Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3131
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ocenianie niezawodności auta pod katem ilości akcji serwisowych to lekkie nieporozumienie. Bo wychodzi na to, że jeżeli auto będzie się psuło co miesiąc, ale producent nie ogłosi żadnej akcji to jest niezawodne?
    Oczywiście, że tak. Napisałem to właśnie ze względu na tamten test, recenzje z USA, że właśnie Alfa nie jest bezawaryjnym samochodem bo miała dwie w sumie nie tak istotne akcje, a właśnie choćby Buick jest dobrym wyborem bo ich nie miał.
    Natomiast akcja, że jednak może się auto zjarać to słabo wygląda, dwa napisałem to również bardziej pod kątem tego, że ogłaszają akcję, a nie mają części i nie wiedzą kiedy będą mieć

  2. #3132
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Żona po otwarciu listu jeździ autem czy czeka na części i wymianę? Wybór Audi był Wasza decyzją czy był podyktowany jakimiś innymi czynnikami? Np takie wymogi firmy itp. Bo zastanawia mnie dlaczego nie giulia. Fajny byłby duecik i banan za każdym wyjeździe.

  3. #3133
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    dwa napisałem to również bardziej pod kątem tego, że ogłaszają akcję, a nie mają części i nie wiedzą kiedy będą mieć
    To bardzo słabo wygląda i wpisuje się też w traktowanie PL jako rynku drugiej kategorii (tak samo w Tesla - w zachodniej Europie wymieniają elementy przy tej samej usterce, a dla aut z PL nie chcą).

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Natomiast akcja, że jednak może się auto zjarać to słabo wygląda
    No tak, pytanie na ile jest to prawdopodobne i po jakim czasie?
    Natomiast wiadomo nie od dziś jak koncern VAG lubi tuszować usterki i oszukiwać
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #3134
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Natomiast akcja, że jednak może się auto zjarać to słabo wygląda, dwa napisałem to również bardziej pod kątem tego, że ogłaszają akcję, a nie mają części i nie wiedzą kiedy będą mieć
    Ogłosili akcję serwisową, żeby ich znowu jakiś amerykański prawnik nie puścił z torbami, bo teraz są już kryci, a jak się już coś obiecało, to przecież nie znaczy, że trzeba to szybko realizować. Może kiedyś tam się zrobi jak już będą części zamienne
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #3135
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ja bym sobie jednak życzył, żeby zamiast czytać na forum "wystąpiło mi to i to, zapaliły się takie kontrolki, co mam teraz zrobić?" czytałbym "AR ogłosiło kolejną akcję serwisową" i zanim takie wpisy nastąpią
    Z tym u innych, a raczej w tym przypadku dalej pozostajemy przy VAG-u wcale nie jest lepiej. Silnik 2.0 TDI 190KM, Superb, Passat, A4 chociażby, co jakiś czas wywala CHECK, wychodzi błąd Katalizator NOx mała skuteczność, rozwiązanie? - Skasować błąd i jeździć do następnego razu, który może wystąpić za tydzień, miesiąc, pół roku nikt nie wie, producent pracuje nad rozwiązaniem problemu, no i tak będzie już z rok jak pracuje. Najgorsze, że trzeba to wytłumaczyć Klientom

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Żona po otwarciu listu jeździ autem czy czeka na części i wymianę? Wybór Audi był Wasza decyzją czy był podyktowany jakimiś innymi czynnikami? Np takie wymogi firmy itp. Bo zastanawia mnie dlaczego nie giulia. Fajny byłby duecik i banan za każdym wyjeździe.
    Jeździ, podobno w czwartek mają coś wiedzieć kiedy będzie cześć, jeżeli nie będzie, to podstawiam im auto i niech mi dają auto zastępcze. Wydaje mi się, że w przypadku (pewnie mało prawdopodobne, ale zawsze) gdyby jednak samochód się zjarał, to ubezpieczenie w tym przypadku, odmawia wypłaty odszkodowania, a że jest tam napisane, że może wystąpić pożar nawet podczas dłuższego postoju, a auto w garażu w domu to tym bardziej słabo

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Wybór Audi był Wasza decyzją czy był podyktowany jakimiś innymi czynnikami? Np takie wymogi firmy itp. Bo zastanawia mnie dlaczego nie giulia. Fajny byłby duecik i banan za każdym wyjeździe.
    No to był jej wybór, zamaniła sobie A5 i nic więcej, miałem kiedyś coupetę, chyba jej sentyment do bezramkowych drzwi został

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No tak, pytanie na ile jest to prawdopodobne i po jakim czasie?
    Natomiast wiadomo nie od dziś jak koncern VAG lubi tuszować usterki i oszukiwać
    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ogłosili akcję serwisową, żeby ich znowu jakiś amerykański prawnik nie puścił z torbami, bo teraz są już kryci, a jak się już coś obiecało, to przecież nie znaczy, że trzeba to szybko realizować. Może kiedyś tam się zrobi jak już będą części zamienne
    No nie sądzę właśnie, że od razu się spali, ale jak już człowiek, wie że może to jakoś by to wymienił.
    Co do tej kwestii z USA, to może i coś jest na rzeczy bo jak dzwoniłem i pytałem czy duże prawdopodobieństwo tego pożaru, to powiedział, że ani w Polsce ani w Europie nie było takiego przypadku, zatem chyba w USA był

  6. #3136
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Ciekawe dlaczego niemcy nie maja przypietej latki ze sa klamcami i oszustami choc potrafia zrobic dobre auto czego dowodem jest BMW czy Mercedes gdzie mamy doczyniena z fascynujacymi samochodami rowniez wygladajacymi to jednak sposob jaki prowadzi do osiagania celow zazwyczaj opiera sie na tych 2 filarach.

    Co do rynku polskiego to zauwazmy, ze w Polsce rynek opiera sie na flotach dla firm glownie ok 60% natomiast pozostali prywatni konsumenci to tylko ok 40% i jak sobie zobaczymy na taka statystyke to sie okazuje ze ludzie ida wydawac pieniadze glownie wlasnie na Tipo, Yaris moze Fabia czyli samochody budzetowe i tym samym tanie. Dlatego ciezko tutaj wymuszac na producentach ze nie traktuja nas priorytetowo. W przypadku Alfy widze tutaj glebszy problem niz czekanie na czesci. W salonach Alfa Romeo mozna sie spotkac z przemysleniami sprzedawcy, ktory mi osobiscie doradzal w ten sposob ze Giulia sie nie sprzedaje, ze za rok ceny tych aut spadna bardzo mocno o kilkadziesiat procent. Gdybym to nie byl ja to pewnie wyjechalbym samochodem innej marki z salonu obok. A najgorsze jest to, ze sam sprzedawca jezdzil Honda. A na nocy cudow w tamtym roku na Alfe Romeo Veloce Ti z pakietem Q i perlowym lakierze byl upust 1% a na tansze odmiany prezentowalo sie to nie duzo lepiej a nawet byly takie propozycje, ze znajac auto wiedzialem za ile mialbyc sprzedawany przed akcja a w czasie akcji podniesiona zostala cena i nadany upust ze finalnie wlasciwie auto bylo oferowane w cenie takiej samej jak przed noca cudow. Wiec w Alfie pomimo, ze tak czasem sie wydaje nie mozna liczyc na dobre upusty jak w przypadku konkurencji. Sama flota w Alfie nie istnieje ale wydaje mi sie, ze Alfa moglaby powalczyc we flotach dla dyrektorow prezesow gdzie czesto zdarza sie, ze taki Pan mimo ze kupuje na firme wybiera to co lubii tutaj widze potencjal choc nie zalatwiajacy sprawy.

    A ile Alfa sprzedala samochodow w Chinach?

    Chiny to powinien byc rynek, na ktorym powinien byc polozony srodek ciezkosci. Strategia oparta na Chinach moglaby znaczaco zwiekszyc sprzedaz samochodow Alfy. Chiny to najwiekszy rynek samochodowy na swiecie.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 12-07-2020 o 08:01

  7. #3137
    Użytkownik Świeżak Avatar KamilooSS
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Giulietta 2.0 tct 210cv, DS3 1.6 165km
    Postów
    25

    Domyślnie

    Tak chciałbym widzieć test Tata H5X vs AR Tonale

  8. #3138
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilooSS Zobacz post
    Tak chciałbym widzieć test Tata H5X vs AR Tonale
    Fajna ta TATA

  9. #3139
    Użytkownik Świeżak Avatar KamilooSS
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Giulietta 2.0 tct 210cv, DS3 1.6 165km
    Postów
    25

    Domyślnie

    Swojego czasu widziane, na taty (ale się to zabawnie pisze) swojego czasu był boom teraz jakoś mało na drodze. To samo Srajangi (sangjang) były ale się zmyły. Ogółem każda marka ma swój pierwszy boom do czasu.

    Co do Alfy martwi mnie temat, gdyby zostać wiernym fanem to przy giuli jestem skazany na klasycznego sedana.

  10. #3140
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Panowie- sprawa jest prosta jak drut- namówiłem kumpla na Stelvio no i zacytuje co napisał:
    "Miałem wczoraj pojechać oglądać Stelvio i się przymierzyć, ale w trakcie jazdy zadzwonił do mnie doradca, że jest problem bo nie ma demowki, bo dyrektor salonu wziął do domu na weekend.
    Jak tu kupić auto od firmy, która w ten sposób podchodzi do klienta ? Dobrze, że do mnie zadzwonił, bo jakbym dmuchnął 50 kilometrów bezsensu, to by się troszkę atmosfera tam zepsuła."
    ręce opadają!!!

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory