Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3061
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pankracy
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Giulia B-Tech
    Postów
    24

    Domyślnie

    Nie każda marka w ofercie koncernu musi przynosić znaczący zysk i mieć konkurenta dla Skody Octavii. AR ma historię i sukcesy, które są bezcenne i których nie da się tak prosto kupić. Tak samo jak pieniądze szejków w PSG nie zdobyły im jeszcze pucharu Ligi Mistrzów. Gdyby AR zaczęła produkować konkurenta dla Octavii to marka mogła by się rozmyć i nie byłaby już kojarzona z charakterystycznym dla siebie zębem. Dlatego rozpatrywanie codziennego samochodu dla Januszy w ofercie AR nie ma zbyt wielkiego sensu. To Fiat powinien stworzyć nowe Tipo i tam zaatakować, a nie Alfa tworzyć auta w każdym segmencie. Alfa musi się dobrze wypozycjonować i okopać w swoim targecie tym co ma dodając jeszcze kilka modeli. To, że jestem fanem czerwonych cegieł nie oznacza, że mam wybudować sobie cały dom z tych cegieł. Tak samo, ludzie chcą przejechać się AR i na nią popatrzeć, ale nie chcą mieć jej na co dzień. Każdy chce 3 letnią Giulię poleasingową za 1/3 ceny katalogowej, ale nikt nie chce jej wykupić z salonu. AR musi znaleźć swoją niszę i odpowiednio się do tej niszy zaadaptować.

    Również nie mówiłbym, że różne segmenty to jest wytwór VAGa. Segmenty były zawsze, czasem powstają nowe, czasem stare umierają bo nie ma na nie popytu i każda marka musi się pozycjonować o obrębie segmentów, które już istnieją w percepcji ludzi. Alternatywą jest zrewolucjonizowanie rynku i stworzenie kompletnie nowego rynku co robią np. samochody elektryczne lub globalne wydarzenia, np. pandemia, załamanie rynków finansowych. Takie rewolucje potrafią kompletnie przedefiniować rynek i pokazują co jest naprawdę ważne dla ludzi.
    Ostatnio edytowane przez pankracy ; 09-07-2020 o 14:03

  2. #3062
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nikt nie pisal, że AR ma mieć w ofercie konkurencje dla octawi ale wypadałoby aby miała konkurencję dla modeli Audi i BMW. Jak cofnieycie sie w dyskusji to wyliczalem ile modeli i w jakich wersjach nadwoziowych ma BMW, z którym Alfa chce konkurować. Nie twierdzę, ze taki sztuczne poszerzanie gamy to lek na wszystko ale jak chce sie konkurować w segmencie premium to nie dwoma wersjami nadwozia. Brak kompakta i kombii to poważna luka w ofercie. Nawet na tym forum wiele osób pisalo, ze nie kupili nowej AR wlasnie z powodu albo baraku nowego kompakta albo nadwozia kombii.

  3. #3063
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    za 120 tys znalazłem Audi A1 z silnikiem 0,999 cm i 116 KM vs Alfa Romeo Goulietta Veloce 1750Tbi 240KM 340Nm.
    Gdzie Ty znalazłeś nową Julkę Veloce? Niestety, silnika już dawno nie ma w ofercie...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    2.0TFSI ma jedną przewagę nad 2.0 TB, potencjał. Gdyby Giulia 2.0TB miała taki potencjał jak VAGi z 2.0TSI gdzie bez problemu znoszą 400KM (360KM po samym programie) stała by ta Giulia w garażu u mnie zamiast Mustanga. Niestety Veloce 280KM osiągami nie odstawało by zbytnio od mojego poprzedniego RSa wiec odpadło
    Ile jest osób, które kupuje w salonie Audi czy Mercedesa z myślą o chipowaniu? 0,1%?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tutaj ludzie płaczą, ze nie chcą pstryczków i klamek z Passata, a za chwile będą mieli całe platformy i silniki od pezota czy innego citroena i cały ten misterny plan z karbonowymi wałami i silnikami z ferrari w pizdu
    Jaka jest zasadnicza różnica między konstrukcją P508 i Passata? Generalnie nie za duża... PSA faktycznie biednie wypada w silnikach spalinowych, za to układy hybrydowe na razie wyglądają lepiej niż u VAG-a. Całościowo ja tam specjalnej różnicy nie widzę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Bo Giulietta, która jako jedyna spełniając moje założenia co do segmentu/wielkości auta, niestety mnie rozczarowała. Czym konkretnie? Silnikiem. I zestopniowaniem skrzyni i kilkoma innymi pierdołami, ale to nieistotne.
    SILNIK. Sorry, ale dla mnie to punkt wyjścia i podstawa samochodu. Wybacz, ale 1.4 z turbodziurą mnie nie zadowolił.
    No chyba nie mówisz o Maździe 3...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    DZIAŁ PROMOCJI FCA ZARÓWNO W PL JAK I W ITALII DO WYWALENIA DYSCYPLINARNIE NA ZBITY RYJ NATYCHMIAST!!!
    Jak się ma pod ręką Kubicę w F1 w zespole sponsorowanym przez Orlen, a na stacjach jest dosłownie ZERO promocji marki, to szkoda strzępić ryja, że zacytuję klasyka...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #3064
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Właśnie żadnej różnicy nie ma dlatego zastanawiają mnie jęki na temat passata, a nikt nie jęczy o fuzji z PSA

    Na pewno większość klientów nie rozpatruję silnika przez pryzmat modyfikacji ale ja pisalem dlaczego nie wybrałem Giuli przez pryzmat moich kryteriów.

  5. #3065
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Z fuzji z PSA nie wyjdzie nic dobrego, do tego nie trzeba być geniuszem . Ciułam na tę Giulię, bo potem to już nie będzie za bardzo co u Włochów kupować.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nikt nie pisal, że AR ma mieć w ofercie konkurencje dla octawi ale wypadałoby aby miała konkurencję dla modeli Audi i BMW. Jak cofnieycie sie w dyskusji to wyliczalem ile modeli i w jakich wersjach nadwoziowych ma BMW, z którym Alfa chce konkurować. Nie twierdzę, ze taki sztuczne poszerzanie gamy to lek na wszystko ale jak chce sie konkurować w segmencie premium to nie dwoma wersjami nadwozia. Brak kompakta i kombii to poważna luka w ofercie. Nawet na tym forum wiele osób pisalo, ze nie kupili nowej AR wlasnie z powodu albo baraku nowego kompakta albo nadwozia kombii.
    To jest sedno sprawy. Giuliettę spokojnie dałoby się GŁĘBOKO zliftować i na niej zarabiać. Ale prościej skasować model, a potem się zobaczy .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #3066
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No chyba nie mówisz o Maździe 3...
    Oczywiście, że tak
    Uwielbiam jak ludzie wieszają psy na tym aucie nie mając o nim zielonego pojęcia

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    To jest sedno sprawy. Giuliettę spokojnie dałoby się GŁĘBOKO zliftować i na niej zarabiać. Ale prościej skasować model, a potem się zobaczy .
    Dokładnie!
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #3067
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Uwielbiam jak ludzie wieszają psy na tym aucie nie mając o nim zielonego pojęcia
    Prawie kupiłem ten samochód, miałem już cenę dogadaną (73 tys. zł za 120 KM vs. 77 tys. za Giuliettę 150 KM). No ale dla mnie nie miał podejścia do Giulietty. Głównie ze względu na wnętrze (żadnych specjalnych zarzutów, po prostu Giulietta bardziej mi się podoba), ale silnik moim zdaniem zdecydowanie fajniejszy w Alfie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #3068
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    rawie kupiłem ten samochód, miałem już cenę dogadaną (73 tys. zł za 120 KM vs. 77 tys. za Giuliettę 150 KM). No ale dla mnie nie miał podejścia do Giulietty.
    Może dlatego, że porównywałeś wersję "dziadkowóz" bo tak jest zestrojony 120KM (skrzynia 5 vs 6 i inne przełożenia) do Alfy, która jest zdecydowanie bardziej sportowa. Wierz mi, że wersja 165KM, szczególnie po dotarciu to zupełnie inne auto. Zresztą... kreski nie kłamią. Seryjnie miałem 230Nm w wolnossącej 2.0 sporo niżej na wykresie niż 2.5V6 Busso ma 220Nm. To chyba mówi o tym, jak to auto jedzie?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #3069
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Niżej o 1000 obr/min, przy czym oczywiście Alfa i tak jest szybsza. Ale jeśli już takie porównania, to taką Mazdę lepiej porównać do starej 156 JTS, moc identyczna, osiągi prawie też (lekko lepsze u Alfy) a ten moment o którym piszesz, u Alfy ma max przy 3250 obr/min, w Mazdzie przy 4000 obr/min. Zwróć uwagę na to że tą Alfę przestali produkować 15 lat temu.

  10. #3070
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał pankracy Zobacz post
    Jest
    Jeżeli miałbym wróżyć z fusów to przewiduję w przyszłości nawet gorsze wyniki. Trend jest taki, że niedługo większość nowych samochodów to będą hybrydy albo elektryki i jeżeli AR nie wypozycjonuje się dobrze na tym rynku i nie wprowadzi swoich propozycji to zniknie z rynku.
    Może tak, może nie, współczynniki recyklingowe dla nowych aut spalinowych to rząd 90 procent, podczas gdy elektrykow to ponad 50 procent ledwie...
    Wyobraz sobie ilośc odpadów, w tym niebezpiecznych, jakbyś zamienił miliony aut spalinowych na elektryki.
    Jeszcze różnie może być. Masowe opinie w mediach to nie wyrocznia, raczej moda i owczy pęd.
    Nie byłbym taki pewny tych prognoz, co będzie niedługo w większości.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory