Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3121
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Amen.

  2. #3122
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Panowie widzę że ogólnie dyskusja a wręcz czasem gorące spory tu powstają, ale przecież nikt nie mówi tutaj z kolegów ze Alfa to złe samochody tak mi się przynajmniej wydaje, bo ja jako użytkownik Stelvio przynajmniej jestem mega zadowolony. Chodzi o marna sprzedaż, a tego dotyczy wątek. Tutaj nie chodzi że ktoś mówi że samochody które się dobrze sprzedają są lepsze, tylko nie oszukujemy się dwoma modelami z takich segmentów jak Giulia i Stelvio mega sprzedaży się nie zrobi tym bardziej że Giulietta wychodzi że sprzedaży.
    Pozostaje czekać na nowe modele bo auta są naprawdę fajne i życzę tego sobie Wam i przede wszystkim Alfie
    No jak jeszcze te modele co są byłyby kaszana.....
    Wydaje mi się, że Alfa ma ogólnie duże ciśnienie na robienie samochodów najlepszych w swoich przedziałach cenowych. Potem pojawia się na rynku właśnie Stelvio Q, które jeździ tempem Porsche GT3 RS na torze a jest SUVem.

    https://youtu.be/LOG_NaOLBhY

    To jak już mamy produkt, to jak go sprzedać? (bo to tak nie działa, że najpierw samochody w segmentach a później słupki sprzedaży, jest na odwrót najpierw sprzedaż a potem kolejne modele)

  3. #3123
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Stelvio Q, które jeździ tempem Porsche GT3 RS na torze a jest SUVem.
    Znaczy tutaj akurat chyba była Giulia.

    Ten aspekt też już przerabialiśmy, to druga strona medalu. No moim zdaniem i chyba nie tylko, tutaj właśnie pojawia się problem, że Alfa nie ma pomysłu trochę jak tą Alfę sprzedać.
    -Pokutuje mit awaryjności, a żeby temu zadać kłam można by dać dłuższą gwarancję i mocno to komunikować
    -w samych salonach też zbyt często się zdarza, że lekko mówiąc tak jakby sprzedawcom nie za bardzo zależało
    -o bardzo małej gamie modelowej już mówiliśmy, brak ciągłości modelowej
    -tak jak już też zostało powiedziane, sprzedaż nie wystrzeli od razu pomimo dobrego produktu, tym bardziej że cena nie jest jakaś niska, ludzie muszą się przekonać, a to trwa czasem znacznie dłużej niż jedną generacja danego modelu

  4. #3124
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dokładnie, a aby przekonać ludzi potrzebne sa auta najpopularniejszych segmentów to one są wstanie przełamać stereotyp.


    Cytat Napisał fan Zobacz post
    No jak jeszcze te modele co są byłyby kaszana.....
    Potem pojawia się na rynku właśnie Stelvio Q, które jeździ tempem Porsche GT3 RS na torze a jest SUVem.
    Po pierwsze piszesz o Stelvio wklejasz filmik z wielkim napisem GIULIA, po drugie oficjalne czasy Porsche GT3 RS 6.56 vs Giulia 7.32 vs Stelvio 7.52. Po trzecie wyniki na ringu sprzedają auta tylko garstce entuzjastów i jest do nikły promil klientów na auta.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 11-07-2020 o 09:06

  5. #3125
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Znaczy tutaj akurat chyba była Giulia.

    Ten aspekt też już przerabialiśmy, to druga strona medalu. No moim zdaniem i chyba nie tylko, tutaj właśnie pojawia się problem, że Alfa nie ma pomysłu trochę jak tą Alfę sprzedać.
    -Pokutuje mit awaryjności, a żeby temu zadać kłam można by dać dłuższą gwarancję i mocno to komunikować
    -w samych salonach też zbyt często się zdarza, że lekko mówiąc tak jakby sprzedawcom nie za bardzo zależało
    -o bardzo małej gamie modelowej już mówiliśmy, brak ciągłości modelowej
    -tak jak już też zostało powiedziane, sprzedaż nie wystrzeli od razu pomimo dobrego produktu, tym bardziej że cena nie jest jakaś niska, ludzie muszą się przekonać, a to trwa czasem znacznie dłużej niż jedną generacja danego modelu
    Alfa ma dwa modele SUV i sedan. W pierwszym segmencie lider sprzedaje 330 tys samochodow rocznie (Rav 4) a taka np. Mazda CX5 sprzedaje sie 200 tys rocznie. Dla Alfy Stelvio osiagniecie pulapu 100 - 150 tys samochodow rocznie nie powinno byc problemu, znalazlaby sie w tym momencie dopiero w top 20 segmentu. Gdyby do tego Giulia sprzedala sie chociaz w liczbie 80 tys szt. to sprzeda samochodow Alfa Romeo osiagnelaby pulap ok 200 tys. Samochodow rocznie czyli jedna z najwiekszych w historii. 2 modelami niebedac w czolowkach sprzedazy jeszcze. Bo dzis to oba modele nie lapia sie nawet do top 30. Wiec tutaj nie mowimy o panowaniu w segmentach. Az dziw, ze wchodzi Tonale.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 11-07-2020 o 09:13

  6. #3126
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Znaczy tutaj akurat chyba była Giulia.

    Ten aspekt też już przerabialiśmy, to druga strona medalu. No moim zdaniem i chyba nie tylko, tutaj właśnie pojawia się problem, że Alfa nie ma pomysłu trochę jak tą Alfę sprzedać.
    -Pokutuje mit awaryjności, a żeby temu zadać kłam można by dać dłuższą gwarancję i mocno to komunikować
    -w samych salonach też zbyt często się zdarza, że lekko mówiąc tak jakby sprzedawcom nie za bardzo zależało
    -o bardzo małej gamie modelowej już mówiliśmy, brak ciągłości modelowej
    -tak jak już też zostało powiedziane, sprzedaż nie wystrzeli od razu pomimo dobrego produktu, tym bardziej że cena nie jest jakaś niska, ludzie muszą się przekonać, a to trwa czasem znacznie dłużej niż jedną generacja danego modelu
    Dobre podsumowanie. Ja mam wrażenie, że AR zrobiła w swoim mniemaniu 2 zajebiste auta i one same się teraz powinny sprzedać. Tak było 20 lat temu, dziś już to nie działa. Poza tym zajebiste są też nie całkiem, to znaczy performance jak najbardziej, ale już dopracowanie... no wystarczy poczytać odpowiedni dział na forum.
    O tym co powinni z tym zrobić było już milion razy, szkoda się powtarzać...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #3127
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Mamy nowego menedżera marek Alfa Romeo i Jeep w Polsce (Rafał Grzanecki), ale patrząc na dotychczasową karierę, cudów się nie spodziewam .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #3128
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Poza tym zajebiste są też nie całkiem, to znaczy performance jak najbardziej, ale już dopracowanie... no wystarczy poczytać odpowiedni dział na forum.
    Samochody nie są perfekcyjnie dopracowane, ale żeby twierdzić, że dopracowanie w jakimś stopniu umniejsza modelom jest raczej niesprawiedliwym nadużyciem

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Mamy nowego menedżera marek Alfa Romeo i Jeep w Polsce (Rafał Grzanecki), ale patrząc na dotychczasową karierę, cudów się nie spodziewam .
    20 lat w FCA. No rewolucji tu nie będzie

  9. #3129
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    A tak zupełnie z innej beczki, pozwolę sobie na lekki offtop, bo często jest tutaj przytaczany dla przykładu koncern VAG no i ogólnie mit zawodności aut Alfy, również gdzieś wrzucałem artykuł ze stanów, że pod względem zawodności na rynku decyduje liczba akcji serwisowych i że w Alfie były dwie odnośnie ACC i poziomu paliwa i lepiej wypadł Buick Regal.
    No to właśnie małżonka otrzymała list polecony dotyczący jej Audi A5, akcja 27H2, może dojść do zwarcia i ostatecznie do pożaru samochodu, do wymiany alternatoro-rozrusznik
    Akcją objętych jest ok 550 000 aut...
    Teraz odnośnie serwisu, w sumie nie serwisu, ale importera. Akcja jest, ale części nie ma i nie wiadomo kiedy będą
    Zatem nie ma świętości...
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 11-07-2020 o 12:52

  10. #3130
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Samochody nie są perfekcyjnie dopracowane, ale żeby twierdzić, że dopracowanie w jakimś stopniu umniejsza modelom jest raczej niesprawiedliwym nadużyciem
    A, to już zależy... od tego czy braki w dopracowaniu nastąpiły na poziomie konstrukcyjnym, czy wykonawczym
    Niemniej jednak niezależnie od etapu i tak całość firmuje Alfa Romeo


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No to właśnie małżonka otrzymała list polecony dotyczący jej Audi A5, akcja 27H2, może dojść do zwarcia i ostatecznie do pożaru samochodu, do wymiany alternatoro-rozrusznik
    Akcją objętych jest ok 550 000 aut...
    Teraz odnośnie serwisu, w sumie nie serwisu, ale importera. Akcja jest, ale części nie ma i nie wiadomo kiedy będą
    Zatem nie ma świętości...
    Oczywiście, że nie ma świętości. Ja bym sobie jednak życzył, żeby zamiast czytać na forum "wystąpiło mi to i to, zapaliły się takie kontrolki, co mam teraz zrobić?" czytałbym "AR ogłosiło kolejną akcję serwisową" i zanim takie wpisy nastąpią, ewentualne usterki zostałyby usunięte
    Ocenianie niezawodności auta pod katem ilości akcji serwisowych to lekkie nieporozumienie. Bo wychodzi na to, że jeżeli auto będzie się psuło co miesiąc, ale producent nie ogłosi żadnej akcji to jest niezawodne?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory