Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3081
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ale to nie żaden "pakiet Q"
    No nie każdy zna katalog na pamięć, a i stylistycznie jest jak Q (Carserwis w swoich ogłoszeniach pisze QV-look) Ale schodzimy z tematu

  2. #3082
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Od fana marki, który zaciekle broni tego modelu wypadało by wymagać aby znał ofertę swojej ulubionej marki wszakże wcale nie zbaczamy z tematu bo on dotyczy właśnie sprzedaży ów modelu

  3. #3083
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ale to nie żaden "pakiet Q"





    Z tym, że podstawowa wersja biznes już nie "wygląda jak maserati"




    od +/- zera to zrobili ostatnio tylko Giulie, a reszta bedzie bazowac na ich obecnej technologi ewentualnie zapożyczonej od PSA.
    Podstawowa Giulia buisness przede wszystkim nie wyglada jak Audi A1.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Od fana marki, który zaciekle broni tego modelu wypadało by wymagać aby znał ofertę swojej ulubionej marki wszakże wcale nie zbaczamy z tematu bo on dotyczy właśnie sprzedaży ów modelu
    Prawdziwy fan marki kupuje Forda Mondeo i krzyczy, ze nie ma sprzedazy

  4. #3084
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Trudno wymagać aby auto segmentu B wyglądało jak to segmentu D. Po drugie nigdy nie byłem fanem jednej marki, jestem fanem motoryzacji i znaczek na masce jest dla mnie nieistotny, a liczy się produkt. Trzy widzę, ze nie wyłapałeś żartu z tym "mondeo coupe"

  5. #3085
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ale to nie żaden "pakiet Q"





    Z tym, że podstawowa wersja biznes już nie "wygląda jak maserati"




    od +/- zera to zrobili ostatnio tylko Giulie, a reszta bedzie bazowac na ich obecnej technologi ewentualnie zapożyczonej od PSA.
    Podstawowa Giulia buisness przede wszystkim nie wyglada jak Audi A1.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Trudno wymagać aby auto segmentu B wyglądało jak to segmentu D. Po drugie nigdy nie byłem fanem jednej marki, jestem fanem motoryzacji i znaczek na masce jest dla mnie nieistotny, a liczy się produkt. Trzy widzę, ze nie wyłapałeś żartu z tym "mondeo coupe"
    Spokojnie, nie spinam sie dyskutujemy. A na Giukie Veloce Ti eydalbym kase z checia ale mnie nie stac. Fajnie, ze innych stac na samochody z tego pulapu cenowego i nie ma co plakac nad takim problemem. Moja Alfa ma dopiero 3 lata i tez jest fajna. Robi ze tak powiem wrazenie bo to topowa Giulietta i jest dynamiczniejsza na drodze od wiekszosci samochodow poruszajacych sie po polskich drogach.

  6. #3086
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    JA w tej chwili jestem na etapie zmiany auta i po 20-letniej przygodzie z Alfą kończę chyba znajomość(Równe 20 lat temu wyjechałem z salonu nową 156, póżniej GT,obecnie stara 166 ),Niestety, ale brak hybrydy w moim przypadku dyskwalifikuje Alfę -90 procent to jazda po mieście.Poza tym kto porówna serwis 15 letniej 166 z 15 letnim Lexusem, czy BMW,czy w sumie czymkolwiek to wie z czym to się je Człowiek nawet jak chce dopieśćić autko to musi się przygotować na ślęczenie na necie i szukanie częśc, albo jeżdzeniu po warsztatach i zostawianiu autka na dłuższy czas z każdą głupotą-2 tyg .czekania na trójniczek od zbiorniczka chłodzącego Uwielbiam tę markę, ale czasem zazdroszczę posiadaczom innych starszych aut, którzy po prostu zostawiają auto w warsztacie i odbierają nie zastanawiając się czy części są osiągalne czy nie.

  7. #3087
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    JA w tej chwili jestem na etapie zmiany auta i po 20-letniej przygodzie z Alfą kończę chyba znajomość(Równe 20 lat temu wyjechałem z salonu nową 156, póżniej GT,obecnie stara 166 ),Niestety, ale brak hybrydy w moim przypadku dyskwalifikuje Alfę -90 procent to jazda po mieście.Poza tym kto porówna serwis 15 letniej 166 z 15 letnim Lexusem, czy BMW,czy w sumie czymkolwiek to wie z czym to się je Człowiek nawet jak chce dopieśćić autko to musi się przygotować na ślęczenie na necie i szukanie częśc, albo jeżdzeniu po warsztatach i zostawianiu autka na dłuższy czas z każdą głupotą-2 tyg .czekania na trójniczek od zbiorniczka chłodzącego Uwielbiam tę markę, ale czasem zazdroszczę posiadaczom innych starszych aut, którzy po prostu zostawiają auto w warsztacie i odbierają nie zastanawiając się czy części są osiągalne czy nie.
    Tonale bedzie hybryda.
    Ja to do momentu kiedy bede tylko mogl to benzyna. Nastepny tez chcialbym benzyne ale ja ogolnie dlugo jezdze jednym modelem np. moje drugie auto mam tez od nowosci juz 12 lat. i trudno powiedziec co bedzie w przyszlosci. Juz 500e mi sie zaczal podobac niebezpiecznie.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 09-07-2020 o 20:27

  8. #3088
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dokładnie zaczekaj jeszcze trochę... albo i para lat jak FCA wypuści tonale w hybrydzie i będziesz miał fajne auto na wydłużonej płycie Fiata 500X tylko pewnie jeszcze nie wiadomo skąd hybrydę wezmą

  9. #3089
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Poza tym kto porówna serwis 15 letniej 166 z 15 letnim Lexusem, czy BMW,czy w sumie czymkolwiek to wie z czym to się je Człowiek nawet jak chce dopieśćić autko to musi się przygotować na ślęczenie na necie i szukanie częśc, albo jeżdzeniu po warsztatach i zostawianiu autka na dłuższy czas z każdą głupotą-2 tyg .czekania na trójniczek od zbiorniczka chłodzącego Uwielbiam tę markę, ale czasem zazdroszczę posiadaczom innych starszych aut, którzy po prostu zostawiają auto w warsztacie i odbierają nie zastanawiając się czy części są osiągalne czy nie.
    Doskonale cię rozumiem
    Sam wiele lat jeździłem 166 jako daily. Moja ma już 18 lat, ale na szczęście robi już za auto weekendowe
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #3090
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Jeśli przez głęboko mówisz zrobić od zera to tak. Przepaść technologiczna między obecnymi modelami o Giuliettą jest duża.
    Ale gdzie? Konstrukcja wahaczy powinna być inna? Inne amortyzatory? Generalnie cała elektronika jest do zrobienia od nowa, mechanicznie nie ma się specjalnie co przyczepić (chociaż ideał prowadzenia to to nie jest)... Dlatego bardzo głęboki lift moim zdaniem by wystarczył. Co jest takiego w mechanice nowego Audi A3, czego brakuje Alfie?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Z tym, że podstawowa wersja biznes już nie "wygląda jak maserati"
    MY2020 wygląda w wersji Business całkiem OK, dokładasz malowane zaciski, tylny dyfuzor + podwójny wydech ("groszowe" sprawy, jeśli się weźmie pod uwagę różnicę w cenie wersji i wyposażenie) i można się pokazać na mieście . Jedyny minus to czarne wnętrze, ale to się da przeżyć.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory