Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3051
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Dziwne że nie wybrałeś VAG-a, ten przecież ma wszystko, do tego jest wiele nowocześniejszy niż taki paliwożerny i nieekologiczny Ford- przecież tutaj piszesz zupełnie inaczej o technice aut różnych marek. Sam na swoim przykładzie widzisz jak to działa- nie zawsze ludzie wybierają to co akurat najmodniejsze i najnowocześniejsze.
    Ciągle tu piszecie że Alfie brak modeli w wielu segmentach, ale jak napisał fun jest ona częścią FCA i ona określa całościową strategię dla całego koncernu, stąd też pomysły jak np. Giulia GTA (nierentowne??- mała ilość dla koneserów w odpowiedniej cenie), niektórzy ciągle próbują sprowadzić Alfę do poziomu auta dla Januszy, Giulia i Stelvio akurat takimi nie są.

  2. #3052
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Ale o czym my rozmawiamy ?, ja kupiłem Alfe nowa z salonu - kupisz kolejna jak wejdzie Tonale ?

    Ilu z Was kupi nowa Alfe ?
    Ooo, właśnie! To jest genialne pytanie!

    Kupując nowe auto, jako wieloletni fan marki, chciałem kupić Alfę Romeo. Ale nie kupiłem. Dlaczego?
    No właśnie, dlaczego?
    Bo Giulietta, która jako jedyna spełniając moje założenia co do segmentu/wielkości auta, niestety mnie rozczarowała. Czym konkretnie? Silnikiem. I zestopniowaniem skrzyni i kilkoma innymi pierdołami, ale to nieistotne.
    SILNIK. Sorry, ale dla mnie to punkt wyjścia i podstawa samochodu. Wybacz, ale 1.4 z turbodziurą mnie nie zadowolił.

    Ilu klientów traci AR właśnie w taki sposób?
    Pytanie nie brzmi ilu z nas kupi nową Alfę mając do wyboru 2-3 modele. Pytanie brzmi ilu klientów chciałoby kupić AR ale nie znajdzie tam auta dla siebie?

    Bo robiąc coś tak nieracjonalnego jak kupno nówki w salonie (jest to nieuzasadnione ekonomicznie w żaden sposób i dobrze wiemy, że to po prostu zachcianka kogoś, kogo na to stać) nikt nie chce iść na kompromis typu "kupię to co jest, bo nie ma tego co bym chciał", tylko szuka auta, które będzie dla niego idealne. Gdybym chciał brać "co jest" to bym kupił auto 2-3 letnie z przedłużoną gwarancją i zaoszczędził 1/3 kwoty, co w przypadku nowego auta jest całkiem sporym workiem pieniędzy.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #3053
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Wprowadzenie auta segmentu C kosztuje duzo mniej niz wprowadzenie zabawki dla entuzjastów pogroju Giuli Q i wersju GTA, które nie są w stanie wolumenem sprzedaży przynieść zysku firmie. Aby móc w dłuższej perspektywie robić suta dla entuzjastów marka musi przynosić dochody wprowadzając auta ktore schodzą najlepiej czyli segment B i C. Umierającą Lanciam sprzedała w zeszłym roku w samych Włoszech wiecej Ypsilonow niż AR Giuli w calej Europie. VAG sprzedając auta dla Januszy mógł sobie pozwolić na przejęcie marek jak Lamborghini czy Bugatti

    Co do pytania co bym kupił z oferty AR to niestety nic dla mnie nie ma w kwocie, którą dysponowałem wiec wybralem Forda.
    Wiec jak kupiłeś Forda to nie dziw się, ze Alfa ostrożnie podejmuje decyzje w kwestiach wprowadzania nowych modeli być może za ostrożnie ale jape drzeć każdy potrafi o wyimaginowanych strategiach, co trzeba zrobić aby Alfa była liderem sprzedaży. Giulia jest 3 a nawet 4 x droższa od Ypsilon.

    Wdrożenie GTA kosztowało tyle co nic i to bardzo dobry zabieg, 75% auta albo i więcej już od dawno było gotowe. Zrobić nowy samochód i go wprowadzić na rynek to jest hajc.

    Jeśli chodzi o zysk stratę rozumiem, ze dysponujesz konkretnymi danymi bo ja z tego co wiem to mimo spadku sprzedaży Alfa nie zanotowała straty finansowej dla koncernu. Czy się mylę ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ooo, właśnie! To jest genialne pytanie!

    Kupując nowe auto, jako wieloletni fan marki, chciałem kupić Alfę Romeo. Ale nie kupiłem. Dlaczego?
    No właśnie, dlaczego?
    Bo Giulietta, która jako jedyna spełniając moje założenia co do segmentu/wielkości auta, niestety mnie rozczarowała. Czym konkretnie? Silnikiem. I zestopniowaniem skrzyni i kilkoma innymi pierdołami, ale to nieistotne.
    SILNIK. Sorry, ale dla mnie to punkt wyjścia i podstawa samochodu. Wybacz, ale 1.4 z turbodziurą mnie nie zadowolił.

    Ilu klientów traci AR właśnie w taki sposób?
    Pytanie nie brzmi ilu z nas kupi nową Alfę mając do wyboru 2-3 modele. Pytanie brzmi ilu klientów chciałoby kupić AR ale nie znajdzie tam auta dla siebie?

    Bo robiąc coś tak nieracjonalnego jak kupno nówki w salonie (jest to nieuzasadnione ekonomicznie w żaden sposób i dobrze wiemy, że to po prostu zachcianka kogoś, kogo na to stać) nikt nie chce iść na kompromis typu "kupię to co jest, bo nie ma tego co bym chciał", tylko szuka auta, które będzie dla niego idealne. Gdybym chciał brać "co jest" to bym kupił auto 2-3 letnie z przedłużoną gwarancją i zaoszczędził 1/3 kwoty, co w przypadku nowego auta jest całkiem sporym workiem pieniędzy.
    teraz to faktycznie można wyjść z takiego założenia ale wcześniej ? np. AR 159 dlaczego przestali produkować, były nawet wersje SW, ile wtedy Alf kupiliście z salonu ?
    A za czasów 156 / 147 / GT / 166 ? ile tego się niby nasprzedawało ?. Az trudno uwierzyć, ze tak ciężko trafić w gust Alfisty

    Racjonalnosc zakupu nowego samochodu to inny temat (zgadzam sie z tym co napisales) i tutaj dochodzimy do kolejnego clue - ile firm korzysta z samochodow VAG ?
    Ostatnio edytowane przez fan ; 09-07-2020 o 12:03

  4. #3054
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Sprzedaż alfy leży i kwiczy przez Fatalną obsługę w salonach i bierną postawę importera - oni nie mają pomysłu na Alfę ŻADNEGO!!!
    podam wam prosty przykład który opisałem w dziale stelvio
    w ub sobotę zrobiłem mały test - będąc w Polańczyku (taka miejscowość turystyczna w Bieszczadach) zaparkowałem Stelvio na parkingu wzdłuż głównej ulicy i na przeciwko poszliśmy do smażalni na pstrąga.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	144.4 KB
ID:	271058
    Siedząc na zewnątrz knajpy tak obserwowaliśmy- przez 35 minut i:
    przeszło obok 67 osób,
    56 zwróciło uwagę na auto, oglądało,
    z tej grupy... 10 zrobiło foty, a... 6 zaglądało nawet do środka.

    - wniosek jest jeden - żadna reklama w prasie, porozstawiać po autku w kurortach miejscach uczęszczanych w weekendy gdzie jest sporo ludu - AR naprawdę zwraca uwagę i se podoba!! :-)

    ciekawostka kilka aut dalej stało nowe X5M w krzykliwym niebieskim kolorze -niemal zero zainteresowania.

    kolejna rzecz - dlaczego nie wykorzystać np. wycieczki Makłowicza do Dalmacji Stelvo? dużo o tym sie mówi? W MEDIACH - CISZA!!!!

    może to wywrotowo ujmę ale

    DZIAŁ PROMOCJI FCA ZARÓWNO W PL JAK I W ITALII DO WYWALENIA DYSCYPLINARNIE NA ZBITY RYJ NATYCHMIAST!!!
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 09-07-2020 o 12:23

  5. #3055
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post

    DZIAŁ PROMOCJI FCA ZARÓWNO W PL JAK I W ITALII DO WYWALENIA DYSCYPLINARNIE NA ZBITY RYJ NATYCHMIAST!!!
    Ja to mam wrażenie, że taki dział to w ogóle nie istnieje w FCA, a na pewno nie w PL, więc nie ma kogo wyrzucać nawet

  6. #3056
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    [MENTION=34001]fan[/MENTION] o ile pamietam 156 i 147 poszło w sumie ponad milion sztuk nawet jak się wysilisz to podawałem w tym watku dane sprzedażowe.

    Co do Forda to co w nim złego? Ford potrafi sprzedać wiecej Mustangów rocznie niż AR modelu Stelvio i Giulia lacznie od poczatku.

    Co do darcia japy to najwiecej krzycza Ci co by woleli to i woleli tamto, a jak przychodzi co do czego to się okazuje, ze nie są zainteresowani zakupem auta z silnikiem ferrari ktory by "woleli", a w budżecie ktory maja alfa nie ma im nic ciekawego do zaoferowania...

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Dziwne że nie wybrałeś VAG-a, ten przecież ma wszystko, do tego jest wiele nowocześniejszy niż taki paliwożerny i nieekologiczny Ford- przecież tutaj piszesz zupełnie inaczej o technice aut różnych marek. Sam na swoim przykładzie widzisz jak to działa- nie zawsze ludzie wybierają to co akurat najmodniejsze i najnowocześniejsze.
    Nie dziwne bo należę do promila społeczeństwa, który kupuje auto dla przyjemności i prócz środka lokomocji traktuje je jako hobby
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 09-07-2020 o 12:38

  7. #3057
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Ja to mam wrażenie, że taki dział to w ogóle nie istnieje w FCA, a na pewno nie w PL, więc nie ma kogo wyrzucać nawet
    chyba tak tylko nie wiem czy się cieszyć czy smucić!

  8. #3058
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    [QUOTE=Pływak;


    Nie dziwne bo należę do promila społeczeństwa, który kupuje auto dla przyjemności i prócz środka lokomocji traktuje je jako hobby[/QUOTE]

    No wiesz, takiej odpowiedzi po Tobie się nie spodziewałem , -po tym co tu wypisujesz, ale to tak jak ja, też nie traktuję auta tylko jako środek lokomocji (dlatego mam Alfę z Busso 3,2, która daję mnóstwo frajdy z jazdy), a jednak piszemy tu zupełnie co innego. A może jednak tacy ludzie to nie tylko promil? Z pewnością mniejszość, ale niemała. Giulia V6 ma niestety zaporową cenę, brakuje czegoś pośredniego między nią a modelem 280 KM- wystarczyłoby tylko fabrycznie zwiększyć moc o kilkadziesiąt KM i by się sprzedawało.

  9. #3059
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Bo ja potrafię sie postawić w roli kowalskiego, a nie tylko patrzeć przez pryzmat swojego widzimisię. Historia i slupki pokazują, że wloskie auta segmentu B i C sprzedają sie świetnie bo to po prostu fajne, modne auta do przemieszczania się i zamiast iść tą drogą alfa wypuszcza najpierw Giulie Q aby pokazać niemieckiej konkurencji na ringu kto ma wiekszego ale zapomniała o tym, że Ci co się jarają takimi autami to promil. Alfa 156 i 147 sprzedawały się dobrze bo bylo po prostu ładne, nie miały ani napędu na tył ani zaawansowanej technologi i trafiały do przeciętnych ludzi, którzy chcieli modne auto. Nagle AR o tych klientach zapomniała i wymarzyła sobie, że odbierze rynek BMW i Mercowi w klasie premium gdzie jest zupełnie inny odbiorca

  10. #3060
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory