Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3171
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Przejrzałem korespondencję od maja do grudnia 2019 gdy szukałem Giulii. Z perspektywy mojej dzisiejszej wiedzy spora część wypowiedzi sprzedawców głównie co do rabatów to zwykła ściema. Oferując mi w drugiej połowie 2019 Businessa z 2018 za prawie 140k (wyposażenie baza plus kanap, łopatki, pakiet komfort, alarm) i przekonując jak to zajebista oferta - zdrowo ich pogięło (tym bardziej, że wyposażenie Business wkrótce miało się zmienić, o nadchodzącym liftingu nie wspominając i wiedziałm o tym, oni zaś twierdzili że to plotki). Nie sorry, to oni uważają, że to nas nabywców pogięło. To głównie chyba te kiepskie salony (są dobre, np. BDG) pielęgnują pogląd, że nabywca tak "fatalnej" marki to frajer, więc wciskamy mu ciemnotę ile się da.

  2. #3172
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Dzisiaj na grupie facebookowej "Wynajem długoterminowy samochodów w Polsce" pojawił się taki wpis:

    "witam,
    nie potrafie sie dogadać z jeep/alfa romeo

    interesuje mnie zakup ALFA ROMEO STELVIO QUADROFOLIO (silnik ferrari^^)
    ilość takich aut:6sztuk(różne konfiguracje aut)
    wynajem lub leasing
    jakiś kontakt do konkretnej osoby która załatwi dobrą oferte na 6 takich aut?"

    A potem fala komentarzy:

    "W jaki sposób nie potrafisz się dogadać? Nie chcą dać Ci rabatu 40%? "

    "znaczy mnie osobiście dealer alfy olał jak byłem w salonie i od dwóch lat nie dostałem oferty na maila [emoji846]"

    " ja mam podobny problem. Albo nie chcą sprzedawać albo maja problem żeby symbolicznie wynagrodzić moja prace.."


    "Tak samo miałem z Alfą [emoji2962] już zdążyłem dwa samochody zmienić i za każdym razem zgłaszałem się po ofertę ale nigdy jej nie dostałem [emoji23][emoji23] to chyba jakiś wyjątkowo ekskluzywny produkt jest [emoji2357] ale w tym czasie volvo Mercedes a twraz BMW udało się ogarnąć [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]"

    "U mnie ta sama historia, w salonie alfy/abartha bylem kilka razy. Nigdy nie dostalem obiecanej oferty [emoji23] Nawet pisalem do salonow z roznych wojewodztw - nigdy nie otrzymalem zadnej odpowiedzi. "

    "Ja kiedyś też chciałem alfę i nawet udało mi się dostać ofertę, ale gorszą niż aktualnie sami reklamowali, po zwróceniu uwagi tylko rozłożyli ręce."


    "Może ich skrzynki mailowe są zepsute (hehe jak alfa)"

    "Hah ja miałem to samo 4 dealerów mnie olało"


    Autor tematu potem ubolewal, ze dostal co prawda oferte, ale tylko 20% rabatu a przy takiej ilosci aut, to powinien dostac 35-40%. Motyw zatem dosc zabawny, ale nie zmienia to wydzwieku pozostalych komentarzy, ktore jasno wskazuja, ze do zakupu Alfy trzeba wykazac sie niemala wytrwaloscia.






    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

  3. #3173
    Użytkownik Świeżak Avatar bursz
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Ostatnie kilka tygodni szukałem Giulii, kontaktując się z różnymi dealerami. Z jednej strony zrobiłem zasadniczy błąd - dla większości z nich "e-mail" nie jest żadną drogą kontaktu, a ja do tego jestem przyzwyczajony. Szukałem samochodu "ze stocku", ale wbrew temu, co myślałem nie wszystko jest na OtoMoto, a niektórzy wręcz tego unikają. Mieszkam w Gdyni, ale pojechanie po samochód na drugi koniec Polski to nie problem, szczególnie jak ma się wracać Giulią Wniosek jest taki, że część dealerów, szczególnie większych, którzy mają kilka marek, nie chce chyba serio sprzedawać Alfy. Nieodpisywanie na prośbę o dostępność jakichkolwiek modeli wysłana na "imienne" maile jest słabe. Byłem chyba też zbyt mało atrakcyjnym klientem - szukałem albo wersji Super 2019, a potem stanęło na Business 2020 z paroma dodatkami. W dodatku nie chciałem ich finansowania. Są jednak wyjątki (Poznań i zdecydowanie Gdynia).

    Nigdy wcześniej nie kupowałem nowego samochodu i podejście wszystkich dealerów w ogóle jest dziwne, albo ja wyglądam tak, że nikt w salonach nie chciał do mnie nawet podejść i porozmawiać Od razu dodam, że nie chodzi mi o żadne skakanie, ale o zwykłe podejście do klienta i zapytanie czego szuka, czy wysłanie mu tego co mają na stanie. Moje oczekiwania były jasno sprecyzowane. Giulia to był numer jeden, ale sprawdziłem ofertę wszystkich na rynku, prócz Dacii. Jedyne dwa salony, w którym sprzedawcy potrafili zainteresować fajną rozmową to był SEAT, jakieś zainteresowanie było też w Mercedesie. Reszta - kompletna zlewa, szczególnie VW, czy BMW. Przyszedł czas na Alfę. W efektownym salonie w Gdańsku na pytanie o dostępność usłyszałem, że mają "dwie" i to był koniec rozmowy, a czarnej cz niebieskiej nie chciałem. Potem trafiłem do Gdyni. Salon skromny, ale podejście do klienta, wybór samochodów, możliwości dogadania się - na jakimś innym poziomie niż gdzie indziej, a cały proces był taki jak powinien, czyli przyjemny. Rozmawiałem też z salonem w Poznaniu i także wyglądało to, tak jak powinno. Niestety kolor, który chciałem zarezerwował przede mną inny klient
    Ostatnio edytowane przez bursz ; 01-11-2020 o 08:50

  4. #3174
    Użytkownik Świeżak Avatar ario
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Stelvio Veloce Ti, Alfa Mito 1.4 8v (Mietek)+ Aprilia RSV1000 Tuono , XS400 bratstyle
    Postów
    129

    Domyślnie

    Kiedy kupowałem MiTo w 2016 byłem na jeździe próbnej we Wrocławiu. Porażka. Sprzedawca nie miał do końca pojęcia o wyposażeniu. Podejście do klienta słabe. Na szczęście spokaliśmu miłych państwa, którzy też szukali auta i polecili Carserwis w Warszawie. Mieli tam rezerwację na auto, z której zrezygnowali i ja ją przejąłem. Nie pamiętam nazwiska sprzedawcy z Carserwis. Zresztą RODO więc nie ma co pisać. Na imię miał Marek. Super pomocny, szybko odpowiadał na maile, telefony. Kupiłem samóch w Warszawie i jestem z tego wyboru zadwolony. Serwisowałem później w Pol-Car w Poznaniu. Bez zarzutu. Serwis bardzo dobry IMO.

  5. #3175
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał bursz Zobacz post
    Ostatnie kilka tygodni szukałem Giulii, kontaktując się z różnymi dealerami. Z jednej strony zrobiłem zasadniczy błąd - dla większości z nich "e-mail" nie jest żadną drogą kontaktu, a ja do tego jestem przyzwyczajony. Szukałem samochodu "ze stocku", ale wbrew temu, co myślałem nie wszystko jest na OtoMoto, a niektórzy wręcz tego unikają. Mieszkam w Gdyni, ale pojechanie po samochód na drugi koniec Polski to nie problem, szczególnie jak ma się wracać Giulią Wniosek jest taki, że część dealerów, szczególnie większych, którzy mają kilka marek, nie chce chyba serio sprzedawać Alfy. Nieodpisywanie na prośbę o dostępność jakichkolwiek modeli wysłana na "imienne" maile jest słabe. Byłem chyba też zbyt mało atrakcyjnym klientem - szukałem albo wersji Super 2019, a potem stanęło na Business 2020 z paroma dodatkami. W dodatku nie chciałem ich finansowania. Są jednak wyjątki (Poznań i zdecydowanie Gdynia).

    Nigdy wcześniej nie kupowałem nowego samochodu i podejście wszystkich dealerów w ogóle jest dziwne, albo ja wyglądam tak, że nikt w salonach nie chciał do mnie nawet podejść i porozmawiać Od razu dodam, że nie chodzi mi o żadne skakanie, ale o zwykłe podejście do klienta i zapytanie czego szuka, czy wysłanie mu tego co mają na stanie. Moje oczekiwania były jasno sprecyzowane. Giulia to był numer jeden, ale sprawdziłem ofertę wszystkich na rynku, prócz Dacii. Jedyne dwa salony, w którym sprzedawcy potrafili zainteresować fajną rozmową to był SEAT, jakieś zainteresowanie było też w Mercedesie. Reszta - kompletna zlewa, szczególnie VW, czy BMW. Przyszedł czas na Alfę. W efektownym salonie w Gdańsku na pytanie o dostępność usłyszałem, że mają "dwie" i to był koniec rozmowy, a czarnej cz niebieskiej nie chciałem. Potem trafiłem do Gdyni. Salon skromny, ale podejście do klienta, wybór samochodów, możliwości dogadania się - na jakimś innym poziomie niż gdzie indziej, a cały proces był taki jak powinien, czyli przyjemny. Rozmawiałem też z salonem w Poznaniu i także wyglądało to, tak jak powinno. Niestety kolor, który chciałem zarezerwował przede mną inny klient
    Kolego widzę że żeś jednak kupił. To powiedz co i jak ci to wyszło cenowo. Ugrales coś? Jesteś zadowolony ostatecznie?

  6. #3176
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdansk
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał bursz Zobacz post
    Potem trafiłem do Gdyni. Salon skromny, ale podejście do klienta, wybór samochodów, możliwości dogadania się - na jakimś innym poziomie niż gdzie indziej, a cały proces był taki jak powinien, czyli przyjemny. Rozmawiałem też z salonem w Poznaniu i także wyglądało to, tak jak powinno. Niestety kolor, który chciałem zarezerwował przede mną inny klient
    Zdecydowanie salon Alfy w Gdyni jest naprawde bardzo bardzo dobry jesli chodzi o sprzedaz

  7. #3177
    Użytkownik Świeżak Avatar bursz
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    30

    Domyślnie

    Coś tam ugrałem, niby nie było to dużo, ale cena była lepsza niż u innych dealerów. Poza tym normalny, bezproblemowy kontakt - chciałem od razu kupić inne felgi i opony. W innych salonach to było niemożliwe, albo mieli jakieś badziewie. Byłem nastawiony na wersję Business z bezkluczykowym dostępem i czujnikami z przodu. Tutaj znowu... Alfą jeździłem (147), ale nie byłem jej właścicielem. Z tego względu niektóre salony w ogóle nie chciały ze mną gadać, bo nie dość, że klient indywidualny, który nie ma Alfy, to jeszcze nie chce leasingu czy rat. A zadowolony jestem niesamowicie - zakochany po prostu

  8. #3178
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    dostal co prawda oferte, ale tylko 20% rabatu a przy takiej ilosci aut, to powinien dostac 35-40%
    Dlaczego nie za darmo? Na pewno da się kupić SUV-a konkurencyjnej marki z 500-konnym silnikiem za połowę ceny Stelvio...

    Do meritum, Alfa podskoczyła o 25% :
    https://spidersweb.pl/autoblog/udzia...-toyota-skoda/
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #3179
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał olekorlo Zobacz post
    Zdecydowanie salon Alfy w Gdyni jest naprawde bardzo bardzo dobry jesli chodzi o sprzedaz
    Ja dla odmiany, nie mam dobrego zdania o sprzedaży w Gdyni.
    Zaproponowano mi w ubiegłym roku używaną (przez któregoś dyrektora, czy innego prezesa) czarną Giulię diesel automat, z rdzą na dachu, podniszczonym wnętrzem, porysowanymi felgami.
    Ogólnie auto bardzo zaniedbane, zmęczone wizualnie, z przebiegiem ponad 80 tys. km, za sporą cenę jak na rocznik 2016.
    Na plus, trzeba przyznać, że serwis (oleje, filtry, hamulce), robione były u nich na czas.
    Nie było mowy o negocjacji ceny. W gratisie chcieli tylko usunąć rdzę z dachu.

  10. #3180
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Jeszcze nie Alfa i już chyba też nie :(
    Postów
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Ja dla odmiany, nie mam dobrego zdania o sprzedaży w Gdyni.
    Jest dwóch dilerów Alfy w Gdyni
    Ostatnio edytowane przez Mateos ; 09-11-2020 o 20:34 Powód: Gdynia, Gdańsk, też na G :)

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory