z głośników .
    Rozmawiamy o silnikach, a nie całym aucie, Radku. Chyba się nie zrozumieliśmy. Moja konkluzja jest taka, że wolałbym Giulię taką jaka jest z TFSI pod maską (bo osiągi te same, a brzmienie lepsze), niż taka jak jest teraz. I gdyby koncern VAG przejął AR to pewnie tak właśnie by było - zostawili by to co najlepsze (design, zawieszenie, parę innych rzeczy), a to co średnie zastąpiliby swoimi klamotami.

    Więc proszę nie spłycaj oczekiwań charakteru włoskiego auta do "brum brum", bo jeszcze 10-20 lat temu wszyscy się rozpływali nad dźwiękiem Busso i TS, a teraz jak dźwięku nie ma to nagle przestał być on ważny i najważniejszy jest napęd na tył, tak? Bo to akurat mamy? A jak czegoś brakuje, to jest to nieistotne

    Nikt nie zapisał, że BMW jest tutaj jakąś wykładnią. Możemy na przykład spojrzeć na A45 AMG chcąc porozmawiać o dźwięku i rasowości silnika 2.0 z turbo.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #3024
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A co konkretnie?
    Tak na pierwszy rzut oka:

    Przełącznik zespolony - MiTo / Grande Punto (w GP tylko sam kształt końcówek manetek jest inny).
    Kierownica - MiTo
    Zegary - Bravo (różnią się tylko tarczami i wskazówkami)
    Przyciski kierownicy - Bravo, MiTo, GP
    Przyciski szyb - MiTo, 159
    Joystick lusterek - MiTo/159
    Lampka sufitowa - ta akurat pamięta jeszcze przełom tysiącleci

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    No właśnie bo mam punto i deltę w domu to może coś dopasuję
    Delta to w ogóle już Fiat w przebraniu

    Kratki nawiewów - Bravo
    Zegary - jak wyżej - zmienione tarcze, wskazówki i plastiki, technicznie zegary to Bravo
    Panel klimatyzacji - pamięta jeszcze czasy Stilo, ze zmodyfikowanym panelem przednim stosowali go jeszcze w MiTo, Cromie, Bravo
    Przełącznik zespolony - Bravo
    Radio - to to w ogóle pakowali kilka lat niemal tego samego Blaupunkta i tylko panel przedni zmieniali
    Przyciski panelu szyb - Bravo
    Przyciski kierownicy - jak wyżej cała gama

    I nie piszę tego złośliwie, po prostu Fiat skutecznie przemyca część elementów do różnych modeli, a takie jak lampka w podsufitce pod nieco zmienioną postacią klepie prawie 20 lat

  5. #3025
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Pytanie na ile to własność silnika a na ile "nie chciało się" dopracować sekcji za silnikiem pod kątem brzmienia.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #3026
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Pytanie na ile to własność silnika a na ile "nie chciało się" dopracować sekcji za silnikiem pod kątem brzmienia.
    Raczej własność silnika, bo mniemam iż gdyby było odwrotnie, to wydech Ragazzon brzmiałby super i wszystko by "naprawiał". A tak niestety nie jest...

    Tak naprawdę nie chodzi o przepychanki kto ma lepszy silnik. Choć widać jak niektórych boli samo wspomnienie, że konkurencja (akurat ta niemiecka, afe!) może coś zrobić lepiej
    Chodzi o coś zupełnie innego. Coś co jeszcze 5 lat temu mi osobiście również wydawało się świętokradztwem - mianowicie "co by było gdyby VAG przejął AR".

    Dzisiaj natomiast jak widzę zarządzanie marką Alfa Romeo, jak widzę (a w zasadzie nie widzę) gamę modelową, jak pamiętam co stało się z Lancią... to dochodzę do wniosku, że chyba wolałbym aby te Alfy miały właśnie silniki TFSI, być może gałkę z Passata, albo wewnętrzny moduł navi z Audi, ale również:
    - małe, zwinne i gustowne autko miejskie
    - hatchbacka
    - hot hatcha
    - sportwagona segmentu D
    - coupe jak przystało na włoską markę o tradycjach sportowych
    - limuzynę z akcentem sportowym
    - spidera z miękkim dachem

    A Wy byście nie woleli? Zamiast limitowanej edycji GTAm w cenie Lamborghini i Tonale będącego niezmiennie "w planach"?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #3027
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Widzę, że dyskusja po 300 stronach zatoczyła koło i wraca do tego samego punktu wiec aby się nie powtarzać zacytuje sam siebie



    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Czym byś jeździł to nie wiem jak masz ambicje na 1.0 to pewnie byś takim jeździł ale wiem czym można by jeździć gdyby VAG przejął AR:

    Następcą Giulietty na płycie MQB, a wersja QV mogła by się doczekać 300KM i być może napędu na 4 koła jak Golf R czy Cupra R bo obecnie oferowane VELOCE to chyba najwolniejszy hothatch w swojej klasie.... wróć nie maja hothatcha bo widze, że aktualnie VELOCE w ofercie tylko z klekotem

    Albo jeździł byś autem segmentu, o którym właściciele AR już powoli zapominają czyli segment E, a mianowicie następca 166, być może na płycie Audi A6, z napędem na 4 koła i gamą silników od 190 do 600KM

    Może w końcu pojawiło by się jakieś coupe z prawdziwego zdarzenia bo przerobiony sedan z obciętą dupą czyt. Brera to nie były coupe z prawdziwego zdarzenia. Być może miałbyś auto na płycie S/RS5 z karoserią zaprojektowaną przez włochów

    Gdybyś wygrał w lotka może kupił byś następce 8C, które nie było by limitowanym wynalazkiem do kilkuset sztuk, a normalnie produkowanym autem segmentu G jak Huracan czy R8

    ... lub po prostu jak byś chciał rodzinne auto może w końcu mógłbyś kupić auto z nadwoziem kombii nie ograniczając się do małego sedana lub SUVa...


    Możliwości było by wiele i chyba, żadna marka przejęta przez VW nie straciła. Bentley, Lamborghini, Bugatti, Skoda, Seat, Porsche wszystkie mają się raczej dobrze i mają gamę modelową i silnikową o wiele większa niż nawet AR ma w swoich planach

  8. #3028
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Amen.
    Właściwie te 300 stron można by było spuentować tym jednym kol.Pływak

    Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

  9. #3029
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    jeszcze 10-20 lat temu wszyscy się rozpływali nad dźwiękiem Busso i TS, a teraz jak dźwięku nie ma to nagle przestał być on ważny i najważniejszy jest napęd na tył, tak?
    Osobiście wolę Giulię z 2.0T, niż 156 z Busso i TS-em . Oczywiście, że dźwięk jest ważny, ale przy 4 cylindrach w rzędzie bez oszukiwania cudów nie będzie...

    W przypadku 156 to trochę tak było - samochód nie wybitny pod względem konstrukcyjnym, o wątpliwej jakości wykonania, więc trzeba się było trzymać tego Busso. Teraz nie trzeba .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Tak na pierwszy rzut oka:

    Przełącznik zespolony - MiTo / Grande Punto (w GP tylko sam kształt końcówek manetek jest inny).
    Kierownica - MiTo
    Zegary - Bravo (różnią się tylko tarczami i wskazówkami)
    Przyciski kierownicy - Bravo, MiTo, GP
    Przyciski szyb - MiTo, 159
    Joystick lusterek - MiTo/159
    Lampka sufitowa - ta akurat pamięta jeszcze przełom tysiącleci
    Czekaj, napisałeś "Giulietta miała sporo elementów z Fiata Bravo, a nawet z Grande Punto", a skończyło się na manetkach i przyciskach kierownicy . Zegarów nie liczę, bo skoro mają inne tarcze i wskazówki to są poniekąd inne .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Raczej własność silnika, bo mniemam iż gdyby było odwrotnie, to wydech Ragazzon brzmiałby super i wszystko by "naprawiał". A tak niestety nie jest...

    Tak naprawdę nie chodzi o przepychanki kto ma lepszy silnik. Choć widać jak niektórych boli samo wspomnienie, że konkurencja (akurat ta niemiecka, afe!) może coś zrobić lepiej
    Chodzi o coś zupełnie innego. Coś co jeszcze 5 lat temu mi osobiście również wydawało się świętokradztwem - mianowicie "co by było gdyby VAG przejął AR".

    Dzisiaj natomiast jak widzę zarządzanie marką Alfa Romeo, jak widzę (a w zasadzie nie widzę) gamę modelową, jak pamiętam co stało się z Lancią... to dochodzę do wniosku, że chyba wolałbym aby te Alfy miały właśnie silniki TFSI, być może gałkę z Passata, albo wewnętrzny moduł navi z Audi, ale również:
    - małe, zwinne i gustowne autko miejskie
    - hatchbacka
    - hot hatcha
    - sportwagona segmentu D
    - coupe jak przystało na włoską markę o tradycjach sportowych
    - limuzynę z akcentem sportowym
    - spidera z miękkim dachem

    A Wy byście nie woleli? Zamiast limitowanej edycji GTAm w cenie Lamborghini i Tonale będącego niezmiennie "w planach"?

    No w VAG-u już jest taka marka, Seat... Tego byśmy chyba nie chcieli.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #3030
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    VAG nie ma takiej marki jak AR o czym sami mówili. FCA nie chcialo się pozbyć AR to VAG kombinuję z marką Cupra ale to z góry jest skazane na porażkę bo każdy wie, że Cupra = Seat

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory