Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3151
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Pewnie jechaliście do lub od mechanika
    A o tym nie pomyślałem...

  2. #3152
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Swoją drogą, w Warszawie widuję Giulie i Stelvia dość często. Częściej niż możnaby się spodziewać w oparciu o dane sprzedażowe. Ale może po życzliwych Alfie rewirach się poruszam

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

  3. #3153
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Dzisiaj na przykład, podczas krótkiej przejażdzki na pograniczu Włoch, Ursusa i Bemowa naliczyłem 5 Stelvio (4 prywatne i jedną testówkę dealera). Nie sądzę, żebu wszyscy (poza testówką) do pobliskiego Carserwisu zmierzali .

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

  4. #3154
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Talarr
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    Swoją drogą, w Warszawie widuję Giulie i Stelvia dość często. Częściej niż możnaby się spodziewać w oparciu o dane sprzedażowe. Ale może po życzliwych Alfie rewirach się poruszam
    Też zauważyłem, że liczba nowych Alf na m^2 mocno zależy od dzielnicy. Prawie za każdym razem kiedy jestem w okolicach Żoliborza Artystycznego (nowe duże osiedle przy Rydgiera) coś się trafia (pozdrawiam właścicieli Giulii Quadrifoglio Misano Blue i Rosso Competizone i czarnej Giulietty QV, które widuję tam regularnie )

    A co do przyczyn niskiej sprzedaży, to ostatnio miałem okazję poznać kolejny z potencjalnych powodów - Ponad tydzień temu wypełniłem formularz na jazdę próbną Giulią, po pół godziny dostałem telefon z centrali z prośbą o wybór salonu, wybrałem, otrzymałem informację, że przekazują moje dane do dealera i na tym historia się zakończyła... ani odzewu od dealera, ani kontaktu ze strony centrali w celu potwierdzenia czy jazda się odbyła. Po raz kolejny Alfa Romeo potwierdziła, że robią samochody dla pasjonatów marki nie rozważających innej opcji - jeżeli nie należysz do tej grupy, Alfa zrobi wszystko żebyś samochodu od nich nie kupił

  5. #3155
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    Po prostu nie ogarniam takiego postępowania...

  6. #3156
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Talarr Zobacz post
    A co do przyczyn niskiej sprzedaży, to ostatnio miałem okazję poznać kolejny z potencjalnych powodów - Ponad tydzień temu wypełniłem formularz na jazdę próbną Giulią, po pół godziny dostałem telefon z centrali z prośbą o wybór salonu, wybrałem, otrzymałem informację, że przekazują moje dane do dealera i na tym historia się zakończyła... ani odzewu od dealera, ani kontaktu ze strony centrali w celu potwierdzenia czy jazda się odbyła. Po raz kolejny Alfa Romeo potwierdziła, że robią samochody dla pasjonatów marki nie rozważających innej opcji - jeżeli nie należysz do tej grupy, Alfa zrobi wszystko żebyś samochodu od nich nie kupił
    Miałem to samo ca. marzec 2019. Nawet dla funu wysłałem ten formularz drugi raz. Przeszedłem ten sam proces i nikt nawet się nie zająknął, że już taki klient w systemie jest. Ostatecznie na jazdę umówiłem się tylko dzięki temu, że będąc obok (nota bene w salonie Mercedesa) wszedłem do salonu i wymęczyłem jakiś termin. Po samej jeździe nie dostałem obiecanej oferty przez tydzień i dostałem dopiero kiedy się upomniałem. To, że ostatecznie coś kupiłem to cud. A może właściwie Noc Cudów

    Czyli generalnie nic się nie zmieniło

  7. #3157
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Panowie, to jakiś kosmos jest.
    Ja rozumiem, jeden dealer, pięciu dealerów...ale z tego, co piszecie, to problem ogólnopolski... Jak to możliwe?

  8. #3158
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Też się kiedyś dziwiłem dlaczego w AR nie zależy handlowcom na jazdach próbnych albo, że handlowiec siada z przodu na siedzeniu pasażera zamiast z tyłu, jak jest to preferowane w innych markach i doszedłem do wniosku, że może być to związane z odpowiedzialnością salonu przed dystrybutorem w sytuacji uszkodzenia pojazdu. tzn. przy znikomej sprzedaży, ryzyko kolizji ze strony testującego kierowcy i ewentualne koszty (naprawa i zwyżki w ubezpieczeniu) mogą być większe niż prawdopodobieństwo że po jeździe próbnej dojdzie do transakcji kupna. I stwierdzili, że te jazdy testowe nie przynoszą korzyści pokrywających ewentualne straty.

    Ale to takie moje swobodne przemyślenia...

  9. #3159
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał Talarr Zobacz post
    Też zauważyłem, że liczba nowych Alf na m^2 mocno zależy od dzielnicy. Prawie za każdym razem kiedy jestem w okolicach Żoliborza Artystycznego (nowe duże osiedle przy Rydgiera) coś się trafia (pozdrawiam właścicieli Giulii Quadrifoglio Misano Blue i Rosso Competizone i czarnej Giulietty QV, które widuję tam regularnie )

    A co do przyczyn niskiej sprzedaży, to ostatnio miałem okazję poznać kolejny z potencjalnych powodów - Ponad tydzień temu wypełniłem formularz na jazdę próbną Giulią, po pół godziny dostałem telefon z centrali z prośbą o wybór salonu, wybrałem, otrzymałem informację, że przekazują moje dane do dealera i na tym historia się zakończyła... ani odzewu od dealera, ani kontaktu ze strony centrali w celu potwierdzenia czy jazda się odbyła. Po raz kolejny Alfa Romeo potwierdziła, że robią samochody dla pasjonatów marki nie rozważających innej opcji - jeżeli nie należysz do tej grupy, Alfa zrobi wszystko żebyś samochodu od nich nie kupił
    Widocznie to są tak ekskluzywne samochody, że to Alfa wybiera kto może kupić ich auta
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  10. #3160
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Pewnego razu wpisałem swoje dane w wyszukiwarce Giuli. Chciałem otrzymać aktualny cennik (co też było zaznaczone). Moje zdziwienie nastąpiło, kiedy zadzwoniła miła Pani z centrali czy może mnie umówić na jazdę próbną. Z serwisem rozmawiałem ale do jazdy próbnej nie doszło - nie było dostępnego diesla.... Za to Pan zaproponował, że zaprosi mnie kiedy takowego będą mieli. Okazało się, że po kilku tygodniach, że diesel się pojawił (co prawda używany ale niech będzie). Widać, że chociaż jeden dealer się stara... może jakaś jaskółeczka się pojawia? Żeby nie robić reklamy napiszę tylko, że to firma ze stolicy wielkopolski.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory