Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3101
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Wygląda tak samo od 13 lat, a wygląd to oczywiście kwestia gustu jeśli ktoś w takim aucie gustuje to jego sprawa 160K zł za 500e jakiej by tam technologi nie miała to po prostu gruba przesada i jeśli cena szybko nie zapikuje w dól to będzie to kolejna porażka sprzedażowa FCA

    Co do 159 owszem szały nie było poszło koło 220K egzemplarzy ale porównajmy dane sprzedażowe z Europy

    Pierwszy pełny rok sprzedaży
    159 57K szt vs Giulia 24K szt

    Drugi rok sprzedaży
    159 65K szt vs Giulia 17K szt

    Trzeci rok
    159 45K szt vs Giulia 11K szt

    Zaraz ktoś doliczy do Giuli wyniki Stelvio bo przecież 159 była w kombii ale właśnie w kombi, a nie w SUVie

    Dorzucę jeszcze statystyki Giulietty kolejno pierwszy pełny rok 79K szt, drugi 61K sztuk, trzeci 46K sztuk

    i Mito kolejno 62K szt, 52K szt, 40K sztuk

    To chyba wyjaśnia wszystko jakich segmentów brakuje.

  2. #3102
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Trudno wymagać aby auto segmentu B wyglądało jak to segmentu D. Po drugie nigdy nie byłem fanem jednej marki, jestem fanem motoryzacji i znaczek na masce jest dla mnie nieistotny, a liczy się produkt. Trzy widzę, ze nie wyłapałeś żartu z tym "mondeo coupe"
    A o co Ci chodzi z tym, ze Tipo moglby conajwyzej z Fabia konkurowac?

    Tipo to samochod budzetowy i uwazam, ze swietnie spelnia to zadanie. Mialem do czynienia z wersja topowa za 75 czy 80 tys zl i silnikiem 1,4 T-Jet i fajnie sie tym jezdzilo. Jesli ktos ma ograniczony budzet to taka wersja Tipo napewno godna uwagi.

    https://youtu.be/GP5UoqMV1Gg

  3. #3103
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Chodzi mi to to, ze FCA ma jednego kompakta segmentu C właśnie tylko w klasie budżetowej. Nie mówię, ze to auto złe ale właśnie może co najwyżej konkurować z Fabia w swoim segmencie. Ludzie oczekujący kompakta z wyższej półki nie mają czego szukać u FCA o to chodzi bo twierdziłeś, ze FCA ma pokrycie we wszystkich segmentach i półkach, a tu guzik prawda.

  4. #3104
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Wygląda tak samo od 13 lat, a wygląd to oczywiście kwestia gustu jeśli ktoś w takim aucie gustuje to jego sprawa 160K zł za 500e jakiej by tam technologi nie miała to po prostu gruba przesada i jeśli cena szybko nie zapikuje w dól to będzie to kolejna porażka sprzedażowa FCA

    Co do 159 owszem szały nie było poszło koło 220K egzemplarzy ale porównajmy dane sprzedażowe z Europy

    Pierwszy pełny rok sprzedaży
    159 57K szt vs Giulia 24K szt

    Drugi rok sprzedaży
    159 65K szt vs Giulia 17K szt

    Trzeci rok
    159 45K szt vs Giulia 11K szt

    Zaraz ktoś doliczy do Giuli wyniki Stelvio bo przecież 159 była w kombii ale właśnie w kombi, a nie w SUVie

    Dorzucę jeszcze statystyki Giulietty kolejno pierwszy pełny rok 79K szt, drugi 61K sztuk, trzeci 46K sztuk

    i Mito kolejno 62K szt, 52K szt, 40K sztuk

    To chyba wyjaśnia wszystko jakich segmentów brakuje.
    Tylko, ze Giulia nie jest sprzedawana tylko w Europie a Stelvio jak najbardziej jest wzgledem Giuli jej odmiana.

  5. #3105
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Takie śmieszne tłumaczenia fanatyków ale po pierwsze nie wiesz ile by się sprzedało 159 gdyby też była oferowana w USA dlatego porównuje ten sam rynek aby pokazać czego chcą klienci to raz, a dwa nie wiadomo czy dla klienta Stelvio jest substytutem Giulii kombi i czy szukając kombi wezmą SUVa czy jednak pójdą do konkurencji.

  6. #3106
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Chodzi mi to to, ze FCA ma jednego kompakta segmentu C właśnie tylko w klasie budżetowej. Nie mówię, ze to auto złe ale właśnie może co najwyżej konkurować z Fabia w swoim segmencie. Ludzie oczekujący kompakta z wyższej półki nie mają czego szukać u FCA o to chodzi bo twierdziłeś, ze FCA ma pokrycie we wszystkich segmentach i półkach, a tu guzik prawda.
    Napisalem w segmentach nie rozdzielajac na wyzsze czy budzetowe konstrukcje.

  7. #3107
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    przepiekne Coupe Brera jakby chyba spadlo niemal do zera
    Też mnie to dziwi pod kątem estetycznym, bo auto do dziś jest IMO zjawiskowe. Jednak pod kątem technicznym już trochę mniej, bo... była za ciężka, nie prowadziła się jak na Alfę przystało no i te silniki... Zabrakło mocnych benzyn, bo JTD były spoko, ale nie każdy toleruje diesla w coupe. Wersja 1750 TBi poprawiła sytuację (odelżone auto) ale to okazało się za mało, albo za późno. Konkurencja miała wtedy silniki 300KM.

    Obawiam się, że sytuacja się powtarza. AR wchodzi za późno ze swoimi modelami -> Tonale już dawno powinno się sprzedawać, a teraz powinni pracować na wersją hybrydową.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #3108
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Być może entuzjazm na widok Brery opadał po jeździe próbnej dlatego kiepska sprzedaż

  9. #3109
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    nie wiadomo czy dla klienta Stelvio jest substytutem Giulii kombi i czy szukając kombi wezmą SUVa czy jednak pójdą do konkurencji.
    Dla mnie (i wielu innych ludzi też) kombi a SUV to dwa zupełnie inne auta. Nie oszukujmy się - ktoś, kto szuka SUVa nie kupi kombi. A ktoś, kto szuka kombi tylko czasami da się namówić na SUVa.

    Wystarczy popatrzeć na tą tak nie lubianą konkurencję (BMW, Audi, Merc). Mają kilka modeli SUV w ofercie i sprzedają poza tym mnóstwo kombi.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #3110
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Takie śmieszne tłumaczenia fanatyków ale po pierwsze nie wiesz ile by się sprzedało 159 gdyby też była oferowana w USA dlatego porównuje ten sam rynek aby pokazać czego chcą klienci to raz, a dwa nie wiadomo czy dla klienta Stelvio jest substytutem Giulii kombi i czy szukając kombi wezmą SUVa czy jednak pójdą do konkurencji.
    Ale jakie tlumaczenie pokazujesz, ze Mito z cena od 55 tys zl sprzedalo sie rocznie na poziomie 50 tys szt. To nie bylo nawdt pierwszej 10 w segmencie a cenowo auto bylo dostepne dla szerszego grona odbiorcow. 159 tez zaxzynala sie od 85 tys zl. Wiec to nie byly cenowo wygorowane modele. Sprzedaz na poziomie 40 tys szt. To juz prawie egzotyk ale ten projekt nie byl egzotykiem z zalozenia.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory