Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3111
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Wygląda tak samo od 13 lat, a wygląd to oczywiście kwestia gustu jeśli ktoś w takim aucie gustuje to jego sprawa 160K zł za 500e jakiej by tam technologi nie miała to po prostu gruba przesada i jeśli cena szybko nie zapikuje w dól to będzie to kolejna porażka sprzedażowa FCA

    Co do 159 owszem szały nie było poszło koło 220K egzemplarzy ale porównajmy dane sprzedażowe z Europy

    Pierwszy pełny rok sprzedaży
    159 57K szt vs Giulia 24K szt

    Drugi rok sprzedaży
    159 65K szt vs Giulia 17K szt

    Trzeci rok
    159 45K szt vs Giulia 11K szt

    Zaraz ktoś doliczy do Giuli wyniki Stelvio bo przecież 159 była w kombii ale właśnie w kombi, a nie w SUVie

    Dorzucę jeszcze statystyki Giulietty kolejno pierwszy pełny rok 79K szt, drugi 61K sztuk, trzeci 46K sztuk

    i Mito kolejno 62K szt, 52K szt, 40K sztuk

    To chyba wyjaśnia wszystko jakich segmentów brakuje.
    Serio porównujesz sprzedaż sedanów w oknie 11 lat? Patrząc na rynek i tendencje sprzedażowe crossoverów to jest bez sensu. BMW w 2006 sprzedawało 290k E90 a w 2019 G20 125k. No chyba się beta zwinie z rynku zaraz.

  2. #3112
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Patrząc na rynek i tendencje sprzedażowe crossoverów to jest bez sensu. BMW w 2006 sprzedawało 290k E90 a w 2019 G20 125k. No chyba się beta zwinie z rynku zaraz.
    Trafnie, tylko że... ta Beta sprzedaje w to miejsce INNE swoje modele, których ma na pęczki. Czyli nie straciła klientów, zostali oni tylko przesunięci w inny segment. Klient AR nie ma się gdzie przesunąć.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #3113
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dokładnie jak się kolego [MENTION=82207]Shimmy[/MENTION] cofniesz to gdzieś tu wyliczałem cała game modelowa BMW z rozróżnieniem na wersje nadwozia. Sam się w tym gubię bo gama BMW to jest jakiś kosmos ale to, że nie sprzedaje się trójka w sedanie tak jak w 2006 to nie znaczy, ze klienci poszli gdzies indziej tylko może kupili BMW 2 grancoupe albo 4 grancoupe. Po prostu klient z BMW nie musi uciekać bo ma w czym wybierać.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 10-07-2020 o 13:27

  4. #3114
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Dla mnie (i wielu innych ludzi też) kombi a SUV to dwa zupełnie inne auta. Nie oszukujmy się - ktoś, kto szuka SUVa nie kupi kombi. A ktoś, kto szuka kombi tylko czasami da się namówić na SUVa.

    Wystarczy popatrzeć na tą tak nie lubianą konkurencję (BMW, Audi, Merc). Mają kilka modeli SUV w ofercie i sprzedają poza tym mnóstwo kombi.
    Oczywistym jest, ze kombi to nie SUV. Oczywistym jest tez, ze jak byly kombi w przystepniejszej cenie to nie bylo chetnych. A w Polsce to juz w ogole pamietam, ze jak byl szal na 156/147/GT to widac bylo co jakis czas wersje nawet te tansze 1,6, diesle szal na Sportwagona a pozniej jak weszla 159 to nagle bardzo rzadko pojedyncze egzemplarze. Akurat tez uwazam, ze Giulia powinna miec wersje kombi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Dokładnie jak się kolego [MENTION=82207]Shimmy[/MENTION] cofniesz to gdzieś tu wyliczałem cała game modelowa BMW z rozróżnieniem na wersje nadwozia. Sam się w tym gubię bo gama BMW to jest jakiś kosmos ale to, że nie sprzedaje się trójka w sedanie tak jak w 2006 to nie znaczy, ze klienci poszli gdzies indziej tylko może kupili BMW 2 grancoupe albo 4 grancoupe. Po prostu klient z BMW nie musi uciekać bo ma w czym wybierać.
    Bo BMW sprzedaje na poziomie 2 mln samochodow rocznie a nie 50 tys.

  5. #3115
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zgadza się bo markę buduje się dekadami, a nie na zasadzie klepaliśmy przez ostatnie ćwierć wieku auta o wątpliwej reputacji ale od dzisiaj będziemy PREMIUM! Nie, tak to nie działa.

  6. #3116
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Zgadza się bo markę buduje się dekadami, a nie na zasadzie klepaliśmy przez ostatnie ćwierć wieku auta o wątpliwej reputacji ale od dzisiaj będziemy PREMIUM! Nie, tak to nie działa.
    Watpliwej reputacji jest Audi A1.

  7. #3117
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Potraciło Cie takie audi czy "somsiad" kupił, że ci tak za skórę zaszło? Przez ostatnie strony już chyba kilkanaście razy je wspomniałeś


    BTW to watpliwej reputacji A1 od początku produkcji 2010r sprzedało sie w ilości prawie 1 000 000 (słownie miliona) sztuk az sam się zdziwiłem
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 10-07-2020 o 14:11

  8. #3118
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Potraciło Cie takie audi czy "somsiad" kupił, że ci tak za skórę zaszło? Przez ostatnie strony już chyba kilkanaście razy je wspomniałeś


    BTW to watpliwej reputacji A1 od początku produkcji 2010r sprzedało sie w ilości prawie 1 000 000 (słownie miliona) sztuk az sam się zdziwiłem
    Ten samochod stal sie moim ulubionym modelem Audi

  9. #3119
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Chodzi mi to to, ze FCA ma jednego kompakta segmentu C właśnie tylko w klasie budżetowej. Nie mówię, ze to auto złe ale właśnie może co najwyżej konkurować z Fabia w swoim segmencie. Ludzie oczekujący kompakta z wyższej półki nie mają czego szukać u FCA o to chodzi bo twierdziłeś, ze FCA ma pokrycie we wszystkich segmentach i półkach, a tu guzik prawda.
    FCA chyba zdaje sobie z tego sprawę. Wprawdzie odpuścili Giuliettę - pewnie dlatego bo stara platforma nie nadaje się do technologii hybrydowej a na Giorgio ceny by były na poziomie BMW 1 i Mercedesa A czyli kosmos. Widząc sprzedaż Giulii która jest na żałosnym poziomie wiedzieli, że drogi kompakt w Alfie to będzie niewypał. FCA nie poddaje się jednak i wiadomo już, ze Tipo po lifcie wyjdzie też w wersji Cross podniesionej, z mocniejszymi silnikami, bogatszymi opcjami wyposażenia, światłami led, cyfrowymi zegarami itp, także będzie już w pełni konkurował z resztą kompaktów na rynku.
    Co do opóźnień Tonale to oczywiste jest, że głównie są wynikiem wprowadzenia tam technologii hybrydowej.
    Teraz priorytet w tej dziedzinie ma Maserati i tam idzie kasa, Alfa musi żyć z ochłapów. Za parę dni premiera hybrydowego Ghibli z czterocylindrowym silnikiem (podobno 2.0 od Giulii) to i może Alfie coś z tej technologii skapnie.

  10. #3120
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie widzę że ogólnie dyskusja a wręcz czasem gorące spory tu powstają, ale przecież nikt nie mówi tutaj z kolegów ze Alfa to złe samochody tak mi się przynajmniej wydaje, bo ja jako użytkownik Stelvio przynajmniej jestem mega zadowolony. Chodzi o marna sprzedaż, a tego dotyczy wątek. Tutaj nie chodzi że ktoś mówi że samochody które się dobrze sprzedają są lepsze, tylko nie oszukujemy się dwoma modelami z takich segmentów jak Giulia i Stelvio mega sprzedaży się nie zrobi tym bardziej że Giulietta wychodzi że sprzedaży.
    Pozostaje czekać na nowe modele bo auta są naprawdę fajne i życzę tego sobie Wam i przede wszystkim Alfie

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory